SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Ładowanie i Infrastruktura - Firma Greenway Polska

GSI - 2016-12-10, 18:07
Temat postu: Firma Greenway Polska
Pierwszy punkt postawiony w CH Mokotów. Aby się naładować trzeba się za zarejestrować.
Na mail wysyłają kod.

www.greenwaypolska.pl

Pierwszy punkt ma gniazdo
- Type 2
- CHAdeMO
- CCS/SAE

Obok są jeszcze "świnki"

Gniazd dużo, ale miejsca tylko na 3 samochody.

ZDJĘCIA
https://postimg.org/image/uadah0n71/
https://postimg.org/image/j5533qzh3/

PatrykS - 2016-12-10, 18:42

Zajrzałem na ich stronę i plany ambitne - 75 szybkich stacji w dwa lata wzdłuż szybkich dróg to będzie rewolucja :-)
Propagator - 2016-12-11, 11:25

Od ponad roku korzystam z Greenway w Słowacji najpierw było bezpłatne ładowanie przy pomocy 4 cyfrowego kodu teraz mam kartę . Ceny są wysokie bo przy taryfie bez miesięcznego abonamentu minuta ładowania DC kosztuje 0,50Eur co przy ładowaniu do 80%
jedno ładowanie w moim BMW i3 kosztuje ok 88zł.W Słowacji są dwa typy ładowarek model który jest w CH Mokotów można ładować jednocześnie tylko 1 pojazd i model który pozwala
jednocześnie ładować 1xDC i 1xAC .Teraz jak wprowadzili opłaty na ładowarkach nie ma kolejek poprzednio często czekałem .

highend - 2016-12-11, 15:09

Slowakom sie oplaca u siebie i w Polsce.
Polakom sie nie oplaca w Polsce.

Ale dobre i to.

KilleR.racer - 2016-12-12, 14:18

Ja mam tylko nadzieję że skoro Polak jest dyrektorem fili w naszym kraju to zna realia polaków i cennik bedzie adekwatny do zarobków. Bo taki jak w rodzimym kraju spółki to nie wróży im kariery w Polsce. Nie bedzie kolejek vo nie bedzie aut EV przy takich stawkach za ładowanie :) . A rządz jak zwykle zamiast pocisnąć ze spółkami typu PGE i niech oni kroją kase mniejszą ale zawsze do daje popis dla prywaciaży, którzy szybko konkurencji mieć nie będą i będą sobie ustalać stawki jakie im się podoba. W ostateczności w trasie skorzystam ale tak przy takim prawdopodobnym cenniku bede ich omijał szeroki łukiem :)

YANNOSICK - 2016-12-12, 17:04

Jak oni postawią drogie słupki to jest duża szansa, że ktoś inny zauważy, że da się taniej. Konkurencja jest najlepszym lekarstwem na drożyznę.
wodnik7 - 2016-12-12, 22:46

Na Pomorzu martwo. Ech:(
PatrykS - 2016-12-12, 23:22

wodnik7 napisał/a:
Potraktujmy to jak szansę lub wyzwanie :-)
KilleR.racer - 2016-12-13, 08:37

Widac że nastawili się na trasy tranzytowe, pomorzem za bardzo nikt nie jedzie chyba że turysta. Reszta tras to tranzyt przez nasz kraj. Temu się tam obstawili. Na szczęście w moich okolicach coś będzie :D . A i do Warszawki dobije się nawet LEAF gen1 wtedy wiec bedzie można kupić taniej auto żeby potem wydać u nich kasę na ładowanie :) Bo jak wejdzie LEAF gen3 a kiedyś musi wejść to będzie Gen 1 za max 40 tys zł.
domino - 2016-12-13, 11:11

wodnik7 napisał/a:

Na ich mapce doliczyłem się 46 punktów :shock: nie 75! więc może i Pomorze obejmie w 2018 roku.

Carcik - 2016-12-13, 13:31

Jak jest autostrada i MOPy na przeciwko to musisz liczyć podwójnie taki punkt :)
GSI - 2016-12-13, 21:32

W punkcie ładowania w GalMoku nie naładuję Ampery. Brak gniazda Mennekes Type 2
:(
Czuje się jak bohaterka serialu "Black Mirror" NoseDive.

wodnik7 - 2016-12-13, 21:50

Ale jak to? W pierwszym poscie napisane, ze jest...?!?
GSI - 2016-12-13, 22:30

Mój błąd.
Dostałem kod i wczoraj chciałem podładować i....przepraszam za wprowadzenie w błąd.

PatrykS - 2016-12-13, 22:41

GSI napisał/a:
W punkcie ładowania w GalMoku nie naładuję Ampery. Brak gniazda Mennekes Type 2
Naładujesz - ze stacji wychodzi przecież kabel z wtyczką Type 2, nie? Więc po drobnej modyfikacji Twojego kabla:
http://forum.opel24.com/t...-elektrycznego/
naładujesz się spokojnie jak ja tu w Poznaniu:
https://api.plugshare.com/view/location/97943
Przrobiłem sobie w ten sposób już dwa kable, działają. I trzeci bodix'owi - jak go sprawdzałem w Gdańsku na którejś stacji to też działał, ale czy on sam miał już możliwość przetestowania go to nie wiem. Jak by ktoś miał problem z taką przeróbką to służę pomocą. Jest jeszcze inny sposób - obcięcie ok. 1cm wtyczki, zyskujemy pewniejszy kontakt, ale tracimy możliwość blokowania wtyczki w gnieździe stacji.

MOTORASTA - 2016-12-14, 00:15

Dlaczego tracimy możliwość blokowania ? w mojej skróconej nadal rowek do blokowania przy nasadzie jest
PatrykS - 2016-12-14, 00:23

MOTORASTA napisał/a:
Dlaczego tracimy możliwość blokowania ? w mojej skróconej nadal rowek do blokowania przy nasadzie jest
Do blokowania służyły dwa czy trzy prostokątne otwory przy brzegu wtyczki - po ucięciu jej choćby o 0,5cm te otwory tracą jeden brzeg zdaje się i ząbek wystający z gniazda stacji już nie ma o co zahaczyć. Może podeślij zdjęcie jeśli jest inaczej?
MOTORASTA - 2016-12-14, 00:43

Masz rację, były takie otwory na obrzeżu zanim ją obciąłem a myślałem że się zaczepia o ten występ głębiej
montana - 2016-12-14, 09:25

Cytat:
minuta ładowania DC kosztuje 0,50Eur

To jest rozbój. Ale trudno nie zrozumieć intencji tej firmy - skoro nie ma innych ładowarek na trasie,a oni są pierwsi, to chcą jak najszybciej zarobić na inwestycji.

Tak naprawdę, to dobrze że te ładowarki w ogóle będą, bo inaczej pewne trasy, jak np. do Międzyzdrojów z Poznania, w ogóle trzeba by odpuścić.

Na razie obserwuję prostą tendencję, która może za parę lat być normą. Ładuj w domu bo na mieście zapłacisz, a jeśli znajdziesz darmowe ładowanie (np. Lidl w Poznaniu) nie licz na wolne miejsce. Natomiast w trasie musisz płacić.

kalex - 2017-09-13, 17:48

gramwzielone

Cytat:
Jak dotąd w Polsce ładowanie samochodów we wszystkich punktach Greenway jest bezpłatne. Po wprowadzeniu opłat kierowca będzie mógł podpiąć do swego konta w systemie Greenway kartę bankową, co pozwoli na zamknięcie procesu autoryzacji i płatności jednym ruchem. Firma planuje uruchomienie usługi płatnej na początku 2018 r. Szczegółowy cennik ma zostać przedstawiony do końca tego roku.

Jeszcze nie postawili ładowarek a już chcą kasować.

highend - 2017-09-13, 18:41

montana napisał/a:
Natomiast w trasie musisz płacić.

chyba, że masz Teslę wyprodukowaną do początku 2017r :mrgreen:

bodix - 2017-09-13, 19:21

Greenway- dzisiaj chciałem ich zlokalizować w czasie ładowania auta i niestety nie dało się.
wodnik7 - 2017-09-13, 20:44

highend napisał/a:
montana napisał/a:
Natomiast w trasie musisz płacić.

chyba, że masz Teslę wyprodukowaną do początku 2017r :mrgreen:

nie, do konca 2017 - dziala, jesli poleci Cie wlasciciel tesli - wtedy masz ladowanie free do konca uzytkowania auta...

PatrykS - 2017-09-13, 21:06

bodix napisał/a:
Greenway- dzisiaj chciałem ich zlokalizować w czasie ładowania auta i niestety nie dało się.
Co masz na myśli przez zlokalizowanie? Ja już ich kartę mam :-)
bodix - 2017-09-14, 05:03

Patryk, chciałem odwiedzić ich osobiście przy okazji ładowania i oblazłem kompleks budynków, nie znalazłem.
kalex - 2017-09-14, 05:29

Pewnie mają wirtualne biuro. Ja też już mam kartę 8-) - szkoda że nie mam gdzie jej użyć.
YANNOSICK - 2017-09-14, 06:56

Ktoś gdzieś pisał, że karta TNM będzie działać na punktach Greenway więc nadal zostanę przy jednej karcie.
PatrykS - 2017-09-14, 10:03

YANNOSICK napisał/a:
Ktoś gdzieś pisał, że karta TNM będzie działać na punktach Greenway więc nadal zostanę przy jednej karcie.
To by było fajnie, bo ją też mam :-)
wodnik7 - 2017-09-14, 14:41

tez mam TNM, acz (jak Yannosick wie), w cenach odbiegajacych znacznie od "akceptowalnych".:)
YANNOSICK - 2017-09-14, 16:10

No niestety w Niemczech tanio nie jest... Włochy też drogo. Ciekawe jak wycenią w Polsce. Ja mam w TNM bez startówki we wszestkich sieciach partnerskich ale cenę za kWh już narzuca operator. W DKV mam za to zblokowaną cenę ale dochodzi startówka co przy mojej malutkiej baterii skłania mnie do TNM.
Na stronie TNM nie ma nawet słowa o współpracy z Greenway oby to nie były tylko pobożne życzenia...

wodnik7 - 2017-09-14, 17:10

We Wloszech ENEL nie jest drogi, acz rejestracja w ich systemie jest prawie nie do przejscia.. Ale gdy sie ja juz przejdzie, dziala:)

Jedyny mankament to serwis zerowy, tak ze gdy cos nie dziala (a u mnie tak sie stalo), jakos nikt pomoc nie chce. O malo, a zostawilbym u nich moj kabel typ2...:( Ale o tym chyba juz w jakims watku napisalem?

