SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Leafa - nowy czy uzywany?
Autor Wiadomość
rafmat

Wysłany: 2017-07-06, 10:27   

metu napisał/a:
Ja oprócz 6,6 koniecznie chciałem CHAdeMO.
Nie mam zamiaru modlić się do ładowarki aż naładuje się auto, a różnie bywa...

To prawda jest spora różnica między 3.3kW a 6.6kW w szybkości ładowania ale jeszcze bardziej widać to po Zoe, 22kW słupek AC od 0 do prawie pełna nieco ponad godzinę i to rozwiązanie znacznie bije na głowę Leafa. Z drugiej strony Leaf podłączony do Chademo (jeśli ma opcję ładowania DC bo nie wszystkie mają jak się okazuje) w pół godziny załatwia temat a Zoe nie ma ładowarki DC.
Tak czy inaczej jest większa dostępność ładowarek AC niż DC przynajmniej na naszym rynku.

RadekNet 

Wysłany: 2017-07-06, 11:21   

Powiem Wam, że myślalem, że kupno nowego auta to prosta sprawa - idziesz do salonu, wybierasz wersje "z placu" i na drugi dzień wyjeżdżasz autem. Nic z tego... ;) A wczoraj mi jeszcze facet zakręcił w głowie, bo ma wersje SVE 24kW w cenie SV - różnica, że albo 300e więcej, bo spojler, albo 900e więcej, bo 6.6kW.

Tego sprzedawce używanych odpuszczam - za duża kasa, żeby kupować od niepewnej osoby, kiedy zupełnie się na tych samochodach nie znam.

RadekNet 

Wysłany: 2017-07-06, 16:56   

Temat można powoli zamykać ;) Wpłaciłem właśnie depozyt na nowego Leafa. SVE 24kW + 6.6kW ladowarka, magnetic red. Mam nadzieję, że spełni pokładane w nim nadzieje ;)

PS
Jeśli moje auto pali 10l ropy a auto żony jest na prąd to jesteśmy eko czy nie? ;)

jas_pik

Wysłany: 2017-07-06, 17:09   

Pół na pół .
Znaczy Ty nie jesteś zupełnie a Twoja żona całkowicie.
Statystycznie oczywiście jesteś w połowie ekologiczny :)
Ale wiesz jak to w statystyce jest, jeśli ja jem codziennie schabowe a ty codziennie kapustę to statystycznie obaj codziennie jemy bigos :mrgreen:

Sprzedam:
P106E 1996 3d zielony metalik 4os
P106E 1998 3d biały 4os
SaxoE 2002 5d biały 4os

RadekNet 

Wysłany: 2017-07-14, 23:33   

Powiedzcie mi jak to jest, bo chyba się gubię ;)
CHAdeMO to szybka ładowarka i nie ważne czy mam 3.3 czy 6.6? Pół godziny, jeśli ładuję od zera? I max to 80%?
Natomiast inne ładowarki uliczne, nawet jeśli maja np 22kW, będą ładować moimi pokładowymi 6.6kW?
Pytam, bo się okazało, że mój operator może zainstalować mi w domu tylko 3.3kW gniazdo :( Trochę się zawiodłem...

I druga sprawa. Nie wiem jak jest w praktyce, ale na mapce operatora (https://www.esb.ie/our-businesses/ecars/charge-point-map) większość ładowarek to Type2. Leaf ma Type1? Są jakieś przejsciówki?

ps
Odbieramy auto w przyszły piątek :)

krawcu 

Wysłany: 2017-07-14, 23:40   

CHAdeMO ładuje nawet do 100% - prądkość ładowania nie jest zależna od tego czy masz ładowarkę 3.3 czy 6.6kW bo CHAdeMO to łądowarka prądem stałym a te 3.3 i 6.6kW to ładowarki prądu zmiennego.

Z ładowarek Type 2 naładujesz Leaf'a za pomocą przejściówki z prękością 3.3 lub 6.6kW w zależności od tego jaką ładowarkę będziesz miał.

https://cablesforcharging.com/product/type-1-type-2-charging-cable-32a/

RadekNet 

Wysłany: 2017-07-15, 00:03   

krawcu napisał/a:
Z ładowarek Type 2 naładujesz Leaf'a za pomocą przejściówki z prękością 3.3 lub 6.6kW w zależności od tego jaką ładowarkę będziesz miał.

https://cablesforcharging.com/product/type-1-type-2-charging-cable-32a/

Dzięki. Wysłałem od razu maila czy taki kabel będę mieć w komplecie...

