SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Ogólne rozmowy - Inwestycje w infrastrukturę ładowania w Polsce

rafmat - 2019-01-09, 08:30
Temat postu: Inwestycje w infrastrukturę ładowania w Polsce
W ostatnim czasie na plugshare pojawiły się ciekawe i budujące informacje: https://www.plugshare.com a mianowicie sporo nowych szybkich ładowarek jest w statusie "under construction". Większość z nich jest Orlenu z targetem otwarcia najpóźniej do końca I kwartału 2019r. Brawo Orlen, teraz już nie będzie okazji marudzić, że słaba infrastruktura ładowania w Polsce. Jeszcze 2 lata temu była biała plama/pustynia jeżeli chodzi o ładowarki a teraz gdzie się człowiek nie ruszy ładowarka... Oby tak dalej.
tomusy - 2019-01-09, 09:48

... kilka Orlenu było już dodanych, ale usiadłem i dodałem wszystkie tak aby lista była kompletna.
Dodatkowo dorzuciłem trochę punktów z Greenwaya, które miały oznaczenie najszybszego uruchomienia. Stacji z dalszych terminów nie dodawałem, aby nie zaciemniać obrazu 😊
Prosiłem GW aby zaktualizowali terminy na swojej stronie ale cisza.

bro - 2019-01-09, 17:16

na prawdę coś jest nie tak z ta firmą, że nawet nie potrafi własnymi siłami wrzucić punktów na PS
PatrykS - 2019-01-09, 22:56

bro napisał/a:
na prawdę coś jest nie tak z ta firmą, że nawet nie potrafi własnymi siłami wrzucić punktów na PS
Bez obaw, wrzucają (jak niedawno w Elblągu), ale dopiero po uruchomieniu.
tomusy - 2019-01-14, 15:51

dzisiaj poprawiłem punkt IKEA w Lublinie bo "ktoś" przerobił punkt AC 4 x type 2 w jedną stację Greenway, a tam de facto już są dwie lokalizacje - Szybka ładowarka DC Chademo CSS i T2 na poziomie zero oraz "stara" lokalizacja na parkingu podziemnym - dwa słupki po 2 T2.

Różnica taka, że szybka będzie płatna a ta podziemna ma być zawsze gratis (przejęta od IKEA).
Jako jedna lokalizacja nie możnaby rozróżnić darmowa/płatna więc dzisiaj rozbiłem tą lokalizację na dwie. (na podziemym już kiedyś się ładowałem). Przy okazji do greenwaya zgłosiłem, że na portalu klienta zaznaczyli że ta lokalizacja ma dwa gniazda chademo, bez ccs. Mają poprawić.

Przy okazji GW obiecał zaktualizować daty przyszłych ładowarek, zobaczymy.