SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektryczna deskorolka/longboard DIY
Autor Wiadomość
mucholeczek

Wysłany: 2017-04-02, 16:37   Elektryczna deskorolka/longboard DIY

Witam serdecznie, jestem tutaj nowy.
Bardzo chciałbym abyście nie ocenili mnie źle, ale do rzeczy.
Wczoraj obejrzałem film Klawitera, który przedstawił studenta, który stworzył swoją własną elektryczną deskorolkę (pomijając to, że miała zamontowane panele słoneczne). Zainspirował mnie on. Postanowiłem porwać się z motyką na słońce i od zupełnego zera nauczyć się elektroniki (3 klasa tech., zbyt wiele tam się nie nauczyłem) oraz motoryki, przestudiować budowę pojazdów elektrycznych, co wchodzi w ich skład, jak czego używać, co podłączać itd. Oczywiście 24h to zdecydowanie za mało na zrozumienie wszystkiego, rozumiem też to, że nie będzie to ani "piękna" ani "bestia". Na początek chciałbym aby działała :->

1. Czy do elektrycznej deskorolki jest potrzebne coś więcej niż sama deska z trackami, kółkami, podkładkami pod tracki, plastikiem, który wsadza się od wewnątrz w koło, aby silnik mógł napędzić je, sam silniczek, pasek napędowy, kontroler całości (silniczek oczywiści BLDC), połączone ze sobą ogniwa Li-Ion o łącznym napięciu 48V, odbiornik i transmiter bezprzewodowy (np. typu pistolet ukradziony z zabawki RC?)

2. Polecacie zakup silniczka, kontrolera, transmitera i odbiornika po taniości na Aliexpress czy może używane z Polski? czym kierować się podczas ich wybierania?

3. Jakie parametry do deskorolki elektrycznej w silniczku są najważniejsze?

4. Jakiej mocy / jaki moment obrotowy minimum musi mieć silniczek aby pojazd + człek 75kg pojechał powiedzmy 40km/h? Czym różnią się Watty od "kV" w silniczkach, co oznacza to drugie?

5. W jaki sposób programuje się kontroler? Jaki kontroler zakupić? Czy takie za $20-$40 z Aliexpress są dobre czy niezbyt?

Jeśli moglibyście podać jeszcze jakieś ciekawe wskazówki to byłbym bardzo wdzięczny.

I bardzo proszę o nie komentowanie typu "nic nie potrafisz a się za to bierzesz". Może i nic jeszcze wczoraj nie potrafiłem, dzisiaj wiem znacznie więcej, jutro, może i dzięki Wam będę wiedział jeszcze więcej a podczas prób i upadków podczas faktycznego budowania maszyny wzbogacę się o kolejną porcję wiedzy.

Pozdrawiam i życzę miłego, ciepłego, wiosennego dnia :)

zeeltom 

Wysłany: 2017-04-02, 16:47   

Wpisz deskorolka w wyszukiwarkę z linku: http://forum.arbiter.pl/search.php?mode=results

Pir-serwis 

Wysłany: 2017-04-03, 07:13   

Spokojnie.
Ależ tak źle nie myślimy.
Możesz kupić jakąś fabryczna używaną elektryczna i na niej się wzorować a nie to przyjrzeć się w sklepie.
Koło mnie gościu kiedyś śmigał takiej na lion z RC, ale droga, 8tyś zł.
Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique

mucholeczek

Wysłany: 2017-04-03, 21:04   

Pir-serwis napisał/a:
Spokojnie.
Ależ tak źle nie myślimy.
Możesz kupić jakąś fabryczna używaną elektryczna i na niej się wzorować a nie to przyjrzeć się w sklepie.
Koło mnie gościu kiedyś śmigał takiej na lion z RC, ale droga, 8tyś zł.

Fajny pomysł, ale niestety znaczna większość, jak nie wszystkie sprzedawane w sklepie są pozamykane :/

robrobert 

Wysłany: 2017-05-25, 14:41   

Co sądzicie o takim elektryku na prezent dla dziecka, który znalazłem na deskshop.pl?
Chodzi mi o adekwatność parametrów do ceny. W szczególności, czy pojemność akumulatora 4,4 Ah jest wystarczająca, żeby dzieciak mógł się na takiej desce wyszaleć po szkole?
Ładowanie 4 godziny to nie jest chyba długo, jak na takie urządzenie?

krawcu 

Wysłany: 2017-05-26, 09:27   

Ostatnio w rodzinie dziewczynka dostała coś takiego na prezent... ale jeszcze nie wiem jak to się sprawuje w codziennej eksploatacji.

Odpowiedz do tematu