SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Ogólne rozmowy - Zwolnienie zakupu EV z akcyzy w Polsce - od kiedy?

domino - 2018-02-24, 00:19
Temat postu: Zwolnienie zakupu EV z akcyzy w Polsce - od kiedy?
Edit: Temat wydzielony z innego wątku.

rafmat napisał/a:
Czy ktoś się orientuje co z ta akcyzą? Obowiązuje już 0% stawka na EV czy trzeba czekać aż Unia Europejska się zgodzi na to i to potwierdzi?

No i wszystko wiadomo!

https://www.samar.pl/__/3...l?locale=pl_PL7

Zgodnie z art. 85 ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych przepisy dotyczące zmian w podatku akcyzowym wchodzą w życie od dnia ogłoszenia pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej o zgodności pomocy publicznej przewidzianej w tych przepisach ze wspólnym rynkiem lub stwierdzenia przez Komisję Europejską, że przepisy te nie stanowią pomocy publicznej – poinformowało IBRM Samar biuro prasowe Ministerstwa Energii. Projekt ustawy został złożony do notyfikacji w Komisji Europejskiej w momencie przekazania go pod obrady Sejmu, czyli na początku stycznia tego roku. Problem w tym, że Komisja Europejska jeszcze nie zajęła stanowiska w tej sprawie. - Ministerstwo Energii jest w bieżącym kontakcie z Komisją Europejską w celu wyjaśniania wszelkich wątpliwości – zapewnia nas resort.

Czyli czekaj tatka latka :-/

kami2 - 2018-02-24, 12:02

https://www.uokik.gov.pl/...uropejskiej.php
czy z tego nie wynika ze KE ma 2 miesiace czyli do marca czas na podjecie decyzji?

bro - 2018-02-24, 12:50

domino napisał/a:

cena konfliktu z Komisją..

faraon87 - 2018-02-24, 13:28

Edit: Post przeniesiony z innego wątku.

Już miałem się pytać tutaj na forum, czy ktoś nie ma doświadczeń jak w praktyce wygląda zniesienie akcyzy na EV (ustawa weszła w życie w czwartek 22.02). Wysłałem maila do urzędu celnego w Toruniu jaka to u nich obecnie wygląda, niestety bez odpowiedzi. Telefonicznie też nie byli w stanie udzielić informacji... Ustawa o elektromobilności zaczyna mi przypominać inną ustawę, z której obecni rządzący zrobili wydmuszkę - ustawę o odnawialnych źródłach. Poszło w nią morze społecznych nadzei, pracy, wysiłku, negocjacji, aby ostatecznie okazała się niejasnym, zagmatwanym narzędziem wsparcia korporacji energetycznych. Modlę się, aby tym razem było inaczej ale symptomy zaczynają być niebezpiecznie analogiczne. Rząd przepycha ustawę w niecały miesiąc, aby w ostatnim możliwym termienie ratyfikować uniją dyrektywę, zdając sobie sprawę, że zapisy od startu będą wymagały poprawek. Niedostosowane w wielu punktach zapisy uderzają w raczkującą branżę. Podsycone nadzieje na realne wsparcie w zakupie i eksploatacji EV okazują się mżonką. W naszym kraju chyba najgorzej jest mieć na coś nadzieję, to niemal zawsze okazuje się być ślepa uliczka. Może patrzę na to w zbyt czarnych barwach ale niekiedy takie refleksje mnie nachodzą.

jas_pik - 2018-02-24, 17:28

bro napisał/a:
domino napisał/a:

cena konfliktu z Komisją..

Jaką komisją - to zagrywka E. Bieńkowskiej - któa zamiast pracować uczestniczy w spędzie z podobnymi do niej kolesiami z PO

faraon87 napisał/a:
Może patrzę na to w zbyt czarnych barwach ale niekiedy takie refleksje mnie nachodzą.

