SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Ogólne rozmowy - Praca dyplomowa o samochodach elektrycznych

szymekk - 2017-10-11, 17:18
Temat postu: Praca dyplomowa o samochodach elektrycznych
Chciałbym zapytać czy jest możliwość pozyskania jakichkolwiek informacji, książek, artykułów, publikacji lub namiarów na takowe, na temat samochodów elektrycznych, elektrycznych napędów, zasady działania, rozwiązań itp. ? Czy mogą Państwo w jakiś sposób pomóc, nakierować? Generalnie chodzi mi część teoretyczną, którą będę mógł opisać dla ogółu samochodów elektrycznych, napędów elektrycznych, gdyż ciężko znaleźć mi literaturę na ten temat, a takowej potrzebuje. Poszukuję informacji, które mógłbym zamieścić w części teoretycznej pracy dyplomowej.
ElektroWoz.pl - 2017-10-12, 18:07
Temat postu: Re: Praca dyplomowa o samochodach elektrycznych
szymekk napisał/a:
Chciałbym zapytać czy jest możliwość pozyskania jakichkolwiek informacji, książek, artykułów, publikacji lub namiarów na takowe, na temat samochodów elektrycznych, elektrycznych napędów, zasady działania, rozwiązań itp. ? Czy mogą Państwo w jakiś sposób pomóc, nakierować? Generalnie chodzi mi część teoretyczną, którą będę mógł opisać dla ogółu samochodów elektrycznych, napędów elektrycznych, gdyż ciężko znaleźć mi literaturę na ten temat, a takowej potrzebuje. Poszukuję informacji, które mógłbym zamieścić w części teoretycznej pracy dyplomowej.

Proszę:
http://tinyurl.com/yb8akx6o
http://tinyurl.com/ydgzmnsn

Wystarczy? :)

dsctom - 2017-10-13, 09:17

raportów (nie publikacji naukowych) ostatnimi czasy pojawia się mnóstwo

na forum jest nawet zakładka gdzie czasem są wrzucane

TOR wyspuscił

międzynarodowa agencja energii (IEA)

firmy consultingowe (mckinsey, PWC, itd)

Innogy czymś sie chwalił ostatnio

Instytut Jagieloński z biznes alert też napisał

wujek google po wpisaniu electromobility market trends itd. z nastawieniem PDF poda ci aż za dużo, tez znajdziesz źródła naukowe jeśli tylko poszukasz - na forum jest chyba więcej praktyków mimo wszystko :)

co innego że część się powiela ale tu chodzi o źródła

zinho - 2017-10-16, 00:30

To zależy na co jesteś nastawiony. Chodzi Ci bardziej o opis matematyczny zjawisk, zasadę działania, budowę pojazdów, postępowanie w projektowaniu? Ogólnie tematy rzeka, wszystko zależy od Twojego tematu. Możesz opisać typy maszyn elektrycznych, metody sterowania, typy ogniw i już jest dużo.