SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W których EV jest pamięć fotela i lusterek?
Autor Wiadomość
svirus

Wysłany: 2018-02-25, 20:43   W których EV jest pamięć fotela i lusterek?

Mam nadzieje ze w dobry miejscu pisze.

Czy któryś z elektryków posiada pamięć fotela i lusterek dla dwoch kierowców ?
Oczywiscie oprocz Tesli

Przymierzam sie powoli do zakupu elektryka, ale nigdzie informacji w internecie na ten temat nie moge znalezc.

Z gory dziekuje za pomoc!
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2018-02-26, 08:37, w całości zmieniany 2 razy  

zeeltom 

Wysłany: 2018-02-26, 05:06   

Rozumiem pilota do telewizora. Wspaniały wynalazek dla leniwych :) Mnie na kursie na prawo jazdy uczono, żeby po wejściu do auta ustawić sobie fotel i lusterka pod swoje wymagania. Ale żeby robił to automat, to już szczyt lenistwa ;)
A tak na poważnie, to chyba rozróżniane jest ze względu na wagę kierowcy? A jeśli siądzie ktoś niski i gruby i drugi chudy ale wysoki, o podobnej wadze, to jak to rozróżnia elektronika?

kalex 

Wysłany: 2018-02-26, 06:42   

Genialna rzecz jak korzystają z auta dwie osoby. A zwłaszcza kobieta co przysuwa fotel do przodu tak że nawet się wsiąść nie da. Elektronika rozróżnia po kluczyku/karcie ,albo są przyciski "1,2,3" gdzieś .

Na pewno ma to Hyundai Ioniq

svirus

Wysłany: 2018-02-26, 12:08   

lenistwo lenistwem, ale z Żoną używamy jednego samochodu często zamiennie, a że jest sporo niższa ode mnie to każdorazowo przestawianie wszystkich lusterek, ustawienie wysokości fotela o sporo co dwa dni jest męczące.

Hyundai IONIQ to chyba tylko hybryda ?
Ogólnie pokunuje maksymalnie na dobę nie więcej niż 100km, z czego przeważnie około 50km, wiec przy dzisiejszych zasięgach, to 100% elektryk byłby idealny, szczególnie że mam fotowoltaike ;)

Takie rozwiązwanie widziałem w Mercedesie klasy S, miał zapisane per kluczyk. W zależnosci ktorym sie otworzylo, tak ustawiał siedzenia oraz lusterka. Więc kierowca nim siadł miał już wszystko gotowe. Było to auto sluzbowe-reprezentacyjne ktorym pare kierowcow jezdzilo. Genialna sprawa.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-02-26, 12:23   

Takie bajery są praktycznie w każdym aucie z elektrycznie sterowanymi fotelami. Nie spotkałem się jeszcze z autem, które by miało elektrycznie sterowane fotele bez pamięci (dla fotela kierowcy). Czasami jest jedynie tak, że pamięć dotyczy jedynie foteli, a lusterka nadal trzeba sobie przestawić.

Ioniq jest też w pełni elektryczny. Do tego z zasięgiem, który spokojnie by Ci wystarczył. Z tego co widzę to nowy leaf też ma w opcji elektrycznie sterowane fotele.

wodnik7

Wysłany: 2018-02-26, 13:35   

tak prosta rzecz (informatycznie naprawde nietrudna przeciez), a tak cieszy:)

tesla jak zauwazyles ma - i jest to naprawde swietne rozwiazania - profil przypisany do kluczyka (ktory i tak mam w kurtce i ktorego nigdy nie wyjmuje) - i wsyzstko sie zgadza:)

svirus

Wysłany: 2018-02-26, 14:27   

Super, wlasnsie takich informacji poszukiwalem.

Rzeczywiscie jest tez Ioniq full elektryk, akurat sedany bardzo mi pasuja, aktualnie mam honde accord, wiec w sam raz na zmiane.
Jeszcze na pewno skocze na jazdy probne.