Chcesz żeby akcyza została zniesiona szybko?
Pisz do swoich Euro- osłów z PO a może do Donalda Tuska - może pogoni swoją podopieczną bo zależy wyłącznie od komisarz E. Bieńkowskiej - bo to ona powinna podpisać stosowne dokumenty - ale ona zrobi wszystko aby podpisać to w ostatnim możliwym momencie - czyli zapewne ostatniego dnia czerwca - bo tak długo może to przeciągać.
Nie dziw się że UC nic nie wie - bo nikt nie wie kiedy ta kobieta bez jaj ale z "kur...mi" na ustach to podpisze..
Pamiętaj i j podziękuj Bieńkowskiej za to że mimo notyfikacji już miesiąc temu złośliwie nie podpisuje tej decyzji - mimo że jest to wyłącznie jej decyzja i jej wyłączne kompetencje.
A może napisz do niej - może coś pomoże ?

wodnik7 - 2018-02-24, 17:33

jas_pik, mozesz zostawic polityke? apropos Bienkowskiej, to dzieki niej nie ma roamingu. Ale zawsze trzeba szukac dziury w calym?

Jak wszystkie ustawy pis, robione sa albo bez konsultacji, albo olewaja konsultacje, albo nie mysla je wprowadzajac.

vide: problemy ze stacjami ladowania - bo UDT ma sprawdzac (haha), tzw. "taryfa antysmogowa", czy problemy z bilansowaniem miedzyfazowym..

Ale to tak juz jest, jak sie stazysci do grzebania w prawie biora..

jas_pik - 2018-02-24, 17:52

Bo dziwi mnie walenie w rząd jeśli rząd wysłał notyfikację do komisji w momencie złożenia ustawy w sejmie z prośbą o wydanie decyzji w ciągu miesiąca aby ustawa mogła od razu znieść akcyzę na samochody elektryczne - czyli miesiąc przed planowaną datą uchwalenia ustawy. Dzięki bogu sejm ją szybko procedował i uchwalił a także minął już okres vacatio legis a ten babiszon publicznie na forum Komisji wali w Polski rząd a nie robi tego co ma robić.
A każdy kto nie zna kulisów twierdzi że to wina rządu.
A propos roamingu - ciekawe ile kasy trzeba włożyć aby ją przepłacić , bo zezwoliła swoimi odrębnymi decyzjami na pobieranie opłat za roaming - np przez pewną sieć polską (żaden inny operator europejski tego nie otrzymał) . Ot taki mały wyjątek ?

domino - 2018-02-24, 19:02

jas_pik napisał/a:
jeśli rząd wysłał notyfikację do komisji w momencie złożenia ustawy w sejmie z prośbą o wydanie decyzji w ciągu miesiąca aby ustawa mogła od razu znieść akcyzę na samochody elektryczne - czyli miesiąc przed planowaną datą uchwalenia ustawy.

Praktycznie mają miesiąc czasu ale wiadomo że KE odpisze kiedy będzie chciała wraz z uchwałą bo jak każdy chyba zauważył KE robi sobie co chce!!!
więc nie licze na szybką odpowiedź - Ot takie Państwo w Państwie!

wodnik7 - 2018-02-24, 19:11

Nie wiem, ale czy wy myslicie?

Moze wolicie Poslki bez unii? Pamieta ktos wielogodzinne korki przy granicach? Spoko, polski rzad jest merga, i w ogole wszystko co robi jest extra. Tak dobrze jeszcze nigdy nie bylo.

Juz nie pisze w tym watku.

Pawiel - 2018-02-24, 19:23

wodnik7 napisał/a:

Moze wolicie Poslki bez unii? Pamieta ktos wielogodzinne korki przy granicach? Spoko, polski rzad jest merga, i w ogole wszystko co robi jest extra. Tak dobrze jeszcze nigdy nie bylo.

Ja pamietam dobrze. Kolejki w sklepach i na granicach, wiele razy stalem jak podczlowiek z mi podobnymi w Zgorzelcu, a potem i tak celnicy trzepali walizki. Dziekuje bardzo. Zapytajcie starszych ludzi, w zyciu nie przyszloby im do glowy, ze bedzie taka swoboda podrozowania i brak kontroli na granicach.
Zostawcie polityke.

jas_pik - 2018-02-24, 19:30

wodnik7 napisał/a:
Moze wolicie Poslki bez unii?

