SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot EV Żyrardów
Autor Wiadomość
zeeltom 

Wysłany: 2017-12-24, 07:18   

Tor ma być za darmo. Przynajmniej taką obietnicę dostałem od jednego z v-ce prezydentów. Po Nowym Roku wysyłam do UM pismo o udostępnienie toru. Odpowiedź przekażę na forum.
I tak muszą go przygotować, bo paręnaście dni po nas robią tam dużą imprezę miejską.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-12-24, 13:56   

Spoko, na pewno uda się zebrać wsparcie :-)

zeeltom 

Wysłany: 2018-01-10, 23:39   

Troszkę się pospieszyłem, ale ze względu na brak pomocy ze strony UM, wolę wiedzieć wcześniej, na czym stoję.
Podziękowania dla wodnik7 z forum samochodyelektryczne.org za wsparcie.
Zaczynamy zabawę od nowa. Nie lubię robić wszystkiego na ostatnią chwilę, już się na tym przejechałem. Na dziś mamy 400 zł wsparcia. I nie będę ukrywał, że parę zł z tej dotacji pójdzie na opłaty niekoniecznie związane z zakupem gadżetów, a część na opłaty typu kibel, woda, prąd itp.
Tak, że zapraszam do wspierania zlotu trochę wcześniej, bo trzeba ogarnąć całą logistykę, co zostanie, to pójdzie na nagrody w konkursach, na zaplecze socjalne (w zeszłym roku chyba źle nie było> ;) )
Startujemy od nowa. Damy radę?

zeeltom 

Wysłany: 2018-01-10, 23:47   

PS, zapraszam reklamodawców i darczyńców do rejestrowania się na forum.arbiter.pl, nie musicie się tam udzielać, ale łatwiej jest mi ogarnąć całą otoczkę zlotu w jednym miejscu ;)

wodnik7

Wysłany: 2018-01-11, 00:14   

To ja tylko tak apropos, ze bieg wokol toru i kapsle to swietne sa:) I nie tylko dlatego, ze w te kapsle prawie do konca bylem bliski wysokiej pozycji na podium:))

zeeltom 

Wysłany: 2018-01-11, 00:23   

no to już nie moja wina, ja nie brałem w tym udziału :) Sugeruję nowe pomysły na konkursy :)

zeeltom 

Wysłany: 2018-01-15, 14:06   

Jakby co, to można zaglądać tu: https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=115407
Tam na bieżąco uaktualniam temat.
Na dziś mamy 3 darczyńców, można się powoli mobilizować, bo w tym roku olewam pomoc miasta w organizacji zlotu. Nie będę walczył z wiatrakami i wolę siły przeznaczyć na lepszą organizację.
Pismo do UM w sprawie zatwierdzenia terminu zlotu poszło i raczej powinno zostać zatwierdzone na dzień 5-6 maja. Prawdopodobnie będzie można przyjechać już 4 maja na tor kolarski, ale będzie to spotkanie bez publiczności ;)
Jak zwykle zapewniam prąd i bieżącą wodę oraz kibelek ;)

PS. Jak tak dalej pójdzie, to zrobi się z tego impreza tygodniowa ;)

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-04, 04:18   

Nie jestem na 100% pewny, czy zlot w tym roku odbędzie się na torze. Pomimo wysłania pisma do władz miasta i odczekania ustawowego, 30 dniowego terminu na odpowiedź, nie mam żadnej odpowiedzi w sprawie korzystania z toru kolarskiego. Na wszelki wypadek prowadzę rozmowy z właścicielami niedalekiego toru samochodowego. To jest około 7 km od Żyrardowa, a wygląda tak:

http://zachodniemazowsze.info/2017/10/d ... z-otwarty/

https://goo.gl/maps/kFaEBgtH5sv

Dla bardziej wybrednych, w pobliżu toru jest motel.
http://www.zajazdpodklonami.pl/

Zaczął się luty i zgodnie z poprzednimi latami zaczynam ostro działać w temacie zlotu, ale władze Żyrardowa jakoś dziwnie milczą w sprawie udostępnienia toru kolarskiego. Jak się coś zmieni, to dam znać.

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2018-02-04, 09:55   

zeeltom napisał/a:
Nie jestem na 100% pewny, czy zlot w tym roku odbędzie się na torze.

