SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Toyota RAV4 EV jako auto nr 1 w rodzinie
Autor Wiadomość
RaveN 
Administrator

Wysłany: 2018-05-20, 17:55   

highend napisał/a:
Kupię i będę jezdził do każdego salonu Toyoty po drodze ;)

:kufel 8-)

KamilEv 

Wysłany: 2018-05-21, 01:42   

dokfiadnie z quick charge I mam jeszcze jeden zestaw w piwnicy bo kupiłem 4 zestawy. Jeden dla mnie, jeden do wcześniej sprzedanej toyki, jeden do tej co sprzedaje tu w Norwegii ale co na miejscu mi Tony zamontował w Califrornii i jeden na zaś co se kupie kiedyś. Auto polece każdemu z rodziną i nie tylko bo 6,8 czy 7,0 do setki to uraczy każdego plus naprawdę mega miejsce w bagażniku w tej wersji o 27 cm dłuższej od normalnej. Tutaj jest link do tej co sprzedaje tak dla poglądu https://www.finn.no/115907948 wy wiecie i ja wiem hehe

KamilEv 

Wysłany: 2018-05-21, 01:44   

apropos salonow toyoty w pl to oni wszystko mają tylko że na uszczelniacze np trzeba czekac 4 tygodnie, ale wszystko ogarną np w Białymstoku

KamilEv 

Wysłany: 2018-05-21, 01:56   

A i zapomniałem bateria jest chłodzona i podgrzewana plus 42 kw dostępne, ale z tego co pisali na forach to jest 50 kw z buforem lecz nie mogę potweirdzić. Podnoszenie maski hmmm. Dziwne ale po 20 ładowaniach ogarniasz bez używania tego czegoś co podtrzymuje maske a w zestawie gratis dostałem teleskopy które maske unoszą ale nigdy ich nie zamontowałem pomimo wagi maski. A i spokojnie osoba taka jak Killer Racer wstawi wam te gniazdo gdzie chcecie.

krawcu 

Wysłany: 2018-05-21, 08:53   

Ile mocowań na foteliki (ISOFIX) na ta Toyota?

KilleR.racer 

Wysłany: 2018-05-21, 09:07   

KamilEv napisał/a:
A i spokojnie osoba taka jak Killer Racer wstawi wam te gniazdo gdzie chcecie.

Ty mi tu reklamy nie rób bo i tak mam co robić :) Ale byłem u kolegi Kamila i muszę przyznać że auto fajne. Jedynie jaki ja upgrade bym jeszcze zrobił i Kamil też pewnie to uczyni to z racji nie tak dużego pakietu jak w S i X dorzuciłbym webasto (bo jak i w Tesli grzała jest do ciepła w kabinie) . Żeby zima komfort podróży był zacny a i zasięgi na poziomie lata :)

Drobny

Wysłany: 2018-05-21, 12:37   

KilleR ale do Webasto musiał by mieć dodatkowy zbiorniczek z paliwem. co fakt to pomysł super bo za taki komfort płacił by pewnie z 5zł na tydzień ale czy się da? jest tam jakiś obieg cieczy z chłodzenia silnika EV lub baterii?
jak sam teraz pomyślałem włąśnie o mokrym webasto do Volta. Skoro nie mam możliwości skożystania z MyVolt APP to takie rozwiązanie było odpowiednie.

KilleR.racer 

Wysłany: 2018-05-21, 13:05   

Jest wszystko i RAV4 EV i LEAF także wszystko da się zrobić . LEAF'y to namiętnie Rosjanie przerabiają na mokre webasto filmików znajdziesz mnogo na YT. Co do webasto do VOLTA moim zdaniem szkoda kasy i czasu i roboty skoro masz ICE. Jak nie sprzedasz to pakuj lepiej podtlenek LPG i bedzie tanio i bez bulu o cene PB. Tylko do tego trzeba sporo jeździć. Każdy ma coś innego w swojej głowie. Kamil smiga sporo , ja też nie mało więc myślę na różne sposoby. A jak ktoś się kręci tylko w koło komina to tylko przypilnować gniazdek i tyle.

