SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PlugShare- bledy i dziwne punkty..
Autor Wiadomość
wodnik7

Wysłany: 2018-03-25, 17:10   PlugShare- bledy i dziwne punkty..

Pieknai sloneczna niedziela, wiec sobie PlugShare ogladam. I zauwazylem, ze wiele punktow ma zaznaczone J-1772 zamiast gniazda silowego.

A to nie to samo przeciez:)

Nie wiem, kto i kiego grzyba tak te punkty zaznacza: moze dlatego, ze ikonka podobna?

PlugShare, choc fajny, ma niestety ten feler, ze nie ma wyboru „zwyklej“ sily.. najsensowniej moim zdaniem oznaczac sile jako „Caravan mains socket“ - co prawda to nie niebieskie gniazdo, ale chyba najlepiej oddaje.. jako „three phase“ nie da sie w aplikacji mobilnej (przynajmniej w iOS).
Ostatnio zmieniony przez wodnik7 2018-03-25, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  

kalex 

Wysłany: 2018-03-25, 19:58   

Ja już wyedytowałem chyba z 20 takich punktów na Dolnym Śląsku. Jest jakiś "nawiedzony" co dodaje wszystkie napotkane gniazdka. Trzeba pisać do takich użytkowników żeby się ogarneli.

wodnik7

Wysłany: 2018-03-25, 21:22   

No wlasnie, ja tez bardzo duzo poprawiam, bo uwazam PlugShare za naprawde swietna aplikacje. Ale tych J-1772 jest ostatnio masa:((

tomekmisio 

Wysłany: 2018-05-15, 17:03   

wodnik7 napisał/a:
No wlasnie, ja tez bardzo duzo poprawiam, bo uwazam PlugShare za naprawde swietna aplikacje. Ale tych J-1772 jest ostatnio masa:((

A co tu poprawiać być może ktoś ma Nissana i kabel typ 1 jak ja i chce go udostępnić oprócz zwykłego gniazda 16A lub siły 3 razy 20A.
W androidzie jest do wyboru Wall Outlet(Euro), Mennekes(Type 2), Tesla(Roadster), Tesla, J-1772
Ostatnio zmieniony przez tomekmisio 2018-05-15, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  

wodnik7

Wysłany: 2018-05-15, 17:07   

Tomku, czy Ty naprawde sadzisz, ze ja poprawiam fatycznie istniejace punkty typ1???

Sorry, ale chyba nie sadzisz, ze jestem dzieciakiem, ktory ma za duzo czasu i sie bawi.

Jasno napisalem, ze poprawiam ZLE DODANE punkty.

Sorry, ale takie komentarze na forum chyba nie przystoja. No coz.

tomekmisio 

Wysłany: 2018-05-15, 17:21   

Nie wiem może w twojej okolicy są jakieś źle dodane ale ja się z tym nie spotkałem może mało korzystam, poza tym wcześniej dzwonię i się upewniam czy ma takie złącze jak mi trzeba czyli typ 1 lub zwykłe gniazdo lub siłę.
Myślę że Cię nie obraziłem bo nie miałem tego zamiaru tylko jak piszecie ze 20 szt poprawione to tak jak by to była jakaś plaga hi hi.

wodnik7

Wysłany: 2018-05-15, 17:37   

Tomku, naprawde tyle bylo zle dodanych, ktore poprawilem (nie tylko w mojej okolicy). Moze dlatego nie spotkales, ze juz poprawilismy? ;)

Powaznie: prawdopodobnie zle ludzie dodaja, bo ikonka podobna, a skrot do typ1 (J-1772) nie kazdy od razu konarzy..

Milejjazdy!

kalex 

Wysłany: 2018-05-15, 21:45   

Kolega Tomek chyba nie skumał. Mam ustawione u siebie w filtrach na Plugu że chcę widzieć tylko gniazda Typ 1 etc , co oznacza że nie interesują mnie gniazdka elektryczne w każdym miejskim szalecie. Ale jest sobie taki jakiś jegomość który jak zobaczy gniazdko przy umywalce to wrzuca z opisem Typ1.

jas_pik

Wysłany: 2018-05-15, 21:52   

kalex napisał/a:
Kolega Tomek chyba nie skumał. Mam ustawione u siebie w filtrach na Plugu że chcę widzieć tylko gniazda Typ 1 etc .
Ale nie ma takich giazdekw Europie :evil:

kalex 

Wysłany: 2018-05-16, 06:27   

Skrót myślowy w odniesieniu do dyskusji :evil:

iwi

Wysłany: 2018-08-05, 07:39   

Miesiąc temu miałem przygodę w Chorwacji. Zauważyłem że niedaleko mnie była szybka ładowarka. W któryś wolny wieczór pojechaliśmy tam i okazało się że ktoś umieścił ją chyba dla żartów na plaży przy budkach z frytkami. Pogadałem z tubylcami i w całym miasteczku nie mają żadnej ładowarki. Napisałem do właściciela maila i usunął ją z Plugshare.

Druga sytuacja w Bratysławie. Ładowarka przy Mc Donalds. Jedziemy w jedną stronę do Chorwacji i ładowarka jest umieszczona po niewłaściwej stronie drogi. Plugshare pokazuje na punkt gdzie nie ma żadnej ładowark8. Dobrze że opis był bo km dalej widać wielkie M i tam ta ładowarka była. Na powrocie już była poprawnie umiejscowiona.

Po tych przygodach teraz zanim pojadę do nowej ładowarki to sprawdzam na streetview czy jest.

kriss032

Wysłany: Wczoraj 13:55   

Skąd to się wzięło i czemu są błędy ?? Na początku powstania strony można było oznaczyć tylko złącza type2, type1, HDmo, Tesla. Złącza typu wall-ero nie można było odznaczyć chociaż zakładka była, błąd w programie. Gdyby odznaczyć wszystkie publiczne gniazdka 230V to trzeba by odznaczyć gniazdka na kempingach, portach jachtów na mazurach itp. Tego jest wiele. Sam korzystam z takiego gniazda w porcie Nad Zalewem Zegrzyńskim jest to płatne cena parkingu 10zł/doba plus cena za udostępnienie przyłącza elektrycznego 15zł/doba. opłaty za energię elektryczną nie ma.

Odpowiedz do tematu