YANNOSICK - 2017-09-14, 19:30

ENEL kosztował mnie w Toskanii ponad 0,40/kWh a na północy Włoch nawet 0,50/kWh. To już ceny niemal Niemieckie! To chyba kwestia monopolistycznej pozycji na rynku. Na dodatek stacje ENEL działały tylko z drogą DKVką. Na szczęście udało się zawsze znaleźć tańsze słupki lub gniazdka.

Jeżeli Greenway nie trafi na jakąś konkretną konkurencję to także będą mogli wymyślać ceny z kosmosu...

wodnik7 - 2017-09-14, 20:11

Ja przeszedlem proces rejestracji w enelu. 0,025€/min. Brutto.
YANNOSICK - 2017-09-14, 20:23

20 minut/kWh w Amperze. 50 centów/kWh. Może jestem rozpieszczony ładowarkami darmowymi i półdarmowymi ale jak dla mnie to wychodziło drogo. Do tego startówka.
Obawiam się trochę, że Greenway wyskoczy z równie absurdalnymi stawkami.

wodnik7 - 2017-09-14, 21:12

Fakt, dla 1 fazy drogo. Dla 22kW niedrogo;)
Dla 11kW tez niedrogo.. ponizej gorzej. Acz 50ct/kWh to na Niemcy i tak tanio:)

vwir - 2017-09-15, 05:57

To w zasadzie koszt porównywalny z kosztem benzyny do benzyniaka. Grubo...
YANNOSICK - 2017-09-15, 06:05

vwir napisał/a:
To w zasadzie koszt porównywalny z kosztem benzyny do benzyniaka. Grubo...

No nie... Benzyna we Włoszech po 2 €/litr.

PatrykS - 2017-09-15, 09:30

YANNOSICK napisał/a:
Jeżeli Greenway nie trafi na jakąś konkretną konkurencję to także będą mogli wymyślać ceny z kosmosu...
Jeśli większość samochodów na codzień jeździ wkoło domu, a czasem tylko wybiera się w dłuższą podróż, to nie widzę najmniejszego problemu w tym, że szybka ładowarka będzie kosztowała nawet więcej niż benzyna. Jak okaże się to opłacalne dla Greenwaya to konkurencja wyrośnie jak grzyby po deszczu.
krawcu - 2017-09-15, 10:23

PatrykS napisał/a:
Jeśli większość samochodów na co dzień jeździ wkoło domu, a czasem tylko wybiera się w dłuższą podróż, to nie widzę najmniejszego problemu w tym, że szybka ładowarka będzie kosztowała nawet więcej niż benzyna. Jak okaże się to opłacalne dla Greenwaya to konkurencja wyrośnie jak grzyby po deszczu.

Nie zgodzę się z tym. Ja raczej nie patrzę na koszty podróży wokół komina. Natomiast jak sporadycznie jadę gdzieś dalej (wakacje) to sprawdzam koszty podróży różnymi środkami lokomocji i porównuję do kosztów przejazdu samochodem.

PatrykS - 2017-09-15, 13:55

krawcu napisał/a:
Nie zgodzę się z tym. Ja raczej nie patrzę na koszty podróży wokół komina. Natomiast jak sporadycznie jadę gdzieś dalej (wakacje) to sprawdzam koszty podróży różnymi środkami lokomocji i porównuję do kosztów przejazdu samochodem.
No to może nie jesteś w tej większości - bo dla niej większość kosztów to wkoło komina, a wakacje to jednak rzadkość, więc w skali roku znacznie mniejszy koszt.
krawcu - 2017-09-15, 14:26

Masz racje... dla mnie też ale jak tak na to wszystko patrzę to jednak tych codziennych relatywnie niskich kosztów tak się nie widzi jak wakacyjne duże.
faraon87 - 2017-09-18, 18:43

Śledzę sobie ostatnimi czasy tę mapkę z planowanymi punktami na stronie Greenway. Mają tam aktualnie czytelną legendę z planowanymi terminami otwarcia kolejnych lokalizacji. W moim szczególnym zainteresowaniu są punkty w regionie: Pomorze/ Kujawy/ Warmia. Z przykrością ostatnio stwierdziłem, że niektóre punkty w planie do uruchomienia już we Wrześniu (czytaj Warlubie przy starej krajowej "1", obecnie krajowa nr 91) zmieniły status na "Opening date: 1st half of 2018"! Już miałem się tam wybrać na rekonesans, czy warto planować tam postój przy podróży do 3city a tu przesunięcie o trzy kwartały w przyszłość. Też tak macie śledząc swoje lokalizacje, że terminy im się zmieniają? Czym to może być spowodowane: brak środków/ problemy z warunkami na moc/ czy może priorytetem są określone inne lokalizacje, na których skupiają się w pierwszej kolejności (trzy kolejne lokalizacje na terenie Warszawy a trasach międzymiastowych jak nie było nic, tak nie ma?)
wodnik7 - 2017-09-18, 19:00

wyslalem do nich zapytanie, co z Pomorzem (kompletne zero). Nie odpowiedzieli...
PatrykS - 2017-09-18, 20:13

faraon87 napisał/a:
Już miałem się tam wybrać na rekonesans, czy warto planować tam postój przy podróży do 3city a tu przesunięcie o trzy kwartały w przyszłość.
Też mnie to dziś zasmuciło - jest mi bardzo po drodze ta stacja. Za to udało im się uruchomić w Bielsku-Białej i Rzeszowie - cieszmy się i tym :-) :-) :-)

faraon87 napisał/a:
Czym to może być spowodowane: brak środków/ problemy z warunkami na moc/ czy może priorytetem...
Stawiam na znaną z błyskawicznego działania Energę :-)
domino - 2017-09-18, 21:03

http://www.energetyka24.c...t-elektrycznych

Instalacje ładowarek zaczęły się w połowie września, a pierwszych 14 punktów zostanie oddanych do użytku w największych miastach Polski....

Nowe punkty szybkiego ładowania – uruchamiane w II połowie września....

Centrum Matarnia Gdańsk, Złota Karczma 26, 80-001 Gdańsk
Atrium Copernicus Toruń, Żółkiewskiego 15, 87-100 Toruń
Atrium Promenada Warszawa, Ostrobramska 75C, 04-175 Warszawa
Gemini Park Tarnów, Nowodąbrowska 127, 33-100 Tarnów
Millenium Hall Rzeszów, Al. Kopisto 1, 35-315 Rzeszów
CH Łomianki Warszawa, Brukowa 25, 05-092 Łomianki
Galeria Dekada Sieradz Wojska Polskiego 11, 98-200 Sieradz
Galeria Veneda Łomża, Zawadzka 38, 18-400 Łomża
Port Łódź, Pabianicka 245, 93-457 Łódź
Ferio Legnica, Chojnowska 41, 59-220 Legnica
Gemini Park Bielsko Biała, Leszczyńska 20, 43-300 Bielsko-Biała
Park Handlowy Eden Zgorzelec , Jeleniogórska 40, 59-900 Łagów
Wola Park Warszawa, Górczewska 124, 01-460 Warszawa
Korczowa Dolina Handlu i Magazynowania Radymno, Młyny 90, 37-552 Młyny

highend - 2017-09-18, 21:08

http://elektrowoz.pl/lado...jne-12-wkrotce/

Bielsko-Biała :mrgreen: :mrgreen: :shock: już działa ! :)
Rzeszów też :)

http://elektrowoz.pl/lado...jne-12-wkrotce/

Niesamowite. Nie mogli tego zrobić 3 lata temu jak kupowałem Leafa żeby nim jezdzic wszędzie, ale bez ładowarek nie było to sensowne?

domino - 2017-09-18, 21:54

http://elektrowoz.pl/lado...ckiej-poziom-3/

Na parkingu podziemnym Galerii Katowickiej (poziom -3) pojawiły się nasze pierwsze punkty ładowania. W samo południe 19.09.2017 (czyli jutro) oficjalnie je uruchomimy prezentując również samochody elektryczne...

Galeria Katowicka – parking (poziom -3), 3 Maja 30, 40-097 Katowice.

jatko - 2017-09-18, 22:00

Nie ma to jak stawiać ładowarki w centrach miast twierdząc że mają "ułatwić podróżowanie"
wodnik7 - 2017-09-18, 22:06

Na mapce "greengoo" wyglada na to, ze te ladowarki, to ladowarki galactico..?!? cos weicej jak ladowac?

(tylko jedno male ale: miejsca parkingowe na foto jak dla trojaczkow/i3 - inne beda mialy duze problemy wjechac..:)

YANNOSICK - 2017-09-18, 22:25

jatko napisał/a:
Nie ma to jak stawiać ładowarki w centrach miast twierdząc że mają "ułatwić podróżowanie"

Jak dla mnie to najlepsza koncepcja. Na pustym parkingu przy autostradzie nie chce mi się nawet pół godziny tkwić. Za to do takiej galerii handlowej, muzeum, kina czy na basen chętnie zajrzę nawet na dwie godziny. Poza tym ta lokalizacja jest dla wielu celem podróży więc ułatwienie ogromne.

jatko - 2017-09-18, 22:45

Ja nie ma nic przeciwko stawianiu ładowarek w centrach handlowych, też jestem za w szczególności jak jest to miejsce docelowe, ale jeżeli mówimy o ułatwianiu podrózy elektrykiem, a każemy ludziom zapuszczać się do centrów miast to jest jakieś nieporozumienie jak musisz dodatkowo stracić pół godziny na wjazd i wyjazd - że o prądzie nie wspomnę - brakuje mi tu logiki
kalex - 2017-09-19, 02:25

wodnik7 napisał/a:
Na mapce "greengoo" wyglada na to, ze te ladowarki, to ladowarki galactico..?!? cos weicej jak ladowac?

(tylko jedno male ale: miejsca parkingowe na foto jak dla trojaczkow/i3 - inne beda mialy duze problemy wjechac..:)

We "Wrocławiu" (Bielany ) pod Ikea też jest działające Galactico a na Greenway piszą że odpalają tam ładowarkę. Zastanawiam się czy dołożą jeszcze jedną czy przejmą?

