SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JSW Jastrzębie-Zdrój i aglomercja śląska
Autor Wiadomość
metu 

Wysłany: 2017-10-02, 19:43   JSW Jastrzębie-Zdrój i aglomercja śląska

Interia idąc śladem PAP'u przekazała wiadomość, że JSW (Jastrzębska Spółka Węglowa) udostępniła publiczną ładowarkę - oczywiście bez szczegółów.

Tekst źródłowy.

Ciekawy jest akapit:
Cytat:
Dotąd w aglomeracji śląskiej działało pięć stacji ładowania, w tym trzy w Katowicach: w Galerii Katowickiej, na stacji paliw Orlen 3 Stawy (ul. Murckowska) i przy sklepie Ikea, a ponadto przy porcie lotniczym Katowice Airport w Pyrzowicach oraz przy salonie Nissana w Sosnowcu. Stacja przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest szóstą; działa w Jastrzębiu-Zdroju przy al. Jana Pawła II, 4. Wszystkie ładowarki są dostępne za darmo.

1. Galeria Katowicka - bezpłatna (do końca roku)
2. Orlen 3 stawy - bezpłatna/płatna tylko Tesla
3. Ikea Katowice - nie ma ładowarki
4. Katowice Airport w Pyrzowicach - nie ma ładowarki
5. Nissan Sosnowiec - bezpłatna i dostępna tylko dla Nissanów.

Czy PAP jest aż tak niedoinformowany?

Radian 

Wysłany: 2017-10-10, 19:34   

Wg moich informacji - z końcem września została odpalona ładowarka w CH Silesia w Katowicach. Podobno jest to ładowarka DC (Delta) postawiona przez GreenWay.

Panaceum 
..... na wszystko

Wysłany: 2017-10-11, 23:40   

Radian napisał/a:
Wg moich informacji - z końcem września została odpalona ładowarka w CH Silesia w Katowicach. Podobno jest to ładowarka DC (Delta) postawiona przez GreenWay.

Firma Greengoo z Rybnika uruchomiła stację ładowania w Katowicach, ale w Galerii Katowickiej koło dworca. Akurat wczoraj byłem w Silesia CC, szukałem ładowania, okazało się że w złym miejscu szukałem, a może zbyt późno przyjechałem.
Natomiast GreenWAY zamierza uruchomić do końca 2017 roku ładowarki w Silesia CC i obok ING na Sokolskiej/róg Chorzowskiej 50.

Radian 

Wysłany: 2017-10-12, 05:43   

Ten GreenWay to jakieś nieporozumienie. Z jednej strony fajnie, że pojawiają się szybkie ładowarki w miastach, ale podobno mieli postawić ładowarki wzdłuż autostrad i dróg ekspresowych.......Dostali kase z Unii, przeznaczoną właśnie na ten cel, a pchaja się z szybkimi ładowarkami do centrów miast, do galerii handlowych, itp - gdzie spokojnie wystarczyłyby ładowarki AC. Za chwilę kasa z Unii się skończy a ładowarek wzdłuz autostrad nadal nie będzie. Jesli oni tego nie zrobią z pieniedzy Unijnych, to tym bardziej nikt nie sfinansuje szybkiej ładowarki przy autostradzie z prywatnych środków.

Slawek 

Wysłany: 2017-10-22, 15:31   

Słupek ABB, JSW:
Kable AC 43kW
Kabel Chademo 50kW
Kabel CCS 50kW

Korzystałem dzisiaj z kabla Chademo, chciałem sprawdzić AC, ale tak padało że nie miałem już ochoty.

Archarius

Wysłany: 2017-10-24, 09:22   

Byłem wczoraj, wszystko działa, nawet miejsca parkingowe oznaczone, a firmowe auto odpięte:

https://www.facebook.com/...842112952628259

Gość, który tym zarządza sprawia wrażenie pasjonata - wiedział co kupił, jakie są parametry stacji i jaki ma plan na rozwój punktów ładowania na Śląsku. Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem (tym większym, że oczekiwania miałem raczej skromne :) )

metu 

Wysłany: 2017-10-24, 12:56   

@Archarius - jakbym wiedział, że będziesz w Katowicach chętnie obejrzałbym Twój nabytek...

Panaceum 
..... na wszystko

Wysłany: 2017-10-24, 23:08   

metu napisał/a:
@Archarius - jakbym wiedział, że będziesz w Katowicach chętnie obejrzałbym Twój nabytek...
Żałuj, a jest czego. Byłem, widziałem, jeździłem. BAJKA na resorach (to nie ironia). Można powiedzieć, że młodszy brat Tesli (bo ma krótszy.... :) ) interpretujcie jak chcecie, hahaha
Tak naprawdę: ciężko się przyczepić do mankamentów, chociaż jest margines dla malkontentów na zasadzie: "jak ktoś chce psa uderzyć, to zawsze kij znajdzie".
Archadius, , miłej, bezproblemowej eksploatacji życzę i szerokości. Pozdrawiam

Slawek 

Wysłany: 2017-11-12, 18:17   

1. Galeria Katowicka - bezpłatna (do końca roku)
Dzisiaj korzystałem, ale najpierw podłączyłem się do słupka bliżej ściany i niby świeciła na
niebiesko, a ładowania na aucie nie było. Po podłączeniu do drugiego słupka wszystko ok, naładowało do pełna.

Odpowiedz do tematu