SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Blogi użytkowników pojazdów elektrycznych - Nissanem Leaf po Irlandii

RadekNet - 2017-12-01, 11:49
Temat postu: Nissanem Leaf po Irlandii
Kontynuując temat http://forum.samochodyele...opic.php?t=1881 ...

W zeszłą niedziele odkryłem, że jadąc gdzieś dalej elektrykiem trzeba się liczyć z dłuższym postojem. Na 4 z 6 ładowań (500 km miałem do zrobienia) CZEKAŁEM - raz nawet człowiek zgubił się na 40 minut i kolejka się zrobiła. Dwie godziny łącznie w plecy. Ale jest nadzieja, bo Irlandia podobno ma zainwestować 10 milionów w przyszłym roku w ładowarki.

Czy Wam tez grzanie kierownicy wyłącza się dość szybko i dopiero ponowne włączenie samochodu pozwała na ponowne włączenie grzania kierownicy? Fotele zachowują się "normalnie".

Po za tym stuknęło nam 5600km całkowicie nudnej eksploatacji ;) (średnio 1120km/miesięcznie)

Ostry - 2018-01-17, 01:29

Cześć,
Pozdrawiam kolegę z Irlandii.
Dobrze słyszeć, że przybędzie ładowarek. I tak nie jest źle, bo na autostradach są co ok. 50-70 km.
Ja mojego Leafa kupiłem w hrabstwie Wicklow, a mieszkam w Kerry. Do domu miałem ok 350km i zrobiłem to na 4 ładowania. Udało się bez czekania, za to za mną już była kolejka. Zawsze sprawdzam status ładowarki na smartfonie w aplikacji eCars ESB.

Jak chodzi o grzanie kierownicy, to rzeczywiście wyłącza się automatycznie, ale nie mam problemu, żeby włączyć je ponownie. Inna sprawa, że nagrzewa się tak mocno, że prędzej sam je wyłączam.
Robię 85km dziennie do pracy i z powrotem.

Pozdrowienia z Killarney!

RadekNet - 2018-01-17, 13:14

Z tym czekaniem to kwestia szczęścia ... w weekend znowu byliśmy Leafem w Dublinie (i Droghedzie) i tym razem bez przestojów.

Dostałem wezwanie na "recall" - maja wymieniać control unit, niby ma starą wersję oprogramowania, co może powodować gorszy performers (lużny cytat z rozmowy). Mam nadzieję, że chodzi o uruchomienie NissanConnect.

ps
7300km :)

wodnik7 - 2018-01-17, 16:45

Fajnie, gratuluje. My jakos jezdzimy miesiecznie bardziej kolo 8-10000:)