Przeglądam sobie mapkę ze stacjami CHAdeMO i chyba mamy je tak rozmieszczone, że zawsze jakaś w zasięgu 100km jest po drodze. Niegłupie to ;)

highend 

Wysłany: 2017-07-15, 00:45   

czemu nie kupiłeś 30kWh?

nowy powiadasz... a za 2 miesiące premiera Leaf II

no nic :)

RadekNet 

Wysłany: 2017-07-15, 10:32   

Bo nie uważałem, że warto dokładać kolejne 3 tys euro do auta, które i tak będzie jeździło max 50-70km dziennie.

Analizuje to na wszelkie możliwe sposoby (np. weekendowe wypady do znajomych 120km w jedną stronę), ale to tak trochę na silę, bo na trasę to duże auto, a nie miejski Leaf (stosuj rzeczy zgodnie z przeznaczeniem). A moja żona tak bardzo nie lubi jeździć, że na pewno nie zmieni pracy na jakąś bardzo oddaloną od domu.

Nowy Leaf tuż tuż i pewnie dlatego wersja SVE w cenie SV ;)

highend 

Wysłany: 2017-07-15, 21:21   

RadekNet napisał/a:
Bo nie uważałem, że warto dokładać kolejne 3 tys euro do auta, które i tak będzie jeździło max 50-70km dziennie.

wiesz... kupując nowe auto to te 3tys euro dodatkowo chyba nie robi większej różnicy przy cenie auta, a zasięg to podstawa
może teraz myslisz o 50-70km dziennie, ale jutro pomyślisz o 200km dziennie i zonk bez ładowania.

RadekNet 

Wysłany: 2017-07-16, 20:42   

highend napisał/a:
RadekNet napisał/a:

wiesz... kupując nowe auto to te 3tys euro dodatkowo chyba nie robi większej różnicy przy cenie auta, a zasięg to podstawa
może teraz myslisz o 50-70km dziennie, ale jutro pomyślisz o 200km dziennie i zonk bez ładowania.

Nie wyobrażam sobie dojeżdżać do pracy więcej niż 30-40km (tzn nie ma opcji, żeby moja żona zatrudniła się tak daleko od domu), więc jestem dobrej myśli ;)
A w miesięcznej racie wychodzi wyraźnie więcej. Przestało by to być konkurencyjne do spalinowego auta.

zb1g

Wysłany: 2017-07-17, 10:47   

Pewnie że tak i dobrze zrobiłeś. Najważniejsze żeby się kasa zgadzała.
Jak się zakochacie w elektrykach to dni spalinowca będą policzone.
Weźmiesz sobie coś z 60KWh lub większym aku i będziesz 100% eko :)

RadekNet 

Wysłany: 2017-07-21, 23:56   

To się pochwalę ;) Czerwona strzała stoi pod domem ;) Nawet Teslę na ładowarce spotkaliśmy ;)

zb1g napisał/a:
Jak się zakochacie w elektrykach to dni spalinowca będą policzone.
Weźmiesz sobie coś z 60KWh lub większym aku i będziesz 100% eko :)

Za 5-7 lat może kolejna baza do konwersji na auto turystyczne będzie już elektryczna ;)

RadekNet 

Wysłany: 2017-07-28, 22:35   

A wiecie, że system Nissan Connect nie działa? W ciągu kilku miesięcy ma być akcja serwisowa, bo jakieś błędy mieli i podobno pracują nad nową wersją. Brakuje podglądu stanu naładowania, kiedy spacerujesz po mieście... Pierwsze ładowanie na zwykłym słupku za nami (wcześniej tylko CHAdeMO) - zeszło nam ok. 3,5 godziny na spacerze i bateria dobiła do 98% (w ciągu 3 tygodni mamy mieć ładowarkę domową, a na razie ładujemy podczas wyjazdów).

Fajne są te elektryki ... tylko ciężko o ekonomiczną jazdę - wbijanie w fotel co światła upaja ;)

irlandczyk007

Wysłany: 2017-08-13, 13:19   

Mam pytanie.Planuje kupic leafa.Mam obd w domu z innego auta (wi-fi i blutacz)
gdzie w aplikacji spy znajde info o baterii? Na co zwróć uwagę.
Mógłby mi ktos jakis filmik podesłac z instrukcja?

dzieki

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-08-13, 14:21   

Masz telefon z androidem? Jeśli tak to ściągnij ze sklepu play elm327 identifier, połącz telefon z interfejsem i podeślij, co pokazuje.

irlandczyk007

Wysłany: 2017-08-13, 14:51   

vwir napisał/a:
Masz telefon z androidem? Jeśli tak to ściągnij ze sklepu play elm327 identifier, połącz telefon z interfejsem i podeślij, co pokazuje.

