SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Superładowarki Tesli - Za darmo umarło?
Autor Wiadomość
highend 

Wysłany: 2015-08-12, 18:40   Superładowarki Tesli - Za darmo umarło?

Temat wydzielony z głównego wątku o Tesli Model S.
:arrow: Wpis na ten temat na stonie.
----

kolejna osoba dostała maila od Tesla Motors, że za dużo używa ładowarek SC:

"
I'm a little surprised, I just got an email from Tesla politely reminding me that I local supercharge too much. Funny since the nearest supercharger is 65 miles from my house
"

Źródło: tesla owners worldwide group na facebook... zapisałem sie tam choć nie mam (jeszcze) tesli.

Ciekawe co będzie jak w Polsce zainstalują SC... znając polską mentalność.....
No a poza tym SC miały być za darmo na zawsze i nic nie było mówione o limitach....?
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2015-08-17, 09:54, w całości zmieniany 2 razy  

Robsonik20

Wysłany: 2015-08-12, 21:03   

Czy na darmowe ładowanie podpisywana jest jakaś umowa? Może dodatkowo jest jakiś regulamin.

highend 

Wysłany: 2015-08-13, 00:36   

generalnie już pomijam sam fakt limitów...
ale taka permamentna inwiglacja... nie podoba mi się !!!

wiedzą gdzie jadę, wiedzą gdzie ładuję, wiedzą ile prądu zużywam....

ciekawe czy wiedzą co wiozę, kogo wiozę... co robię w aucie.... itp itd....
trochę kaszana :/

poczta.pl

Wysłany: 2015-08-13, 10:21   

highend napisał/a:
generalnie już pomijam sam fakt limitów...
ale taka permamentna inwiglacja... nie podoba mi się !!!

wiedzą gdzie jadę, wiedzą gdzie ładuję, wiedzą ile prądu zużywam....

ciekawe czy wiedzą co wiozę, kogo wiozę... co robię w aucie.... itp itd....
trochę kaszana :/

Masz komórkę ? Operatorzy i służby wiedza więcej.
Jak masz coś do ukrycia to się ukryj, można to zaplanować.

Ja się czuje bezpieczniej w takim aucie z inwigilacja 😆

may the power be with you

Robsonik20

Wysłany: 2015-08-13, 14:15   

Nic mu nie zrobią. Wyłączą mu możliwość ładowania? Obciążą dodatkowym kosztem lub karą?

highend 

Wysłany: 2015-08-15, 11:11   

Robsonik20 napisał/a:
Nic mu nie zrobią. Wyłączą mu możliwość ładowania? Obciążą dodatkowym kosztem lub karą?

dowiemy się za jakiś czas.....
Tesli przybywa, prądu ubywa ;)
Mogą być niebawem spore korki i zatory do SuperChargerów....

Ale skoro nic mu nie mogą zrobić to po co wysyłają takie upomnienia????

co do życia pod obserwacją. Zgoda. Komórka, płacenie kartą, wszelkie karty typu payback czy clubcard z tesco np... po nich wiadomo co robimy co kupujemy... itd....

Najlepiej więc płacić gotówką, jeździć nienamierzalnym autem (bez GPS) oraz.. nie używać telefonu (zostawić w domu?) i mieć przy sobie telefon na kartę zmienianą co miesiąc - aby samemu móc zadzwonić ;)
Da się? Czy ludzie w ogóle potafią jeszcze korzystać z map i atlasów? Czy wszyscy już GPS niewolnicy ;)

jatko 
jatko

Wysłany: 2015-08-15, 11:28   

Prócz telefonu na kartę musiałbyś jeździć autami wypożyczonymi na fałszywe dokumenty i w masce albo w przebraniu- przez kamery na każdym rogu - więc nie ma sensu, chyba że się przeprowadzisz z dala od "ucyfrowionych cywilizacji ", ale zawsze mogą cię podglądać z góry . Niestety ludzie w imię "bezpieczeństwa i wygód" wyrzekli się prywatności. koniec offtopu.

