SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Totalna wyprzedaz Nissana Leafa 2017 w USA
Autor Wiadomość
sergio213 
electric lover

Wysłany: 2017-09-11, 01:57   Totalna wyprzedaz Nissana Leafa 2017 w USA

O elektryku myslalem juz od dawna ale zawsze to byla kwestia jutra. Kiedy jednak placac za prad i gaz na necie zobaczylem ogloszenie mojego zakladu elektrycznego ze oferuja kazdemu klijetowi 10 000$ rabatu na leafa 2017 to przestalem sie zastanawiac i ruszylem do akcji. Dopiero wczoraj udalo mi sie to zrealizowac i bialy Leaf S z power pakietem jest juz kupiony. W New Jersey gdzie akualnie mieszkam praktycznie wszystkie leafy zostaly kupione (jest jeszcze pare SL), a nowe dostawy rozchodza sie w pare godzin. Dlaczego taki popyt ano popatrzy na fakty. Nowy leaf 2017 model S plus power pakiet kosztuje 33225$. Po doliczeniu wszystkich kosztow dowozu, rejestracji,dokumentow (tu nastepna mila niespodzianka w New Jersey nie placi sie podatku stanowego od elektrykow a to byloby to 7%) cena wynossi 34734$. Po doliczeniu rabatu mamy 24734$. Ale to jeszcze nie wszystko bo w stanach jest jescze ulga podatkowa na elektryki w podatku federalnym wynoszaca 7500$ (do czasu jak leaf sprzeda 200 000 sztuk a dotad sprzedal 125 000 w USA) . Tak wiec jak w marcu rozlicze moje podatki za 2017 rok to koncowa cena mojego auta wyniesie 17234$. To chyba malo za auto z 8 letnia gwarancja (lub 100 000mil co szybsze), z karta Nissana na darmowe ladowanie w stacjach poblicznych przez dwa lata no i mozliwosc jazdy na autostradzie lewym pasem HAVC. Sa tez znizki w oplatach za tunele i mosty poza godzinami szczytu.
Patrzac na mynissan forum widze ze te rabaty sa juz dostepne w 7 stanach.
Zanosi sie ze Nissan w tym miesiacu wyprzeda wszystkie leafy z 2017 roku szykujac miejsce na nowy model 2018.

seboo 

Wysłany: 2017-09-11, 06:52   

I takie podejście władz do elektryków powinni brać nasi urzędasy. Szkoda że nie czytają tego forum :roll:

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-11, 08:18   

Podobne wyprzedaże były w Belgii. To nie rząd i nie urzędasy sponsorują te rabaty. To firmy energetyczne które już widzą korzyści z rosnącej liczby EV. niemal cały pobór energii na potrzeby EV to pobór nocny więc fajnie wypłaszcza to doliny wykresów poboru. Poza tym elektrownie zauważają potencjał sprzedażowy więc dokładają się chętnie do zakupu EV by zaistnieć w świadomości użytkowników. Za kilka lat nie będzie już niezależnych dostawców usług ładowania, gdy rynek stanie się odpowiednio duży to przejmą go giganci i będziemy w Polsce ładować na słupkach Taurona i Enei.

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2017-09-11, 08:45   

YANNOSICK napisał/a:
To nie rząd i nie urzędasy sponsorują te rabaty. To firmy energetyczne które już widzą korzyści z rosnącej liczby EV

Rabaty pochodzą od Nissana (żeby wyprzedawać Leafy I gen.), a wybrane grupy elektroenergetyczne tylko to oferują dla klientów na swoim terenie z tego co wiem.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-11, 09:56   

RaveN, w Belgii Nissan dawał 4000 czy 5000 zniżki przy wyprzedaży do tego dotacje lokalne do 7500 i dopłata od "elektrowni" 2500 czy nawet 5000. Dopłaty od "elektrowni" to było albo 2500 gotówką albo 5000 do rozliczenia z faktur za energię w 4 lata.
W Holandii zniżka od Nissana to było nawet 7000 ale już nie było dopłat od państwa. Dodatkowo można było dostać kilka lat darmowego ładowania na najdroższych szybkich ładowarkach (myślę że wartości do 4000 przy dużych przebiegach). No i zerowy podatek.

marlej108

Wysłany: 2017-09-12, 06:10   

YANNOSICK napisał/a:
Podobne wyprzedaże były w Belgii. To nie rząd i nie urzędasy sponsorują te rabaty. To firmy energetyczne które już widzą korzyści z rosnącej liczby.