A co Ci przyszło do głowy? Może zmień dilera :) :)
Prawo przez poprzednich 8 lat stawiane było na głowie a gdy w końcu rozpoczęto prawdziwe dostosowanie prawa aby było w końcu normalne jak w innych krajach UE to jedyne co słychać to trzeba te zmiany zablokować aby było jak było ( dobrze dla wybrańców).
Naprawdę wystarczy sie dokładnie rozejrzeć.
Nie jestem zwolennikiem PiS-u ale cieszę się że sporo osób z PO już nie rządzi - i wynika to z mojego osobistego doświadczenia .
A jak widzę takie szopki jak z tą akcyzą to se nóż w kieszeni otwiera zwłąszcza że musiałem zapłacić już po uchwaleniu ustawy a jeśli wszystko robi się zgodnie z prawem ( bez oszustw ) to jest to jednak sporo pieniędzy .

domino - 2018-02-24, 19:48

wodnik7 napisał/a:
, polski rzad jest merga, i w ogole wszystko co robi jest extra. Tak dobrze jeszcze nigdy nie bylo.

Czy ja to stwierdziłem??? napisałem że KE robi sobie co chce bo taka prawda nie ważne kto rządzi bo i tak mają nas gdzieś i to od samego początku - poprostu jesteśmy kolejnym rynkiem zbytu dla DE!

https://www.samar.pl/__/3...ml?locale=pl_PL

kalex - 2018-02-25, 19:46

Ale akcyza na auta była i jest nielegalna w świetle prawa unijnego. Więc wygląda trochę że chłopaki Jarka sprzątają tylko tam gdzie im pasuje.
jas_pik - 2018-02-25, 20:07

kalex napisał/a:
Ale akcyza na auta była i jest nielegalna w świetle prawa unijnego.

A skąd masz ta wiedzę ?
Ja nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale z mojej wiedzy (teksty związane z tym podatkiem dostępne są na stronach UE jeśli będziesz chciał się z prawem UE zapoznać) Są artykuły tzw zharmonizowane - czyli nakazany przez UE poziom minimalnej akcyzy oraz artykuły tzw niezharmonizowane w których poszczególne kraje maja dowolność wyboru artykułów i poziomu ich obłożenia akcyzą.
Skoro jednak wiesz lepiej to zgodnie z Twoim tokiem rozumowania UE z automatu powinna zezwolić na zniesienie akcyzy w Polsce - wytłumaczysz wszystkim dlaczego tak nie jest?
Chyba jednak nie przeczytałeś tego co opisałem wcześniej.

kalex - 2018-02-26, 07:04

No to w takim razie palnąłem bo odniosłem się do stanu z przed 10 lat :?: Chyba. Nie brnę dalej bo mnie "zaorają".
domino - 2018-02-27, 05:39

I wszystko na temat.

http://elektrowoz.pl/pora...jskiej-terminy/

"..średni czas podejmowania decyzji w takich sprawach od momentu zgłoszenia do wydania decyzji to 3-6 miesięcy"...Jeśli wymagane jest zgranie z pracami innych zespołów, prawo może zostać wstrzymane na 12-18 miesięcy.

Czyli teraz będzie Taniec Przeplataniec!

KilleR.racer - 2018-02-27, 08:19

Ja to nie wiem czemu wy robicie takie wielkie problemy ????
Nie sądzę że wszyscy zainteresowani zakupili TESLĘ S czy X gdzie akcyza to spory koszt. A przy każdym innym aucie to te wasze czekanie tylko pogarsza sprawę zamiast jeździć i oszczędzać !!!
Piszcie kwity takie żeby było ok i tyle. Skoro rząd wali w h.... to czemu kowalski ma być zawsze chłopcem do bicia !!!!

gienek333 - 2018-02-27, 08:58

Janusz :kufel ;) .
domino - 2018-02-27, 09:53

Pytanie jest -dlaczego rząd zgłosił dopiero w styczniu 2018 bo jak dobrze pamiętam to o zniesieniu akcyzy mowa była w grudniu 2016!
KilleR.racer - 2018-02-27, 11:22