A propo's maila od tesli - potwierdził ktoś czy to faktycznie tesla wysłała? może głupi żart? poza tym po to właśnie stawiają superhargery żeby ludzie z nich korzystali - forma zachęty do zakupu Tesli. Gdyby jednak któregoś razu zabroniono komuś się naładować, bo przekroczył niepisany limit - gościu w każdym sądzie by wygrał i to spore odszkodowanie

Boże wybacz wszystkie bluźnierstwa jakie padają pod moim adresem z ust kierowców jadących za mną

https://www.facebook.com/iNasiTuByli/

highend 

Wysłany: 2015-08-15, 11:57   

z mailem od tesli to nie żart.
już drugi taki przypadek widziałem, a w pierwszym koleś wklejał treść...
generalnie chyba sam Elon musiałby się wypowiedzieć aby uciąć wszelkie spekulacje..
ale to by była kaszana dla firmy...

deadaster 

Wysłany: 2015-08-16, 19:08   

Sprawa maila odnośnie SC trwa już dość długo i Elon zabrał głos w tej sprawie podczas którejś z konferencji. (co śmieszniejsze sprawę zapchanych SC zgłosili użytkownicy SC dając do zrozumienia, że jest ich za mało - przez co zaczęto to analizować i dało to rezultaty nagminnego użytkowania SC przez ludzi z okolic). Tak więc podczas niej dał do zrozumienia, że nie podoba mu się nagminne korzystanie z SC przez osoby mieszkające bardzo blisko nich, które przez swoje zachowanie uniemożliwiają korzystanie z SC osobom będącym w podróży - czyli tym, dla których SC jest głównie przewidziane i w tym momencie konieczne do wykorzystania. Od początku opisywania idei SC podkreślane było, że mają to być darmowe punkty ładowania, które będą do wykorzystania podczas podróżowania. Niestety wiele osób mając SC w zasięgu wzroku ładuje się tam zamiast w domu - dla takich osób chcą wprowadzić ograniczenia ładowania za pomocą logów.
Nie oszukujmy się, czy ktoś z właścicieli Tesli chciałby czekać na ładowanie będąc w trasie podczas gdy na stanowisku stałyby auta właścicieli mieszkającego dwie przecznice dalej i ładujących auto aby oszczędzić domowy prąd? Mi by się to nie podobało. Owszem SC kosztuje i jest w cenie auta ale w cenie auta i z ideą o podróżujących, a nie o cwaniakach. Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Holandii gdzie mają Tesle jako taxi - wszystkie SC są okpione przez taxi i graniczy z cudem aby się tam naładować bez czekania w kolejce. Toć to paranoja.

Faktem jest tylko to, że maile z "prośbami" lecą do przypadkowych osób zamiast do konkretnych ale to zostanie raczej naprawione niedługo.

Malinka

Wysłany: 2015-08-16, 22:10   

deadaster napisał/a:

Nie oszukujmy się, czy ktoś z właścicieli Tesli chciałby czekać na ładowanie będąc w trasie podczas gdy na stanowisku stałyby auta właścicieli mieszkającego dwie przecznice dalej i ładujących auto aby oszczędzić domowy prąd? Mi by się to nie podobało. Owszem SC kosztuje i jest w cenie auta ale w cenie auta i z ideą o podróżujących, a nie o cwaniakach. .

Witaj, to proszę mi wytłumacz jaki sens ma lokalizacja ładowarki w Poznaniu? To co Tesla mówi czy piszę, robi jedynie we własnym interesie. Gdyby im zależało na tym co piszesz, ładowarki byłyby tylko w polach przy autostradach lub eskach. Nie zaraz koło Warszawy, Łodzi czy Poznania tylko specjalnie w połowie drogi od granicy do Poznania, koło Koła, później jakiś Bolimów.
Wówczas NIKT ( lub prawie nikt ) z autochtonów nie blokowałby urządzeń. Nie trzeba byłoby słać pism i prosić o nie robienie czego co było z góry wiadomo, że będzie robione.
Nie bądźmy naiwni. To nie jest przypadek.