YANNOSICK - 2017-09-19, 08:09

Przejmują. W Poznaniu chyba już przejeli.
rafmat - 2017-09-19, 09:24

Na Bielanach we Wrocławiu mamy 2 punkty ładowania => Galactico w Ikei - wg mnie bardzo słaba firma 70% słupków we Wrocławiu nie działa albo działa sporadycznie, albo błąd autoryzacji karty albo słupek uszkodzony, bardzo słaby dostawca energii EV wg mnie, zgłaszane kilka razy i nic z tym nie robią. Drugi punkt wg mnie znacznie lepszy to obok nowego Tesco - 3 punkty 22kW, które bardzo ładnie działają można bez problemu ciągnąć 22kW (i jak dotąd nie zdarzyło mi się aby coś nie działało), trzeba tylko pamiętać, że po podłączeniu kabla należy zamknąć drzwiczki ładowarki bo inaczej proces ładowania się nie rozpocznie. Jest to trochę mało intuicyjne bo ludzie o tym nie wiedzą a nie ma instrukcji, ładowarka też nic nie pokazuje => ładowarka firmy Ensto. Co do Greenway to wydaje mi się, że gdzieś w pobliżu postawią raczej szybką ładowarkę DC a nie AC, które już stoją także będziemy mieć kolejny punkt na Bielanach :) . Kartę Greenway zamówiłem pod koniec zeszłego tygodnia i wczoraj już ją odebrałem także z niecierpliwością czekam na ładowarkę DC :) . We Wrocławiu można ogólnie swobodnie poruszać się EV bo infrastruktura jest raczej na przyzwoitym poziomie.
PatrykS - 2017-09-19, 09:33

YANNOSICK napisał/a:
Jak dla mnie to najlepsza koncepcja. Na pustym parkingu przy autostradzie nie chce mi się nawet pół godziny tkwić. Za to do takiej galerii handlowej, muzeum, kina czy na basen chętnie zajrzę nawet na dwie godziny. Poza tym ta lokalizacja jest dla wielu celem podróży więc ułatwienie ogromne.
Też jestem za - pod warunkiem, że na autostradzie stoi jedna DC, a w centrum handlowym 10-20 AC - koszt podobny, a ile mniej problemu z dostępem.
PatrykS - 2017-09-19, 09:38

Byłem dziś w Centrum Matarnia i nie znalazłem tego miejsca, ale parking duży, więc mogłem przeoczyć. W administracji nie znali szczegółów, bo odpowiedzialny za to jest dziś ponoć w Poznaniu, spróbuję go dziś jeszcze podpytać.
Archarius - 2017-09-24, 15:00

W sobotę testowałem te nowe ładowarki od Greenway i wg. mnie są super. To są Delty z mocą do 150kW. Wreszcie nie ma wstydu :)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=830152987157589&id=823561894483365

metu - 2017-09-24, 16:21

Archarius napisał/a:
W sobotę testowałem te nowe ładowarki od Greenway i wg. mnie są super. To są Delty z mocą do 150kW. Wreszcie nie ma wstydu :)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=830152987157589&id=823561894483365

Szkoda że Type2 nie jest samo gniazdo. Trochę to ogranicza użytkowanie dla posiadaczy Type1.

W tym tygodniu prawdopodobnie przetestuje tą w BB

jas_pik - 2017-09-24, 19:13

metu napisał/a:

Szkoda że Type2 nie jest samo gniazdo. Trochę to ogranicza użytkowanie dla posiadaczy Type1.

Mogę przygotować przejściówkę pudełko z gniazdem type2 -> kabel z wtykiem type1 , cena około 550 zł 9 w zależności od długości kabla ) na 16 A bez blokady

Propagator - 2017-09-24, 21:10

Ładowarka (Delta) stosowana przez GreenWay posiada 1x CHAdeMO 1x CCS 2x Type 2 (jedno na przewodzie 43 kW i gniazdo 22kW) razem 4 wyjścia .Ma następujące parametry
CHAdeMO 500V 125A
CCS 500V 200A
AC przewód 63A na Faze
Ac gniazdo 32A na Faze
Podczas ładowania Gemini Park w dniu 23.09 DC 1x Tesla z przejściówką CHAdeMoO 44kW i jednocześnie DC Ioniq 50 kW. Razem 94kW!
Po odłączeniu Tesli ładowanie dla Hyundaia wzrosło do 63kW
To największa moc ładowania jaką poza Superchargrem Tesli spotkałem w Europie .

kalex - 2017-09-27, 05:27

Ładowarki Greenway
domino - 2017-09-27, 08:15

http://gramwzielone.pl/au...wet-14-miesiecy
YANNOSICK - 2017-09-27, 08:19

Nie inaczej jest niestety na zachodzie. FastNed już złożył wnioski o przyłącza w niemieckich lokacjach gdzie ładowarki mają stanąć za trzy czy cztery lata.
Archarius - 2017-09-27, 11:02

Od dziś dostępne są kolejne dwie ładowarki Greenway'a: w Poznaniu i Legnicy.

Do końca września 3 dni a im zostało jeszcze 7 lokalizacji, żeby zdążyć zgodnie z planem.

rafmat - 2017-09-27, 15:02

Czy ktoś wie czy w Legnicy rzeczywiście stacja już działa? Wybieram się w tym kierunku i nie chciałbym aby spotkał mnie brak energii na miejscu. PS. Kartę Greenway już posiadam.
wodnik7 - 2017-09-27, 19:57

Wedlug ich mapki dziala..

Czy ktos z Poznania moze moglby sprawdzic, czy greenway postawilo nowa (nowe) ladowarki pod IKEA? Zawsze bylo tam galactico, a teraz, wg ich mapki:

Adres: Szwedzka 10, 61-285 Poznań

COMBO CCS - 44 kW DC
CHADEMO - 44 kW DC
PLUG TYPE 2 - 3 x 22 kW AC

3 razy Type2!! Fajnie by bylo!

Dziekuje:)

YANNOSICK - 2017-09-27, 20:16

W sobotę sprawdzę a w niedzielę mogę Ci osobiście opowiedzieć ;)
wodnik7 - 2017-09-27, 20:28

byloby fajnie, ale w te niedzieje jestesmy w Soltau:((
Archarius - 2017-09-28, 09:15

Tak sobie myślę, w stopce ich strony jest podany kontakt. To polska firma, nie ma problemu z językiem, można zadzwonić i zapytać, czy stacje działają :)

e-mail: office@greenwaypolska.pl
tel.: +48 58 731 96 36

jatko - 2017-09-28, 10:53

Ja do nich kiedyś pisałem to nie raczyli odpisać :evil:
kalex - 2017-09-28, 19:13

W Legnicy bangla. Na Plugshare nawet już przetestowana.
wodnik7 - 2017-09-28, 19:56

ja pisalem, nie podjeli watku..

ciekawi mnie, czy przejeli np. galactico, czy postawili obok, czy jak...(Poznan)

EVgarage - 2017-09-28, 21:04

Właśnie nie, tak sobie pomyślałem i podjechałem do Ikei ale Galactico jest jak było. Teraz dopiero doczytałem, że Greenway postawił przy OBI... heh
wodnik7 - 2017-09-28, 21:15

wrzuc prosze na plugshare.. ile w realu tych ladowarek? bo pisza ze 3x typ2 22kW!
EVgarage - 2017-09-28, 21:41

No właśnie nie wiem, nie widziałem. Wkręciłem sobie, że są pod Ikeą więc nie szukałem pod OBI. Może jutro wieczorem uda mi się podjechać jeszcze raz.
PatrykS - 2017-09-29, 10:45

Wygląda że lawina ruszyła - przysłali maila z listą już działających i tych mających działać w przeciągu 3 tygodni.
bodix - 2017-09-29, 14:35

Dzisiaj doszły dwie moje karty. Mam nadzieję, że zaczną zauważać istnienie EV na pomorzu zachodnim.
wodnik7 - 2017-09-29, 17:43

oj, trzymam kciuki... tez mnie wkurza ta arogancja z tego powodu.. pisalem do nich, i nic.
EVgarage - 2017-09-30, 07:34

To w Poznaniu rzeczywiście stacja już jest. Dodałem na Plugshare.
Fajnie ustawiona (OBI na wysokości ogrodu) bo nie przy samym wejściu więc może nie będzie od razu zastawiana. 4 miejsca zarezerwowane 3 Mennekesy i szybie DC, fajnie. ;)

vwir - 2017-09-30, 20:34

Dzisiaj się ładowałem na tej w Rzeszowie. Są tam dwie sztuki DC (jedno CHAdeMO i jedno CCS) i dwie sztuki AC (jedno gniazdo type 2 i jeden kabel z wtyczką type 2). Zarezerwowane 3 miejsca postojowe, bardzo wyraźnie opisane jako dla elektryków na czas ładowania. Ładowałem się na CHAdeMO i w międzyczasie pojawił się volt i wpiął się do gniazda type 2. SergiuszB, to byłeś Ty?
SergiuszB - 2017-10-01, 18:14

tak, to ja! :)

https://web.facebook.com/MilleniumHall/posts/1703816379636920

https://youtu.be/3OSll7zFJxM

KilleR.racer - 2017-10-03, 07:40

Wszystko fajnie pięknie ale co punkt to inna polityka i to mnie wkurza. Nie ma jednego standardu chyba, że właściciel gruntu dokłada się od siebie bo właśnie w Poznianiu TYP2 jest dodatkowo oprócz szafy od DELTY. Natomiast w Rzeszowie jest sama szafa. W Warszawie pytałem miało być zmienione urządzenie bo było już tak dojechane że szkoda gadać. Ale zmienili sam kabel od CHADEMO i urządzenie zostało te same a jest biedne. Tzn lepsze niż wcale ale mogli by zmienić na nowe a te dać gdzieś w miejsce nowe mało uczęszczane. Nie ładuje do 90% jak np na LIDLU nie wiem jak DELTY nie miałem okazji testować bo wypisują głupoty żew ŁOMŻY bedzie do końca września a jest 3 października i jak nie było tak nie ma. Dla mnie i tak to bez większego znaczenia bo już dawno wziołem sprawy w swoje ręce i mam w bagażniku ładowarę 32A z końcem na siłę 32A. Właśnie takie rozwiązanie było by najtańsze a nie jakieś punkty ładowania. Ale przecież firmy muszą robić kase na nowinkach do EV.
PatrykS - 2017-10-03, 08:45

KilleR.racer napisał/a:
Właśnie takie rozwiązanie było by najtańsze a nie jakieś punkty ładowania. Ale przecież firmy muszą robić kase na nowinkach do EV.
Ale w przypadku Twojego Leafa przyznasz chyba, że ładowanie w pół godziny a w 3,5 to jest pewna różnica? :-)
wester - 2017-10-05, 07:42

EVgarage napisał/a:
To w Poznaniu rzeczywiście stacja już jest. Dodałem na Plugshare.

Wydaje mi się czy zniknęła?

PatrykS - 2017-10-05, 09:28

Jest:
https://api.plugshare.com/view/location/130695
Zaznacz sobie w opcjach widoczność stacji Access Restricted, bo ta jest tak oznaczona, niepoprawnie zresztą.