a po chwili nagle piszesz: "w Belgii Nissan dawał 4000 czy 5000 zniżki przy wyprzedaży do tego dotacje lokalne do 7500 i dopłata od "elektrowni" 2500 czy nawet 5000. Dopłaty od "elektrowni" to było albo 2500 gotówką albo 5000 do rozliczenia z faktur za energię w 4 lata. "

Wiec widac wyraznie, ze TO RZĄD (centralny czy lokalny) dopinguje i sponsoruje te zakupy elektrykow - poprzez zwolnienia podatkowe (jak w Kaliforni - bodajze 7500 dolarow) czy tak jak sam napisales w Belgii cytuje: "dotacje lokalne do 7500" (rozumiem, ze euro).

A w przypadku Nissana trudno sie dziwic, ze to PRODUCENT obnizyl ostro cene bo za chwile za normalna cene juz nikt tego Leafa I nie kupi - bo primo bedzie Leaf II a secundo (i to moze nawet wazniejsze) - Tesla Model 3 - tutaj chodzi mi o to, ze zaczna sie w koncu pojawiac jakies testy i opinie uzytkownikow (na razie nie ma zadnych praktycznie poza "firmowanymi" przez Tesle krotkimi zajawkami jakie to auto super) i jak sie okaze, ze faktycznie Model 3 to tzw. "gamechanger" - taki Model T sprzed 100 lat pod wzgledem zmiany podejscia do motoryzacji (sto lat temu fordowski Model T zdemokratyzowal tzn. upowszechnil dla kazdego motoryzacje (spalinowa)) i teslowski Model 3 moze okazac sie krokiem milowym - autem elektrycznym dla kazdego, na dodatek designersko tak zaprojektowanym zeby wywolac efekt podobny do efektu iPoda czy MacBooka - a wiec w powszechnej opinii przedmiotu pozadania, to wtedy taki Leaf I juz zupelnie jawi sie niczym niemalze Trabant...

Swoja droga - szkoda ze w Europie (zwlaszcza Wschodniej) nie ma takich rabatow... Nissan Leaf I zamiast za powiedzmy 120.000 zl to nagle za ok. 60.000 zl ..... Ehhh "za jakie grzechy Polakiem" a nie Amerykaninem (z New Jersey? tam sa te rabaty zdaje sie na Leafa hehe) albo Norwegiem... mozna by rzec filozoficznie ;-) (zartuje oczywiscie!).

seboo 

Wysłany: 2017-09-12, 07:19   

marlej108, Fajnie to napisałeś ;)
a nas rząd spiera górnictwo i jak tak dalej pójdzie będziemy się przerzucać na parowozy bo bedzie węgiel dotowany ale za wodę trzeba będzie dopłacić by wyrównać dziurę w budżecie!

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-09-12, 08:23   

seboo napisał/a:
a nas rząd spiera górnictwo i jak tak dalej pójdzie będziemy się przerzucać na parowozy bo bedzie węgiel dotowany ale za wodę trzeba będzie dopłacić by wyrównać dziurę w budżecie!
Wyobrażasz sobie tą dziurę w budżecie, gdybyśmy przerzucili naszą energetykę na ropę, gaz czy pluton kupowany za granicą? Cudze chwalicie, swego nie znacie.

seboo 

Wysłany: 2017-09-12, 08:28   

PatrykS napisał/a:
seboo napisał/a:
Wyobrażasz sobie tą dziurę w budżecie, gdybyśmy przerzucili naszą energetykę na ropę, gaz czy pluton kupowany za granicą? Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Chodzi mi o to że nie robią nic by zachęcać do kupowania elektryków, zniesienie cła, możliwość jazdy pasbusami czy bezpłatne parkingi. Resztę sobie sami dopowiemy!

bodix

Wysłany: 2017-09-12, 09:21   

A tymczasem...
http://gramwzielone.pl/au...aut-spalinowych

Elektryczny_Joe 

Wysłany: 2017-09-12, 13:58   

Dziwne - wyprzedaże robi się, kiedy na rynku już jest nowy model, a przecież NL-2 jeszcze nie ma w sprzedaży.
:shock:
Może Nissan wymiękł, bo nadchodzi TM-3, i boją się że odpadną z wyścigu z odgrzewanym kotletem - jakim wg tego co tu czytam - jest NL-2 :?:

wodnik7

Wysłany: 2017-09-12, 16:26   

PatrykS napisał/a:
seboo napisał/a:

no, jeszcze sa inne rzeczy: mozna wiatr, wode i slonce wykorzystac. Swoje!
A ile ludzi by prace w tym znalazlo... i jak by czysto sie mnoglo zrobic...ach, marzenia..

