SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs na samochód elektryczny wystartował
Autor Wiadomość
kizdi 

Wiek: 22
Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 7
Skąd: Radomyśl Wielki
Wysłany: 2017-03-30, 09:45   

Dzieki za odpowiedz :) moze nie koniecznie BMW, ale samochód za koncept samochodu brzmi okej :mrgreen:
 
     
domino

Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 645
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: 2017-03-30, 09:58   

kizdi napisał/a:
Jestem grafikiem, tworze także w 3d oraz mam zamiłowanie do samochodów elektrycznych. Chciałbym wziąć udział w konkursie


Harmonogram Konkursu:

Konkurs na wizualizację koncepcji nadwozia.
Pierwszy konkurs rozpoczyna się 13 marca 2017 r. i potrwa do 10 września 2017 r. jest konkursem na koncepcję nadwozia prototypu miejskiego pojazdu elektrycznego. Zakończy się wyborem 5 najlepszych koncepcji (laureaci konkursu na koncepcję nadwozia), których autorzy otrzymają nagrody w wysokości 50 tys. zł każdy. Konkurs jest otwarty także dla podmiotów, które posiadają prototyp samochodu elektrycznego - mogą go zgłosić do konkursu na zasadach opisanych w regulaminie, to znaczy rozpoczynając od pierwszego konkursu na wizualizację koncepcji nadwozia.

Konkurs na zbudowanie pierwszych prototypów.
Drugi konkurs, który rozpocznie się we wrześniu 2017 r., ma na celu zbudowanie jeżdżących po drogach prototypów, na podstawie zwycięskich koncepcji z konkursu pierwszego. Konkurs ten rozpocznie się od naboru chętnych do budowy prototypów. Konkurs drugi zakończy się galą finałową w marcu 2018 r., w czasie której publiczność wybierze 5 najlepszych prototypów spośród wszystkich przedstawionych EMP i finalnie dopuszczonych do gali (spełniających minimalne wymagania). Każdy prototyp dopuszczony do gali otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Kolejne dwa kroki to będzie wyprodukowanie – na podstawie 5 najlepszych prototypów z konkursu drugiego - krótkich serii pojazdów (do 100 sztuk łącznie) i uzyskanie dla nich homologacji, a na końcu w ostatnim kroku przygotowanie i uruchomienie produkcji seryjnej na podstawie najwyżej ocenionego w kroku trzecim pojazdu.

Poniżej przedstawiono harmonogram konkursów.

1. Konkurs pierwszy – na wizualizację koncepcji nadwozia.


czas trwania: 13 marca - 10 września 2017 r.
od 13 marca do 15 maja 2017 r. - zgłoszenia projektów
od 16 do 31 maja 2017 r. wybór do 30 projektów, na podstawie których w interaktywnym procesie pracy z jury nad zagadnieniami merytorycznymi w ramach sesji konkursowych (tzw. bramek) EMP wybierze do 15 finalistów, dopuszczonych do prezentacji w czasie finału konkursu
od 1 czerwca do 24sierpnia 2017 r. - przeprowadzenie uczestników konkursu przez cztery bramki prekwalifikujące (produkowalność, ergonomia, mobilność/miejskość i bezpieczeństwo):
22 czerwca 2017 r. - pierwsza bramka
13 lipca 2017 r. - druga bramka
3 sierpnia 2017 r. - trzecia bramka
24 sierpnia 2017 r. - czwarta bramka
na tym etapie (pracy z jury nad zagadnieniami merytorycznymi) jury i EMP mają prawo oczekiwać od uczestników wprowadzania zmian do projektów, a także łączenia niektórych uczestników w większe zespoły konkursowe
do 31 sierpnia 2017 r. - wybór do 15 finalistów
10 września 2017 r. – finał konkursu i wybór 5 laureatów konkursu na wizualizację nadwozia
EMP zachowa prawa tylko do 5 zwycięskich koncepcji – prawa do nienagrodzonych projektów pozostaną przy ich autorach

