SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SZYKUJE SIĘ NOWA USTAWA !!!! KONSULTACJE SPOŁECZNE
Autor Wiadomość
PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-06-08, 17:48   

vwir napisał/a:
Nikt nie wyburzy połowy takiego na przykład Krakowa i nie zastąpi bloków domami jednorodzinnymi. Nawet za 20 czy 30 lat.
Ja tam bym się nie założył :-)

vwir napisał/a:
Więc zamiast próbować zaaplikować nierealistyczne rozwiazania wystarczy budować słupki na istniejących parkingach i zrobić sensowny system rozliczania.
Jestem za.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-06-08, 18:09   

vwir napisał/a:
Nikt nie wyburzy połowy takiego na przykład Krakowa i nie zastąpi bloków domami jednorodzinnymi. Nawet za 20 czy 30 lat. A ludzie nadal potrzebują aut (nawet mieszkając w blokach) bo możesz mieć spokojnie 20km do pracy i nadal mieszkać w tym samym mieście.

Nie doceniasz ludzi albo masz ich za idiotów. Jeżeli mieszkańcy bloku będą mogli/musieli przesiąść się na elektryki to stanie się to samo co na zachodzie - wyprowadzą się z miejsc gdzie ładowanie nie będzie możliwe/łatwe. Deweloperzy budują takie mieszkania jakie chcą klienci - zażądają garażowca z ładowarkami to dostaną garażowiec z ładowarkami. Ot magia rynku.
vwir napisał/a:
Więc zamiast próbować zaaplikować nierealistyczne rozwiazania wystarczy budować słupki na istniejących parkingach i zrobić sensowny system rozliczania.

To takie smutne kiedy ktoś próbuje wyważać otwarte drzwi... Zrozum, że jedno nie wyklucza drugiego. Niemal 90% ładowań na zachodzie to ładowania domowe. Stacje publiczne to tylko niewiele znaczący dodatek dla jeżdżących dłuższe trasy. W Japonii praktycznie nie widać publicznych ładowarek a jednak rynek EV tam kwitnie.

gienek333 

Wysłany: 2017-06-08, 22:30   

Ja ze swojej strony dodam, że teraz to ta klasa "wyższa", jak by miała ładowarki na swoim osiedlu, to jak by przyjechał taki z innego to zaraz policja ,straż miejska itd. Jesteśmy coraz bardziej egoistyczni (niestety), koledzy piszą jak to ładują się u rolników, ale jak Ci się dowiedzą że są klasą "niższą", to jak taka Tesla, albo Leaf podjedzie to albo widły, albo pińćset. Tylko tym co jeżdżą amperami wydaje się że nigdy niczyjej pomocy nie będą potrzebować :-( .

domino

Wysłany: 2017-06-08, 23:21   

No i wszystko się wyjasniło! Rząd nie widzi możliwości dotowania elektrycznych samochodów!

https://www.pb.pl/budzet-...pu-e-aut-863729

Proponujemy system innych zachęt:
Zwolnienia z opłat za parkowanie, przyspieszona amortyzacja e-aut oraz możliwość poruszania się buspasami.

He he he he he :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!!!!

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-06-08, 23:49   

gienek333 napisał/a:
Tylko tym co jeżdżą amperami wydaje się że nigdy niczyjej pomocy nie będą potrzebować .
Nie wszystkim - ja może i tej pomocy nie potrzebowałem jakoś krytycznie, ale wiele już razy korzystałem :-)

domino

Wysłany: 2017-06-10, 19:24   

gienek333 napisał/a:
trzeba zmienić ustawę o sprzedaży energii elektrycznej (znieść monopol, bo przecież mamy niby wolny rynek), a jak z tego będzie zarobek, to stacje ładowania będą powstawać jak grzyby po deszczu.

Gienku niedługo będziesz mógł szampana otworzyć!

Każdy będzie mógł produkować prąd!

http://www.money.pl/gospo...,0,2331997.html
.

Borys

Wysłany: 2017-06-18, 14:53   

qwas0987 napisał/a:
fajnie by było gdyby Polska miała najlepsze prawo w zakresie EV i stała się wreszcie "zieloną wyspą" :-) czyli ekologicznym krajem w zakopconej Europie. Ale do tego potrzeba rewolucyjnego podejścia i odwagi. W sytuacji kiedy kadencja partii i rządu trwa 5 lat, to wiadomo że nikomu nie chce się podejmować ryzyka. Gdyby coś nie wypaliło, to opozycja rozjedzie walcem przy kolejnych wyborach...