Ale faktycznie, smog to wymysl tylko jest;)

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-09-12, 17:02   

wodnik7 napisał/a:
no, jeszcze sa inne rzeczy: mozna wiatr, wode i slonce wykorzystac.
Wiatru mamy sporo, ale już z wodą i słońcem gorzej. Nawet wysoko rozwiniętym krajom (nie licząc wyjątkowej w swym położeniu Norwegii) daleko jeszcze do tego, więc choć kierunek słuszny to nie oczekujmy cudów. I pamiętajmy, że nasza energetyka stoi węglem brunatnym, do którego chyba tak bardzo nie trzeba dopłacać jak do kamiennego z głębokich kopalń.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-09-12, 20:00   

Największe problemy energetyczne mamy w środku lata, gdy przez długi okres czasu jest dużo słońca. Właśnie wtedy fotowoltaika daje najwięcej prądu więc jak najbardziej inwestowanie w nią ma sens.

jas_pik

Wysłany: 2017-09-12, 20:40   

Problemy energetyczne środku lata mamy dopiero od kilku lat w zwiazku z duża ilościa instalacji klimatyzacyjnych. A wystarczy że każdy kto instaluje na dachu klimatyzator przy okazji zrobi sobie instalację fotowoltaiczną i te problemy letnie znikną.
Najlepsze jest odpowiednie dostosowanie swoich instalacji wytwórczych ( fotowoltaika/wiatr) do swoich potrzeb zużycia.
Ja widzę po swoim systemie że w lecie ma nadmiar a w zimie pobieram dużo z sieci ( ogrzewanie w całości elektryczne) ale na szczęście tak mam wyliczony system że przy półrocznym systemie bilansowania wychodzę na zero.

Sprzedam:
P106E 1996 3d zielony metalik 4os
P106E 1998 3d biały 4os
SaxoE 2002 5d biały 4os

wodnik7

Wysłany: 2017-09-12, 21:02   

na pewno przechodzac na OZE kraj by poszedl do przodu, ale trzebaby gornikow (itp) niestety pozwalniac. a tego sie kazdy rzad (a ten juz w ogole) bardzo boi.

A pracy w OZE tez by przybylo..

Nie wiem, czy miliardy ladowane w nowe weglowe elektrownie, czy w marzenia o jadrowej, nie bylyby lepiej wydane na wspieranie OZE wlasnie (wiem, ze bylyby..)

gienek333 

Wysłany: 2017-09-12, 21:48   

Jest coś takiego jak choćby chłodnictwo absorbcyjne, które pozwala w lecie zagospodarować ciepło (zamiast podgrzewać rzeki). Niestety tzw. ekologia to bajeczki dla idiotów, a chodzi jak zwykle o ciężki hajs :evil: .

seboo 

Wysłany: 2017-09-13, 10:05   

No Panowie uderzyłem w stół a norzyce się odezwały :lol:
Siedze w tej branży od 15 lat i widze co sie dzieję. Po ustawie antywiatrakowej nie budujemy w Polsce żadnej nowej turbiny, natomiast w Europie budujemy pełną parą. Co do solarów były jakieś tam dotację ale się pokończyły. Ja osobiście mam 20kW na mój dom i w zupełności to wystarcza, dla tego też kupiłem auto na prąd i nie na jednym się skończy.

Elektryczny_Joe 

Wysłany: 2017-09-13, 13:29   

O ile wiem, w Europie farmy wiatrowe buduje się głównie na morzu. Tak robią Duńczycy, Holendrzy, albo na jakiś odludziach, jak w dawnym NRD.
U nas - na południu Polski - takie zagęszczenie wiosek i miasteczek, że praktycznie nie ma gdzie stawiać. Chyba, że się skorumpuje wójta albo burmistrza, i trochę ponaciąga MPZP. Plus oczywiście posadki dla znajomych królika ...

Sorki - taki mamy klimat ...
:mrgreen:

Odpowiedz do tematu