A co do "cwaniaków", to nie każdy ma dom, czy garaż. Ja mieszkam w kamienicy w centrum miasta. Mieszkanie jest fajne, te mury, wykusze .. ogólna klima. Auto stoi pod oficyną. Jak sobie pomyślę, że miałbym załatwiać sprawy ze wspólnotą i administracją aby instalować kabel na dole, to już mi się nie chce. Chciałbym mieć elektryka (nowego), moja kobieta także, ale ładowanie zakładamy tylko w publicznych punktach (nie koniecznie darmowych). Z powodu tego, że nie mamy gdzie ładować w domu nie wolno nazywać takich ludzi jak my "cwaniakami".

Tesli i tak byśmy nie kupili, bo prywatnie dla nas jest za droga. Czekamy na modele z 2016 lub 2017 i kupimy coś o zasięgu 250 km.

pozdrawiam

deadaster 

Wysłany: 2015-08-16, 23:48   

Idea SC w centrum Poznania jest dla mnie jednym z najgorszych pomysłów na jaki można było wpaść zgadzam się. Ale wiem też, że dla SC wymagane jest wiele formalności prawnych, budowlanych, przyłączeniowych itp...widać Apartamentowiec w Poznaniu zapewnił tej inwestycji na tyle rację bytu, że się na to zgodzono. Jak Tesla opublikowała aktualizacje rok temu dla SC w Polsce to teoretyczne punkty były wzdłuż A2 na wysokości Poznania (nie w Poznaniu), na wysokości Łodzi - tutaj nadal nic nie wiadomo, kolejna to krzyżówka A1 i A4 okolice Sosnowiec/Katowice etc, A4 okolice Legnica -> Wrocław, dalej było A1 Dolna Grupa okolice Grudziądza czyli teoretycznie tak jak w wielu krajach - przy trasie, może nie do końca w szczerym polu bo starają się aby w okolicy były punkty gastronomiczne lub hotele/motele 24/7 aby było co robić podczas tych paru minut postoju. Rozumiem Twoją chęć korzystania z takich ładowarek w chwili gdy mieszka się gdzieś bez dostępu do garażu etc ale w centrum miast powinny być słupki RWE, ABB (bezpłatnie/płatnie/abonamentowo - zależne od firmy i miasta (dogadania się) itp lecz tutaj to miasto musi się wykazać, a nie dostawca samochodu.
SC to szybka ładowarka pozwalająca uzyskać jak największy zasięg dla auta w trasie aby móc podróżować bez strat czasowych - minimalizując je. SC dla miasta to jakiś żart...ale patrząc na to z innej strony na dzień dzisiejszy cieszmy się, że będzie chociaż 1 stacja ładowania w Polsce. Może następne powstaną już zgodnie z ideą na trasie.

karas2002 

Wysłany: 2015-08-17, 08:33   

W Londynie są nawet w galeriach handlowych SC, więc ideą nie są tylko trasy tylko ogólna codzienna użytkowość pojazdu.

Malinka

Wysłany: 2015-08-17, 08:53   

deadaster napisał/a:
cieszmy się, że będzie chociaż 1 stacja ładowania w Polsce. Może następne powstaną już zgodnie z ideą na trasie.

Dzięki za odpowiedź, cieszę się, że się cieszycie. My też się cieszymy ;)

ale tu nie o tym dyskusja. Oczywistym jest to, że będę wolał ładować z mocą 120kW lub więcej niż z mocą 22kW, więc w naturalny sposób będę chciał wybrać SC. Piszesz, że mam ładować z 220V lub z CHAdeMO ?? To niezła sugestia. Przecież to konkurencyjnych firm standard. Wiem jest przejściówka, ale może ktoś zrobi przejściówkę w drugą stronę (z jakimś programem crakującym) i uważasz, że będzie ok? "tankując" w mieście tak samo zajmuję infrastrukturę postawioną przez ABB jak bym zajmował postawioną przez Tesle.
Jedyna różnica to obiecanki. Nikt nie obiecuję, że CHAdeMO będzie za darmo, a Tesla tak.