EVgarage - 2017-10-06, 17:23

Ktoś to pozmieniał, tak samo stację obok przy Ikei. Jak odzaczyć opcję restricted? Bo ja w opisie dałem, że karta niezbędna
wodnik7 - 2017-10-06, 17:42

Pod ios zmienilem, juz jest ok. Nie wiem, jak w androidzie..
PatrykS - 2017-10-07, 21:40

EVgarage napisał/a:
Ktoś to pozmieniał, tak samo stację obok przy Ikei. Jak odzaczyć opcję restricted?
Kliknij w stację, Edit i Report Problem - napisałem w tej gdańskiej pod Olivią i poprawili ją.
wodnik7 - 2017-10-07, 22:57

Jak mowilem, pod iOS da sie zmienic nie zglaszajac problemu, samemu. Wiec w Poznaniu jest OK. Co mnie dziwi, ze ludzie zglaszaja juz istniejace stacje podwojnie (np Gdansk kolo ZDiZ, czy w Wawie). Te trzeba usuwac poprzez zgloszenie...
PatrykS - 2017-10-08, 09:09

wodnik7 napisał/a:
Co mnie dziwi, ze ludzie zglaszaja juz istniejace stacje podwojnie (np Gdansk kolo ZDiZ, czy w Wawie). Te trzeba usuwac poprzez zgloszenie...
Właśnie dlatego trzeba zmienić stację z Restricted na Public - bo ludzie nie wiedzą o tym przełączniku/filtrze w opcjach i nie widząc na mapie stacji dodają nową.
verona - 2017-10-08, 10:26

W najbliższy czwartek 12.10.2017 Firma Greenway Polska rozpoczyna montaż stacji ładowania w lokalizacji Ikea w Gdańsku.
Osoby które maja czas, proszone są o przyjeżdżanie w godzinach popołudniowych, na testy ładowania samochodów.
Jestem w kontakcie z pracownikami firmy i będę podrzucał info na bieżąco.
Oficjalne otwarcie stacji 19.10.2017 godź.zostanie podana po konsultacji z Firma Greenway Polska.
W związku z otwarciem stacji 19.10.2017, zapraszamy właścicieli elektryków, na oficjalne spotkanie miłośników EV na nowej stacji.
Wsparcie informacyjne również u PatrykaS

Pozdrawiam Wszystkich i do zobaczenia

wodnik7 - 2017-10-08, 13:03

PatrykS napisał/a:
wodnik7 napisał/a:
Co mnie dziwi, ze ludzie zglaszaja juz istniejace stacje podwojnie (np Gdansk kolo ZDiZ, czy w Wawie). Te trzeba usuwac poprzez zgloszenie...
Właśnie dlatego trzeba zmienić stację z Restricted na Public - bo ludzie nie wiedzą o tym przełączniku/filtrze w opcjach i nie widząc na mapie stacji dodają nową.

sensowne, rozumiem argument, aczkolwiek.. jesli chodzi akurat o Wawe i Gdansk, to nie byly to punkty "restricted".. wiec nie rozumiem tego zbyt:)

PatrykS - 2017-10-08, 14:09

verona napisał/a:
W związku z otwarciem stacji 19.10.2017, zapraszamy właścicieli elektryków, na oficjalne spotkanie miłośników EV na nowej stacji.
Będą media - trzeba będzie umyć bryczki po tych słotach jesiennych ostatnich i tych nadchodzących :-)

wodnik7 napisał/a:
jesli chodzi akurat o Wawe i Gdansk, to nie byly to punkty "restricted".. wiec nie rozumiem tego zbyt:)
W Gdańsku pod Olivią swego czasu stacja była oznaczona jako Restricted, ale już to poprawili.
kami2 - 2017-10-09, 22:43

Greenway dzisiaj oddał do użytku kolejną stacje ładowania w Łodzi:)
PatrykS - 2017-10-10, 15:26

Kurcze, coraz ich więcej i plany nawet w Gdańsku oszałamiające, ale miały być głównie po trasach - tymczasem póki co chyba wszystkie w miastach są?
wodnik7 - 2017-10-10, 15:35

no, jesli kolo IKEA w Gdansku, to przynajmniej "niedaleko trasy":)

Gorzej z tymi, gdzie trzeba bedzie z autostrady zjezdzac - upierdliwe to troche..

montana - 2017-10-12, 08:22

Nie chce wyjść na malkontenta, ale boję się jak od nowego roku wprowadzą opłaty. Za ładowanie na SC płaci się 15 zł za 30 minut, obawiam się że tu może być sporo więcej...
krawcu - 2017-10-12, 08:23

A mają wprowadzić opłaty od nowego roku?
dsctom - 2017-10-12, 08:50

mnie ciekawi ich model

bo mają kasę z UE więc teoretycznie nie mogą na tym zarabiać - takie są zasady dofinansowania

z drugiej strony komunikowali że będą pobierać opłaty co przeczy temu co wyżej

chyba że część stawiają za swoje a część z UE i wtedy będzie mix - część za free cześć odpłatna (drogo)

PatrykS - 2017-10-12, 09:47

dsctom napisał/a:
bo mają kasę z UE więc teoretycznie nie mogą na tym zarabiać - takie są zasady dofinansowania
Utrzymanie każdego takiego punktu kosztuje, tak jak i systemu rozliczeń, więc przychody z opłat spokojnie da się zutylizować.
krawcu - 2017-10-12, 10:02

PatrykS napisał/a:
dsctom napisał/a:
Utrzymanie każdego takiego punktu kosztuje, tak jak i systemu rozliczeń, więc przychody z opłat spokojnie da się zutylizować.

W takim razie im nas więcej będzie korzystało z tych punktów tym taniej powinno być - aby nie mieli dochodów :)

PatrykS - 2017-10-12, 12:31

krawcu napisał/a:
W takim razie im nas więcej będzie korzystało z tych punktów tym taniej powinno być - aby nie mieli dochodów
Pytanie tylko ilu nas musi korzystać, żeby wyszli na zero :-)
Maras - 2017-10-12, 21:37

Jutro otwarcie Greenway Warszawa WolaPark
2xchade, 1xtype2, 1xsiła, 1xwall

NARESZCIE coś na Woli!

Maras - 2017-10-12, 21:41

NARESZCIE coś na Woli!

Gniazda siła i wall nie wymagają karty. Są one zamontowane w oddzielnej szafce elektrycznej.

wodnik7 - 2017-10-12, 22:09

No i pojawila sie dodatkowa w Warszawie. Czyli juz 7 miejsc. Fajnie!
krawcu - 2017-10-13, 08:04

wodnik7 napisał/a:
No i pojawila sie dodatkowa w Warszawie. Czyli juz 7 miejsc. Fajnie!

W Warszawie jest nadal jedna. Ta co się pojawiła to w Łomiankach.

ElektroWoz.pl - 2017-10-13, 08:52

Maras napisał/a:

NARESZCIE coś na Woli!

Gniazda siła i wall nie wymagają karty. Są one zamontowane w oddzielnej szafce elektrycznej.

Dzień dobry. Opublikowałem materiał na ten temat. Czy mógłbym się dowiedzieć, skąd ma Pan te informacje? Nie widzę ich na stronie Greenway.

Pozdrawiam

kami2 - 2017-10-14, 15:38

Na mapce greenway dzisiaj pojawiła się kolejna działająca szybka ładowarka w Sieradzu:)
zb1g - 2017-10-14, 18:03

No to Wola i dziś Sieradz jako nr 9.
Mnie bardzo cieszy Sieradz, czekam teraz na Toruń.
Oby tak dalej, i żeby po nowym roku stawki za prąd nie zabiły.

Maras - 2017-10-14, 20:01

ElektroWoz.pl napisał/a:
Dzień dobry. Opublikowałem materiał na ten temat. Czy mógłbym się dowiedzieć, skąd ma Pan te informacje? Nie widzę ich na stronie Greenway.

Z autopsji. Byłem i widziałem na własne oczy tę przy Wola Parku.

Pozdr

Panaceum - 2017-10-14, 22:38

Maras napisał/a:

Właśnie taką szafkę zauważyłem wczoraj w Galerii Gemini w Bielsku-Białej i nawet ją przetestowałem :) , więc może to jest standard w Greenway? Oby tak było.
Gniazdo trójfazowe jest tylko na 16A.

Maras - 2017-10-14, 22:48

Tak więc jest szansa że zawsze będzie FREE. Tylko czasem będzie trzeba wyjąć przedłużacz 15m :) bo wszstkie miejsca na Greenie będą zajęte. Mi się już kilka razy przydał wraz z kpl przelotek z 16/32A 3f.
zb1g - 2017-10-15, 14:47

Sprawdziłem dziś stacje ładowania w Port Łódź i Sieradzu. Obie działają ale nie są oznakowane i parkują wszyscy bezpośrednio pod ładowarkami. W Łodzi to problem, bo to są atrakcyjne miejsca parkingowe blisko wejścia.
Szafki z czerwonym gniazdem 3x16A i gniazdkiem 230V są również w obu lokalizacjach.
Ładowarka w Sieradzu jest na parkingu na dachu budynku galerii.

wodnik7 - 2017-10-15, 15:19

W Bydgoszczy tez juz jest.:)
PatrykS - 2017-10-15, 18:29

wodnik7 napisał/a:
W Bydgoszczy tez juz jest.:)
Yyyy, Greenway? Póki co nie ma tam ich stacji nawet w planach. W IKEA stoi własna stacja sklepu. Greenway co prawda chyba przejmuje Galactico, więc może w Bydgoszczy już to zrobił?
wodnik7 - 2017-10-15, 18:53

Wlasnie rowniez sie zdziwilem, ale na klubie tesli ktos to wrzucil, stamtad pochodzi to foto:

PatrykS - 2017-10-15, 19:11

wodnik7 napisał/a:
Wlasnie rowniez sie zdziwilem, ale na klubie tesli ktos to wrzucil, stamtad pochodzi to foto:
A to ciekawe - na pewno Greenway?
EVszosio - 2017-10-15, 19:42

To Rawicom sieć buduje :)
wodnik7 - 2017-10-15, 20:02

To ma byc Focus Park, nie znam az tak dobrze Bydgoszczy:)

Tutaj znalazlem artykul (swoja droga dziwne dane w nim zawarli, i stacje 50kW nazwali Superchargerem:))))

Artykul

PatrykS - 2017-10-15, 22:06

EVszosio napisał/a:
To Rawicom sieć buduje
Ciekawe :-) Szkoda że tylko CHAdeMO.
EVszosio - 2017-10-15, 22:26

Tak, i wygląda na sprzęt z demobilu
Panaceum - 2017-10-15, 22:55

Na targach Ekoflota tydzień temu wystawiała się jedna firma oferująca stacje ładowania (na 100% Rawicom). Ich stacje były ustawione za halą i podłączone. Mają zlecenie od Nissana i za darmo do końca roku w całej Polsce każdemu chętnemu postawią ZA DARMO stację CHAdeMO.
Nie pamiętam jakie warunki trzeba spełnić oprócz zapewnienia przyłącza ponad 50kW.
Więc może każdy, kto potrzebuje CHAdeMO postawi je sobie koło domu?

wodnik7 - 2017-10-16, 06:47

Na tej stacji widac Logo "zero emission", czy nie takie samo wlasnie jak w Nissanie?

