SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Naklejki EE na szybę
Autor Wiadomość
aviator 
i3 94Ah rex

Wysłany: 2018-07-25, 16:27   

Jestem za zbiorowym protestem ale .... rex na postoju chyba nie chodzi - poza trybem konserwacji.
Mogę się mylić, bo do tej pory wypaliłem może z 0,5-1 litr na konserwacje i z czystej ciekawości testy akustyczne po trasie :-)

krawcu 

Wysłany: 2018-07-26, 10:01   

Po co Wam te naklejki na CNG czy hybrydy skoro i tak nie wjedziecie nimi na buspasy?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-07-26, 10:27   

Nie chodzi o buspasy, tylko o strefy czystego transportu. Na razie ich jeszcze nie ma, więc naklejka nic nie daje, ale myślę, że takie strefy zaczną powstawać.

krawcu 

Wysłany: 2018-07-26, 11:15   

Widać w ustawie zapomniano dodać słowa "wyłącznie" przy opisie aut na gaz.

bodix

Wysłany: 2018-07-30, 17:52   

W końcu dzisiaj doczekałem się odpowiedzi na moje zapytanie odnośnie naklejek w Słupsku.
Indywidualne numery- dobre sobie czyli 1,2 i 3 z czego 2 i 3 poczekają sobie jeszcze na właścicieli.

"W chwili obecnej naklejki dla mieszkańców miasta Słupska są w trakcie produkcji. Sądzę, że będą możliwe do odbioru za ok. 5 do 10 dni, ponieważ są to naklejki zawierające indywidualne numery ich produkcja wymaga więcej czasu. Proszę kontaktować się bezpośrednio z Kierownikiem Referatu Rejestracji Pojazdów - Panem Radosławem Tęsnym. Tel. 59 84-88-418. Pan Radosław Tęsny będzie dostępny od 30 lipca br. Do tego jednak czasu na pewno nalepek jeszcze nie będzie.

Pozdrawiam - Anna Jaworska - dyrektor COM"

aviator 
i3 94Ah rex

Wysłany: 2018-07-30, 17:58   

Widać maja tam wąską specjalizacje - jeden urzędnik myśli, jeden pisze, jeden wydaje naklejki :-)
Ciekawe czy załapiesz się na ten i dywidualny nr 1 ;)

wojtek9300 

Wysłany: 2018-07-30, 18:26   

No i już. :-D Rozpocząłem ten temat miesiąc temu i właśnie odebrałem swoją nalepkę. Okazało się, że powiatowy urząd ewidencji pojazdów nic więcej niż jest w dowodzie rejestracyjnym nie jest w stanie stwierdzić. Mój VOLT jest pojazdem napędzanym energią elektryczną (w pkt p.3 jest tylko EE), więc naklejkę można mi wydać. Mam nalepkę z numerem 0000001 :lol: Pani chętnie wyda kolejne, ale wspomniany urząd powiatowy nie jest w stanie zrobić zapytania do bazy danych ile jeszcze jest w gminie pojazdów elektrycznych.
Pozdrawiam zelektryfikowanych.

Ps. Liczba zer w numerze chyba świadczy o ambicjach rządu :-P

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2018-07-31, 17:46   

A ja dziś otrzymałem oficjalne pismo z Wydziału Komunikacji w Łodzi...

"Szanowny Panie

Uprzejmie informuję, iż Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów w Departamencie Obsługi i Administracji UMŁ został wyznaczony przez Panią Barbarę Mrozowską-Nieradko, Sekretarz Miasta Łodzi, jako komórkę właściwą do realizacji zadań o których mowa w art. 148b ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260, z późn. zm.), tj. do wydawania nalepek do oznaczania pojazdów elektrycznych i pojazdów napędzanych wodorem.
W tym stanie faktycznym oraz z uwagi na trwający obecnie okres oczekiwania na dostawę nalepek od producenta informuję, iż wniosek o wydanie przedmiotowej nalepki (wniosek nie jest sformalizowany) wraz z kopią dowodu rejestracyjnego (oryginał do wglądu) może Pan złożyć bezpośrednio w sekretariacie Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów w godzinach pracy Urzędu, tj. poniedziałek, środa-piątek (8:00-16:00), wtorek (9:00-17:00). Odbiór nalepki będzie możliwy jeszcze w sierpniu br.
Jeżeli pozostawiłby Pan na wniosku numer telefonu, organ bezzwłocznie powiadomi Pana o możliwości jej odbioru."
W piątek idę złożyć wniosek.

radoslavv 

Wysłany: 2018-08-02, 10:09   

Hehe tak samo napisałem do UM w Łodzi i też dostałem to samo pismo mailem. Widać mają szablon ;)

jas_pik

Wysłany: 2018-08-07, 23:24   

Naklejka numer 1 w Warszawie na moim iMiEV :)
Tylko dlaczego tak późno ?
Odkodowanie długiego numeru naklejki
Pierwsza Część to TERYT ( Krajowy Rejestr Urzędowy Podziału Terytorialnego Kraju)
A w drugiej częsci numer naklejki

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-08-08, 07:03   

Koszalin / Kołobrzeg wiedzą, żecdzwoni ale w którym Kościele? Bylejakość coraz większa

kalex 

Wysłany: 2018-08-08, 07:17   

Hybryda w tonacji zielonej , elektryk w niebieskiej. Widać że to wymyśliła pani intendentka ze stołówki przyzakładowej.