Tesla mówi jedno, a robi drugie. Robią to świadomie. Jak ocenią, że jest już wystarczająco dużo Tesli S i X aby się opłacało, uruchomią opłaty dla tych klientów, którzy nie zrozumieli idei. Przy czym będą grali poszkodowanych i wykorzystanych. A sądząc po reakcjach na tym forum, wszyscy przyklasną i powiedzą: no tak, trzeba było, nie było wyjścia....

Tesla stała się rodzajem kultu, ludzie przyjmują wszystko jak objawienie. Znaczy strasznie się ciesze, że jest, że zmienia motoryzację, ale nie wszystko co robią jest takie szczere i dobre. SC są z założenia nastawione na zbudowanie rynku, a w przyszłości na zarabianie.

Mała dygresja co do pola. Liczyłem, że nie muszę uszczegóławiać, że w "polu" to MOP (Miejsce Obsługi Podróżnych). Przecież na autostradach, nie można stanąć w innych miejscach. Tam już są parkingi, stację benzynowe, knajpy, a czasem hotele, więc mogą i być ładowarki. Liczyłem, że nie muszę tego tłumaczyć.

pozdrawiam

deadaster 

Wysłany: 2015-08-17, 11:10   

Widać mamy rozbieżne pojmowanie ideologii Tesli,a dokładniej ich SC. Od samego początku powstania programu SC Elon głośno i wyraźnie mówił na wszystkich konferencjach, że SC powstają tylko i wyłącznie po to aby użytkownik elektrycznego auta nie był ograniczony w podróżowaniu tylko do swojej okolicy (z racji na zasięg) oraz aby ta podróż też nie trwała nie wiadomo ile czasu (zwykłe ładowarki). Dał je za kwotę 2k$ dla <85kWh lub w cenie >85kWh. Rozwój SC w centrach miast nie do końca wiem czemu ma służyć - rozumiem, że chcemy dać możliwość skorzystania jak idziemy np na zakupy, ale dla mnie ten element jest sprzeczny z ideą SC jedynie. Lecz tak jak wspominałem wcześniej koszt budowy SC + formalności związane z nią oraz fakt, że jest to nadal rozwijająca się infrastruktura sprawia, że to Tesla korzysta z możliwości jaką ktoś jej da - teren etc, a niżeli buduje ładowarki tam gdzie oni uważają to za słuszne (tak mniemam).
Aby SC było dostępne dla innych aut, te musiałyby być przystosowane do takiego prądu ładowania, mieć odpowiednio chłodzony pakiet baterii i zapłacić za to (każdy właściciel Tesli zapłacił za tą możliwość). Prawda jest taka, że wszystkie patenty Tesli zostały otwarte, więc ten kto zechciałby coś w tym kierunku ruszyć to by to zrobił - mowa o gigantach motoryzacyjnych. Na dzień dzisiejszy nie widać (co nie znaczy, że się nic nie dzieje) aby były jakieś ruchy w tą stronę bo jedni sztywno trzymają się hybryd, Toyota bawi się w projekt Mirai na wodór, niektórzy coś tam kombinują z EV ale to ciągle mało - nie liczę tego Modelu X od Chińczyków ;)
Jeśli o mnie chodzi to takie zamieszanie z tymi mailami odnośnie nadmiernego używania można ładnie i skutecznie zakończyć. Jeśli jakiś użytkownik loguje się bardzo często na najbliższej sobie SC i nie jest to związane z wyjazdami (mamy przecież logi systemowe możemy to sprawdzić jak daleko dane auto podróżowało od ostatniego ładowania), to na tyle ograniczyć jej prąd ładowania by czekanie na SC aby uzupełnić baterię stało się dla tej osoby nieopłacalne. I nie mówcie mi, że jest to naruszanie prawa do korzystania z SC bo wystarczy odnaleźć konferencje/wystąpienia Muska i odsłuchać o SC. To, że nie jest to napisane nigdzie (a może jest?) nie oznacza, że nie było o tym powiedziane, a w tych czasach słowo ma taką samą wartość jak treść napisana.