Tak na szybko dla mnie podstawowe filary takiej elektro-rewolucji to:
1) zniwelować bariery wejścia na rynek małych producentów prądu ekologicznego (np z paneli słonecznych), tak żeby każdy rolnik mógł mieć własną elektrownie słoneczną lub wiatrową. Bez żadnego dofinansowania, prawo rynku. Ale w tej chwili dogadanie się z elektrowniami żeby chciały kupować taki prąd graniczy z cudem....
2) dopuścić "prywaciarzy" do stawiania punktów ładowania, ale wymagać od nich żeby odbierali i magazynowali w znacznym stopniu tańszy nocny prąd. Zapewne droższe rozwiązanie, ale rozwiązuje wiele problemów rynku energetycznego i nie koniecznie musi być nieopłacalne
3) bezpłatne parkowanie EV w miastach, wytyczenie ekologicznych stref miasta gdzie mogą wjeżdżać tylko EV, miejsca postojowe tylko dla EV w najbardziej obleganych rejonach miasta
4) nałożenie na developerów obowiązku zapewnienia kilku miejsc postojowych i ładowarek dla EV (możliwość obciążania korzystających tylko kosztami prądu, bez zarobku dla wspólnoty która przejmuje ładowarki po wybudowaniu bloku)
5) nałożenie na wspólnoty mieszkaniowe konieczności wybudowania chociaż jednego miejsca postojowego z ładowarką
6) dofinansowanie z budżetu/ funduszy UE firm i projektów badawczych związanych z elektromobilnością i ekologicznym pozyskiwaniem energii
7) developerzy powinni mieć obowiązek budowania budynków z panelami słonecznymi na dachu, żeby chociaż oświetlenie klatek było ekologiczne. Prąd z paneli też powinien być magazynowany, być może włąśnie na potrzeby naładowania samochodów (wtedy to byłby zarobek dla wspólnoty)

Ale niestety gdyby to wszystko zrobić, to mogłoby się okazać że za mało wpływa akcyzy z benzynki i do tego lobby energetyczne by się oburzyło że za mało prądu sprzedają (każdy sobie sam produkuje), potem górnicy by wyszli na ulice bo za mało węgla kupują elektrownie :-)

To tak na szybko... ale myślę że gdyby ktoś z głową się do tego zabrał, to Polska byłaby przodownikiem na skalę światową.

No kolego pięknie pojechałeś w punkcie 2.Czy Ty zdajesz sobie sprawę ile kosztuje stacja np.CHADEMO ? Ile kosztuje magazyn energii? Już to wszystko kupuję i liczę na zwrot z inwestycji za 40 lat bo chyba 5zł za kWh mi nie zapłacisz?

Panaceum 
..... na wszystko

Wysłany: 2017-06-18, 17:21   

Borys napisał/a:
No kolego pięknie pojechałeś w punkcie 2.Czy Ty zdajesz sobie sprawę ile kosztuje stacja np.CHADEMO ? Ile kosztuje magazyn energii? Już to wszystko kupuję i liczę na zwrot z inwestycji za 40 lat bo chyba 5zł za kWh mi nie zapłacisz?
A tutaj a'propos magazynowania energii przez Energę: Artykuł
Ciekawsze od artykułu są komentarze dotyczące kosztów i rentowności tego przedsięwzięcia.

bodix

Wysłany: 2017-06-18, 20:04   

@Panaceum- komentujący nie mieli styczności z hybrydową instalacją więc znając ich już od długiego czasu z forum GwZ mogę stwierdzić, że większość nie ma pojęcia. Moja instalacja z magazynem Li-ion pracuje ponad dwa lata i sam nie wiem jak to będzie dalej ale na razie jest znakomicie i jestem zadowolony. Opłacalność takiej instalacji to kwestia priorytetów jakie zakładasz. To tak samo jak kupno dziś w Polsce samochodu elektrycznego - czy się opłaca? a jednak do spaliniaka już nigdy nie wrócę. Tego trzeba doświadczyć i stawianie tylko na opłacalność materialną w rezultacie może odbić się czkawką.

Borys

Wysłany: 2017-06-18, 21:42   

bodix napisał/a:
@Panaceum- komentujący nie mieli styczności z hybrydową instalacją więc znając ich już od długiego czasu z forum GwZ mogę stwierdzić, że większość nie ma pojęcia. Moja instalacja z magazynem Li-ion pracuje ponad dwa lata i sam nie wiem jak to będzie dalej ale na razie jest znakomicie i jestem zadowolony. Opłacalność takiej instalacji to kwestia priorytetów jakie zakładasz. To tak samo jak kupno dziś w Polsce samochodu elektrycznego - czy się opłaca? a jednak do spaliniaka już nigdy nie wrócę. Tego trzeba doświadczyć i stawianie tylko na opłacalność materialną w rezultacie może odbić się czkawką.

Dobrze napisałeś ,że sam nie Wiesz jak to się sprawdzi? Też jestem ciekaw.Gość powyżej napisał o obowiązku magazynowania w pkt2 swojej propozycji.Utopia .Posiadam układ z hybrydą na kwasówce -tylko i wyłącznie w celach awaryjnych,bo przy obecnej ustawie z opustami na PV stosowanie magazynu energii mija się z celem ekonomicznym.Mam 3 Leafy i 1 PHEV i nie wyobrażam sobie przesiadki do spalinówki.2 stacje CHADEMO 20 i 10kW pod te pojazdy i jakoś nie mogę sobie wyobrazić prywatnych inwestycji w stacje ładowania z obowiązkiem magazynowania.Dziękuję poczekam.

domino

Wysłany: 2017-07-17, 16:31   

Z ustawą same problemy - jak narazie!!!

http://www.energetyka24.c...w-elektrycznych

jak niejedne to za rogiem czekają już drugie!!!

http://www.motofakty.pl/a...ina-polske.html

Odpowiedz do tematu