Niestety żeby nie naciski i wysokie kary z UE nie było by żadnej ustawy i mowy o zniesieniu akcyzy. Zresztą z tą akcyzą to rządzący wiedzieli od razu ze KE musi się zgodzić i myslisz czemu nie załatwili sprawy od razu żeby mieć papier z "zielonym lub czerwonym światłem" ???
Im nie zależy na EV, PV itp. Bo to szary kowalski ma zysk. A wpływy do big energy czytaj budżetu coraz niższe !!!! A potem małe premie niskie gaże w radach nadzorczych. Przecież nie o to chodzi żeby nie było smogu i czyste powietrze i tańsza komunikacja. Kasa w kasie musi się zgadzać kiedy to pojmiecie !!!!!
I opcje politycznie nie mają nic do tego bo zawsze oni bedą chcieli więcej na swoje wygodne życie.
Przy PV tak samo znów coś mieszają od 1 kwietnia zmiany !!! Ten kraj jest chory i nikt go już nie uzdrowi !!!
Chyba żeby Polacy się w końcu obudzili i zobaczyli jak są "dymani" z każdej strony i zrobili z tym wszystkim porządek jak w ISLANDII !!! Czy to banksterka czy politycy , do ciupy i tyle. I byli niby bankrutem i jakoś udało się im dokonać niemożliwego.
Ps.
Ja się już nauczyłem żeby nie marudzić nie szukać dziury w całym ale robić swoje, dlatego konstruktywnie starałęm się uczestniczyć w pracach nad ustawą o EV , rozmawiam z GREENWAY (ale mam wrażenie że akurat w tej kwestii walę głową w mur) itd

maciekogr - 2018-03-02, 13:02

Pawiel napisał/a:
wodnik7 napisał/a:

Ja pamietam dobrze. Kolejki w sklepach i na granicach, wiele razy stalem jak podczlowiek z mi podobnymi w Zgorzelcu, a potem i tak celnicy trzepali walizki. Dziekuje bardzo. Zapytajcie starszych ludzi, w zyciu nie przyszloby im do glowy, ze bedzie taka swoboda podrozowania i brak kontroli na granicach.
Zostawcie polityke.

Tak tylko żeby być precyzyjnym swoboda podróżowania jest związania z Układem z Schengen i niema nic wspólnego z Unią Europejską to zupełnie inna umowa międzynarodowa proszę spojrzeć np. na Norwegię czy Szwajcarię ;) pzdr

domino - 2018-03-02, 14:15

KilleR.racer napisał/a:
A wpływy do big energy czytaj budżetu coraz niższe !!!!..Kasa w kasie musi się zgadzać kiedy to pojmiecie !!!!!

Tylko pytanie sie nasuwa po co Państwo traci kupując rope co roku za 75mld zł i narzuca podatki na cene paliwa by do bużetu trafiło co nie co jak można w inny sposób zarobic ale do tego porzebni są w sejmie naprawde mądrzy ludzie!

Cytat:
konstruktywnie starałęm się uczestniczyć w pracach nad ustawą o EV , rozmawiam z GREENWAY (ale mam wrażenie że akurat w tej kwestii walę głową w mur) itd

Nie tylko ty masz takie wrażenie!

emek - 2018-03-12, 11:57

E tam straciłem cierpliwość z tym czekaniem aż ta UE da akcept na zwolnienie z akcyzy jutro idę płacić te 3,1% :) ktoś jeszcze czeka?
Apolonia - 2018-03-12, 16:37

Ja czekam, bo i auto czeka na odbiór, więc do momentu przeglądu mi się nie spieszy.
Vtech - 2018-03-18, 20:23

Grają mi na nerwach bo do miesiąca auto mam do odbioru....
rafmat - 2018-03-19, 14:59

Liczycie na to, że ciągu pół roku cokolwiek się ruszy z ta akcyzą... Po przeczytaniu kilku artykułów w sieci nie liczyłbym na to...
rafmat - 2018-04-01, 12:31