Moje zdanie więc podtrzymuje - SC dla łatwego i przyjemnego podróżowania na długie dystanse, nie dla codziennego użytkowania w celu oszczędności na rachunkach za prąd/formalnościach z podpięciem itp Jeśli ma być dla takiego korzystania to jestem za abonamentem dla takich osób na SC.
Mam znajomego, centrum miasta, brak całkowity opcji ładowania pod domem z czegokolwiek mocniejszego niż gniazdko w domu i przedłużacz za oknem bo garażu brak. Pierw chciał kupić gdzieś garaż ale przy centrum by to się opłacało nie znalazł więc załatwił ze wspólnotą/administracją i postawił sobie siłę w miejscu, w którym parkuje. Ma ją zamykaną i problemu nie ma, jest licznik prądu i rozlicza się z tego normalnie. Chciał i tego dokonał.

Btw dla mnie pole to pole, a MOP to MOP ;) więc wiesz, a SC to nie tylko autostrada ale i drogi szybkiego ruchu gdzie MOP nie istnieje, więc tam trzeba łapać się innych lokalizacji - ciekawe co narodzi się z planu SC + Orlen bo dla mnie brzmi to najsensowniej ze wszystkich opcji.

Malinka

Wysłany: 2015-08-17, 11:35   

deadaster napisał/a:
Jeśli ma być dla takiego korzystania to jestem za abonamentem dla takich osób na SC.

I to właśnie chciałem wykazać. Jesteś przykładem przebiegłej strategii Tesli. Najpierw naopowiadali bajek, że będzie za darmo. Zaczęli budować w centrach miast, co wywołało oczywisty efekt, po czym powiedzą, że opłaty nie są z ich winy, a wręcz przeciwnie dla dobra klientów ... hahah. Na końcu wychodzi, że są dobrzy, a ludzie w to wierzą.

Tylko to jest taki chytry plan.

Co do znajomego i wspólnoty. Pogratulować mu zaparcia, ale ja chcę tak normalnie, po prostu kupić i jeździć. Nie chcę być budowniczym, projektantem, negocjatorem. Akceptuję czas oczekiwania 30 min co 300 km i tyle.

co do MOP, to polecam forum http://www.skyscrapercity.com i wątki poświęcone budowie dróg. Niemalże wszystkie dłuższe eS-ki w Polsce mają MOP'y lub są budowane. MOP'y są budowane z reguły na odludziach, dlatego napisałem w "polu". Jeśli ten skrót myślowy wprowadził zamieszanie to przepraszam.

deadaster 

Wysłany: 2015-08-17, 12:22   

Jeśli już wnioskujesz jakim jestem człowiekiem na bazie moich postów to Ci to troszkę wyjaśnię.
Po pierwsze dokładnie słucham to co ktoś ma do powiedzenia - powracam do tematu SC i konferencji. Po drugie auto elektryczne jest dla mnie autem, które będę mógł SAM sobie "zatankować" uniezależniając się od benzyny/ropy, ale również od punktów ładowania w mojej okolicy (choćby z racji na opłaty albo za prąd albo za miejsce parkowania) i nie ważne czy w domu mam garaż czy organizuję coś jeśli nie mam miejsca na garaż bo mieszkam w mieszkaniu. Skoro jest producent aut chcący dodatkowo dać mi możliwość korzystania z auta elektrycznego do podróżowania to jestem za tym i chcę móc wsiąść w samochód przejechać te 300km zatrzymać się na stacji ładowania dostarczonej przez producenta, doładować się w owe 20/30 minut i ruszyć dalej. Nie mam ochoty stać na stacji i czekać, aż przysłowiowy Kowalski doładuje się na tej stacji bo mu w domu się nie chce (z racji na koszt) albo nie chce mu się organizować tego by móc to zrobić. Skoro stać było tego Kowalskiego na auto elektryczne pokroju Tesli (bo o nim tu mówimy, nie o innych autach) to stać go będzie by zorganizować sobie ładowanie auta w domu/pod domem/mieszkaniem czy coś.

