SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowarka Bielsko Biała
Autor Wiadomość
Janusz

Wysłany: 2016-03-09, 00:15   Ładowarka Bielsko Biała

Cześć, szukam ładowarki w Bielsku Białej. Jadę z KRK do Wrocka i po drodze mam Bielsko, jest zima i mogę nie dojechać dlatego podładował bym ciutkę w Bielsku. W ostateczności mam Chademo w Nissanie w Sosnowcu.

sebpaw 

Wysłany: 2016-03-09, 21:12   Re: Ładowarka Bielsko Biała

Janusz napisał/a:
Cześć, szukam ładowarki w Bielsku Białej. Jadę z KRK do Wrocka i po drodze mam Bielsko, jest zima i mogę nie dojechać dlatego podładował bym ciutkę w Bielsku. W ostateczności mam Chademo w Nissanie w Sosnowcu.

stacja jest w Opolu

szczegóły na plugshare

http://api.plugshare.com/view/location/79471

Propagator 
Propagator

Wysłany: 2016-03-10, 08:05   

Mogę udostępnić Typ 2 (3X32A) w Bielsku lub w Katowicach zależy od terminu.
Tomasz tel.600604400

Janusz

Wysłany: 2016-03-10, 21:04   

dzięki za pomoc

Propagator napisał/a:
Mogę udostępnić Typ 2 (3X32A) w Bielsku lub w Katowicach zależy od terminu.
Tomasz tel.600604400

Janusz

Wysłany: 2016-03-24, 21:45   Re: Ładowarka Bielsko Biała

sebpaw napisał/a:
Janusz napisał/a:

stacja jest w Opolu

szczegóły na plugshare

http://api.plugshare.com/view/location/79471

w Opolu nie działa, do odwołania,
Podłączyłem się na parkingu podziemnym w Gemini Park w Bielsku, ale ochroniarze otoczyli auto i kategorycznie chcieli abym odłączył, straszyli policją za kradzież prądu, no i odłączyłem, przeprosiłem, że nie wiedziałem itp, no ale punkt spalony.

highend 

Wysłany: 2016-03-24, 22:19   Re: Ładowarka Bielsko Biała

Janusz napisał/a:

Podłączyłem się na parkingu podziemnym w Gemini Park w Bielsku, ale ochroniarze otoczyli auto i kategorycznie chcieli abym odłączył, straszyli policją za kradzież prądu, no i odłączyłem, przeprosiłem, że nie wiedziałem itp, no ale punkt spalony.

gdzie znalazłeś to gniazdko w Gemini Parku?
Ja szukałem w Sferze II (parking w budynku), ale nie znalazłem.

Kradzież prądu? Jest gniazdko, jest prąd - nie rozumiem? :mrgreen:

Bielsko-Biała to przepiękne (położenie/architektura), ale niestety kulawe miasto (skostniały prezydent i jego świta). Gdyby nie to - już dawno by tu były punkty do ładowania EV.

Pir-serwis 

Wysłany: 2016-03-25, 13:08   

Scyzoryk się otwiera, nie..
Na jakich zasadach można tam więc skorzystać?
Ja wpialem się na Tesco w Starachowicach na budynku, to samo, gdyby miał spluwe to by mnie odstrzelił jak psa, a miałem za mało by dojechać do domu.

Citroen Berligo Electrique
Saxo 2D 5os Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique

highend 

Wysłany: 2016-03-25, 14:17   

Prądu nie wolno sprzedawać, więc nie ma mowy o kradzieży. Jak im nie pasuje niech zamkną dostęp do gniazdek. Skoro są dostępne i każdy z zewnątrz może się wpiąć to dlaczego robią aferę?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2016-03-26, 11:07   

highend napisał/a:
Jak im nie pasuje niech zamkną dostęp do gniazdek. Skoro są dostępne i każdy z zewnątrz może się wpiąć to dlaczego robią aferę?

Nie przesadzajmy - jak ktoś postawi rower przed sklepem to też można go użyć? Jabłka z nieogrodzonej posesji też można zawinąć? Otóż bardzo często można, wystarczy zapytać, po prostu odrobina kultury, postępowanie tu opisane zraża tylko ludzi - wyobraźcie sobie, jak po tej sytuacji ktoś inny z nas pojedzie tam zapytać. Z prądem jest inaczej - zużywasz go za konkretne pieniądze (5zł to też konkretne pieniądze, zwłaszcza przemnożone przez ilość chętnych), to nie jest jabłko, które samo urosło (co prawda sadownicy mogą coś powiedzieć o kosztach tego samorośnięcia). Do tego z prawa energetycznego wynika, że do więzienia można iść za kradzież prądu o wartości nawet jednego grosza - inne dobra powodują takie konsekwencje dopiero od kilkuset złotych, i złośliwi korzystali już z tego prawa nawet przy okazji podłączenia ładowarki od telefonu. Jak nie jest wyraźnie napisane albo jak nie zapytasz - możesz mieć spore kłopoty. Póki co w paru miejscach dostałem zgodę, w innych mi odmówiono, ale choć zewnętrzne gniazdko kusi jak cholera, to nigdy bez pytania się nie podłączałem.

highend 

Wysłany: 2016-03-26, 11:30   

Kiepskie porównanie prądu z rowerem ;)

Oczywiście, że warto zapytać o prąd i podłączenie - pytanie kogo pytać, bo akurat ochroniarz nie wydaje mi się kimś kompetentnym... warto by może podejść do kierownika centrum handlowego i z nim normalnie porozmawiać. A może by to poskutkowało stworzeniem kilku miejsc parkingowych z dostępem do prądu - wystarczyłoby go przekonać jak niewiele zużytego prądu wobec możliwości zrobienia zakupów i wydania pieniążków? ;)
ponadto działałoby jako reklama darmowa dla danego CH - zapewne wiele by było artykułów w różnych mediach, że powstały kolejne punkty ładowania. Kuć żelazo póki gorące! :)

Przecież nikt nie będzie jechać do CH tylko by się naładować - tylko każdy pójdzie z parkingu do środka i coś kupi, zje, może do kina itp... Chyba o to w tym chodzi? :)

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2016-03-26, 15:49   

highend napisał/a:
warto by może podejść do kierownika centrum handlowego i z nim normalnie porozmawiać. A może by to poskutkowało stworzeniem kilku miejsc parkingowych z dostępem do prądu - wystarczyłoby go przekonać jak niewiele zużytego prądu wobec możliwości zrobienia zakupów i wydania pieniążków?

Dokładnie w ten sposób (i taką argumentacją) próbowałem już z kilkoma centrami, na razie udało mi się (choć może to jeszcze nieco na wyrost powiedziane) w CH Jantar w Słupsku - pracują nad udostępnieniem gniazdek siłowych przy lampach na parkingu (w tej chwili są one zasilane tylko przy włączonych lampach) lub wystawieniem dedykowanych gniazdek. Pozostałe centra nie były zainteresowane, mimo że paru bardziej kasiastych klientów na pewno by zyskały.

Lolek electric 
Motoparalotniarz

Wysłany: 2016-03-27, 04:45   

We wawce w Arkadii są trzy miejsca oznaczone i dostęp do gniazdka 1f bezpłatny. Co prawda zwykle parkują tam spaliniaki ale można zastawić i się podładować. L

Odpowiedz do tematu