SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Motocykle i skutery elektryczne - Skuter elektryczny Zipp Yadea YD1200D

Torres - 2017-10-23, 11:57
Temat postu: Skuter elektryczny Zipp Yadea YD1200D
Witam. Od maja tego roku jestem posiadaczem Zipp Yadea YD1200D-01 (skuter elektryczny) 2015. Skuterek bardzo ładny (retro) fajnie się jeździ.
Podczas jednego z ładowań nocą (fabryczną ładowarką dołączoną do skuterka) zauważyłem, że po naładowaniu (8h) ładowarka sie nie wyłączyła i dalej ładowała (czerwona lampka) Niestety zobaczyłem ten stan dopiero rano i baterie były już bardzo gorące. Czy mogły się przeładować, (przepalić) lub cos w tym rodzaju? Czemu ładowarka się nie wyłączyła ?
Zauważyłem, że zasięg się bardzo zmniejszył :(
Pozdrawiam i dziękuję za jakieś pomysły. :idea:

gienek333 - 2017-10-23, 18:06

Aku ołowiowe (a sądzę że o takich mówimy), mają ujemny współczynnik końcowego napięcia ładowania. W skrócie dla 12V aku przy 20-25°C jest to np. 13.8 V, a dla 35°C będzie to już 13 V. Jak aku jest troszkę zużyte, to ma większe RW, a więc przy ładowaniu bardziej się grzeje, im bardziej się grzeje to napięcie spada i tak aż do momentu że z aku wyleci woda, aku czasem robią się okrągłe itd.
Torres - 2017-10-24, 12:26

Dzięki za wyjaśnienia (trochę skomplikowane jak dla mnie laika w temacie) :-P W wolnej chwili zajrzę do środka co to za akumulatory są.