Możecie się ze mną nie zgadzać - każdy ma swój punkt widzenia, ale mój jest właśnie taki.

Malinka

Wysłany: 2015-08-17, 14:41   

Pisząc, że "Jesteś przykładem przebiegłej strategii Tesli", w najmniejszym stopniu nie zamierzałem oceniać Ciebie jako konsumenta. To była tylko ocena zachowania Tesli i jej wpływu na innych, w mojej ocenie celowej manipulacji Tesli. Jeśli to odebrałeś do siebie, bardzo przepraszam nie miałem takiego zamiaru.

deadaster napisał/a:
Nie mam ochoty stać na stacji i czekać, aż przysłowiowy Kowalski doładuje się na tej stacji bo mu w domu się nie chce ...

Jeden nie ma ochoty czekać na Kowalskiego, a taki Kowalski nie ma ochoty robić jakiejś niepotrzebnej magii z posiadania samochodu elektrycznego.
Takie niezależne spostrzeżenie: powoli samochody elektryczne wychodzą z kręgu fantastów i zapaleńców, miłośników dłubania i przeróbek. Pomalutku stają się zwykłym towarem i zaczynają chcieć je kupować zwykli użytkownicy - taka profanacja ;) . A taki zwykły Kowalski chce po prostu użytkować.
Ja myślowo wykazuje odrobinę patryjotyzmu, wolę prąd z brudnych elektrowni z polskiego węgla, niż paliwo z rosyjskiej rury. Może kiedyś to będzie prąd, z solarów, lub morskich wiatraków na Bałtyku :)

jeszcze raz przepraszam, za spinkę osobistą.

deadaster 

Wysłany: 2015-08-17, 16:56   

Nie odbieram nic osobiście więc nie przepraszaj ani nic. Wymieniamy się poglądami na temat o którym mowa. Owszem mam cichą nadzieję, że EV będzie coraz bardziej popularne oraz cenowo bardziej przystępne. Nie jestem fanem ani węgla ani innych rozwiązań paliwowych obecnie lecz trochę byliśmy ograniczeni przez długie lata na inne rozwiązania. Szkoda, że tak słabo rozwija się u nas energetyka wiatrowa tudzież słoneczna byłoby to jeszcze lepsze. No ale o czym marzyć skoro nawet problemem jest u nas pozwolenie na budowe domu z zastosowaniem off grid dla prądu i innymi uniezależniającymi od mediów rozwiązaniami...chyba, że ja mam tylko takiego pecha obecnie?
Więc żebyśmy nie zrozumieli się źle nie uraziłeś mnie niczym, mam nadzieję, że ja Ciebie też nie - jeśli tak to wybacz nie miałem tego na celu.
Ok dość offtopa, z czystej ciekawości będę teraz śledzić rozwój sytuacji z tymi mailami o nadmierne korzystanie z SC - zobaczymy co ostatecznie z tego wyniknie

poczta.pl

Wysłany: 2015-08-18, 09:46   

Parę słow z mojego doświadczenia z SC.
Skorzystałem chyba 5 razy z superchargera i uważam to za genialny ruch w kierunku właścicieli aut Tesli, szybkie ładowanie w trakcie podróży.

Osobiście jest to i tak zbyt czasochłonne aby chciało mi się korzystać na codzień.
Gdybym miał superchargera w okolicy na pewno nie korzystałbym zbyt często chyba tylko aby spotkać i pogadać z sympatykami aut elektrycznych :) jak to miało miejsce ze starszym panem, właścicielem pięknej nowiutkiej corvette w Niemczech.

Oszczędność kasy na darmowym ładowaniu nie jest oszałamiająca przy porównaniu z benzyną i ładowaniem w taryfie G12.

To jeśli chodzi o czas i pieniądze.

Kolejna sprawa to osobiste odczucia. Nie wybrałem Tesli z powodu darmowego ładowania, nawet jestem w stanie zaakceptować wprowadzenie opłat za korzystanie z superchargerów.

