SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Akumulator do Renault Fluence Z.E
Autor Wiadomość
artur graban

Wysłany: 2017-08-05, 22:17   Akumulator do Renault Fluence Z.E

Witam. Kupiłem Renault Fluence Z.E z 2012r. za niewielkie pieniądze z przebiegiem 32 000 km ale bez akumulatorów. Nie mam wiedzy gdzie mógłbym kupić lub wynająć - byłem w Renault ( Gorzów Wlkp.) ale nie udzielili mi informacji tylko odesłali do Wrocławia :) Proszę o radę.

wodnik7

Wysłany: 2017-08-05, 23:37   

mozesz kupic majac szczescie za okolo 6000USD.. jakas firma z USA chyba, sprzedawala "resztki" po plajcie Betterplace. NIe wiem dokladnie, gdzie, linka nie zapisalem. Ale po tylu latach taka lezana bateria tez chyba niezbyt dzialajaca bedzie:(

jas_pik

Wysłany: 2017-08-05, 23:37   

I chyba nie znajdziesz akumulatorów w PL.
A nawet jeśli znajdziesz z rozbitka to nie odpala ponieważ musisz im wpisać VIN samochodu aby zadziałały.
Problemem jest to że nie udało się tego zhakować - może to zrobić jedynie serwis za pomocą urządzenia diagnostycznego mającego połączenie z intranetem RENAULTNET.
Chyba że ten model miał wpisaną możliwość wymiany baterii z sieci BetterPlace

Sprzedam:
P106E 1996 3d zielony metalik 4os
P106E 1998 3d biały 4os
SaxoE 2002 5d biały 4os

grzsmy

Wysłany: 2017-08-08, 00:16   

tez mnie zainteresowal ten renault fluence. w takim razie te sprzedawane uzywane samochody sa bezuzyteczne? nie mozna wypozyczyc juz tej baterii nawet w oficjalnym salonie?

grzsmy

Wysłany: 2017-08-08, 15:02   

dzwonilem dzisiaj do najwiekszego dealera w warszawie oraz do obslugi leasingowej akumulatorow i w polsce nie leasinguja akumulatora do tego modelu. pytalem w serwisie tez czy jest mozliwosc zakupu. jest. koszt okolo 30 tys pln. nie podal jendak konkretnie jakiego bo potrzebowalem VIN. W zaleznosci czy samochod z francji, niemiec czy innego kraju te akumulatory troche sie roznily.

highend 

Wysłany: 2017-08-08, 15:34   Re: Akumulator do Renault Fluence Z.E

artur graban napisał/a:
Witam. Kupiłem Renault Fluence Z.E z 2012r. za niewielkie pieniądze z przebiegiem 32 000 km ale bez akumulatorów. Nie mam wiedzy gdzie mógłbym kupić lub wynająć - byłem w Renault ( Gorzów Wlkp.) ale nie udzielili mi informacji tylko odesłali do Wrocławia :) Proszę o radę.

a nie mogłeś wcześniej przed zakupem napisać na forum? I jakie to są niewielkie pieniadze?
bo jak więcej jak 7000-8000zł bez baterii to raczej przepłaciłeś

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-08-08, 17:16   

A najciekawsze jest to, że zarówno Fluence jak i ZOE używają baterii, która ma w środku konserwy identyczne jak w leafie: https://www.youtube.com/w...0&v=YWPQTjpKovQ

Pir-serwis 

Wysłany: 2017-08-08, 17:59   

Kolega z forum ma z baterią na własność za 40tys zł.
Nie sądzę by kupił za tyle (8tyś).
Raczej zapewne ze 20 tys.
A może ze 25?
Teraz to lipa.
Nie bardzo rozumiem ludzi, którzy tak szybko działają zamiast tu zapytać , nieodpłatnie dostać rzetelne informacje.
Czasem trzeba działać szybko, bo okazję uciekają, to fakt, ale może nie w tym przypadku.
Kolega tu forumowy także gafę popełnił bo chciał na szybko baterię kupić, i kupił ale jej wartość znikoma, a kasa duża.
Pytajcie.
Nie gryziemy tu.
Sam masę kasy wywalilem, nie do odzyskania, po co inni mają powtarzać.