Ktoś coś aktualnie zasłyszał, przechodził proces, jest może w trakcie i nie zapłacił akcyzy, starał się o przedłużenie okresu płatności itp. => czy zwolnienie z akcyzy na auta elektryczne działa w końcu w Polsce czy nie? Jaki jest czas na płatność akcyzy od zakupu auta/daty na fakturze? Jest szansa, że w ciągu 30 dni bo chyba jest taki termin płatności akcyzy od momentu zakupu auta coś będzie wiadomo w tej kwestii? Można się odwoływać i prosić o przedłużenie terminu płatności do czasu aż komisja EU wyrazi zgodę na wejście ustawy w życie? Ktoś coś jeździł i załatwiał po urzędach w tej kwestii? Jakoś dziwnie wszystko ucichło..., działa ta ustawa o elektromobilności czy nie ma szans...? Green Way też ponoć miał instalować liczniki energii na każdym złączu do ładowania (co wiązało się z grubymi modyfikacjami ładowarek) a od maja normalnie wprowadza opłaty bez żadnych modyfikacji... To tak jakby ustawa weszła w życie a w ogóle nie działała...
PatrykS - 2018-04-01, 17:10

rafmat napisał/a:
Green Way też ponoć miał instalować liczniki energii na każdym złączu do ładowania (co wiązało się z grubymi modyfikacjami ładowarek) a od maja normalnie wprowadza opłaty bez żadnych modyfikacji... To tak jakby ustawa weszła w życie a w ogóle nie działała...
Może tylko na tych co zostały zainstalowane przed ustawą? Prawo niby nie działa wstecz.
bodix - 2018-04-01, 17:30

Na już istniejących stacjach mają 12 miesięcy na dostosowanie do nowych przepisów ale w tym czasie wejdą zapewne nowelizacje ustawy, które mogą jeszcze nie jedno zmienić.
jas_pik - 2018-04-01, 17:36

rafmat napisał/a:
Ktoś przechodził proces, jest może w trakcie i nie zapłacił akcyzy, starał się o przedłużenie okresu płatności itp. => czy zwolnienie z akcyzy na auta elektryczne działa w końcu w Polsce czy nie? .

Ja przechodziłem proces po uchwaleniu ale przed podpisaniem czyli przed poznaniem daty wejścia w życie.
Nie oczekuj że szybko akcyza zostanie zniesiona przez UE, przygotuj się na to że to może trwać co najmniej do końca tego półrocza.
Zwolnienie z akcyzy zadziała dopiero po wydaniu oficjalnej zgody przez UE - chcesz szybciej - pisz do "naszych" euroosłów w szczególności tej jednej która jest komisarzem .

domino - 2018-04-22, 22:37

No i wszystko jasne z "Gazety Prawnej" najnowsze wieści -można czekać na zwolnienia tatka latka :-(
Najpierw UE nakazuje a potem ma wszystko głęboko w D....!

EVgarage - 2018-04-23, 21:17

Nasz rząd nie lubi UE, z wzajemnością z resztą. Dlaczego więc mieliby się tym zajmować? Europosłowie też się tym nie interesują. I pewnie nie zainteresują bo taki był plan. A ustawodawca może powiedzieć, że "myśmy próbowali". Tak samo jak z samochodem i innymi obiecankami...
jas_pik - 2018-04-23, 22:34

To już nie chodzi o rząd i animozje ale krecią robotę wysokiej komisarz UE z nazwiskiem na literę B bo ustawa została przygotowana przez polityków z innej opcji politycznej.
To wystarczy w tym temacie za wyjaśnienie .
Lepiej przecież brać przez 4 lata kasę z UE niż zrobić coś dobrego dla Polski ( jeśli się zainteresujesz to nie zrobiła nic)i.
Bo przecież wg niej każdy kto pracuje za mniej niż 10 000 zł jest albo głupkiem albo złodziejem.

RaveN - 2018-04-23, 22:35

Może warto byłoby streścić, jeśli wkleja się obrazki, żeby w 2-3 zdaniach było wiadomo czego dotyczą artykuły?
domino - 2018-04-24, 21:10

Jeden Artykuł bo zdjęcia są z tej samej gazety i dotyczą jednego artykułu na temt zwolnienia z akcyzy EV ale samemu też warto przeczytać bo dokładnie opisane jest jak "Unia" robi nas na szaro!!! najpierw straszą karami za niewprowadzenie ustawy a potem jak potrzeba ich szybkiej decyzji to mają nas gdzieś i tu niechodzi tylko o Panią B ale też o wojne pomiędzy Panami T-K a K-T!
A to że ona nic nie robi to wiadomo bo oni nigdy nic dla ludzi nie zrobili!

