SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 500e - gdzie można serwisować w Polsce?
Autor Wiadomość
robertm

Wysłany: 2018-02-02, 17:58   

Witam, wszystkich
zastanawiam się nad zakupem 500e tylko obawaim się o serwis w Polsce, czy macie jakiś serwis który jest skutecznie naprawić takie auto ?
Jeśli tak to proszę o kontakt.
Dziękuję
Robert

Karwoś 

Wysłany: 2018-02-02, 21:37   

Rozumiem, że chodzi Ci o serwis baterii, inwerterów czyli układów EV ? Sam się na tym zastanawiam :) . Bo całą resztę robi się normalnie :)

robertm

Wysłany: 2018-02-03, 15:33   

Tak. Chodzi mi o serwisowanie układu elektrycznego i sterowania nim.
Naczytalem się tutaj:
http://www.fiat500owners....l#/topics/17754
i trochę się zniechęciłem do tego auta.
Z informacji zasięgniętych w Polsce wiem ze w wrersjach do 05.2014 które nie miały aktualizacji oprogramowania potrafi wysypać soft w module pbcm (ten z przodu baterii) i auto nie jeździ, a problemu na chwilę obecną w Polsce nikt nie potrafi rozwiązać.

Karwoś 

Wysłany: 2018-02-03, 20:17   

Wystarczy kupić 2015 wzwyż :) Trochę obszerny temat do przeczytania - a co dokładnie się posypuje ???

electriCARs.pl 
Igoras

Wysłany: 2018-04-22, 18:16   

Viggen Auto na Modlińskiej w Warszawie.Z tego co się orientuje ogarniają Fiaty 500e od około dwóch lat i już trochę pojęcia mają.

michał.mat
Michał

Wysłany: 2018-04-23, 14:03   

Niestety w PL trudno naprawić Fiat 500E. Mojego kupiłem w styczniu, przejechałem 1400km w dwa miesiące. Ładowałem z pokładowej. Po jednym z nocnych ładowań bateria pokazywała 100%, ale Fiacik nie chciał "odpalić" :evil: Przez miesiąc odwiedził na lawecie 3 serwisy, bez skutku. W sumie to nie jest tak na pewno postawiona diagnoza. Rozczytałem już amerykańskie forum, nie jest to sytuacja niespotykana. Umawiam się na ostateczną diagnozę w Niemczech. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, to czeka mnie wydatek 2500-3000 Euro plus koszty lawety :shock: Szkoda,że nie da się w PL ubezpieczyć od kosztów awarii takiego auta :(

przemek.r

Wysłany: 2018-04-23, 20:37   

Napisz coś więcej...

Byłeś na Modlińskiej ? , do którego serwisu w niemczech oddajesz? Co podejrzewasz ?

Oby te informacje nigdy nie były potrzebne ale lepiej być przygotowanym ...

michał.mat
Michał

Wysłany: 2018-04-25, 12:08   

Samochód ma jechać do serwisu w Salzburgu.... Ma mieć wymienioną część silnika - EV/CU (taki skrót). Takie zdalne rozpoznanie usterki podał serwis :-( W Polsce podobno nikt nie był pewien jaka jest przyczyna awarii, ale też nie ma gwarancji w jakim czasie zostanie sprowadzona uszkodzona część. Na szczęście firma, od której kupiłem Fiata dała mi 6 miesięcy gwarancji/rękojmi na usterki napędu i elektryki. Po wymianie listów poleconych zobowiązali się do naprawy auta, lub wymiany na zbliżony egzemplarz, który musieliby ściągnąć z USA co zajęłoby ze 2 miesiące!!!

tomoff 

Wysłany: 2018-05-06, 22:20   

sama diagnostyka takze online, obsługa serwisowa i update oprogramowania to nie problem,
kłopotem sa auta z uszkodzonymi ogniwami lub wysypanym softem w BPCM ktore nie chce przyjac update, ale prace nad rozwiazaniem trwaja....

michał.mat
Michał

Wysłany: 2018-05-15, 12:48   NAPRAWILI!

Fiatek naprawiony wraca do Polski w sobotę :) Brakuje mi go cholernie; jestem naelektryzowany, nie wiedziałem że jazda spalinowym(szczególnie po mieście) może mnie tak irytować :)
Koszt naprawy u Austriaków to zaledwie 650 Euro.... W pierwszej wersji była mowa nawet o 2,5 tys. Na szczęście koszty lawety wziął na siebie sprzedawca Fiata. Usterka podobno rzadko spotykana, ale znana serwisowi. Dziwili się że w PL nikt tego nie ogarnął :(

przemek.r

Wysłany: 2018-05-16, 17:26   

Fajnie że udało się go ożywić. Szkoda że nawet z takim w sumie duprelem trzeba było wieźć aż tak daleko.

Ten serwis Austri to Scuderia-e ?

Karwoś 

Wysłany: 2018-05-17, 15:04   

A co dokładnie się wydarzyło ? Jakie objawy, jak się zaczęło - może komuś się przyda.

A co do spaliniaka - skazany jestem na hybrydę bo żona już tak chętnie mi nie oddaje swojego Watowca :D

highend 

Wysłany: 2018-05-17, 22:12   

a czy ten serwis potrafi naprawić iOn'a? ;) mój już pół roku stoi i nie nadaje się do używania.

Odpowiedz do tematu