Zlot EV 2018
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hyundai Ioniq Electric w Krakowie
Autor Wiadomość
Archarius

Wysłany: 2017-11-23, 10:46   

Czas na kolejną wycieczkę :)

Wyjeżdżam jutro na Węgry, z planowanych atrakcji:
- wizyta w Białce Tatrzańskiej - pierwsza ładowarka przy stacji narciarskiej na Podhalu
- testowanie ładowarek Greenway.sk - mają tam stare DBT - pierwsze wrażenia miałem mocno negatywne, ale zobaczymy jak będzie teraz - może pozytywnie zaskoczą.
- węgierski mix ładowarek - Lukoil, Lidl, etc. - wg. plugshare wszystko darmowe, zobaczymy w jakiej jakości.

Zapraszam na FB: https://www.facebook.com/ioniqev bo tam łatwiej w drodze z telefonu na bieżąco zdjęcia wrzucać :)

Doradca IOŚ 
Doradca Instytutu OŚ

Wysłany: 2017-11-30, 17:46   

Jak dostosował się Kraków na przestrzeni lat do aut elektrycznych?

Środowisko Życiem

SergiuszB 
#R1GOTOU

Wysłany: 2017-12-24, 18:50   

witam z Rzeszowa!
też mam Ioniqa! ))) bardzo fajne autko! Volt stoi na razie na parkingu i placze... ))) tyłko #R1GOTOU liatam!
ostatni test tut:
https://web.facebook.com/permalink.php?story_fbid=931163893709705&id=100004483096872

Mmisiu 

Wysłany: 2018-04-12, 11:11   

Witam. Widzę mały ruch w temacie, a koledzy pewnie już "obyli" się ze swoimi autkami. Mam prośbę, czy moglibyście podać realny zasięg Hyundaya Ioniq. Mam ok 40 km do pracy, często po pracy jeżdżę dalej w przeciwnym kierunku od domu, kolejne 40 km i wracam. Wszystko to jest w trasie, a połowa na autostradzie. Ciekawi mnie jak Ioniq dałby sobie z tym radę, bo mój Leaf sporo czasu spędza na ładowaniu.
I jeszcze jedno pytanko ile czasu spędza Ioniq na ładowaniu z trójfazowego słupka 22KW, albo inaczej czy korzysta z trzech faz czy podobnie jak Leaf tylko z jednej, co niestety znacznie wydłuża czas ładowania Nissana.
Bardzo jestem ciekaw waszych doświadczeń i opinni.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-04-12, 11:18   

Mmisiu napisał/a:
I jeszcze jedno pytanko ile czasu spędza Ioniq na ładowaniu z trójfazowego słupka 22KW, albo inaczej czy korzysta z trzech faz czy podobnie jak Leaf tylko z jednej, co niestety znacznie wydłuża czas ładowania Nissana.
Tylko z jednej, ~7kW podobnie jak Leaf.

KilleR.racer 

Wysłany: 2018-04-12, 11:43   

Mmisiu napisał/a:

I jeszcze jedno pytanko ile czasu spędza Ioniq na ładowaniu z trójfazowego słupka 22KW, albo inaczej czy korzysta z trzech faz czy podobnie jak Leaf tylko z jednej, co niestety znacznie wydłuża czas ładowania Nissana..

Pracuję nad tematem aby nissan miał dodatkową ładowarkę na pokładzie i wtedy brałby ze słupka 22kw mocą 13,8kw pod warunkiem że masz pokładowa obecnie w LEAF 6,6kw jak masz 3,6kw to brałby 11kw co też jest spoko bo 3x szybciej.
Byćmoże jak będą chętni taką konwersję bede robił odpłatnie. Na pewno tańsza opcja niż zmieniać auto na drugie. Ioniq super wóz ale ładowanie z 1 fazy też robi lipę. Nie rozumiem producentów czemu na Europę nie robią minimum 11kw czyli 3x3,6kw !!!

Odpowiedz do tematu