SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Samochody hybrydowe typu plug-in (PHEV/EREV) - Opel Ampera - p造n ch這dniczy i czerwony olej

merekm - 2018-07-12, 13:51
Temat postu: Opel Ampera - p造n ch這dniczy i czerwony olej
Witam wszystkich , i prosze op pomoc....kupilem ampere z uszkodzony przodem i jak sie okazalo z rozbitymi chlodnicami. kupilem caly zestaw ( 4 chlodnice + wentylator) , mam pytanie bo przy wymianie wylalem plyny chlodnicze i ten czerwony olej???( wydaje mi sie ze to jest hydrauliczny olej- mozwe ze skrzyni cvt?)
moze ktos z WAs wie ile i jakie plyny nalezy wlac do tego calego zestawu....z gory dzieki...
I tak w temacie kupilem w oplu Dex cool ( premix longlife 4 L) myslicie ze wystarczy?????
dzieki

Maras - 2018-07-12, 19:32

Je瞠li wszystko wylecia這 to chyba powy瞠j 10l b璠zie. 4l to tylko do ch這dzenia silnika spalinowego. Ja te nie mia貫m ch這dnic, Wesz這 mi w sumie do spaliny i akku ok 6l. A olej jest z przek豉dni planetarnej ( co w rodzaju skrzyni bieg闚) TRZEBA GO UZUPEΛIA NA WㄐCZONYM SILNIKU SPALINOWYM BY ZxPA Wx列IWY STAN. Chyba na Youtube widzia貫m filmik z zmiany oleju.

Maras

kalex - 2018-07-12, 21:30

CZy ch這dnica oleju skrzyni jest na zewn徠rz? Czy wpuszczona w ch這dnice silnikow(zespolone). Bo jak zespolone i p鎩dzie glikol do skrzyni to skrzynia(przek豉dnia) si wysypie za jaki czas.
Maras - 2018-07-12, 21:49

Jest ona razem z pozosta造mi klimy, wody silnika, akku, Masz j w og鏊e, jest wielko軼i po這wy pozosta造ch ch這dnic.
Ja mia貫m do wymiany wszystkie cztery sztuki.

dawspeed - 2018-08-28, 11:25

Maras a co polecasz do zalania ch這dnic? I czy przy wymianie tych 4 ch這dnic co jeszcze potrzebowa貫 z p造n闚?
Maras - 2018-08-28, 12:24

Kup oryginalny p造n w Oplu do Ampery. Ja kupi貫m 2x5l i starczy這. Zap豉ci貫m ok 150z a mo瞠 mniej ( dok豉dnie nie pami皻am ) ale kwota nie powala.
dawspeed - 2018-08-29, 08:27

dzi瘯i za podpowied