W realnym świecie nie ma nic za darmo i nigdy nie będzie.

I tak jak poprzednicy uważam, że Tesla powinna budować stacje pomiędzy dużymi miastami przy autostradach.

may the power be with you

deadaster 

Wysłany: 2015-08-18, 18:13   

Mały update odnośnie SC. Na forum tmc napisali, że osoby, które dostały tego maila skontaktowały się ze swoimi DS i uzyskali od nich odpowiedź, że mogą korzystać z SC jak dotąd bez problemów i ograniczeń ALE prośbą jest aby samochód w chwili skończenia ładowania został odstawiony i nie zajmował stanowiska innym chcącym skorzystać z SC i to chyba cała zagadka bo wiele różnych osób z różnych regionów wstawiło podobne treści. Więc może sie okazać, że problem to nie za częste korzystanie z SC a lenistwo na zostawianie auta podpiętego dłużej niż faktycznie to konieczne? Bo przecież w galerii czy gdzieś w centrum miasta etc jak ktoś się podłączył to nie zejdzie przestawić auta do czasu aż nie bedzie z niej wychodził lub wracał do domu...

Jacky X

Wysłany: 2015-09-13, 11:40   Ładowarki na każdej stacji Orlen

Było ???
http://nafta.wnp.pl/orlen...3567_1_0_0.html

Świetna sprawa i być może rewolucja bo gdyby na każdej stacji Orlen była ładowarka to praktycznie można być pewnym doładowania w całym kraju.

Szkoda tylko,że ..... bezpłatne.Zwykle wszystko co bezpłatne ma pod górę. TAm gdzie się zarabia , tam się inwestuje.

W najgorszym razie używający Chademo muszą! wszamać 3 hot-dogi.

Jacky X

Wysłany: 2015-09-13, 11:43   

Interpelacje sejmowe :
Interpelacja Artura Gierady, w Polsce jest 70 aut elektrycznych ...
http://www.sejm.gov.pl/se...sp?key=46FCACCF

Interpelacja Małgorzaty Niemczyk,
http://sejm.gov.pl/Sejm7....sp?key=294A324C

W zakresie energii elektrycznej państwa członkowskie mają zapewnić by do dnia 31 grudnia 2020 r. została utworzona odpowiednia liczba publicznie dostępnych punktów ładowania, zapewniając tym samym możliwość poruszania się pojazdów elektrycznych przynajmniej w aglomeracjach miejskich (podmiejskich). Liczba punktów ładowania, które mają zostać udostępnione nie jest określona przez dyrektywę 2014/94/UE i należy do decyzji państw członkowskich.

Zgodnie z treścią przepisów dyrektywy 2014/94/UE Krajowe ramy polityki powinny zostać notyfikowane Komisji Europejskiej do dnia 18 listopada 2016 r.

Minister Gospodarki nie dysponuje informacjami odnośnie mocy ładowarek, istniejących w Polsce, dla samochodów elektrycznych oraz nie ma danych jaki prąd wykorzystują (stały czy zmienny). Można tylko przypuszczać, że prawie wszystkie ładowarki są ładowarkami o normalnej mocy (mniejszej lub równiej 22 kW), które wykorzystują prąd zmienny.

Może by Admin napisał do Ministra Gospodarki o Chademo ?!? bo chłopina nic nie kuma :-)

Elektryczny_Joe 

Wysłany: 2015-10-09, 11:23   

Tesla lepiej by się sprzedawała, gdyby oferowali swoje auta w dwóch odmianach:
1 - z wieczystym darmowym SC
2 - bez darmowego ładowania, ale za to auto tańsze o 25%.

A sceptykom przypominam, że nie ma tzw. darmowych obiadów ...

:lol:
:lol:
:lol: :lol:

deadaster 

Wysłany: 2015-10-10, 13:05   

Była taka opcja ale do 60tek i nie kosztuje to 25% wartości a cena za udostępnienie SC wynosiła 2k$

Odpowiedz do tematu