SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Peugeot 106 Electric Tips & Tricks
Autor Wiadomość
jas_pik

Wysłany: 2017-11-12, 19:12   

Jeśli w Saxo/P106 słychać stuki przy przyśpieszaniu/zwalnianiu oraz przy puszczeniu pedału gazu i nie są to problemy z zawieszeniem trzeba koniecznie sprawdzić czy nie jest to dolny wieszak silnika.

Sprzedam:
P106E 1996 3d zielony metalik 4os
P106E 1998 3d biały 4os
SaxoE 2002 5d biały 4os

Pir-serwis 

Wysłany: 2017-12-07, 07:38   

Pytanie do znawców: gdzie znaleźć złącze OBD w starej wersji Peugeota, jeśli istnieje?

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

jas_pik

Wysłany: 2017-12-07, 08:56   

Pierwsza serja Peugeotów miała gniazdo diagnostyczne umijscowione w komorze silnika w formie takiej małej zielonej wtyczki lub czasami gniazda z boku małej skrzynki bezpieczników mocowanych do górnej trójki - zazwyczaj z 3 złaczami

Żeby połączyć się z ELM-em musisz zrobić mały kross do pinów
masa - pin 5
+12V pin 16
K-line pin 7

Sprzedam:
P106E 1998 3d biały 4os
SaxoE 2002 5d biały 4os

Pir-serwis 

Wysłany: 2017-12-07, 17:00   

Wtyczke z jednym pinem znalazlem za schowkiem/kieszenią prawą, wpięta jak na rysunku tylko by nie latała. Jesli to "k" to mozna juz odczytać. Przedzwonie czy wchodzi na odpowiedni pun do kalkulatora, jeśli tak to zobaczymy czy coś da się odczytać. :)

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

Pir-serwis 

Wysłany: 2017-12-07, 21:55   

Dla informacji czytających, udało mi się połączyć ale raz przez ten pin pojedynczy za schowkiem. Kolejne próby nie wychodziły. Kiedy indziej potestuję.
Najpierw priorytet zrobić ładowanie. Bez tego ani rusz..

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

sshoney 

Wysłany: 2017-12-08, 21:57   

Witam ponownie, użytkownikom Citroena Saxo Electrique chciałbym opisać dość ciekawy przypadek techniczny z jakim spotkałem się ostatnio podczas eksploatacji tego samochodu, z którego bądź co bądź jestem bardzo, bardzo zadowolony. Otóż po zapaleniu się, po ok 3 tys. km jazdy, pomarańczowej kontrolki serwisu wodnego i uzupełnieniu akumulatorów wodą demineralizowaną jeździłem z zapaloną tą kontrolką w oczekiwaniu na uprzejmość Kolegi Pir-serwisa polegającą na skasowaniu tego błędu. Po którymś nocnym ładowaniu zauważyłem na wyświetlaczu cyfrowego zewnętrznego licznika pobranej energii, że ładowanie zakończyło się na prądzie 13,8 A co mnie zaniepokoiło bo zawsze kończyło się na ok. 5,6 A lub 70 mA. Po odłączeniu wtyku ładowania od Saxo nie powiodła się próba uruchomienia samochodu :shock: :oops: . Dodatkowo oprócz kontrolki serwisu wodnego zapaliła się pomarańczowa kontrolka błędu elektryki /dioda z błyskawicą/. Stycznik nie załączał i nie gasła czerwona kontrolka STOP. Naładowanie pokazywało 90%. Po ponownym podłączeniu wtyku ładowania 230 V Saxo nie reagował i w ogóle nie podejmował ładowania sieciowego. No to pomyślałem - "pozamiatane" i koniec tej radości z posiadania tego samochodu. Po kolejnych nieudanych próbach uruchomienia ot tak "od niechcenia" odłączyłem główny bezpiecznik trakcji w komorze silnika na ok. kilka minut. Po ponownym podłączeniu bezpiecznika i następnie po pierwszym załączeniu stacyjki efekt był niestety ten sam jak poprzednio. Ale już po drugim jej załączeniu ZGASŁY WSZYSTKIE KONTROLKI BŁĘDU, ZADZIAŁAŁ STYCZNIK, SAXO ODPALIŁ I POJECHAŁ. :-D Po kolejnym załączeniu stacyjki zapaliła się ponownie jedynie kontrolka błędu serwisu wodnego. Saxo podjął także ładowanie z sieci 230 V. Nie wiem co to był za błąd gdyż dopiero za ok. tydzień po tym fakcie ściągnąłem i zainstalowałem na swoim smartfonie zmodyfikowaną o błędy aplikację od Kolegi Jas_pika, za udostępnienie której bardzo gorąco Koledze dziękuję. Jak się spotkamy przy okazji nie omieszkam zrewanżować się dobrym trunkiem :kufel :) . Pozdrawiam

rzepon 

Wysłany: 2017-12-08, 23:38   

Sprawdź czy ci działa pompka obiegu cieczy chłodzącej, to co opisałeś jest typowe kiedy ona się zatrzyma i sagembox się zagrzeje i zadziała zabezpieczenie termiczne, najlepiej wymień na bez szczotkową.

jas_pik

Wysłany: 2017-12-09, 01:31   

Aktualna wersja apki kasuje także lampkę serwisu wodnego :mrgreen:
Przy okazji jeśli będziecie coś robić w swoich pojazdach to sprawdźcie za pomocą miernika uniwersalnego czy napięcie pokazywane przez aplikację pookrywa się z napięciem pokazywanym przez aplikację ( jesli będziecie przysyłać dane do mnie to poproszę o wskazania oraz numer wersji Sagembox-a oraz numer wersji kalkulatora) bo być może w niektórych wersjach napięcie może się różnić.
A tak dla przypomnienia - bo nasze pojazdy maja już trochę lat warto co jskiś czas sprawdzić :
- działanie pompki wody ( jednej w saxo) dwóch w Berlingo
- działanie wentylatora silnika
- wyłączanie sie pompy podciśnienia
Oraz za pomocą aplikacji temperatury akumulatorów i silnika

Sprzedam:
P106E 1998 3d biały 4os
SaxoE 2002 5d biały 4os

Odpowiedz do tematu