to nie kwestia komunikacji.
Chodzi mi o to gdzie w tym menu znajde info o bateri oraz skad mam wiedziec w jakim jest stanie?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-08-13, 15:38   

W zależności od tego, co wspiera Twój interfejs będziesz miał info o baterii albo nie. ELM327 identifier sprawdza właśnie, co wspiera interfejs.
Jeśli wszystko działa jak powinno to info o baterii masz na dzień dobry na głównej stronie aplikacji leaf spy.

irlandczyk007

Wysłany: 2017-08-13, 17:49   

vwir napisał/a:
W zależności od tego, co wspiera Twój interfejs będziesz miał info o baterii albo nie. ELM327 identifier sprawdza właśnie, co wspiera interfejs.
Jeśli wszystko działa jak powinno to info o baterii masz na dzień dobry na głównej stronie aplikacji leaf spy.

Wiesz bardziej inresuje mnie o sprawdzenie baterii przed zakupem uzywanego autka.Chciałbym to przetestowac bo bede miec leafa na testa w tym tygodniu od dilera z 2016 roku.Np czy przed testem auto musi byc w pełni naładowane.no i gdzie to jest:)

Przy okazji czy wszystkie leafy po 2013 maja szybkie ładowanie?Bateria 30kw jest od 2016?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-08-13, 19:51   

Nie wszystkie. Łatwo to rozpoznać. Wystarczy rzut oka na zegary, czy wyświetla się opcja 6kW:

irlandczyk007

Wysłany: 2017-08-13, 20:02   

vwir napisał/a:
Nie wszystkie. Łatwo to rozpoznać. Wystarczy rzut oka na zegary, czy wyświetla się opcja 6kW:
Obrazek
,

Napiałem do ciebie prywatnba wiadomosc możesz odpisac?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-08-13, 21:29   

Nic nie mam. Na pewno do mnie pisałeś?
Do elm327 identifier nie potrzebujesz leafa. Podłącz do jakiegokolwiek auta, byle tylko interfejs miał zasilanie. Telefon połączy się z interfejsem i sprawdzi jego możliwości.
A tak ogólnie to polecam poczytać: http://insideevs.com/used...f-buying-guide/
Wprawdzie tyczy się głównie aut z USA, ale daje pogląd na to jak je rozróżniać.

RadekNet 

Wysłany: 2017-09-19, 12:47   

Stukneło nam 2 tys km niedawno (mniej niż dwa miesiące, ale w tym prawie miesiąc ja byłem na wakacjach, więc tylko żona jeździła 3km do pracy..). Leaf to strasznie nudne auto - wycieraczki automatyczne, swiatła automatyczne, grzanie/chłodzenie automatyczne, brak biegów... ;) Z dziką przyjemnością raz na kilka dni odpalam starego diesla, w który czasem bieg zgrzytają, żeby poczuć, że jeszcze potrafię prowadzić prawdziwe auto ;)

Na początku mieliśmy dylemat czy warto dopłacać do większej baterii - jak dla mnie, nie warto. Jeździmy takie odległości, że nawet w trasie (~120km w jedną stronę) tak czy siak musiałbym zatrzymywać się "na kawę". Zresztą - nawet spalinowcem tam stawałem na 15-20 minut, więc nie odczuwam straty czasu.

RadekNet 

Wysłany: 2017-10-09, 23:37   

Nie wiem czy to kogoś interesuje, ale póki nikt nie marudzi to będę co jakiś czas pisał swoje przemyślenia ;)

Kolejny tysiąc za nami (~3200 na na liczniku), w tym jedna trasa Sligo - Drogheda - Sligo (500km z kawałkiem). Ładowarki mamy dość sensownie usytuowane (dwie albo i trzy po prostu omijam), więc tylko czas ładowania...podróż wyszła nam ok 2 godzin dłużej niż spaliniakiem (6 vs 8), za to 60e zostało w kieszeni. Wnioski mamy takie, że jednak następnym razem raczej nie będziemy oszczędzać - to nie jest auto w dłuższe trasy. Za to w ruchu miejskim - bajka :)

Miałem wczoraj przyjemność zrobić przejażdżkę znajomej - kolejna osoba zdziwiona, że elektryk może mieć takie przyspieszenie, że jest tak cicho i że sporo miejsca w środku :)

jatko 

Wysłany: 2017-10-10, 07:17   

To ja pomarudzę -super że dzielisz się swoimi doświadczeniami ale wolałbym byś robił to w osobnym wątku

Odpowiedz do tematu