SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Samochody elektryczne - Jak przyśpieszyć MCU1 w Tesli. Prosty trick.

Vtech - 2019-05-05, 00:48
Temat postu: Jak przyśpieszyć MCU1 w Tesli. Prosty trick.
https://www.youtube.com/watch?v=RfcKCCh1SAo

Przepraszam, że nagrałem to po angielsku.

jogur - 2019-05-05, 20:08

ano dziala jak marzenie ;)
btw - pedalek przyspieszenia oszukiwany przes waszego czipa dziala bez zarzutu - zasieg zwiekszony o ok 40-45 kmprzy spokojnej jezdzie po pagorkach do Jelonki czy innego Lwowka

Vtech - 2019-05-05, 21:37

No i cieszy jedno i drugie.
Przyuważ jak zachowuje się regeneracja - to nie jest takie proste "oszukiwanie" pedału gazu. Jest tam ukryty ciekawy "exploit" algorytmu, który Tesla ma od Forda (predykcyjna metoda kontroli obciążenia).

highend - 2019-05-05, 21:56

Fajnie :) dzięki ! :)
Vtech - 2019-05-06, 07:32

Wysłałem info do Tesli z pokazaniem, który overlay QtCar generuje przeciążenie procesora i dlaczego (ma ustawione odświeżanie co 120ms a powinno być co 120s. Zabrakło trzech zer...
rafmat - 2019-05-06, 08:14

No i takich ludzi Tesli brakuje, kawał dobrej roboty.
bro - 2019-05-06, 10:27

Vtech napisał/a:
Wysłałem info do Tesli z pokazaniem, który overlay QtCar generuje przeciążenie procesora i dlaczego (ma ustawione odświeżanie co 120ms a powinno być co 120s. Zabrakło trzech zer...

Vtech gratuluję! mam nadzieję, że zauważą i docenią, a przede wszyskim poprawią.

jogur - 2019-05-06, 10:33

Vtech napisał/a:
Przyuważ jak zachowuje się regeneracja - to nie jest takie proste "oszukiwanie" pedału gazu. Jest tam ukryty ciekawy "exploit" algorytmu, który Tesla ma od Forda (predykcyjna metoda kontroli obciążenia).

moze inny temat, ale pytanie o podlaczenie innego, wiekszego battery pack 100kWh zamiast 85 kWh. - duzo z tym zabawy z przeprogramowaniem?

martii - 2019-05-06, 12:55

jogur napisał/a:
Vtech napisał/a:

moze inny temat, ale pytanie o podlaczenie innego, wiekszego battery pack 100kWh zamiast 85 kWh. - duzo z tym zabawy z przeprogramowaniem?

Jak jest root to niedużo.