SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
08.06.2018 XXI Słupskie Forum Motoryzacji
Autor Wiadomość
gienek333 

Wysłany: 2018-06-18, 22:41   

Autor fantastycznego wywodu zapomniał o jednym, zamiast "walić w Piotrusia" wciskając pedał hamulca w podłogę, należało go puścić i ominąć Piotrusia :-( . Jazda samochodem to przewidywanie i fizyka (pj 31 lat, 0 spowodowanych kolizji, 3 mandaty).

zeeltom 

Wysłany: 2018-06-19, 04:53   

Mnie też nie chodzi o zasady fizyki, ale o logiczne myślenie. Piotruś nie powinien włazić na drogę. Gdzie są rodzice? Nie po to wymyślono auta i ulice, by jeździć nimi 50 km/h. Szczególnie, gdy są warunki do szybszej jazdy.

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2018-06-19, 21:00   

zeeltom napisał/a:
Mnie też nie chodzi o zasady fizyki, ale o logiczne myślenie. Piotruś nie powinien włazić na drogę. Gdzie są rodzice? Nie po to wymyślono auta i ulice, by jeździć nimi 50 km/h. Szczególnie, gdy są warunki do szybszej jazdy.

To zeeltom pomysl logicznie i sie troche wysil. Bodix pokazal w prosty sposob, jak rozni sie reakcja na NAGLE zdarzenie na drodze, gdy jedziesz 50 i 60kmh. Piotrus jest po to by latwiej trafilo do nijednej zatwardzialej glowy. Czesto te 60kmh i wiecej oznacza po prostu dla jednego smierc, a dla drugiego tylko pogieta maske i rozwalona szybe.
Na droge moze ci nagle wypasc i dziecko, i zwierzyna i jakies auto z bocznej ulicy.
Jak potracisz czlowieka z wiadomym skutkiem, to nikogo nie bedzie interesowalo, ze jechales „tylko” 10kmh wiecej. Dostaje sie wtedy wspolwine i czesto wyrok bez zawiasow, do odsiadki. Ze niewspomne o kwestiach moralnych i obciazenia psychicznego tragicznym w skutkach zdarzeniem.
I nie gadaj, ze „gdzie byli rodzice”, dziecko zawsze moze sie wyrwac nagle, a to dla zabawy, hecy lub ze wystraszone. Zaden rodzic tego nie chce, ale zawsze sie to moze zdarzyc.
Ciekawe, czy w Holandii, gdzie jest tysiace fotoradarow, tez bys kierowal sie zasada, ze nie po to wymyslili auta i ulice, zeby jezdzic 50kmh. Pierwszy mandat by zmienil Twe podejscie.
Zawsze mozna wyjchac wczesniej, wtedy nie trzeba gnac.

zeeltom 

Wysłany: 2018-06-20, 02:50   

Nikt nie mówi o gnaniu na złamanie karku. Piszę o wielu sytuacjach, gdzie ograniczenie do 50 km/h jest zupełnie bez sensu. A takie pieprzenie o 10 km/h różnicy jest tylko pożywką dla ludzi, którzy nie umieją jeździć z głową na karku. Może przypomnę, że ulica jest dla samochodów, a nie dla pieszych. Niedawno planowano przepis, który zobowiązywał by kierowców do zatrzymania się przed przejściem dla pieszych w momencie podejścia pieszego do krawędzi jezdni. Pasuje? Może jeszcze trzeba by zatrzymać samochód zanim taki pieszy w ogóle chodzi po chodniku i zbliża się do pasów? Nie róbmy z pieszych bohaterów. Pcha się pod koła, to jego problem. Ulica jest dla aut a nie dla pieszych. Może i na torach kolejowych wprowadzić zasadę pierwszeństwa dla pieszych? W końcu tory przebiegają przez obszary zabudowane. Dlaczego ma to dotyczyć tylko aut, a nie pociągów? Pieszy to nie święta krowa i powinien pomyśleć zanim wlezie na ulicę. Niejednokrotnie widziałem, jak baba zapatrzona w telefon włazi na ulicę bez sprawdzenia czy coś nie jedzie. Eliminacja takich osobników jest po prostu selekcją naturalną. Takie jest moje zdanie, czy się to komuś podoba, czy nie. Mam do tego prawo. A ulica jest dla aut, a nie dla pieszych, piesi mają chodniki.Proponuję też wyburzyć mosty, bo trafiają się osobniki, które rzucają się do wody by popełnić samobójstwo. Pasi? Głupoty w narodzie nie wyplenisz. Pozostaje selekcja naturalna.
A propos dzieci. Proponuję zamurować okna w blokach, bo dzieciaki wyłażą i spadają.

gienek333 

Wysłany: 2018-06-20, 08:33   

:shock: :cry: .

bodix

Wysłany: 2018-06-20, 22:40   

I jeszcze długo się nie zmieni..
http://elektrowoz.pl/drog...wiedz-w-polsce/

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2018-06-21, 10:27   

Faktycznie, glupoty sie nie wypleni. Podejscia, typu "ja wiem najepiej", tez.
Najbardziej mi sie chce smiac z kozaków, co przed granicą pokazuja co to nie oni, a jak wyjada z Polski, to jada potulnie, jak baranki, by mandatu nie dostac.
Bodix, masz racje. To sie dluuuuugo jeszcze nie zmieni.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-06-21, 21:45   

zeeltom napisał/a:
Głupoty w narodzie nie wyplenisz. Pozostaje selekcja naturalna.
A nawet w ludzkości. Zgadzam się z Tobą - obecnie trwa równanie w dół, nie wiem czym to się skończy, chyba niczym dobrym, zaora ktoś naszą cywilizację jak zaorali kiedyś m. in. Rzymian.

gienek333 

Wysłany: 2018-06-21, 22:53   

A ja się nie zgadzam, głupotę można pokonać edukacją, ale nie o to chodzi. Mamy być tępymi robolami w montowniach samochodów ( boję się napisać jakich bo guru wywali post). Trzeba się szanować wzajemnie ; piesi, rowerzyści, kierowcy osobówek, ciężarówek. Takie stare przysłowie "nie rób drugiemu co tobie nie miłe".

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-06-22, 15:25   

gienek333 napisał/a:
A ja się nie zgadzam, głupotę można pokonać edukacją
W edukacji też działa naturalna selekcja - o ile nie zostaje postawiona na głowie.

Odpowiedz do tematu