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

drgrin 
Drgrin

Wysłany: 2017-08-08, 21:48   

jas_pik napisał/a:
I chyba nie znajdziesz akumulatorów w PL.
A nawet jeśli znajdziesz z rozbitka to nie odpala ponieważ musisz im wpisać VIN samochodu aby zadziałały.
Problemem jest to że nie udało się tego zhakować - może to zrobić jedynie serwis za pomocą urządzenia diagnostycznego mającego połączenie z intranetem RENAULTNET.
Chyba że ten model miał wpisaną możliwość wymiany baterii z sieci BetterPlace

cze,

skąd masz to info? Jeśli tak, to czy bateria ma mieć tryb better place, czy auto?

jas_pik

Wysłany: 2017-08-08, 22:11   

Z analizy oraz prób rozgryzania pewnych części oprogramowania Renault.
Sane są wpisane w UCE samochodu.
Jeśli pojazd ma wynajmowany akumulator w UCE samochodu jest wpisany numer częsci -
akumulatora, wtedy akumulator o innym numerze może spowodować że samochód nie odpali.
Jeśli był wpisywany do wymiany powinien być zaznaczony tryb wymiennego akumulatora .
Być może ruszy z innym akumulatorem ale nie mam jak tego potwierdzić.

Sprzedam:
P106E 1996 3d zielony metalik 4os
P106E 1998 3d biały 4os
SaxoE 2002 5d biały 4os

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2017-08-09, 09:57   

vwir napisał/a:
A najciekawsze jest to, że zarówno Fluence jak i ZOE używają baterii, która ma w środku konserwy identyczne jak w leafie: https://www.youtube.com/w...0&v=YWPQTjpKovQ

Była też niby wersja z akumulatorami LG Chem. :roll:

grzsmy

Wysłany: 2017-08-09, 14:56   

Ja dzisiaj walcze z serwisem i dzialem czesci renault polska w warszawie na pulawskiej i rci bank. Aktualny status jest taki ze wczoraj gosciu w serwisie na pulawskiej powiedzial ze mozna kupic baterie za okolo 30 tys pln jednak potrzebuje numeru vin aby potwierdzic jaki konkretnie rodzaj baterii dla mojego modelu. dzisiaj zadzwonilem z Vinem i inny facet powiedzial ze nie mozna kupic i tylko RCI bank moze wyleasingowac. zadzwonilem do RCI banku i mila pani powiedziala mi ze nie maja baterii na stanie dla uzywanych samochodow w tej chwili. zapytalem czy jesli teraz w tej chwili nie maja to sytuacja moze sie zmienic w przyszlosci i beda miec? powiedziala ze tak a najlepie by bylo zeby przekoac jakiegos dealera zeby sciagna ta baterie z francji i oni chetnie sfinansuja jednak to jest klopot i koszt do dealera. Napisalem wiec do centrali renautl z pytaniem co mam robic. Jesli oni nie odpisza napisze do centrali renault we Francji jak w Polsce traktuja klientow:) W ogole jak widze jak firma renault traktuje uzytkownikow swoich uzywanych samochodow to raczej bede unikal w przyszlosci.

grzsmy

Wysłany: 2017-08-09, 16:03   

RaveN napisał/a:
vwir napisał/a:

Była też niby wersja z akumulatorami LG Chem. :roll:

a mozna gdzies kupic taka baterie?

