SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla Model 3
Autor Wiadomość
montana 
montana

Wysłany: 2017-09-28, 07:58   

I już zniknęło :) Ale na szczęście zrobiłem backup ŚCIĄGNIJ

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2017-10-20, 20:28   

Żenada z tym brakiem prezentacji Tesli Model 3.
Ludzie oglądają rosyjskojęzyczny materiał, nagrany telefonem w pionie. :roll:

:arrow: Tesla Model 3 from Russian owner

jakosek 
elektronik amator

Wysłany: 2017-10-21, 13:06   

Te filmy znikają ale pojawiają się ponownie. W końcu gość się przejechał :)
Tesla Model 3 - Driving Impression - OCDetailing

bro

Wysłany: 2017-10-21, 13:34   

Im więcej oglądam to tym bardziej się skłaniam w stronę używanego modelu S :(

A mógł być spokojnie samochód dekady jak garbus czy coś. Zaorali by wszystko a tak rozczarowanie..

montana 
montana

Wysłany: 2017-10-29, 15:52   

Kolejna recenzja, bardzo szczegółowa: https://www.youtube.com/watch?v=_DT0vDMWsq4

bro

Wysłany: 2017-11-06, 20:28   

Kolejny film, niestety pokazuje więcej idiotyzmów chorej ideologii tworzenia jak najbardziej udziwnionego samochodu (światła awaryjne):

https://youtu.be/te6VqldjTT8

kamosor 
kamosor

Wysłany: 2018-01-09, 10:36   

DragTimes przetestował model 3 obecnej wersji z silnikiem RWD i pakietem baterii dalekiego zasięgu ( do 500km).
Wyszło 0-60 mil 4,6s ( dane Tesli 5,1)
1/4 mili 13,376s

KilleR.racer 

Wysłany: 2018-01-09, 11:42   

Bardzo fajny film pokazujący wszelkie bajery jakie ma tesla i jak fajnie to jest rozwiązane.

LINK

Brakuje mi tylko jednego . Wyświetlacza HUD żeby jednak podstawowe info było na szybie. W dzisiejszych czasach koszt juz nie wielki a zerkanie na środek na ekran żeby wiedzieć jaka prędkość itd to trochę bedzie rozpraszało co niektórych.

wodnik7

Wysłany: 2018-01-09, 21:34   

Tez sie troche boje tego wyswietlacza na srodku, ale podobno nie jest strasznie, i latwo sie przyzwyczaic. Takie np. toyoty czy nissany tez mialy (i chyba yaris do dzis ma?) zegary na srodku, i udzie daja rade:)

swoja droga - z autopsji - wciskajac autopilota naprawde patrzy sie na toto mniej:)

KilleR.racer 

Wysłany: 2018-01-10, 12:11   

Tzn Ja powiem że nie boję się wyświetlacza bo to jest kozaka ale jednak dla ergonomi potrzeba takiego HUD zeby nie odrywać wzroku od ulicy. A co do Autopilota to Polska jazda kierowców to jungla, ja to nazywam dziki kraj. Przy takich manewrach niektórych to ciekawe jak by on się zachował. Testów w tzn STRESS IDLLE nie widziałem na YT. Może jednak szoda rozbić auto albo co gorsza stracić zdrowia kawałek.

wodnik7

Wysłany: 2018-01-10, 19:52   

Powiem tak: radzi sobie calkiem niezle na krajowkach, i nawet wojewodzkich/powiatowkach, jesli sa pasy namalowane.. W miescie tez jest ok; jezdzi sie plynnie (bo AP wyhamowuje bardzo plynnie i rowniez tak samo startuje).

Niestety, najgorsze sa drogi, gdzie maluje sie (to taka "nowa" jakas jakosc) pasy tylko na skrajni jezdni, bez srodkowego. Wetdy po roku/zimie z pasow nie zostaje nic, i AP sie gubi.

Swoja droga, nawet jezdzac AP trzyma sie luzno rece na kierownicy, zeby w razie czegos moc przejac stery; ale mozna sie do tego ustrojstwa przyzwyczaic.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2018-01-11, 07:40   

Zegary/wyświetlacz na środku to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Przecież jadąc jakimkolwiek autem i tak często zerkamy na centralny wyświetlacz (navi, radio, telefon...).
Mały, niewidoczny HUD krzywdy by jednak nikomu nie zrobił.

Mnie bardziej zastanawia jak będzie z pozycjonowaniem Modelu 3 w stosunku do S. Wszystkie testy zgodnie powtarzają, że "trójka" jest wykonana dużo lepiej niż S czy X i właściwie oferuje te same opcje za połowę ceny. Czym więc Tesla chce zachęcić ludzi do zakupu większych ale jednocześnie dużo gorzej wykonanych aut?
Oczywiście jak widać w testach porównawczych "lepsze wykonanie" nadal oznacza typową dla aut z USA tragiczną jakość ale podobno postęp jest wyraźny. Co do opcji i wypasu też nie jestem przekonany do wyższości M3 bo to że S nie ma np podświetlenia lusterek a "trójka" tak, to raczej skandal i blamaż "eski" niż powód do uwielbienia "trójki".
Osobiście podoba mi się wnętrze Modelu 3 ale nie miałem okazji zasiąść w środku więc oceniam tylko wzrokowo.
Czy ktoś orientuje się czy w Brukseli będzie udostępniony publiczności egzemplarz Modelu 3 czy trzeba znowu knuć z zaproszeniem prasowym?

wodnik7

Wysłany: 2018-01-11, 15:12   

W S masz poki co i supercharging w cenie, i wiecej miejsca. I internet (przegladarke). I naped na dwie osi.

A jeszcze kilka miesiecy temu pisales tu na forum, ze jest w srodku bardzo brzydka.. spodobala sie jednak?

