SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalkulator pojemności Peukerta i wykładnika Peukerta
Autor Wiadomość
RaveN 
Administrator

Wysłany: 2009-08-05, 18:10   Kalkulator pojemności Peukerta i wykładnika Peukerta

Na stronie jest już dostępny kalkulator, który pozwala łatwo obliczy pojemność Peukerta i wykładnik Peukerta dowolnego akumulatora.

Kalkulator pojemności Peukerta i wykładnika Peukerta

Zapraszamy do korzystania i komentowania oraz zgłaszania uwag.
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2010-05-01, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2009-08-05, 20:09   

Przykładowe obliczenia:

+---------------------------------------------+

T-105 6V Deep Cycle Battery 2009.08.05

Lp[-] Prąd[A] Czas[h]
1 11.25 20
2 25 7.45
3 37 5
4 75 1.92

Pojemność Peukerta Cp = 392.508 [Ah]
Wykładnik Peukerta Pc = 1.225 [-]

6V-Gel 6V Deep-Cycle Gel Battery 2009.08.05

Lp[-] Prąd[A] Czas[h]
1 9.45 20
2 25 6.57
3 30.8 5

Pojemność Peukerta Cp = 274.14 [Ah]
Wykładnik Peukerta Pc = 1.164 [-]

czystaenergia

Wysłany: 2009-08-06, 12:33   

Witam,

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do stworzenia identycznego kalkulatora dlatego bardzo zaciekawił mnie news na stronie. Bardzo fajna sprawa! Dokonałem sprawdzenia dla kilku typowych akumulatorów AGM i stwierdzam, że z mniejszymi pojemnościami radzi sobie lepiej niż z większymi. Trudno powiedzieć gdzie leży przyczyna dość dużej odchyłki (dla 100Ah pokazał pojemnosć 160Ah), ale uważam, że sam pomysł i wykonanie jest genialne. Również nie spotkałem się z podobną aplikacja obliczającą współczynniki na podstawie wprowadzanych danych faktycznych więc koniecznie należy projekt rozwijać.

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2009-08-06, 15:27   

czystaenergia napisał/a:
Witam,

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do stworzenia identycznego kalkulatora dlatego bardzo zaciekawił mnie news na stronie. Bardzo fajna sprawa!

Witaj! Cieszę się, że Ci się podoba (szczególnie, że się tymi zagadnieniami zajmujesz), starałem się zrobić go jak najlepiej. Swoją drogą to taki mały zbieg okoliczności, że akurat znalazłeś ten kalkulator w dniu uruchomienia... no chyba, że nasza strona jest już tak popularna ;) .

czystaenergia napisał/a:
Dokonałem sprawdzenia dla kilku typowych akumulatorów AGM i stwierdzam, że z mniejszymi pojemnościami radzi sobie lepiej niż z większymi. Trudno powiedzieć gdzie leży przyczyna dość dużej odchyłki (dla 100Ah pokazał pojemnosć 160Ah), ale uważam, że sam pomysł i wykonanie jest genialne.

Hmmmy... ja nie robiłem niestety zbyt dużej liczby prób. Dla tych, które robiłem wyniki wychodziły w miarę sensowne. Gdybyś mógł podać linki do specyfikacji (lub w ostateczności dane) tych akumulatorów AGM to mógłbym zobaczyć czemu coś nie wychodzi. Może da się to poprawić, albo znajdziemy ograniczenia samej metody obliczeń.

czystaenergia napisał/a:
Również nie spotkałem się z podobną aplikacja obliczającą współczynniki na podstawie wprowadzanych danych faktycznych więc koniecznie należy projekt rozwijać.

To dobrze. Byłem pierwszy ;) Chociaż tak naprawdę duże zasługi w powstaniu tego kalkulatora ma też yarross. Myślisz, że można by jeszcze coś rozbudować?

Odpowiedz do tematu