No i fakt, samo Chademo, szkoda.

krawcu - 2017-10-16, 07:21

wodnik7 napisał/a:
Na tej stacji widac Logo "zero emission", czy nie takie samo wlasnie jak w Nissanie?

No i fakt, samo Chademo, szkoda.

Tak, tak właśnie opisane są elektryczne nissany.

PatrykS - 2017-10-16, 08:24

Panaceum napisał/a:
Więc może każdy, kto potrzebuje CHAdeMO postawi je sobie koło domu?
Mało kto potrzebuje w domu, ale już w firmie by się znalazły zastosowania - co na to np. Qurierzy?
rafmat - 2017-10-16, 11:51

A co to za firma, jakieś namiary? Kontakt?
Panaceum - 2017-10-16, 12:23

rafmat napisał/a:
A co to za firma, jakieś namiary? Kontakt?

Proszę bardzo: RAWICOM

verona - 2017-10-16, 15:53

Odnosnie otwarcia stacji przy Ikea Gdansk.
Nowy termin medialnego otwarcia stacji 24.10 godz.10:00.Data zostanie potwierdzona do 20.10.Montaz na koniec tygodnia.

marek121 - 2017-10-17, 18:37

Czy wiadomo już coś o kosztach ładowania od przyszłego roku ?
gdzieś przeczytałem że może to być około 76 zł za godzinę ładowania DC
zakładając że przez godziną możemy pobrać ok. 40 kWh to cena wydaje się
bardzo wysoka

Maras - 2017-10-17, 18:52

Dziś sprawdziłem Greena przy Wola Parku - Ampery nie naładuję. Gnazda 3f i 220V w szafce obok Greena niestety nie działają... czy przelotka na Type 2 załatwi sprawę ładowania z Greena?
PatrykS - 2017-10-17, 20:41

Maras napisał/a:
czy przelotka na Type 2 załatwi sprawę ładowania z Greena?
Jeżeli w stacji jest kabel z wtyczką Type 2 to wystarczy przedłużyć jeden pin w kablu Type 2 -> Type 1, który to kabel zapewne posiadasz.
Panaceum - 2017-10-17, 22:42

PatrykS napisał/a:
Jeżeli w stacji jest kabel z wtyczką Type 2 to wystarczy przedłużyć jeden pin w kablu Type 2 -> Type 1, który to kabel zapewne posiadasz.

Jeżeli posiada kabel Type 2 ->Type 1 to akurat w stacji Greenway'a jest gniazdo Type 2, kilka cm powyżej uchwytu kabla Type 2. Przykład z Bielska: kliknij na linka, bo foto za duże żeby tutaj śmiecić: Foto Type 2-Bielsko-Galeria
Natomiast w stacjach dostarczanych przez ABB np. do Lidla nie mamy takiego komfortu i przelotka/adapter/przedłużacz jest niezbędny.
P.S. Jakby co, to takie adaptery do ABB będę miał za tydzień dostępne.

YANNOSICK - 2017-10-18, 10:08

Panaceum napisał/a:
Natomiast w stacjach dostarczanych przez ABB np. do Lidla nie mamy takiego komfortu i przelotka/adapter/przedłużacz jest niezbędny.

Podobny problem był w Belgii na tzw "głupich słupkach". Kable typ 2 szybko skradziono i słupki wymieniono na modele z gniazdem.

faraon87 - 2017-10-19, 18:20

Dziś dzwoniła do mnie miła Pani z Greenway infrastructure Polska. Poinformowała, że na 30 października planowane jest uroczyste otwarcie stacji ładowania w Galerii Atrium Copernicus w Toruniu. Imprezę mają zaszczycić swoją obecnością lokalne media oraz inni szacowni goście. Do konkretów. Pani chciała zaprosić mnie do udostępnienia swojego auta na czas otwarcia ładowarki. Do zadań należeć ma pokazanie jak przebiega proces ładowania, opowiedzenie paru zdań mediom, uśmiechanie się ładnie do zdjęć. Pewnie w gratisie uścisk dłoni od przedstawiciela władz miasta. Event planowany jest w godz. 10.00-11.00. Problem w tym, że właśnie jestem świeżo po sprzedaży swojego FluencaZE a sprowadzany Fiat 500e jeszcze jest w drodze. Nie mam czym pojechać. Ponadto z pracy nie mogę się urwać w poniedziałek. Może ktoś z forumowiczów z okolic Torunia miałby ochotę pojawić się na wydarzeniu i wspomóc naszą prężnię rozwijającą się sieć darmowych stacji ładowania? Na dziś nie mieli jeszcze chętnego. Jak coś można pisać do mnie na priv, skontaktuję z chętnego z Greenway.
PatrykS - 2017-10-20, 10:08

faraon87 napisał/a:
Może ktoś z forumowiczów z okolic Torunia miałby ochotę pojawić się na wydarzeniu i wspomóc naszą prężnię rozwijającą się sieć darmowych stacji ładowania?
Rafał chyba jest z Torunia.
verona - 2017-10-20, 16:19

Ładowarka przy Ikea w Gdańsku uruchomiona.
Proszę podjeżdżać na testy z kartą Greenway.

Wtorek 24.10.2017 godź.11.00 oficjalne otwarcie.
Kto może niech przyjedzie z autem na otwarcie.

Dajcie znać po ładowaniu, czy wszystko OK.

PatrykS - 2017-10-20, 19:46

verona napisał/a:
Ładowarka przy Ikea w Gdańsku uruchomiona.
Sprostowanie - na dziś wieczór tylko zainstalowana, jeszcze nie działa.
https://api.plugshare.com/view/location/133073

bro - 2017-10-21, 12:21

faraon87 napisał/a:
sprowadzany Fiat 500e jeszcze jest w drodze.

Z ciekawości - sprowadzałeś prywatnie czy przez pośrednika - czy mógłbyś opisać jak i za ile?

PatrykS - 2017-10-22, 14:39

PatrykS napisał/a:
Sprostowanie - na dziś wieczór tylko zainstalowana, jeszcze nie działa.
Dziś już działa :-) Nie widać jej jeszcze na mapie Greenway'a, ale ładuje, karta zadziałała.
PatrykS - 2017-10-22, 21:51

PatrykS napisał/a:
Nie widać jej jeszcze na mapie Greenway'a
Już nawet na ich mapie jest :-) Ciekawe że kabel AC (Type 2) gruby jak licho (na 44kW), a tylko 22kW tam dali. Z drugiej strony tylko ZOE mogłoby z 44kW skorzystać, chociaż przez rozdzielacz dwie Tesle też dałoby radę :-)
krawcu - 2017-10-28, 21:59

No to mamy już 14 stacji GreenWay. Doszły w Nadarzynie koło Warszawy, Łomży, Poczesna koło Częstochowy oraz Toruń.
Panaceum - 2017-10-29, 01:43

PatrykS napisał/a:
Dziś już działa :-) Nie widać jej jeszcze na mapie Greenway'a, ale ładuje, karta zadziałała.

Nie trzeba karty mieć przy sobie, wystarczy się u nich zarejestrować, potwierdzić rejestrację. A potem zalogować przez np. komórkę i można uruchomić ładowarkę online, przez neta. Co więcej: można sobie zarezerwować ładowarkę na określony czas. Proponuję Wam zdalnie popróbować. Osobiście nie blokowałem ładowarek kolegom, ale sam skorzystałem z tego rozwiązania.
Jest jeden MINUS: ładowarki/stacje są często zlokalizowane w miejscach, gdzie nie ma zasięgu GSM (w podziemnych parkingach).
Powodzenia i ładujcie szybko bo za darmo. Obawiam się cen po zmianie ustawy.

wodnik7 - 2017-10-29, 03:49

@panaceum: jakos nigdzie nie widze mozliwosci loginu.. moglbys wspomoc? Dziekuje!
Panaceum - 2017-10-29, 10:39

wodnik7 napisał/a:
@panaceum: jakos nigdzie nie widze mozliwosci loginu.. moglbys wspomoc? Dziekuje!
Jak się zarejestrujesz, to dostaniesz linka do potwierdzenia rejestracji.
A później wchodzisz przez https://driver.greenwaypolska.pl/#/portal/locations

Maras - 2017-10-29, 14:16

Dzisiaj na targach MTM Ptak Expo rozmawiałem z przedstawicielami GreenWay. Pytałem o opłaty. Cennika jeszcze brak. Opłaty będą za min korzystania. Niby ma wychodzić ok 1,00zł za kW.
Mimo iż stacje są o mocy max 150, na razie będzie 50 dzielone na 3 typy. Mówią że opłata stała za stanie słupka dla elektrowni to 3000,00zł/mc.
Mają też przejmować ( bądź brać pod swoje skrzydła) wolne ładowarki.
Nie planują też gniazd do wolnego ładowania w swoich słupkach... więc Amper/Voltów nie naładujesz bo się nie będzie opłacało.
Twierdzą że cena powinna oscylować w okolicach połowy kosztów dla diesla. Co to oznacza nie potrafili odpowiedzieć.

Generalnie wzięli środki z unii, postawili słupki a dalej nie wiedzą po co? :)
Dziwna to firma bez planu...

