SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Ogólne rozmowy - Dorobienie kluczyka Chevrolet Volt II

voltec - 2018-12-19, 01:10
Temat postu: Dorobienie kluczyka Chevrolet Volt II
Witam mam problem z dorobieniem kluczyka do wyżej wymienionego autka. Dzwoniłem do rożnych firm/osób które się tym zajmują i widzę ze to duży problem przy tym aucie. Jeśli ktoś może podzielić się kontaktem nawet z drugiego końca Polski to będę zainteresowany. Trochę mnie przeraża myśl jakbym nagle zagubił klucz i w sumie to nawet nie wiem co wtedy miałbym robić. :(
PatrykS - 2018-12-19, 14:51

Ktoś tu z forum zamawiał ze Stanów za chyba mniej niż 100zł jeśli dobrze kojarzę. W ASO dopisali mi takiego do auta za jakieś niewielkie pieniądze (chyba każdy ASO Opla czy też przyzwoity warsztat powinny dać radę). Samego fizycznego klucza nie kopiowałem - jest "surówka", w sumie potrzebne to tylko do otwarcia drzwi przy padnięciu aku 12V.
Patriko - 2018-12-19, 15:50

Znam jednego dobrego magika od dorabiania kluczy, może będzie w stanie Ci pomóc.
Nr kontaktowy 501 444 933 Grzegorz Kuźmiński Konin :)

vwir - 2018-12-19, 16:25

Nie wiem, z którego roku masz volta, ale wiem, że w 2016 roku były stosowane różne systemy i różne częstotliwości. Od 2017 już jest prosto, bo wszystkie działają na 433MHz. Koszt kluczyka na ebay to ok 50-60$, do tego wysyłka (jakieś 15$). Niestety żeby samodzielnie doprogramować kolejny kluczyk to musisz mieć dwa już działające (i dokodowujesz trzeci). Jeśli masz tylko jeden to czeka Cię wizyta u jakiegoś magika od kluczy.
voltec - 2018-12-20, 15:36

Mam Volta z 2017 roku. Niestety nadal po wykonaniu kolejnych numerów telefonów nikt nie jest w stanie mi pomóc. Gdyby ktoś-coś to prosze o info
rume - 2019-01-27, 16:38

szkutnik dorobił klucz do Volta 2015
może ta instrukcja zadziała
"Jest procedura guzikowa programowania kluczy ale konieczna jest tylko przy nowym kluczu.
Ja kupiłem drugi, nowy klucz na e-bay'u i właśnie dzisiaj go zaprogramowałem w Volcie 2015
Można zaprogramować do 8 kluczy.

Procedura wygląda następująco:
1. Samochód wyłączony
2. wszystkie aktywne klucze wkładamy do uchwytu na kubeczki między kierowcą a pasażerem.
3. Nowy klucz (który został wyfrezowany w punkcie dorabiania kluczy za 30zł) wkładamy do
zamka w drzwiach kierowcy i pięciokrotnie ( w czasie 10 sekund) przekręcamy w lewo
4. Na wyświetlaczu kierowcy powinien pojawić się napis READY FOR
REMOTE #2, 3, 4 OR 5 etc.
5.Wkładamy nowy klucz do otworu ukrytego pod gumową matą w małym centralnym schowku
pod przednią szybą.
6. Naciskamy i trzymamy 2 sekundy przycisk POWER . Po 2 sekundach puść przycisk. zbyt
długie przytrzymanie przerwie procedurę.
7. Po puszczeniu przycisku wyświetlacz powinien wyświetlić informację o gotowości
programowania kolejnego klucza.
8. wyjmij nowy klucz i naciśnij na nim klawisz z otwartą kłódką.
9. Naciśnij i przytrzymaj przez 12 sekund przycisk POWER aby wyjść z programowania.

Procedura przećwiczona w Volcie 2015 i działa "

kriss032 - 2019-02-28, 19:23

Rume z jakiego miasta jesteś potrzebuje zaprogramować kluczyk do Volta r. 2015 może byś mi pomógł. Jestem z Warszawy