Tak na podsumowanie "Niestety na zwolnienia" będziemy czekać wiele lat jak wogóle się doczekamy!!

Bronek - 2018-04-24, 21:39

Cytat:
Większość państw Unii Europejskiej nie nakłada podatku akcyzowego na pojazdy mechaniczne. Do tego grona należą Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Czechy, Słowenia, Węgry, Austria, Francja, Włochy, Holandia, Irlandia, Belgia, Malta, Niemcy, Luxemburg, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Finlandia i Wielka Brytania.

Oprócz Polski, podatek ten obowiązuje w takiej samej lub podobnej formie w Chorwacji, na Cyprze (pkt 4), w Hiszpanii (ustawa dot. „impuestos especiales” – ustawa stanowiąca główną podstawę prawną zakresie akcyzy w Hiszpanii, punkt 7 reguluje podatek od pojazdów), Danii (specjalny podatek od rejestracji nowo zakupionego pojazdu), Szwecji (podatek od pojazdów znajduje się w dziale dot. akcyzy) i Portugalii (pojazdy mechaniczne na stronie internetowej dot. akcyz figurują w zestawieniu razem z tytoniem, produktami ropopochodnymi i alkoholem).
(....)

Nie jesteśmy do tego zmuszani [nakładania podatku akcyzowego na samochody] przez dyrektywę unijną o wprowadzenie akcyzy nastąpiło 45 lat później na skutek przyjęcia ustawy z 8 stycznia 1993 roku o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym. Samochody osobowe figurują w wykazie wyrobów objętych nowym podatkiem (załącznik nr 6 do ustawy).

Przygotowania do przystąpienia do Unii Europejskiej wiązały się z potrzebą wprowadzenia zmian do prawa podatkowego, aczkolwiek dotyczyły one jedynie trzech typów produktów regulowanych prawem wspólnotowym: alkoholu, tytoniu i produktów energetycznych i energii elektrycznej. Podstawę prawną w tej dziedzinie stanowi Dyrektywa Rady UE 2008/118/WE.

O opodatkowaniu akcyzą innych niż wymienione powyżej dóbr, decyduje indywidualnie każde państwo członkowskie.
W Polsce obowiązującą podstawą prawną w tej dziedzinie jest ustawa z 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym regulującą opodatkowanie podatkiem akcyzowym wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych, organizację obrotu tymi wyrobami, a także oznaczanie znakami akcyzy.

To wprowadzono zamiast cła, z durnowatym pojemnościowym podziałem. Uzasadnionym tylko zdzierstwem.
O inne ważkie sprawy Uni nie pytamy, ale o te zw. z uszczupleniem budżetu już tak.

Ponadto Podatek akcyzowy, ma w swej istocie chronić własny rynek i producentów. A czy my produkujemy samochody?

A tu taki archiwalny artykuł https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/akcyza;nielegalna;-;money;pl;radzi;jak;odzyskac;pieniadze,225,0,216545.html

Bronek - 2018-06-07, 09:55

ELEKROWOZ.PL napisał/a:
Jak się okazuje, Ministerstwo Energii zgłosiło do Komisji Europejskiej wniosek o zniesienie podatku akcyzowego, po czym… szybciutko go wycofało.

Cytat:
notyfikacja przesłana pierwotnie 3 stycznia tego roku w wyniku „roboczych konsultacji z Komisją Europejską” została wycofana [ red. www.elektrowoz.pl] i przygotowano procedurę prenotyfikacji programu pomocowego, „w celu przyspieszenia uzgodnień i sprawniejszego procedowania wniosku przez Komisję Europejską”.

Innymi słowy: nasz wniosek uznano za błędny, głupi, niepełny lub po prostu źle sformułowany. Sądzimy, że zasugerowano nam (Polsce), że powinniśmy się nim zająć, ponieważ w przeciwnym razie Komisja Europejska może procesować całą sprawę nie przez 2 miesiące, a przez 1,5 roku. Co byłoby dla nas skrajnie niekorzystne.