Hmmmy... czyli słusznie obawiałem się o tor już w grudniu. Nawet gdy się teraz zgodzą to nie ma pewności, czy czegoś nie wywiną tuż przed imprezą, mówiąc że tor nie spełnia wymagań, albo wycofując zgodę.
Lepiej szukać już teraz partnera prywatnego (ten tor doskonalenia jazdy wygląda dobrze), a do miasta wysłać drugi list z pytaniem o co chodzi.

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-04, 11:03   

Nie wiem co się dzieje w UM. Dochodzą mnie słuchy, że nawet jeden z wiceprezydentów nie chce już rozmawiać z prezydentem. I kilka innych osób z urzędu również. Jakąś awersję do zlotu odczułem już w zeszłym roku, gdy prezydent nie miał czasu by ze mną porozmawiać i przyjść pod UM by wręczyć nagrody zwycięzcom konkursu zlotowego. Nie poinformowano również mieszkańców na stronach UM o zlocie, nie było relacji ze zlotu w lokalnej TV pomimo patronatu honorowego prezydenta nad zlotem. Nota bene ta nasza TV podlega pod nasz UM. Sama współpraca przy zeszłorocznym zlocie z Wydziałem Promocji miasta, to jakaś pomyłka. Robiono wszystko, by utrudnić organizację zlotu. W poniedziałek będę jeszcze próbował dowiedzieć się coś więcej o powodach braku odpowiedzi na urzędowe pismo w trybie administracyjnym, czyli DO 30 dni od daty złożenia. Sformułowanie odpowiedzi na moje pismo zajęło by góra 10 minut. Czemu przez 30 dni nie mam odpowiedzi, to trudno uzasadnić. Wyczuwam, nie tylko zresztą ja, bo kilka innych osób, które też samodzielnie próbowały coś robić w Żyrardowie, że władzom miasta nie w smak są imprezy organizowane poza udziałem UM. Co by nie pisać nie spodziewałem się takiego traktowania i olewania mnie przez UM po 7 latach trwania zlotów w Żyrardowie.
Szkoda moich nerwów.
Na razie nie mam odpowiedzi od zarządzających nową lokalizacją, ale to może też potrwać parę dni, tu jestem raczej dobrej myśli, choć mogą wzrosnąć koszty zlotu, bo tor jest własnością prywatną i nie każdy chce robić coś za friko.

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-04, 18:04   

RaveN napisał/a:

Lepiej szukać już teraz partnera prywatnego (ten tor doskonalenia jazdy wygląda dobrze), a do miasta wysłać drugi list z pytaniem o co chodzi.

I będę znów czekał miesiąc na odpowiedź, a czas leci?

EVgarage 

Wysłany: 2018-02-04, 21:12   

Bez przesady. Prywatny podmiot raczej nie może sobie pozwolić na taką opieszałość. I w całej rozciągłości zgadzam się z RaveN'em.

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2018-02-04, 21:56   

Cytat:
I będę znów czekał miesiąc na odpowiedź, a czas leci?

Nie, w sensie wysłać drugi list oficjalnie z pytaniem czemu nie ma odpowiedzi. Żeby nie mogli tego zamieść pod dywan. A równolegle działać z prywatnym partnerem, już jako rozwiązaniem docelowym.

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-05, 03:55   

To nie był list, tylko pismo urzędowe złożone na dziennik. I ich psim obowiązkiem jest odpowiedź DO 30 DNI. W każdej takiej sytuacji maja obowiązek odpowiedzieć do 30 dni. Na następne pismo również przysługuje im do 30 dni. List, nie list, chociaż w przepisach jest napisane, że trzeba odpowiedzieć jak najszybciej, ale maksymalnie do 30 dni. Nie mam żadnej odpowiedzi, a minęło ponad 30 dni.
Co do nowej lokalizacji, to dopiero czekam na odpowiedź po rozmowie telefonicznej sprzed kilku dni. Muszą się skontaktować z inwestorami by podjąć jakąś decyzję.
Podziękowania dla @patryks za wpłaty ;)
Dziś wybiera się tam osobiście kumpel z awanturą. Mnie znają, jego nie bardzo, więc stwierdził, że idzie osobiście pogadać z prezydentem, ciekaw jestem, co z tego wyniknie.
Być może całą sytuacja jest wywołana moimi dociekaniami po ostatnim zlocie, gdy usiłowałem się dowiedzieć dlaczego nie było żadnej informacji o zlocie ba stronach UM i nawet założyłem sobie profil zaufany w tym celu. Niestety olano mnie równo ciepłym moczem i niczego się nie dowiedziałem.
Upierdliwy jestem dla nich do bólu, ale oni są od tego, tylko chyba zapomnieli kto i po co ich wybrał na te stanowiska. Wybraliście nas? To teraz spierdalajcie. Tak to chyba działa.
I tak to się dzieje co 4 lata po każdych wyborach lokalnych.
Ostatni (poprzedni) prezydent spalił się po dwóch kadencjach, jak złapała go policja na jeździe po pijaku. Policja była z innego miasta i dlatego nie zostało to zamiecione pod dywan. Teraz niby nie ma kasy na zlot, a chcą stawiać następny pomnik w Zyrardowie, tym razem Piłsudskiemu za dziesiątki, jak nie setki tysięcy złotych, jakby nie było innych pilniejszych wydatków, choćby na zrobienie porządnych dróg w mieście.
Na razie wstrzymuję się z zakupem gadżetów zlotowych, bo nie wiem gdzie w końcu odbędzie się zlot, a zawsze lokuję na gadżetach nazwę lokalizacji.