AnetaEA5

Wysłany: 2017-08-09, 23:11   

Baterie da się wynająć do używanego samochodu. Ja to przerabiałem w Renault Twizy. Cały proces trwał 2 miesiące (mówili jeszcze że to ich najszybsza procedura :lol: ) .Montowali mi je w Renault Zabrze.
Cały proces wygląda tak:
Baterie do pojazdów Renault ZE są zwracane do Centrali w momencie szkody komunikacyjnej (w większości przypadków samochody uznawane są za wraki i zdaniem Francji ich naprawa jest nieopłacalna)

Klienci musza zgłosić się do 1 z 4 samochód o statusie Experta ZE (Nawrot, Zdunek, Dabrowscy, RRG) w celu wykonania oględzin / naprawy pojazdu

Jest możliwość sprowadzenia do Polski baterii pod warunkiem, że
- pojazdy zostaną naprawiony przez dealera Renault ZE zgodnie ze standardami ZE i prawem EU
- klient podpisze umowę najmu na akumulator z RCI Leasing Polska Sp. z o.o.
- klient pokryje koszty sprowadzenia oraz montażu baterii

Poniżej opis procesu

1) Dealer Renault ZE w pierwszej kolejności musi potwierdzić do Centrali - Back Office RBI, że pojazd:
- może poruszać się po drogach – jest sprawny
- został naprawiony przez dealera Renault ZE zgodnie ze standardami ZE i prawem EU
- jest gotowy na zamontowanie nowej baterii
2) Back Office RBI przekazuje do dealera koszt transportu baterii.
3) Dealer kontaktuje się z klientem, żeby ten zaakceptował koszt sprowadzenia oraz montażu baterii.
4) Dealer przygotowuje i podpisuje umowę najmu z klientem, do której wymagany jest nowy numer BIN.
5) Zaakceptowany przez klienta kosztorys i skan podpisanej umowy wysyłany jest do Back Office RBI
6) Back Office RBI wysyła baterię do dealera.
7) Back Office RBI kosztami transportu obciąża dealera, a ten bezpośrednio klienta uwzględniając koszty naprawy, montażu baterii, diagnostyki pojazdu itd
8) Klient przerejestrowuje i ubezpiecza samochód, podpisuje protokół i odbiera samochód – umowa najmu jest aktywowana

Do uruchomienia umowy najmu na baterie potrzebujemy
- podpisanej umowy wraz z OWN w 2 egz
- uzupełnionego i podpisanego załączonego protokołu
- xero dokumentu zakupu pojazdu – faktura / umowa
- xero dowodu osobistego klienta
- xero dowodu rejestracyjnego
- xero polisy z numerem BIN oraz zapisem
Właściciel akumulatora trakcyjnego: RCI Leasing Polska Sp. z o.o. ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa
Cesja wypłaty odszkodowania za akumulator trakcyjny: RCI Leasing Polska Sp. z o.o.

Uprzedzam, że proces jest długotrwały i kosztowny
Nie ma możliwości indywidualnego sprowadzenia baterii do Polski ani montażu we Francji

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2017-08-10, 09:59   

grzsmy napisał/a:
a mozna gdzies kupic taka baterie?

LG Chem? Nie wiem. Po prostu czasem były informacje i nawet na stronie LG Chem jest info, że do Renault Fluence Z.E. też dostarczali akumulatory (to w nawiązaniu, że każdy Fluence Z.E. ma akumulatory AESC Nissana Leafa - niekoniecznie niby).

AnetaEA5, ładnie opisane.

Apolonia 

Wysłany: 2017-08-10, 13:00   

AnetaEA5 pięknie opisał procedurę montażu baterii, dokładnie jak pracownicy RCI.

Moje wrażenia z tej przygody to: robią wszystko aby nie zrobić nic.

Jak nie masz czasu i słabe nerwy to nie kupuj Reno bez baterii.

Ja kopałem się z koniem ponad trzy miesiące.

Koszty montażu sprowadzenia to jakieś 10 tys zł a potem opłata miesięczna.

Sama bateria na własność to jakieś 30 tyś zł

ElektroWoz.pl

Wysłany: 2017-08-10, 13:15   Re: Akumulator do Renault Fluence Z.E

artur graban napisał/a:

Dzień dobry.

Po opisaniu tematu na naszym Facebooku profil EVelectricvehicles zasugerował: "W Irlandii i UK Kupi używanego Fluenca za nieduże pieniądze. Może to jest jakieś wyjście"

I może rzeczywiście jest? Tamten byłby bazą, ten stałby się dawcą kierownicy i pedałów...

Pozdrawiamy serdecznie

Odpowiedz do tematu