SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Aluminium air
Autor Wiadomość
Darek 

Wysłany: 2015-12-09, 19:58   Aluminium air

Ciekaw jestem czy to jest ten słynny wynalazek chińczyka który rok temu sprzedał komuś swój patent.
Firma jest izraelska. Nazywa sie Phinergy. Ciekawe czy już można kupić baterie.

Darek 

Wysłany: 2015-12-09, 20:08   

http://www.phinergy.com/
Tam jest yutuba na temat

jas_pik

Wysłany: 2015-12-09, 21:34   

Ten news ma już chyba z 7 lat :-D
Swoją drogą podobne baterie produkowane sa w Polsce od bardzo dawna w wersji cynkowo powietrznej przez firmę Lubacell
Cytat:
Istota działania baterii cynkowo - powietrznych oparta jest na niezawodnej i wysoce stabilnej technologii, polegającej na wywoływaniu w ogniwie reakcji elektrochemicznej zachodzącej pomiędzy elektrodą cynkową i tlenem absorbującym przez elektrodę węglową. Ogniwa zanurzone są w roztworze solnym chlorków amonu i cynku - w reakcji wykorzystuje się jako katalizator tlen pobierany z powietrza atmosferycznego.

Oczywiście pracują nad nowymi rozwiązaniami - ale technologiczne jest to trudne do przeskoczenia - procesy fizykochemiczne są już tu mocno opanowane.
Energia przykładowego akumulatora

to 5,6V i 135 Ah a cena jest bardzo niska około 60 zł masa 5 kg .
Jest tylko jedno ale ( a jak wiadomo że najważniejsze jest to co po ale) opór wewnętrzny jest bardzo duży .

gienek333 

Wysłany: 2015-12-09, 22:41   

Mnie wyszło 750 Wh. Litowo-jonowe aku można o tej pojemności kupić za 700pln o masie ok. 4kg (a ładować nawet kilkaset razy) ;) .

jas_pik

Wysłany: 2015-12-09, 23:10   

gienek333 napisał/a:
Mnie wyszło 750 Wh. Litowo-jonowe aku można o tej pojemności kupić za 700pln o masie ok. 4kg (a ładować nawet kilkaset razy) ;) .

Podałem przykład z mojego pobliskiego sklepu rolnego ( mam kilka ha łak) - ta wersja służy do napędu tzw pastuchów elektrycznych - jest w specjalnej obudowie bo stoi to na ziemi przez kilka ładnych miesięcy i napędza elektryzator.
Przy zakupie paletowej ( już od 20 sztuk wzwyż cena będzie znacznie niższa o ok 30%) .
Mogą wykonać wersje o większej wydajności elektrycznej i gęstości nawet do 250W/kg, niestety są to jednak wciąż ogniwa jednorazowe.
Ale może stosując je z z Superkondensatorami ...... oraz zestawem litowym można zrobić coś całkiem fajnego
Albo - używać jako akumulatory do napięcia pokładowego - taki może być wymieniany raz na rok - a taka jest właśnie trwałość tego akumulatora przy ciągłym poborze - zaoszczędzimy wtedy na przetwornicy i na wadze :mrgreen:

Odpowiedz do tematu