SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2012-01-04, 11:30
Nissan LEAF w Irlandii
Autor Wiadomość
Mmisiu 

Wysłany: 2018-08-11, 12:14   

Kolego PatrykS bardzo dziękuję.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-08-11, 21:26   

Opcję 2 zrobisz z posiadanego zapewne kabla Type 2 -> Type 1 samemu. Jeśli to jednak nie wchodziw grę to obie opcje są w podobnej cenie, wybrałbym tą pierwszą - bardziej poprawna.

Mmisiu 

Wysłany: 2018-10-29, 10:29   

Witam i pozdrawiam.
Cisza jak makiem....
Czy wiecie, że w Irlandii nie można już zainicjować ładowania zbliżeniową kartą płatniczą?
Dzisiaj zostawiłem swoją kartę ESB w domu, i musiałem dzwonić. Pani z obsługi powiedziała, że zablokowali karty zbliżeniowe inne niż ESB i musiała zresetować słupek, bo po moich próbach kartą debetową jakieś błędy nałapał.
Z innej beczki to ponoć ostatnio ukazał się jakiś artykuł w gazecie o rozpoczęciu pobierania opłat za ładowanie z ładowarek publicznych w 2019, mają sprywatyzować ten sektor ESB który odpowiada za ładowarki.
Ciekawe czy to wprowadzą (bo straszą już nie pierwszy raz) i jakie będą stawki.

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2018-10-29, 12:40   

A bo i o czym tutaj pisać, skoro wszystko działa ;)

Ciekawe jakie te opłaty będą. Firma easygo.ie (ta, która stawia ładowarki pod Lidlami) ma w swoim cenniku od 16 do 35 centów za kWh (w zależności od strefy). Prad w domu kosztuje około 15 centów, więc jesli dzięki poborowi opłat ESB mialo by założyć wiecej szybkich ładowarek to czemu nie...przy założeniu takich cen.

bebosz 

Wysłany: 2019-01-05, 05:52   

Sciema elektro maniacy
dzis bylem u dealera i mysle o wymianie mojego 161 z 24kw na tego teraz z 40kw warto ? czy czekac na tego 60 kw albo 64 bo nie wiem do konca.
ma byc drozszy o 5 tysi podobno bo znowu tylko podobno
pytam wlasciwie BO jak z doswiadczenia wide TO
o tej duzej bakterii slysze juz od 2014r ponad to na 40kw pocisne do duplina bez miedzylondowan tam zatankuje ogarne co chce i cisne na chate czyli new ross. wiec moze nie czekac ? nie warto tzn nie potrzeba. sam nie jestem pewnien
no tak kurczaki lubie tego lifa ze nakulalem z zona prawie 80k kilometeruff wiec wymienic na nowego puki dziala ? no nic w nim nie robilem nic kompletnie nawet serwisow tzn opony wymienilem bo sie skonczyly i poprawili zbieznosc w ramach gwarancji. ALE czy ten nowy ladniejszy lif jest tak dobry jak ten co mam ? czy ktos wie cos uzytkowuje od roku ?
Prosze o porade.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-05, 07:34   

Cytat:

czy ktos wie cos uzytkowuje od roku ?

Od roku, ale chyba nie w Polsce? Prawie rokt temu zamówiłem a dostałem w sierpniu.
http://forum.samochodyele...opic.php?t=2497

Wiem to wątek Irlandzki ale nikt tu nie pisze że na tam takiego?
Jak kasa Ci nie przeszkadza a masz sprawne auto, to bym czekał. Ale ile można ??? Pewnie jak zwykle, a to frustrujące.

Z drugiej strony zasięg i "dwójki ", gdy jest INFRASTRUKTURA jest OK.
Do tego raczej rewelacyjnej różnicy pomiędzy nim ,a tym nowym nie będzie, a cena dwójki spadnie.?
Niemniej jak masz na takim "poziomie" dylematy, chyba bym czekał, przynajmniej do czasu aby go zobaczyć "na żywo" o ile będzie w rozsądnym czasie. A nie rok itd..

[/quote]
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

bebosz 

Wysłany: 2019-01-08, 23:16   

Za okolo godzine jest premiera tego 64 bede ogladal a na jutro umowilem sie na jazde tym 40 zobaczymy co sie okaze.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-09, 10:33   

https://elektrowoz.pl/auta/nissan-leaf-2019-e-plus-bateria-62-kwh-chlodzona-pasywnie-zasieg-364-km-moc-218-km/

No i właśnie , cena czas i na ile on przewyższa stara wersję ??? .

I pewnie rok czekania ??? Sam bym nie wiedział .. :-/
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2019-01-09, 11:05   

A czemu czekasz na Leafa? Dwa dni temu oglądałem Konę 191 na żywo i moja żona stwierdziła, że się jej bardziej podoba.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2019-01-09, 11:16   

A ja i tak za te kase bralbym stara tesle, jak Przemek:)

krawcu 

Wysłany: 2019-01-09, 13:10   

Nowy Leaf E+ w Polsce od 201 200 zł
https://www.nissan.pl/poj...-kontakcie.html

bro

Wysłany: 2019-01-09, 16:48   

hahaha, ciekawe ile się natnie! :lol:

bebosz 

Wysłany: 2019-01-11, 00:18   

Spoko wiec decyzja podjeta zamowilismy 40 kilo liscia
decyzja oparta na osobistych potrzebach Po co czekac prawie rok skoro i tak nie zalatwia nam 62kw sprawy kompletnie a 40kw w wiekszosci sprawe nam zalatwia ( wiele miejsc ktore czesto odwiedzamy bedziemy mogli odwiedzac bez tankowania po drodze) wiec za 3 lub 5 lat kiedy znowu bede buszowac po rynku samochodow elektrycznych to mam wiare na pojazd wiekszy i z zasiegiem w zimie przy full ogrzewaniu i predkosci podroznej 120km/h ostrej jazdy zasiegiem nie mniejszy niz 440km bo to jest nasz ostateczny cel tak jak w aparatach fotograficznych naszym celem byl 8MP wszystko co powyzej spoko ale nie ma presji . dziekuje za rady panowie i panie. a co do hyundai kona to tak jest ladny chyba troszke mniejszy i z wieksza bateria bodajze taka jak w nowym prezentowanym wczoraj lisciu i okolo 6k drozszy wiec tak jak lisci nie rozwiazuje sprawy kompletnie wiec poczekamy bo 40kw zalatwia wiekszosc naszych potrzeb . jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-11, 06:27   

Gratulacje . Co nowe to nowe . Zawsze to własne roztocza w są hodowane . :mrgreen:

Jak okazało się ,że rewolucji nie ma , to tylko zasięg różni te auta .
Moc , ale i u tego jest aż za duża , Cieszy ekran większy , No i aktualizacje Online .i tyle
Ale czy wart ceny, jeśli dotychczasowy wystarczy ??

Też mam nadzieję , ża za 4ry lata wachlarz wyboru będzie wiekszy, że ale nie chce "zejść z wyposażenia ".Patenty podobne jak u Nissana E-Pedal i Autopilot Muszą Być !!!!
:kufel

Odpowiedz do tematu