Dzieki wielkie za szybkie i rzeczowe informacje!

rks

Wysłany: 2018-02-27, 18:41   

Cytat:
Rozumiem pilota do telewizora. Wspaniały wynalazek dla leniwych Mnie na kursie na prawo jazdy uczono, żeby po wejściu do auta ustawić sobie fotel i lusterka pod swoje wymagania. Ale żeby robił to automat, to już szczyt lenistwa
A tak na poważnie, to chyba rozróżniane jest ze względu na wagę kierowcy? A jeśli siądzie ktoś niski i gruby i drugi chudy ale wysoki, o podobnej wadze, to jak to rozróżnia elektronika?

Szczerze to większych głupot nie czytałem dawno na forum motoryzacyjnym.

Pamięć fotela i lusterek jest bardzo przydatna jeśli często zmieniają się kierowcy.
Przykładowo jak z żoną codziennie jeździsz tym samym autem na zmianę.
Jedna osoba ustawia sobie pod "1" swoje ustawienie, druga osoba pod "2" swoje
i masz powtarzalność i szybkość.

rks

Wysłany: 2018-02-27, 18:46   

vwir napisał/a:
Z tego co widzę to nowy leaf też ma w opcji elektrycznie sterowane fotele.

Gdzie to widzisz, bo w polskim cenniku nie widać z tego co patrzę?!

Chyba z "budżetowych" tylko Ioniq ma fotele wentylowane i z pamięcią.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-02-28, 06:55   

Faktycznie, patrzyłem na cennik w stanach, gdy w polsce nie dało się jeszcze konfigurować nowego leafa i tam taka opcja jest dostępna.

Adams87 

Wysłany: 2018-03-13, 12:00   

Pamięć ustawienia fotela jest również w opcji w Mercedesie B 250 Electric, nie wiem jak z lusterkami.

vwir napisał/a:
Takie bajery są praktycznie w każdym aucie z elektrycznie sterowanymi fotelami. Nie spotkałem się jeszcze z autem, które by miało elektrycznie sterowane fotele bez pamięci (dla fotela kierowcy). Czasami jest jedynie tak, że pamięć dotyczy jedynie foteli, a lusterka nadal trzeba sobie przestawić.

BMW E60 :cry:

Drobny

Wysłany: 2018-03-29, 17:08   

wodnik7 napisał/a:
tak prosta rzecz (informatycznie naprawde nietrudna przeciez), a tak cieszy:)

tesla jak zauwazyles ma - i jest to naprawde swietne rozwiazania - profil przypisany do kluczyka (ktory i tak mam w kurtce i ktorego nigdy nie wyjmuje) - i wsyzstko sie zgadza:)

lusterka też?
fotel rzecz normalna że posiada pamięć ale że lusterka to ciekawostka. Niestety chyba oprócz Tesli nie będzie narazie na polskim rynku EV z takimi udogodnieniami. Ale powiem szczerze że jakbym też szukał takich opcji to tylko pod warunkiem że wewnętrzne lusterko też było by automatyczne. Bo jak już mam do niego wyciągnąć rękę to i sięgnę do fotela :)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-03-29, 17:14   

Zawsze można zmienić żonę na taką zbliżoną rozmiarami ;)

kalex 

Wysłany: 2018-03-29, 19:33   

Oj , może wyjść znacznie drożej niż topowa Tesla :mrgreen:

wodnik7

Wysłany: 2018-03-30, 00:03   

Wtesli tez lusterka- zewnetrzne. Do tego programuje sie tez ich „sklon“ przy wrzuceniu wstecznego biegu, by bardziej pokazywaly na droge, niz w dal. Oczywiscie tez pakiec przypisana do profilu..

Oprocz tego profil „easy entry“, aby bardziej komfortowo wsiasc, tez mozna - oczywiscie dodatkowo - dopisac do prodilu: odsuwa siedzenie i chowa kierownice..

Odpowiedz do tematu