SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieskuteczna próba ładowania sie w Sosnowcu Outlanderem PHEV
Autor Wiadomość
MarSi 

Wysłany: 2017-08-11, 20:13   Nieskuteczna próba ładowania sie w Sosnowcu Outlanderem PHEV

Byłem umówiony na jazdę testową Nissanem Leaf i podjechałem do salonu swoim PHEV jakie było moje zdziwienie kiedy dowiedziałem się ,że nie mogę podłączyć się do ładowania swoim Outlanderem. Pracownik salonu Nissana poinformował mnie że ładowarka jest tylko i wyłącznie dla samochodów NISSAN !
Sprawdziłem że zarówno salon samochodowy Nissan i Mitsubishi na Stawowej 2 należą do tego samego właściciela !
W czasie jazdy testowej Leaf-em pracownik salonu powiedział że tyle Tesli S korzystało z ładowarki że klienci Nissana czekali po 9 godzin na ładowanie i dla tego właściciel podjął taką decyzję.
Myślę że moje PHEV przez góra 15 min ładowania nie zrujnowało kieszeni właściciela ,a byłem na terenie salonu ok 2 godziny i nikt się nie ładował.

-------------------------------------------------------
Berlingo Electrique , Romet Kadet 1kW , Saxo Electrique , 2x 106 Electrique , Partner Electrique,Outlander PHEV

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2017-08-11, 22:18   

To jest coraz śmieszniejsze.
Mitsubishi to w zasadzie jedyna firma, która jakoś wspólnie z Nissanem promowała CHAdeMO, mając naprzeciw inne marki. Wzajemne odcinanie infrastruktury akurat dla Mitsubishi jest niepolityczne.

Teraz Nissan przejął kontrolę nad Mitsubishi więc jest to jeszcze bardziej dziwne.

Ale co więcej, dealer mający obie marki, nie pozwala ładować Mitsubishi ładowarką przed salonem Nissana. Teoretycznie mógł odciąć własnego klienta z budynku obok :P .

W sumie formalnie wszystko można zrobić, ale to tak beznadziejnie wygląda, że nie dziwi popularność Tesli i jej podejście z niezawodną infrastrukturą.

highend 

Wysłany: 2017-08-12, 09:41   

Mnie to nie dziwi.
Korzystali inni nagminnie, a ładowarka defacto nie jest publiczna tylko własnością Nissana.

A to, że akurat Mitsubishi i Nissan to jeden właściciel - cóż. Peszek. Ale mają takie swoje prawo.

Podobnie przecież zrobił Nissan Zaborowski w Warszawie - od dawna nie pozwala się innym ładować.

Nie ma publicznych Chademo na Śląsku - a Nissan nic nie musi dla obcych marek.

Nie popieram, nie pochwalam, ale rozumiem.

metu 

Wysłany: 2017-08-12, 12:51   

Trochę wylali dziecko z kąpielą, a wystarczyło zabronić ładować się tylko Tesli - co jest uzasadnione: 1. polityką Tesli gdzie mogą ładować się tylko Tesle oraz 2. pobliską lokalizacją SC.
Ładowałem się tam 2 razy, z czego raz czekałem bo ładował się NV. Bardzo przyjemna obsługa.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-08-13, 07:05   

To samo jest w Krakowie pod Nissanem na Jasnogórskiej. Ładowarka tylko dla nissanów.

Elektryczny_Joe 

Wysłany: 2017-08-13, 15:30   

Obecna polityka Nissana jak najbardziej słuszna - prądu nikt nie daje za darmo. Nawet Tesla się wycofała z tego pomysłu, choć myślę, że po namyśle wróci do korzeni.
:-D

A salony Nissana mogłyby ewentualnie odpłatnie użyczać prądu innym markom, wg wskazań licznika pobranej energii.

bodix

Wysłany: 2017-08-13, 16:48   

Po pierwsze chwała Nissanowi, że stawia ładowarki w swoich salonach ale zakaz ładowania innych aut nie jest tak oczywisty. Moim zdaniem powinni zezwalać na takie ładowanie innym EV to wizerunkowo nieoceniony plus dla marki i to wprost skierowany do klienta zainteresowanego EV. Pewne zrozumiałe ograniczenia powinni jednak wprowadzić jak pierszeństwo w ładowaniu marki Nissan oraz ograniczony czas ładowania innych marek. Za to na pewno powinno być zezwolenie na ładowanie aut przyjezdnych. Koszty energii są tu raczej ostatnim kryterium przynajmniej obecnie.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-08-13, 22:41   

bodix napisał/a:
Po pierwsze chwała Nissanowi, że stawia ładowarki w swoich salonach ale zakaz ładowania innych aut nie jest tak oczywisty. Moim zdaniem powinni zezwalać na takie ładowanie innym EV to wizerunkowo nieoceniony plus dla marki i to wprost skierowany do klienta zainteresowanego EV. Pewne zrozumiałe ograniczenia powinni jednak wprowadzić jak pierszeństwo w ładowaniu marki Nissan oraz ograniczony czas ładowania innych marek. Za to na pewno powinno być zezwolenie na ładowanie aut przyjezdnych. Koszty energii są tu raczej ostatnim kryterium przynajmniej obecnie.
Podpisuję się.

metu 

Wysłany: 2017-09-15, 13:10   

Obecnie korzystanie z ładowarki jest utrudnione ponieważ przenoszą ją poza ogrodzenie tak, że będzie dostępna 24h bez angażowania ochrony.
Ciekawe czy i w jaki sposób będą teraz egzekwować ładowanie się tylko Nissanów.

highend 

Wysłany: 2017-09-15, 19:08   

metu napisał/a:
Obecnie korzystanie z ładowarki jest utrudnione ponieważ przenoszą ją poza ogrodzenie tak, że będzie dostępna 24h bez angażowania ochrony.
Ciekawe czy i w jaki sposób będą teraz egzekwować ładowanie się tylko Nissanów.

poszli w końcu po rozum do głowy! :D
ochroniarz miał pewnie dość jak go o 3.00 w nocy budzili żeby bramę otwierał.
ja się kiedyś ładowałem jak jakiś mecz oglądał.... :mrgreen:

metu 

Wysłany: 2017-09-19, 12:58   

Byłem wczoraj się podładować. Ładowarka w nowym miejscu. Widać, że przebudowali ogrodzenie (zrobili miejsce parkingowe). Po zewnętrznej stronie ogrodzenia, północna część salonu. Jak na razie nie widać żeby kontrolowali kto się ładuje.
Naniosłem poprawki na plugshare.

Odpowiedz do tematu