PatrykS - 2017-10-29, 15:39

Maras napisał/a:
Generalnie wzięli środki z unii, postawili słupki a dalej nie wiedzą po co?
Nie wiedzą Ci, z którymi rozmawiałeś - plany i kalkulacje robi z pewnością ktoś bardziej rozgarnięty, którego na targi raczej się nie wysyła :-)
wodnik7 - 2017-10-29, 16:39

Panaceum napisał/a:
wodnik7 napisał/a:
Jak się zarejestrujesz, to dostaniesz linka do potwierdzenia rejestracji.
A później wchodzisz przez https://driver.greenwaypolska.pl/#/portal/locations

Kurcze, ja tego linka Nie dostalem podczas rejestracji (zarejeatroqalem sie juz bardzo dawno temu..) Bardzo dziekuje! Wyprobuje q Warszawie, jako, ze karta u tesciowej, a nie w aucie:)

Panaceum - 2017-10-29, 18:42

To najwyżej drugi raz się zarejestruj, albo drugie konto na kogoś innego.
krawcu - 2017-10-29, 20:38

A ja dziś przy tych targach próbowałem ładować na nowej stacji i nie działała :/
zb1g - 2017-10-29, 22:18

Panaceum napisał/a:
To najwyżej drugi raz się zarejestruj, albo drugie konto na kogoś innego.

Wystarczy kliknąć "Zapomniałem hasła"
i podać ten sam e-mail na wysłanie linku do resetu hasła,
co był podany przy rejestracji konta.

Panaceum - 2017-10-29, 22:43

Maras napisał/a:
... Opłaty będą za min korzystania. Niby ma wychodzić ok 1,00zł za kW.

Widzę, że chyba są przygotowani na to, że ustawa o e-mobilności szybko nie wejdzie, więc będą kasować za korzystanie ze stacji a nie za energię.
Maras napisał/a:
Mają też przejmować ( bądź brać pod swoje skrzydła) wolne ładowarki.

Wolne, tzn nie za szybkie? czy też niezintegrowane w żadnej sieci.
Maras napisał/a:
Nie planują też gniazd do wolnego ładowania w swoich słupkach... więc Amper/Voltów nie naładujesz bo się nie będzie opłacało
Gniazda są, ja się powoli ładuję, ale jak mnie skasują za czas poświęcony na ładowanie, to dziękuję. Tylko CHAdeMO i może CCS będzie się opłacało. Co do ładowania na 3 fazy 22kW to jak widać będzie kosztowało 2 x więcej niż CHAdeMO (50kWh). A co na to Tesla 17kW lub 11kW? Pogardzą takimi klientami? Poza tym: naliczając opłaty proporcjonalnie do czasu ładowania spowodują, że stacje będą stały i czekały na tych z mocą 40-50kW bo cała reszta maluchów PHEV czy też Fiat 500 będzie ich omijać.
Maras napisał/a:
Twierdzą że cena powinna oscylować w okolicach połowy kosztów dla diesla. Co to oznacza nie potrafili odpowiedzieć.
Takie trudne pytania to nie do chłopaka, któremu na targach kazali stać. A zależy jakie diesle mają w domu :)
Maras napisał/a:
Generalnie wzięli środki z unii, postawili słupki a dalej nie wiedzą po co? :) Dziwna to firma bez planu...
Każda firma ma ten sam cel: KASA, ale różne drogi wybierają w tym kierunku, zależy od terenu w którym się poruszają. Ponadto w tym temacie jest jeszcze "mgła smoleńska" skutecznie generowana przez nasz rząd. Nikt nie jest w stanie przewidzieć co zobaczymy po wyjściu/wyjechaniu z tej mgły. Z perspektywy inwestora 1 kWh za 1,00PLN byłoby OK. Przecież przy takim przydziale mocy mają niższą cenę niż my w domach (PLN0,61/kWh)
wodnik7 - 2017-10-29, 23:49

Fakt, wyprobowalem restowanie hasla, i zadzialalo. Dziwne, ze nigdzie na ich stronie nie jest nic podane..:( dzieki!
bro - 2017-10-30, 00:16

Panaceum napisał/a:
A co na to Tesla 17kW lub 11kW? Pogardzą takimi klientami?

CHAdeMO prze adapter

Panaceum - 2017-10-30, 01:07

bro, Dobra, adapter. A czy przez adapter weźmie więcej niż samochód ma zakodowane? Bo jeśli on-board charger ma ograniczone ładowanie do 11kW czy 17kW(za dopłatą) to przez CHAdeMo weźmie/przyjmie więcej?
bro - 2017-10-30, 06:57

Przez adapter ląduje jako DC czyli pomija ładowarkę tak jak supercharger. Tesla ChaDeMo adapter ma ogranicznie do 50 KW i (niech ktoś kto ma potwierdzi) ładuje.

On board charger używasz tylko to ładowania AC (czyli na słupkach type 2 może mieć znaczenie, ale nie przy DC.

wodnik7 - 2017-10-30, 07:20

Nie kaufy uzytkownik tesli ma adapter chademo..:)
Maras - 2017-10-30, 07:36

wodnik7 napisał/a:
Nie kaufy uzytkownik tesli ma adapter chademo..:)

A zwłaszcza nie każdy ma Teslę... i 3,3kW to już dla niego sprint :)
Swoją drogą jeżeli CH Wola Park nie udostępni ładowania za free 16A, to będę w miarę możliwości szukał innego miejsca robienia zakupów i chodzenia do kina.
Mimo iż do Arkadii mam 3xdalej niż do Wola Parku to kino wybieram właśnie tam. I mimo iż suma energii po powrocie do domu jest taka sama co po wyjeździe bez ładowania - to Arkadia zarobi a nie Wola...
Staramy się razem z żoną jeździć po mieście za free i udaje się to w ok 70%, reszta z własnego gniazdka.
Żaden market nie postawi szybkiej ładowarki za free, a na wolnej nawet Tesla też się podkarmi za free :mrgreen:
A jak mnie już zdenerwują to założę gaz i będę miał ich wszystkich w nosie.

zb1g - 2017-11-09, 18:44

Nr 15 na mapce greenway - Galeria Bronowice Kraków : Stawowa 61, 31-346 Kraków

Ładowarka znajduje się bezpośrednio od wjazdu z ul. Sosnowieckiej (wjazd dla dostawców) / The charger is located directly at the entrance from Sosnowiecka street (entry for deliveries)

Opcje ładowania / Charging options:
Wtyczka/Plug: COMBO CCS - 50 kW DC
Wtyczka/Plug: CHADEMO - 50 kW DC
Wtyczka/Plug: AC TYP 2 - 22 kW AC

Otwarte / Open:
24/7

wodnik7 - 2017-11-09, 19:25

To ja Wam opowiem jedna historie z zeszlego tygodnia, 1.11.: podroz z Kaszub na poludnie Polski, adapter chademo w zapasie. Chcialem ladowac sie w Bydgoszczy (rawicom), podjezdzamy, wtykamy chademo, wyrzuca blad - nie da sie nic zrobic, numer telefonu nieosiagalny.. nedza, a juz wieczor.

Pchamy sie wiec do ATRIUM Torun, tam wg greenwaya -24/7. Ale niestety, szlabany zamkniete, ciemno, greenway przez telefon przeprasza, ale "Swieto, wiec pewnie dlatego zamkniete". Na mapce stoi jednak jak byk 24/7 - nie, ze "w Swieta nieczynne". I co dalej? wracac, szukac dalej? Srodek nocy.. juz mielismy odjezdzac, gdy widze, ze na wyjezdzie z parkingu nie ma szlabanu! wiec pod prad, pod ladowarke, i uff! Podeszla ochrona, bardzo milo przywitala, i po milej rozmowie udalo odjechac dalej.

Widze jednak w greenwayu dwa problemy:
a) stawiaja tylko 1 ladowarke - jesli sie zepsuje, klapa.
b) ladowarki sa trudnodostepne. z dziecmi w aucie w srodku nocy szukac hotelu nie jest przyjemnie..

Moze tez szybko o greenwayu zapomnimy - jak tylko sie okaze., ze stawki za ladowanie beda nieprzyzwoite..oby nie.

Panaceum - 2017-11-09, 23:09

zb1g napisał/a:
Nr 15 na mapce greenway - Galeria Bronowice Kraków : Stawowa 61, 31-346 Kraków .......... Otwarte / Open: 24/7

Kiedy uruchomili? Pewnie dzisiaj. Tu mnie zupełnie zaskoczyłeś, byłem w Galerii Bronowice przedwczoraj (bywam co 2 dni), pytałem w punkcie informacyjnym o termin uruchomienia ładowarki. Pani nawet nie wiedziała, że coś takiego planują. Jeżeli ładowarka jest na parkingu podziemnym, to w nocy nie jest dostępna. Po 22:00 parkingi są pozamykane. Natomiast wg opisu znajduje się na placu dla dostawców, od strony ul. Stawowej. Jutro zobaczę.
EDIT: we czwartek uruchomili. Dzisiaj byłem(piątek), punkt informacyjny i ochroniarze w galerii nawet nie wiedzą co na ich podwórku stoi. Wjazd od strony południowej, tzn. od strony IKEA, więc dostępne 24/7. Żeby od ładowarki dotrzeć do galerii, to trzeba kilkaset metrów zrobić. Na dodatek do gniazda TYP 1 trzeba mieć specjalny adapter, bo normalnego kabla Typ1 Typ2 nie ma gdzie wcisnąć.
wodnik7 napisał/a:
.....Moze tez szybko o greenwayu zapomnimy - jak tylko sie okaze., ze stawki za ladowanie beda nieprzyzwoite..oby nie.
Zapomnimy jeśli się wycofają z rynku, jeśli zostaną z wysokimi cenami, to będą tylko "ostatnią deską ratunku" w podróży.
zb1g - 2017-11-15, 15:36

Kraków wypadł, ale na mapce dalej 15 punktów.
Doszło Korczowa Dolina Radymno
Młyny 90, 37-552 Młyny
Ładowarka znajduje się pomiędzy halami handlowymi, po lewej stronie od drogi 94.

W Sieradza natomiast z 24/7 zmienili na Pon - Sb: 9:00 - 21:00 Nd: 10:00 - 19:00.
Bez sensu taka lokalizacja. Powinni oddać większość dofinansowania bo działa tylko 48% czasu.

Slawek - 2017-11-19, 14:55

Dlaczego znikł Kraków i Korczowa Dolina Radymno
Młyny 90, 37-552 Młyny :?:

zb1g - 2017-11-19, 16:06

Robią jeszcze jakieś odbiory. Biurokracja jednym słowem.
Kraków (ktoś coś pisał) powinien wrócić koło 24.11.

PatrykS - 2017-11-19, 18:45

Byłem dziś na parkingu Galerii Przymorze w Gdańsku, niby do końca listopada ma być otwarta stacja, ale żadnych śladów przygotowań jeszcze nie znalazłem.
highend - 2017-11-24, 21:39

takie pytanie - karta szła listem zwykłym czy poleconym?
wyslali mi karte 16 listopada... i do dzisiaj nie mam.

a koniecznie muszę naładować iOn'a na chademo...