Pir-serwis 

Wysłany: 2018-02-06, 07:43   

Gadzety proponuje zakupić u źròdła, spokojnie dotrą, a cena przystępniejsza.
Dlaczego upierasz się by to było na miejscu.?
Za tą gwarancje o którą zabiegasz były by dwie rzeczy w tej cenie.
A awarie są, będą zawsze.
Zamiast kasy gadżety ludziska mogą sami pozamawiać także.

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-06, 08:47   

Pir-serwis napisał/a:
Gadzety proponuje zakupić u źròdła, spokojnie dotrą, a cena przystępniejsza.
Dlaczego upierasz się by to było na miejscu.?
Za tą gwarancje o którą zabiegasz były by dwie rzeczy w tej cenie.
A awarie są, będą zawsze.
Zamiast kasy gadżety ludziska mogą sami pozamawiać także.

Zawsze kupuję u źródła.
Żeby co było na miejscu?
Nie bardzo kumam do czego pijesz :)

Pir-serwis 

Wysłany: 2018-02-06, 17:09   

U źródła czyli w Chinach, Aliexpres.

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-06, 17:21   

Tu nie chodzi o to, żeby ludzie pokupowali sobie sami gadżety, a mają je dostać na zlocie, lub wygrać w konkursach.
Poza tym, nie mam karty do płacenia w dolcach i nie będę czekał tygodniami na przesyłkę. W razie awarii kto będzie wysyłał reklamację do Chin?

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-07, 17:47   

Jest zgoda na tor kolarski.
Co prawda, po raz pierwszy dostałem tak długą w rozpisce, zgodę.
Jakieś uzgodnienia międzywydziałowe, uzgodnienia ze spółkami miejskimi, brak środków w budżecie itd.
Koszenie trawy i czyszczenie toru i tak by musiało być zrobione, bo dwa tygodnie później jest coroczne Święto Lnu organizowane na torze. To takie niepotrzebne mydlenie oczu.
I nie mamy wsparcia ze strony UM w czymkolwiek. W związku z tym musimy jakoś podołać finansowo.
Na dziś mam wpłaty od kilku forumowiczów z obu for EV. Aby nie cofać się w atrakcyjności zlotu i rozwijać go z każdą edycją musimy jeszcze zebrać około 5.000 zł na pokrycie kosztów nagród, gadżetów, prądu, śmieci, kibla itp kosztów. Myślę, że damy radę. W zeszłym roku było około 50 wystawców, więc jeśli się to nie zmieni, to wystarczy, że każdy z nich zrzuci się po 100 zł i będzie nie gorzej, niż w zeszłym roku.
Tym razem cały ciężar organizacji zlotu został złożony w moje ręce, ale myślę, że z Waszą pomocą nie będzie gorzej, niż ostatnio.

http://zyrardow24h.eu/zlot2018.pdf

EVgarage 

Wysłany: 2018-02-07, 23:02   

No i superos ;)

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-08, 07:43   

Można obniżyć koszty zlotu rezygnując z konkursów i nagród. Bo na to też idzie większość zebranej kasy. Na pewno muszę zapłacić za kibel, śmieci, nocną ochronę, prąd i niezbędne dodatki, jak choćby taśma do wygrodzenia toru, koszty transportu namiotu, stołu, ławek i wiele innych drobiazgów, które jednak po zsumowaniu dają większą kwotę.

Odpowiedz do tematu