2. Konkurs drugi – na zbudowanie pierwszych prototypów.

czas trwania: od 11 września 2017 r. do 25 marca 2018 r.
do 22 września 2017 r. – zgłoszenie przystąpienia do budowy prototypu na podstawie jednej ze zwycięskich wizualizacji z konkursu pierwszego
4 marca 2018 r. – termin prezentacji prototypów zbudowanych przez zespoły zakwalifikowane do budowy prototypów na podstawie
5 zwycięskich wizualizacji z konkursu pierwszego
4 marca 2018 r. – 25 marca 2018 r. – głosowanie publiczności
25 marca 2018 r. – gala finałowa

EMP zastrzega sobie prawo do zmiany wskazanych terminów przeprowadzenia poszczególnych etapów Konkursu. Spółka dołoży starań, by podmioty zainteresowane konkursami zostały jak najwcześniej powiadomione o ewentualnych zmianach. Wszelkie informacje zamieszczane będą na stronie internetowej http://www.emobilitypoland.pl, w zakładce Konkurs.
 
     
kizdi 

Wiek: 22
Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 7
Skąd: Radomyśl Wielki
Wysłany: 2017-03-31, 16:00   

"Szanowni Państwo,
spółka ElectroMobility Poland zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na wizualizację nadwozia polskiego auta elektrycznego. O szczegółach mogą się Państwo dowiedzieć podczas spotkania, które odbędzie się w trakcie targów Motor Show Poznań. Spotkanie będzie miało charakter informacyjny i jest skierowane do projektantów i potencjalnych uczestników konkursu.

„Narysuj samochód przyszłości”
7 kwietnia o godzinie 14.00 (targi Poznań Motor Show, pawilon 10)
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację do 6 kwietnia do godz. 19.00
Informacje i formularz dostępne są pod linkiem: http://www.motorshow.pl/p...od_przyszlosci/

Podczas spotkania Dyrektor Zarządzający Krzysztof Kowalczyk opowie o planowanych krokach do powstania polskiego auta przyszłości. Przekona, dlaczego warto wziąć udział w konkursie, jak będzie wyglądał proces weryfikacji zgłoszeń i jakie kryteria będą musiały spełnić projekty, żeby znaleźć się w szczęśliwym finale. Przypominamy, że szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie:
http://www.emobilitypolan...konkursowy.html

Zapraszamy!

Zespół ElectroMobility Poland"
 
     
konstruktor

Dołączył: 06 Lis 2016
Posty: 85
Wysłany: 2017-04-09, 16:52   Konkurs zasady

Z regulaminu konkursu wynika, że trzeba spółce EMP przekazać "autorskie prawa majątkowe", czyli żeby móc produkować to EMP udzieli licencji na moj projekt ??

Zbyt to skomplikowane, ale jak ktoś napisał, dla grafików to fajny konkurs rysunkowy..

Poczekamy na prawdziwy program i poważne środki, moim zdaniem gdyby ogłosili przetarg na budowę prototpypu, wybrali 2-3 projekty, dali kazdemu nagrodzonemu zespołowi po 10 mln, to byłaby realna szansa na powstanie samochodu i zgłosili by się fajni projektanci.
 
     
konstruktor

Dołączył: 06 Lis 2016
Posty: 85
Wysłany: 2017-05-05, 10:43   Konkurs wystartował Dyrektor zrezygnował

Jak w temacie:

http://tvn24bis.pl/z-kraj...and,737007.html

Ciekawe, że zbiegło się to z ogłoszeniem składu Jury konkursu, moim zdaniem najlepsze Jury to klienci którzy zagłosują kupując samochód, niektóre projekty jak syrenka już przyjmują zapisy
 
     
piotrasta

Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 12
Wysłany: 2017-05-05, 19:29   

Cytat:
niektóre projekty jak syrenka już przyjmują zapisy
wiadomo coś ile jest chętnych?
 
     
Panaceum 
..... na wszystko

Wiek: 48
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 21
Skąd: Ów-Krak
Wysłany: 2017-05-06, 22:53   

[quote="domino"]
konstruktor napisał/a:

...Minister Tchórzewski jest niechętny masowemu stawianiu punktów ładowania, które są drogie. Jego zdaniem auta powinny być ładowane w domach, a polskim wkładem technologicznym ma być rodzaj inteligentnego licznika w samochodzie, który sprawi, że niezależnie do czyjego gniazdka auto zostanie podłączone, obciążony zostanie właściciel samochodu.