bodix

Wysłany: 2018-08-08, 07:49   

W Słupsku ściemniacze, którym interpretacja zapisów ustawy i uzupełnienia przepisów wykonawczych powiedziały, że mają termin do 23 sierpnia i przez baranków muszę jeszcze czekać.

krawcu 

Wysłany: 2018-08-08, 08:27   

W Grodzisku Maz. naklejki dostępne od 1 sierpnia. Mój tatusiek odebrał na Leafa. Wczoraj się przyjrzałem no i niestety ale zamiast pięknych literek EE jak u jas_pik'a są FF :]

kazikczerniecki
Fireman

Wysłany: 2018-08-08, 10:09   

Ja również odebrałem naklejkę 03.08.2018. W gminie Ożarów Mazowiecki byłem pierwszy czyli Nr 0000001.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-08-08, 21:58   

Złożyłem wnioski i czekam na dwie naklejki. Generalnie jedyny problem jaki się pojawił to kto ma za nie zapłacić ;) Niestety ustawa tego nie precyzuje. Koszt jest śmieszny, bo kilka PLN, ale chodzi raczej o to, jak to zaksięgować, żeby było zgodnie z prawem. Ostatecznie urząd wziął to na siebie.

jas_pik

Wysłany: 2018-08-09, 08:18   

Jak dobrze pamiętam to zgodnie z rozporządzeniem cenę naklejki w gminie miała ustalić rada gminy - w sposób prawie całkowicie dowolny ( rząd ograniczył tylko górną granicę opłaty tak aby nie przekraczała 30 zł) . Ale zapewne żadna gmina nie podjęła uchwały w tej sprawie , bo urzędnicy zupełnie o temacie zapomnieli. Jeśli wydali już bez opłaty to nie będą mogli jej pobrać wstecz.

iwi

Wysłany: 2018-08-09, 13:27   

A czy dla PHEV też są naklejki ? BO piszecie coś o 2 kolorach zielonej i niebieskiej.
Dla ZOE mam niebieską, a czy dla hybrydy jest zielona? Czy już wydają i co ona daje ta zielona naklejka.

krawcu 

Wysłany: 2018-08-09, 13:44   

Na PHEV który nie ma w dowodzie tylko EE nie ma naklejek.
Zielone są na samochody zasilane wodorem.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-08-09, 15:50   

Mam zarejestrowany w w Koszalinie i mają dać znać

tomusy

Wysłany: 2018-08-10, 20:47   

Co się dzieje po wydaniu naklejki? ...w sensie Gmina zgłasza numer naklejki + numer rejestracyjny samochodu do jakiejś bazy danych?
Czyli samochód z naklejką EE zaparkowany w centrum miasta w strefie płatego parkowania jest identyfikowany po naklejce czy po numerze rejestracyjnym z jakiejś bazy danych?

kalex 

Wysłany: 2018-08-10, 21:18   

Baza danych :-D U nas bazy mają to do siebie że powstają latami i nie działają.

Ja ostatnio w Legnicy , wyłożyłem kartkę za szybę , napisałem długopisem - auto elektryczne zwolnione z opłaty za parkowanie.

Czekam na naklejkę , złożyłem wniosek dwa tygodnie temu , dam im czas do końca miesiąca bo itak mnie nie będzie , a beton straszliwy w urzędzie.

jas_pik

Wysłany: 2018-08-10, 21:39   

Jeśli straż gminna korzysta z tej bazy danych to może ( ale nie koniecznie) .
Zgodnie z prawem jedyną oficjalną bazą danych jest CEPIK ( a że w w nim dzięki radosnej "tfurczości" różnych niedouczonych urzędników wprowadzili oni taki burdel w tej bazie że mamy tam Poloneza Mercedsa Bezna i inne tego typu kwiatki.
Służby odpowiedzialne za wystawianie opłat ( w Warszawie jest to ZDM) muszą same uzupełniać bezę danych w urządzeniach wpisując samochody elektryczne ( np na podstawie reklamacji) jako samochody "uprzywilejowane" czyli zwolnione z opłat.
Plakietki mogą im tylko pomóc.
Ale rola plakietek jest zupełnie inna ( one maja być przepustką do wjazdu do stref "czystego transportu" ale że ich gminy nie wprowadziły ( i szybko nie wprowadzą) to już zupełnie inna bajka .

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-08-11, 08:32   

Ja sobie cud malina, info zrobiłem, bo nie zawsze chodzi dwóch strażników by przedyskutować problem i udzielić sobie wsparcia mentalnego a psa nie mają, bo nie lubią być zdominowani.

wodnik7

Wysłany: 2018-08-11, 19:44   

u mnie w Gdansku pan na parkingu (miejskim, nie zadnym prywatnym!) powiedzial, ze jego ustawa nie interesuje, on ma regulamin, i tyle.

a zeby parkowac gratic EV NIE TRZEBA miec naklejki, naklejki sa do wjazdu do "strefy czystego transportu".. wciaz nie wiadomo jeszcze, co z goscmi z zagranicy, ustawodawca oczywiscie nic nie przewidzial...

Odpowiedz do tematu