Poki nikt w 3 nie siedzial, o wykonaniu mozna tylko dywagowac. Ja przejezdzilem kolo 100tys, i nie narzekam.

A wiekszy blamaz dla innych aut, to fakt, ze do dzis nie posiadaja internetu/updatow on air, niz podswietlane lusterka..

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2018-01-12, 17:54   

Na renderach mi się wcale nie podobała. W realu wygląda dobrze i minimalizm mi podchodzi. Gorzej z karoserią - ta nadal jest okropna.
Pierwsi testerzy oceniają jakość jako wyższą niż w poprzednich modelach ale nadal dalece odstającą od europejskich standardów. Wynika z tego, że firma robi postępy i to się chwali. Oby tak dalej!
Ja też już przywykłem do amerykańskiej tandety ale gdy wsiadam do porządnego wnętrza Jaguara czy Lancii to mi wstyd...
Potoczna opinia mówi, że internet w Tesli ma właścicielom umilić czas spędzony w serwisie... Patrząc na doświadczenia moich sąsiadów to coś w tym jest...

Nie ulega wątpliwości, że nawet przy cenie 50k € jest to całkiem ciekawe auto. Dobry wypas, tania eksploatacja i nieco blasku większych braci gratis!

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2018-01-22, 07:42   

Trochę uwag krytycznych od użytkownika Tesli Model 3:
:arrow: Tesla Model 3 - Service Outcome

montana 
montana

Wysłany: 2018-02-11, 20:46   

Przyszedł mail od Elona - dostawa opóźniona do Early 2019... Aż się boję czy to Early to nie będzie maj... A miał być listopad 2018. Ktoś jeszcze ma rezerwacje? Czekacie, anulujecie?
Ostatnio zmieniony przez montana 2018-02-11, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  

Apolonia 

Wysłany: 2018-02-11, 20:48   

Do czy od kosmonauty?

jas_pik

Wysłany: 2018-02-11, 21:02   

montana napisał/a:
Przyszedł mail od Elona - dostawa opóźniona do Early 2019.

Będziesz miał o rocznik młodszy powinieneś się cieszyć :)

bro

Wysłany: 2018-02-12, 10:09   

montana napisał/a:
Przyszedł mail od Elona - dostawa opóźniona do Early 2019... Aż się boję czy to Early to nie będzie maj... A miał być listopad 2018. Ktoś jeszcze ma rezerwacje? Czekacie, anulujecie?

ja na czekam aż do jazdy testowej, ale jeśli nie przekonam się do niego lub nie usuną wad w wersji europejskiej to pewnie się nie zdecyduję i pójdę w używany model S (albo może coś konkurencja pokaże - ale bez ładowarek ciężko).

swoją drogą niedługo będzie okazja do obejrzenia w Polsce:

Tesla Model 3 road trip FB

montana 
montana

Wysłany: 2018-02-12, 12:31   

Mnie tam jakieś drobne wady w wykończeniu nie interesują, ważne żeby auto się nie psuło i tyle. Cena jest dobra i zależy mi na gwarancji, więc model S odpada - poza tym, nie zmieści mi się w garażu :) Cóż, zobaczymy co się jeszcze przez ten rok wydarzy.

bro

Wysłany: 2018-02-12, 16:17   

nie mówię tu o błędach wykończenia typu niespasowane blachy itd. Mam na myśli intencjonalnie mylne założenia konstrukcyjne:

niewygodne klamki
nadwozie sedan zamiast liftback
brak odobmej dźwigni aautopilota / tempomatu
utrudnione sterowanie wycieraczkami
brak fizycznego kluczyka / pilota
niewygodny wyświetlacz (brak zegarów za kierownicą)

dla mnie są to poważne zastrzeżenia dot. ergonomii i bezpieczeństwa i nie wiem czy zdecyduję się jeździć intencjonalnie udziwnionyn autem tylko w imię jakichś tam idei..

montana 
montana

Wysłany: 2018-02-12, 19:21   

Z tej listy przyczepiłbym się najbardziej do klamek, a akurat brak kluczyka to dla mnie świetna sprawa - im tego mniej tym dla mnie lepiej. Wystarczą ten od domu i garażu (i tak za dużo). Zegary też mi niepotrzebne, nigdy na nie nie patrzę, za wyjątkiem oczywiście prędkościomierza. Natomiast dotykowy ekran na środku to coś o czym zawsze marzyłem - korzystałem z tego w Volvo XC90 i jest to bajka. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy krytykują te rozwiązanie, ale mi osobiście pasuje.

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-12, 19:36   

A propos braku kluczyków, to już parę ładnych lat temu zrobiłem wejście do ganku chałupy na szyfrator klawiszowy, a dalej do domu na kartę zbliżeniową. Nie pamiętam kiedy ostatni raz używałem kluczy ;)

wodnik7

Wysłany: 2018-02-14, 07:33   

hej,

posiedzialem sobie w 3 troche i sie pobawilem, i naprawde jestem pod ogromnym wrazeniem. CO prawda wezsza od S, ale jest bardzo duzo miejsca! Z przodu bardzo luzno, przyjemnie, z tylu tez da sie spokojnie siedziec, nawet bedac wysokim. brak zegarow nie przeszkadza, obsluga jest bardzo komfortowa, siedzenia rowniez. z listy bro zostaja naprawde tylko klamki - ale otwierajac dwa razy juz sie wie, jak, i nie ma problemu.

a jesli sedany sie nie podobaja, to jest leaf - ktory jednak w srodku jest tak bardzo "typowy", ze nudny..

bro

Wysłany: 2018-02-14, 10:38   

dlatego bardzo liczę na obejrzenie na żywo.
A w marcu jazda testowa Modelem S w Berlinie.

Odpowiedz do tematu