Karwoś - 2017-11-24, 21:49

Jaki jest koszt ładowania z tych stacji - tak z ciekawości.
EVgarage - 2017-11-24, 22:13

Głowy nie dam ale wydaje mi się, że zwykłym.
Teraz już jest czas "świąteczny" i może iść trochę dłużej.

Do końca roku jest za friko, później będą opłaty ale niewiadome jakie. Cennik zostanie opublikowany dopiero.

jas_pik - 2017-11-24, 22:27

Wysyłają listem zwykłym a te jednak potrafią ginąć jeśli wyczuwają że coś jest w środku.
Ostatnio trzykrotnie wysyłałem małe specjalistyczne podkładki (bardzo tanie ale w PL niedostępne) - oba listy zwykłe zaginęły na poczcie , doszedł tylko polecony
Napisz po drugą kartę

Pir-serwis - 2017-11-25, 06:44

Szkoda, że nie zajrzałem tu wcześniej.
Byłem bowiem na konferencji o elektromobilności na Mysiej 3, 23.11, byli ludzie z wielu resortów , GreenWay także miał wykłady. Możliwe, że coś bezpośrednio u źródła dałoby radę się dowiedzieć.
W sumie sporo przegadałem czasu z kobitką od nich..
Kolejnym razem proszę o zestaw pytań.
Pytałem o zastawianie miejsc przez spaliniaki ( wysłanników z rzadu)
że od 8lat nic się nie dzieje w tej sprawie, dostdałem odpowiedź, że z czasem zapewne coś się zmieni..

highend - 2017-11-25, 14:49

jas_pik napisał/a:
Wysyłają listem zwykłym a te jednak potrafią ginąć jeśli wyczuwają że coś jest w środku.
Ostatnio trzykrotnie wysyłałem małe specjalistyczne podkładki (bardzo tanie ale w PL niedostępne) - oba listy zwykłe zaginęły na poczcie , doszedł tylko polecony
Napisz po drugą kartę

doszła zwykłym ;) była w innej skrzynce niż zawsze listy.
Ale jest

Karwoś - 2017-11-25, 15:36

Zamówiłem sobie taką kartę. Ale podpowiedzcie proszę jakie złącza są dostępne w stacji ładowanie?
Czy J1772 jest dostępne czy trzeba używać swojego kabla? Jeżeli swojego np 16A to słabe to ładowanie będzie :( . Ale jeżeli jest tam type1 np 40A to czy samochód i tak sobie dostosuje maxymalny pobierany prąd czy po prostu nie możemy użyć takiego złącza? Dokładnie nie wiem jak jest w moim fiaciku - czy ma wewnętrznie zabezpieczenie żeby ładować tylko maxymalnie dopuszczalnym.

No jak to z kosztami będzie - za czas ładowania czy za kW?

krawcu - 2017-11-25, 18:48

Greenway w stacjach ma złącza kable z gniazdem Type 2, CCS, i ChaDeMo.
Chyba jest tam też dniazdo Type 2. Jeśli tak to potrzebujesz kable Type 2 -> Type 1. Sprawdź jaką moc ma wbudowana ładowarka w Twoim Fiacie to będziesz wiedział jak szybko się naładuje.

Karwoś - 2017-11-25, 18:55

W instrukcji podają że przy 230V max to 30A - ale czy to max ile przepuści samochód czy max jaki mogę podać z sieci. Czy jak podłączę 50A to czy samochód i tak będzie ładował się 30A ??
krawcu - 2017-11-25, 18:57

Samochód nie weźmie więcej niż może, nawet jak źródło będzie mogło dać więcej.
PatrykS - 2017-11-25, 20:51

krawcu napisał/a:
Samochód nie weźmie więcej niż może, nawet jak źródło będzie mogło dać więcej.
Potwierdzam - Twój samochód weźmie 30A. Stacje Efacec mają kable Type 2 - nie mają gniazda, potrzebna jest więc przejściówka lub przeróbka własnego kabla Type 2 -> Type 1. Nie wiem jak jest z ich stacjami Delta.
jas_pik - 2017-11-25, 21:01

PatrykS napisał/a:
przeróbka własnego kabla Type 2 -> Type 1.

Tylko nie to
Proszę

Karwoś - 2017-11-25, 21:30

Wierz mi - nie zamierzam przerabiać swojego kabla. Przy dłuższych trasach wrzucałbym swój + przejściówkę.
Swój do ładowania w domu, garażu itp osoby do której jadę.
Przejściówka do ładowania na stacji GW.

Karwoś - 2017-11-25, 22:40

Dostałem info że najprawdopodobniej opłata będzie od czasu ładowania. Co nie jest za dobrą informacją.
Im mocniejsze możliwości samochodu tym szybciej pobierze np 30kW. Im słabiej przystosowany samochód - koszt "tankowania" może być kilka razy wyższy.

Ale też przedłużony zostanie termin w którym można będzie ładować za darmo (na początku 2018 a nie do końca 2017. Może będzie to 1 miesiąc a może 2...kto to wie.

YANNOSICK - 2017-11-26, 10:55

W Niemczech też często płaci się za czas ładowania i takie słupki stały zazwyczaj puste. Koszt ładowania Ampery do pełna to było ponad 50 € więc tyle co dwa zbiorniki paliwa na których przejadę 1000 km zamiast 100 km na pełnej baterii. Na szczęście po tysiącach maili od niezadowolonych użytkowników niemieccy operatorzy wprowadzają teraz różne taryfy czasowe dla różnych mocy ładowania. Nadal jest to beznadziejnie głupi system ale pozwala ominąć przeszkody prawne przy odsprzedaży prądu więc zapewne będzie stosowany również w PL.
wodnik7 - 2017-11-26, 11:34

Zalezy w Niemczech od operatora - innogy np. odsprzedaje za kWh, ale przyjmuja sie tez rozwiazania mieszane: za kWh i minute (1-2centy). Dlaczego? Aby np. takie panamery E czy inne hybrydy z mini bateria nie blokowaly ladowaeek przez caly dzien (nagminne w Berlinie, bo nie placa za parkowanie..)

Nie oszukujmy sie, ladowarki 3-6kW to jednak przezytek, gdyby wreszcie producenci zaczeli budowac 11-22kW..

Karwoś - 2017-11-26, 13:10

W przypadku takiego fiata 500e gdzie max łądowanie to 30A byłoby bez sensu ładować samochód np przez godzinę za 50zł (np). Dało by mi to 25% baterii czyli ok 6,5kW co da mi przejechać 35km. Bezsensownie zupełnie. Czyli na przejechanie 150km zapłaciłbym 200zł - za tyle c-maxem robię 700-800 km. Zrozumiałbym koszt 1zł za kW.
Karwoś - 2017-11-28, 20:31

W Suwałkach żadna ze stacji ładowania (miejska i GreenWay) nie ma wydanych warunków przyłączenia przez PGE. GreenWay chce 150kW - ale żeby to zrobić trzeba ciągnąć prąd z 2 transforamtorów - przy takiej lokalizacji - ciekawe czy w 4 miesiące powstanie GW. Miejska miała być do końca roku - a warunków też nie ma.

Plany są fajne - wykonanie jak zwykle.

EVszosio - 2017-11-30, 19:25

Na stacjach GW płacimy od 1 kwietnia!
krawcu - 2017-11-30, 23:36

To jakiś żart ? :)
Karwoś - 2017-12-01, 15:55

Czemu żart ?? Miało być od 1 stycznia płatne. Ale przesunęli termin płacenia bo pewnie nie wyrobią się z planami albo za mało użytkowników korzysta.
krawcu - 2017-12-01, 16:10

Żart odnosił się do daty :)
W sensie Prima Aprilis.

Karwoś - 2017-12-01, 16:13

No rzeczywiście - może dla żartu będzie 10zł za kW.
RaveN - 2017-12-01, 16:44

Cytat:
Na stacjach GW płacimy od 1 kwietnia!

Odwiedziłem stronę firmy i nie ma tam informacji o terminie wprowadzenia opłat. :roll:

kalex - 2017-12-01, 17:42

We Wrocławiu odpalili ładowarkę pod Magnolią.
Karwoś - 2017-12-01, 18:48

Cytując pana Grzegorza S. :

"Jeżeli chodzi o cennik jeszcze jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów. Będzie raczej opierał się na czasie ładowanie, a nie ilości zużytej energii. Podzielę się z Panem również pozytywną informacją odnośnie cennika. Zamierzamy przedłużyć możliwość bezpłatnego ładowania, aby jak największa liczba Użytkowników samochodów elektrycznych w Polsce mogła przetestować nasze ładowarki bez żadnych opłat wraz z otwieraniem nowych lokalizacji. Tak więc będzie się można cieszyć bezpłatnym ładowaniem jeszcze na początku przyszłego roku."

rafmat - 2017-12-03, 11:43

We Wrocławiu pojawiła się kolejna szybka ładowarka Greenway - lokalizacja => centrum miasta => Magnolia Park na ul. Legnickiej
https://www.google.com/ma...7241235282&z=14

kalex - 2017-12-03, 12:47

rafmat napisał/a:
kolejna szybka ładowarka Greenway

Jak bym powiedział pierwsza 8-)

rafmat - 2017-12-03, 12:50

No tak ale w sensie, że we Wrocku jest sporo ładowarek w miarę szybkich np. Nissan Psie Pole, Ultranet => Strzegomska, Bielany, kilka punktów Galactico itp. jezeli chodzi o szybką DC to zdaje się jest druga :) .
Karwoś - 2017-12-03, 16:08

A podpowiedzcie jak to w tym fiacie 500 jest - ja ładuję AC ale czy można go ładować DC ? Czarna magia w tym względzie. Prawie jak fizyka kwantowa
Slawek - 2017-12-03, 17:39

Karwoś napisał/a:
A podpowiedzcie jak to w tym fiacie 500 jest - ja ładuję AC ale czy można go ładować DC ? Czarna magia w tym względzie. Prawie jak fizyka kwantowa

Tylko nowe roczniki
http://elektrowoz.pl/pora...ych-objasniamy/

faraon87 - 2017-12-03, 18:13

Fiata 500 ładujemy tylko prądem przemiennym (AC), z użyciem portu J1772, poprzez pokładową ładowarkę 6,6kW. Każdą baterię Lion można ładować prądem stałym ale do tego auto musiałoby zostać wyposażone przez producenta w specjalny port. Fiat/Chrysler, który jest autorem projektu w tym przypadku, takiej opcji dla 500tki nie przewidzieli, chodź plany podobno były.
Karwoś - 2017-12-03, 20:46