I tyle w temacie . Nasi się na prądzie nie wyznajaą, bo podobnie jak bakterii i wirusów jego nie widać, czyli nie ma . A do tego nie było go jak tworzono Świat w te 6 dni ...

jas_pik - 2018-06-07, 13:08

Bronek napisał/a:
ELEKROWOZ.PL napisał/a:
Jak się okazuje, Ministerstwo Energii zgłosiło do Komisji Europejskiej wniosek o zniesienie podatku akcyzowego, po czym… szybciutko go wycofało.

Cytat:
notyfikacja przesłana pierwotnie 3 stycznia tego roku w wyniku „roboczych konsultacji z Komisją Europejską” została wycofana [ red. www.elektrowoz.pl] i przygotowano procedurę prenotyfikacji programu pomocowego, „w celu przyspieszenia uzgodnień i sprawniejszego procedowania wniosku przez Komisję Europejską”.

Innymi słowy: nasz wniosek uznano za błędny, głupi, niepełny lub po prostu źle sformułowany. Sądzimy, że zasugerowano nam (Polsce), że powinniśmy się nim zająć, ponieważ w przeciwnym razie Komisja Europejska może procesować całą sprawę nie przez 2 miesiące, a przez 1,5 roku. Co byłoby dla nas skrajnie niekorzystne.

I tyle w temacie . Nasi się na prądzie nie wyznajaą, bo podobnie jak bakterii i wirusów jego nie widać, czyli nie ma . A do tego nie było go jak tworzono Świat w te 6 dni ...

Gdyby w tym tekście było dużo informacji a nie dezinformacji to by było dobrze.
To nie do końca wygląda tak jak któryś z pismaków to opisał.
Zgodnie z procedurą wniosek złożony przez Polskę powinien zostać rozpatrzony w ciągu 30 dni , jesli nie było by żadnej uwagi w ciągu 60 dni ze strony UE wniosek z automatu powiene być zaakceptowany.
Ale jak wszyscy wiemy pani komisarz ( pominę milczeniem kogo reprezentuje) 65 dnia zwróciła go Polsce jako nieprawidłowo napisany .
I tyle w tym temacie - resztę każdy może sobie dopowiedzieć dlaczego zrobiła to niezgodnie z procedurą.

Bronek - 2018-06-07, 14:31

Wg wielu przez mglę, lub inną teorię spiskową, generalnie to jak zwykle wina...... Wszysko to jego wina. Wiadomo powodzenia w dalaszym śledztwie. :mrgreen:

Wszyscy urzędasy mają w... opcja nie ma znaczenia

rangerek - 2018-06-07, 16:20

ale akcyza to małe miki przecież - jakby VAT 0% dali.... (nie ZW) albo jakby wreszcie prawdziwą dopłatę zrobili jak cała reszta krajów w okolicy (i nie tylko)
to byśmy zauważyli

Bronek - 2018-06-07, 16:48

Bieńkowska nic tu nie wycofywała. Samo cudne Ministerstwo, to zrobiło. Bo Pan Premier powiedział swoje i po co dalej w koszty wchodzić. "Nasi" w ciemno się ucieszą, wielu ma to w nosie. Przeciwnicy skrytykują nawet jakby wyszło. To po co ma wychodzić.?
Twardy i ten drugi większy swój ciemny elektorat, zawsze zadowolony. Reszta nie ma znaczenia.

Kraj syfem węglowym i dieslem po wypruciu katalizatorów płynący nagle ma być ale angardą... :mrgreen:
;
:Kto w to uwierzy 😇?

To gadanienie a właściwie msritum jest w naszym interesie i tyle

domino - 2018-06-07, 16:51

Unia przeciw elektromobilności po polsku?

https://www.samar.pl/__/3...ml?locale=pl_PL

Komisja Europejska nadal nie zajęła jednak stanowiska w tej sprawie.
Przewidywany termin wydania decyzji w tym zakresie nie jest obecnie znany!

domino - 2018-07-25, 19:04

KE: Polska nie wdrożyła wszystkich regulacji ws. paliw alternatywnych.

http://gramwzielone.pl/au...-alternatywnych