KamilEv 

Wysłany: 2018-05-24, 01:42   

Toyota tak dała ciała że nie produkowała tego auta dalej że nie wiem co. Zrobili by do tego pakiet 60 kWh i by było auto idealne. Gdy robiłem przegląd swojej niebieskiej na sprzedaż to gość też robił przegląd miray na wodór i chodził do okoła i się pytał co i jak i mówił że niedługo to toyota tak wejdzie z EV że chocho :) . Miałem już kilka akcji z ravką. Po szybkim ładowaniu które jest ciałem obcym w aucie przy próbie odjechania wpadało na luz i nic nie chciało jechać, coś z oprogramowaniem chyba nie śmiga do końca, ale odpięcie i zapięcie aku 12v oraz ponowny start naprawia usterkę. O dziwo w tej co montowane było chademo w quickcharg usterka nie wystepuje ale tam też jest inny soft.
Ja w swojej 2013 rok mogę spokojnie się podłączyć do ładowania z typ2 na typ 1 i przy włączonym zapłonie mam możliwość grzania auta przy jednoczesnym ładowaniu, gdy ta z 2014 odłancza ładowanie przy odpaleniu, więc wole stary soft ale ... Z kolei nie ładuje aku 12v podczas odpalonego zapłonu i raz miałem gdzieś na pólnocy Norwegii niemiłe przebudzenie z rozładowanym aku 12v i że to było po raz pierwszy trochę mi zeszło na diagnoze problemu bo jakies dziwne dźwięki z siebie wydawała ale starter ze stacji obok rozwiązał problem w 5 sekund. Co do vebasto i tak i nie bo stacji teraz tyle jest że spokojnie i przy minus 15 da się ogarnąć (160km pomiedzy ładowaniem przy ładowaniu do 80%).
Jeszcze raz: auto idealne dla dużej rodziny i osób które z tą rodziną chcą eko jeździć. Ceny za ładowanie w PL uważam za niepoważne.
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2018-05-24, 08:09, w całości zmieniany 1 raz  

KamilEv 

Wysłany: 2018-05-24, 01:51   

Rozbiłem na dwa posty bo raz już mnie wylogowało gdy pisałem o greenway i nie napisałem później nic.
Ja tutaj przy mojej jeździe mam 2,5 korony za minute i teraz po wejściu leafa 40 uważam że jest to ok :) ale po przekroczeniu 900 koron przez ostatnie 30 dni , nie miesiąca tylko 30 dni mam 40% zniźki co mi daje koło 1 złotówki za kwh!!! plus drogi płatne mam bezpłatnie itd.
Podatek drogowy który wynosi na zwykłe auto 3300 koron ja mam za 400 koron. Połowe za prom a z kartą prepaid mam jeszcze 50% taniej od 50% czyli 25% ceny !!! i to jest droga by EV było dużo w każdym kraju. Nie spominając o tym że przy imporcie auta płacę dokładnie 0 cła , zero Vat czyli u nas MVA i 0 za rejestracje tylko 650 koron za przegląd auta z USA. I tak powinno być też w PL i każdym kraju który chce rozruszać rynek EV.

KamilEv 

Wysłany: 2018-05-24, 02:02   

I już ostatnie: Jak ktoś coś chce kupić z NO z ogłoszenia to ja spokojnie mogę zadzwonić i wypytać co i jak ale ceny są jakie są i coś tam stargować można ale bez cudów.

bro

Wysłany: 2018-05-24, 11:20   

myślę że to będzie dobry rynek na kupowanie 3 letnich modeli 3 za 3 lata :)

swoją drogą, jak oceniasz serwis nabobil.no? jest wart zaufania i można np. korzystać podczas urlopu w Norwegii, czy unikać jak ognia i są same problemy?

KamilEv 

Wysłany: 2018-07-13, 01:05   

Raczej do kupowania używek modelu S niż modelu 3. Po jeździe przez Norwegie, Szwecje i Polskę wiem że podróż ev to tylko dla takich czubków jak ja czy killer Racer :) w Szwecji np 2 ładowarki pod rząd nie działały i prom popłyną sobie. Na szczęście wiedziałem że nie dam rady dużo wcześniej więc przebookowałem bilet bez dużej straty. Każdy by się z niechecił ale ja mogę jeszcze raz jechać bo już wiem ile czasu trzeba mieć na nieprawidłowości :) i jeszcze ten greenway. Te ceny to jakaś parodia plus brak jakiejkolwiek informacji na maila lub SMS że ładowarka w Gdańsku nie działała, ale gdy zmieniłem kartę i nie mogą ściągnąć pieniążków to codziennie jest email.

arczik 

Wysłany: 2018-07-14, 15:11   

O ktorej ładowarce greenway'a w gdańsku piszesz? Pewnie teraz nie nadazaja z informowaniem, bo lato i pojawilo sie milion roznych zapytan jak ludzie zaczeli wyjezdzac i niekoniecznie sprawnie korzystac, bo jeszcze całkiem niedawno odzew byl naprawde ok z ich stront. Co do cen to mam mieszane uczucia, bo jednak moim zdaniem nie sa az tak przeaszdone w porownaniu z utrzymaniem auta spalinowego... tankowanie czy ładowanie wychodzi podobnie bo koszt przejechania 100 km (przy zużyciu na poziomie 18 kWh/100 km - Nissan Leaf) i ładowania szybką ładowarką oznacza wydatek 34 zł. Jest to równowartość 7,4 litrów ON lub benzyny. Czyli koszt ten jest porównywalny z zużyciem ekonomicznego samochodu spalinowego. Dodatkowo no teraz wprowadzili akcje lato z cenami promo przy ładowaniu

Odpowiedz do tematu