Nie wiem jak to interpretować, ale moje wrodzone skłonności doszukiwania się "drugiego dna" wskazują, że właściciel używanego do ładowania samochodu EV gniazdka, dostanie przysłowiowy "guzik" a nie zwrot kosztów. Moim zdaniem te inteligentne liczniki w samochodach będą przede wszystkim służyły do naliczania akcyzy za energię elektryczną zużytą przez samochód. Przecież tak samo było z gazem czy olejem opałowym (może olej to przesadziłem, stosowany zamiast diesla=OSZUSTWO), ale gaz? Spalanie gazu propan-butan jest bez mała tak samo ekologiczne jak jazda na energii elektrycznej. Dla fiskusa nie liczy się źródło/postać pozyskiwanej energii, dla nich liczy się CEL!!!
Może zbyt sceptyczny jestem, ale jak słyszę że abonament RTV od samochodów z radiem chcą naliczać, to wszystkiego można się spodziewać.
To może jeszcze niech ZAIKS kasuje taksówkarzy za włączanie radia (puszczanie muzyki) w czasie kursu......, bo to ponoć podnosi dochody firmy :mrgreen:
_________________
Ford C-Max Energi
 
     
jas_pik


Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 1007
Skąd: Warszawa/Praga Płd.
Wysłany: 2017-05-06, 23:26   

Panaceum napisał/a:
Spalanie gazu propan-butan jest bez mała tak samo ekologiczne jak jazda na energii elektrycznej.

Chyba tak samo ekologiczne jak spalanie ON - przecież ON to odpad przy produkcji benzyn. :mrgreen:

Co do radia w taksówce - to masz rację - jak dotychczas nikt za to radio nie płacił abonamentu a taksówkarz nie musiał gadać :evil:
_________________
https://www.facebook.com/mediapik/
 
     
Panaceum 
..... na wszystko

Wiek: 48
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 21
Skąd: Ów-Krak
Wysłany: 2017-05-07, 12:35   

jas_pik napisał/a:

Chyba tak samo ekologiczne jak spalanie ON - przecież ON to odpad przy produkcji benzyn. :mrgreen:

Jeśli uważasz, że spalanie mieszaniny gazów propan-butan jest tak samo szkodliwe jak spalanie ON, to spróbuj sobie wodę w domu zagotować na kuchence zasilanej ON.
Albo sobie poczytaj na temat związków chemicznych powstających w wyniku spalania tych dwóch paliw.
_________________
Ford C-Max Energi
 
     
jas_pik


Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 1007
Skąd: Warszawa/Praga Płd.
Wysłany: 2017-05-07, 13:56   

Cytat:
Gaz płynny LPG otrzymywany jest z dwóch zasadniczych źródeł. Powstaje w wyniku naturalnych procesów w złożach gazu ziemnego i ropy naftowej (gaz pochodzenia naturalnego) lub uzyskuje się go jako jeden z produktów ubocznych w procesie rafinacji (pochodzenie sztuczne)

EE można produkować w źródłach alternatywnych ( woda/wiatr/słońce)
Jeśli odpowiednio oczyścisz ON będziesz mógł sobie używać go i do gotowania :mrgreen:
Dlatego tez Twoje porównanie nie jest na miejscu.
_________________
https://www.facebook.com/mediapik/
 
     
domino

Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 645
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: 2017-05-19, 19:07   

Na temat konkursu wypowiedział sie Marek Palka z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, koordynator programu INNOMOTO.
http://www.samar.pl/__/3/...ml?locale=pl_PL

Jeżeli dzięki naszemu współfinansowaniu w kraju powstanie odpowiednia liczba e-terminali, będziemy w stanie mówić o prawdziwej rewolucji na rynku motoryzacyjnym.
.........
w planach są także konkursy związane wyłącznie z rozwojem rynku pojazdów elektrycznych w Polsce.
  
 
     
kizdi 

Wiek: 22
Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 7
Skąd: Radomyśl Wielki
Wysłany: 2017-05-20, 09:02   

hmm ale to nie jest odnośnie konkursu electromobility poland, mam racje? :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11