SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

Inne pojazdy elektryczne - budowa ładowarki przegubowej

nazarbajev - 2021-01-27, 20:05
Temat postu: budowa ładowarki przegubowej
Witam wszystkich użytkowników forum
Obserwuję forum od dłuższego czasu i widzę że jest tu sporo ludzi z ciekawymi pomysłami i projektami własnej konstrukcji- dlatego pomyślałem że ktoś z was może służyć radą w temacie który mam zamiar zrealizować w najbliższym czasie- więc nie lejąc więcej wody przechodzę do meritum.
Mam w zamiarze zbudować ładowarkę przegubową , ma mi służyć w gospodarstwie, załadować paletę na samochód, podholować kawałek jakąś przyczepę itp.
W założeniu jest to projekt o skromnym budżecie myślę żeby nie przekroczyć kwoty 5-6 tys pln(max 8 tys)
sprawa polega z grubsza na tym że w napędzie będą 2 sztywne mosty(daewoo lublin 3) i chcę napęd zamontować bezpośrednio na moście(czyli 2 silniki) opony bodaj 190/ 70 R16 przełożenie mostu 43/9
waga ładowarki będzie oscylować w granicach ok. 1 tony ( raczej z plusem)podnoszenie 500kg mnie urządza
za napęd hydrauliki będzie służył silnik benzynowy + gaz -w teorii będzie on też ładować akumulatory
kluczowe kwestie to
jakie silniki można by tu zastosować ( V-max w granicach 30km/h w zupełności wystarczy)
jakie akumulatory- kwasiaki ze sklepu połączone szeregowo zdadzą się na coś ?- przypominam że mała masa nie gra roli - czy slinik ok 30 KM bedzie w stanie poza napędzaniem pompy ładować akumulatory, lub po prostu podtrzymać na tyle poziom energii żeby dało radę jeździć powiedzmy 3-4h i potem na spokojnie mogę podłączyć do ładowarki stacjonarnej
to chyba tyle na początek ,jestem otwarty na dyskusję i krytykę (konstruktywną ;-) )

gienek333 - 2021-01-31, 20:30

Jak na gospodarstwo, to ja bym kupił jakiś stary wózek widłowy, te można tanio kupić, bo nie spełniają UDT i norm ISO 9999 :-> . xxxxx UE :-D .
nazarbajev - 2021-02-01, 22:07

gienek333 napisał/a:
Jak na gospodarstwo, to ja bym kupił jakiś stary wózek widłowy, te można tanio kupić, bo nie spełniają UDT i norm ISO 9999 :-> . xxxxx UE :-D .

spoko też o tym myślałem ale wózek nadaje się tylko na równe i utwardzone podłoże a ja chcę jeździć po miękkim terenie no i wózek ma tylko 1 oś napędzaną( jeździłem po placach utwardzonych kruszywem na podniesionym maszcie trochę grzebnie i zaraz wisi na moście i kręcą się koła w powietrzu- bez sensu dla mnie temat)
druga sprawa taki wózek z dużymi kołami (a'la traktor )jest za duży i nie wjedzie mi w większość miejsc na placu tak że też odpada

gienek333 - 2021-02-01, 22:24

Wystarczy dać trochę większe i szersze opony i problemy z wieszaniem i stabilnością znikają. Wózki elektryczne 4 kołowe często mają oddzielne silniki do kół (nie ma mechanizmu różnicowego). życie trudną sztuką wyboru ;) .
nazarbajev - 2021-02-01, 23:30

gienek333 napisał/a:
Wystarczy dać trochę większe i szersze opony i problemy z wieszaniem i stabilnością znikają. Wózki elektryczne 4 kołowe często mają oddzielne silniki do kół (nie ma mechanizmu różnicowego). życie trudną sztuką wyboru ;) .

hmm weź przeczytaj jeszcze raz mój 1 post, nie napisałem w nim że szukam porady jaki wózek widłowy kupić, natomiast zadałem kilka innych pytań .
Jeśli ten temat ma służyć bezsensownemu nabijaniu licznika postów to ja pasuje- wystarczająco często przeglądam po kilkanaście nieraz stron na różnych forach gdzie pytający nie znajdują odpowiedzi ....
tak że uściślając może - potrzebuję coś na wzór tzw. miniładowarki gdzie wysokość nie przekroczy 2m i musi być przegubowa( ale to już moja brocha jak to zrobię)