Fabryczna Ładowarka w 500e to 15A 110V (czyli nawet 2kW ni ma) . Ja używam Duosida 16A 240V 3,6kW. 6,6kW tylko za dopłatą jako stacja ładowania w garażu (w USA)
kriss032 - 2017-12-10, 23:30

Mam problem z Chevroletem Volt. Posiadam przejściówkę TYPE 1 do TYPE2 pasuje do słupków RWE natomiast nie pasuje do kabla Grenway w Aritum Promenada w Warszawie i do stacji tesla w Józefowie hotel Holiday. Całość wchodzi ale wypada jest za lużno, Czy kable TYPE 2 16 A i 32 A mają różne przekroje bolcy ? Czy oprócz opisanej przeróbki będzie pasował kabel TYPE 1 do TYPE2 32 A
AdamADV - 2017-12-11, 10:34

Potwierdzam, dostałem e-mail z info że do 2018 do końca marca GreenWay za free podem płacimy :(
PatrykS - 2017-12-11, 12:00

Karwoś napisał/a:
Fabryczna Ładowarka w 500e to 15A 110V (czyli nawet 2kW ni ma) .
Masz na myśli kabel do ładowania / EVSE. faraon87 miał na myśli ładowarkę pokładową - czyli przetwornicę AC/DC. Mając EVSE ~30A/~7kW możemy w pełni wykorzystać możliwości ładowarki pokładowej.

kriss032 napisał/a:
Mam problem z Chevroletem Volt. Posiadam przejściówkę TYPE 1 do TYPE2 pasuje do słupków RWE natomiast nie pasuje do kabla Grenway w Aritum Promenada w Warszawie i do stacji tesla w Józefowie hotel Holiday. Całość wchodzi ale wypada jest za lużno, Czy kable TYPE 2 16 A i 32 A mają różne przekroje bolcy ? Czy oprócz opisanej przeróbki będzie pasował kabel TYPE 1 do TYPE2 32 A
Bolce są te same, ale standard zabrania takich połączeń. Jak chcesz to ominąć to wskazówki są na tym forum - przedłużenie jednego pinu w Twoim kablu (wtyczka Type 2), obcięcie ~1cm końcówki tej wtyczki lub właściwa przejściówka preferowana przez jas_pik, nie bez powodów zresztą :-)
wodnik7 - 2017-12-11, 13:03

Apropos, to na Plugshare uaktywnil sie pracownik z Greenwaya, informujac o problemach/awariach itp. Milo.

Poza tym na mapie sieci greenwaya widac cala Slowacje - czyzby polska karta tam dzialala? Niedawno jeszcze slowacka nie dzialala w PL...

jatko - 2017-12-11, 13:05

Ostatnio ktoś się na FB chwalił że słowacka działa w PL
krawcu - 2017-12-11, 13:41

A czy na Słowacji też ładowanie ze stacji Greenway jest darmowe?
jatko - 2017-12-11, 14:43

krawcu napisał/a:
A czy na Słowacji też ładowanie ze stacji Greenway jest darmowe?

Wieść niesie że płatne i to słono

krawcu - 2017-12-11, 15:05

Faktycznie, luksus nie jest:
http://data.greenway.sk/pricelist_en.pdf

Slawek - 2017-12-11, 15:43

PL działa na Słowacji na razie za free
Slawek - 2017-12-11, 15:51

kriss032 napisał/a:

http://forum.samochodyele...ighlight=c-zero

Slawek - 2017-12-11, 16:07

Za minutę ma być pomiędzy 1,25 do 2 zł za DC 50kW
Myślałem że będzie poniżej 1zł

wodnik7 - 2017-12-11, 18:03

Drogo. Czyli za 1h w najlepszym wypadku 75PLN? Tesla potrafi - w optymalnych warunkach - wyciagnac w 1h okolo 44kWh, czyli tanio nie jest. 200km za 75PLN? wow.

Nie mowiac o innych autach, ktore maja co prawda chademo, ale ograniczone w mocy, np. taki Outlander, ktory maks. moze "wziac" ok. 16kW. drogo:((

Karwoś - 2017-12-11, 18:17

W moim przypadku - 6,6kW - a to całkowicie dyskwalifikuje ładowanie w GreenWay. Przy 100kW na godzinę można byłoby się pokusić. Ale płacenie 300 zł za ładowanie fiaciorka byłoby niezłym pomysłem na bankructwo. za 300 zatankuje 70l do hybrydy i zrobię zapier..... 1000km :) a jadąc normalnie - 1300. Fiatem 150 :)Zupełnie bez sensu.
PatrykS - 2017-12-11, 18:33

wodnik7 napisał/a:
200km za 75PLN?
Jeśli to się zdarzy dwa-trzy razy w roku, a resztę roku 15zł/200km z domowego gniazdka, to ja jestem za, i to obiema rękami i nogami. Trzymam też mocno kciuki za tych co dużo jeżdżą i będą często korzystać - dzięki nim ta infrastruktura zacznie w końcu rosnąć.

Karwoś napisał/a:
W moim przypadku - 6,6kW - a to całkowicie dyskwalifikuje ładowanie w GreenWay.
Dla AC będzie inna stawka, ale i tak nie będzie to rewelacja.

Karwoś napisał/a:
Fiatem 150 :)Zupełnie bez sensu.
Cóż, te szybkie stacje nie są dla nas wolnossących - one są dla Tesli, Leafów, Amper-e, e-Golfów, Ioniqów EV itp. Nam wystarczy byle gniazdko na stacji benzynowej, nie powinniśmy blokować szybkiej ładowarki, i ten cennik wyraźnie to pokaże. Nasze autka na dłuższe trasy nie do końca się nadają - jeśli nie mamy w planach długich przerw to potrzebujemy innych modeli.
wodnik7 - 2017-12-11, 18:40

Niby tak, ale jednak nie. Te stacje sa postawione za pieniadze unijne - wiec cennik powinien byc adekwatny do ceny za 1kWh pradu.

Dla porownania - Tesla kasuje za 1minute na Superchargerach (do 120kW!) - dla tych, ktorzy nie maja superchargingu w gratisie (np. dla przyszlych posiadaczy modelu 3)

powyzej 60kW - 1PLN/min
ponizej 60kW - 0,5PLN/min.

O innych plusach SC nie wspominajac..

Wiec Patryku, nie sadze, ze posiadacze Tesli zybtnio beda chcieli w greenwayu tyle kasy zsotawiac - tym bardziej, ze stacji jest malo, po 1 na punkt, i nierzadko z dala od drogi..(czyli inaczej, niz pisali na stronie, ze to mialo byc).

kalex - 2017-12-11, 20:23

krawcu napisał/a:
Faktycznie, luksus nie jest:
http://data.greenway.sk/pricelist_en.pdf

Nie widzę powodu żeby u nas było drożej. To w przeliczeniu wychodzi 1zł/min.

Ale jest tak zamotane żeby ładować się 45 minut , bo inaczej się nie opłaca.

Na takie ładowarki trzeba się podstawiać maksymalnie rozładowanym,bo wtedy najwięcej napompuje w danej jednostce czasu. Oczywiście w autach z dużymi bateriami 60+ (najlepiej)

vwir - 2017-12-11, 21:30

Te ładowarki powstały między innymi przy centrach handlowych, a wtedy ten cennik już w ogóle jest bez sensu. Nie ma nawet co iść na zakupy, bo po dwóch godzinach zapłacimy jakąś chorą kwotę za ładowanie auta...
wodnik7 - 2017-12-11, 21:52

vwir napisał/a:
Te ładowarki powstały między innymi przy centrach handlowych, a wtedy ten cennik już w ogóle jest bez sensu. Nie ma nawet co iść na zakupy, bo po dwóch godzinach zapłacimy jakąś chorą kwotę za ładowanie auta...

szkoda, ze centra po prostu nie wieszaja np. typ2 11kW, kazdemu by starczylo na zakupach, a koszt dla takiego centrum znikomy..:(

jas_pik - 2017-12-11, 21:58

wodnik7 napisał/a:
szkoda, ze centra po prostu nie wieszaja np. typ2 11kW, kazdemu by starczylo na zakupach, a koszt dla takiego centrum znikomy..:(

Ale jak dotąd nie ma takiego wymogu prawnego - niestety.
Można liczyć na dobre chęci niektórych zarządców - o ile są świadomi że klient którzy przyjeżdża samochodem elektrycznym nie czeka na darmowe naładowanie ale chce zostawić kilka ładnych złotych - bo zazwyczaj nie jest to posiadacz 10-letniego Paska w tedeiku który zazwyczaj robi zakupy w biedrze.
Chyba najlepszym przykładem była tu Manufaktura - chociaż zarządca tego centrum nie powtórzył tego sukcesu w pozostałych 24 zarządzanych centrach - ale cóż nie wszyscy maja wystarczająco dużo rozumu ( zarządcy i właściciele).
Na szczęście właściciele Lidla myślą :)

PatrykS - 2017-12-12, 13:13

wodnik7 napisał/a:
Te stacje sa postawione za pieniadze unijne - wiec cennik powinien byc adekwatny do ceny za 1kWh pradu.
Plus koszty utrzymania - pracownicy, łączność, abonamenty dla energetyki itp.

wodnik7 napisał/a:
Wiec Patryku, nie sadze, ze posiadacze Tesli zybtnio beda chcieli w greenwayu tyle kasy zsotawiac - tym bardziej, ze stacji jest malo, po 1 na punkt, i nierzadko z dala od drogi..(czyli inaczej, niz pisali na stronie, ze to mialo byc).
Czasami nie chcemy a musimy - bo akurat ta a nie inna stacja wypadnie nam po drodze. Stacji Greenwaya przybywa w astronomicznym tempie biorąc pod uwagę poprzednie lata.

vwir napisał/a:
Spójrz odwrotnie - płacisz za naładowanie auta (nieważne chora kwota czy zdrowa - zdecydowałeś się zatankować, bo może się spieszysz) i potrwa to np. 1,5h (Tesla) - wolisz liczyć w tym czasie przejeżdżające autostradą TIRy czy coś zjeść, wypić, kupić, a może film w kinie obejrzeć? Po przeszło dwóch latach użytkowania Ampery zdecydowanie wolę to drugie, choć z tego pierwszego też czasem korzystam.

wodnik7 napisał/a:
Wg mnie zwykłe gniazdko 16A (albo takie niebieskie kempingowe - Commando czasem zwane) przy co trzecim miejscu parkingowym byłyby fair - dłuższe zakupy to większy gratis. A dla tych spieszących się kilka ładowarek 22kW płatnych 1-2 zł/kWh - ze zniżką zależną od kwoty paragonu na ten przykład.