SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedłużacz z kablem zwykłym czy zwijanym i jaka długość ?
Autor Wiadomość
jkret 

Wysłany: 2018-09-09, 07:55   Przedłużacz z kablem zwykłym czy zwijanym i jaka długość ?

Jakie są Wasze doświadczenia ?

Czy lepiej kupić przedłużkę z kablem zwykłym czy zwijanym (typu sprężyna) ?

I jaką długość polecacie, czy 2m czy 5m a może dłuższe są potrzebne ?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-09-09, 16:49   

jkret napisał/a:
Swój mam zwykły, zwijany jest przy dwóch stacjach w Gdańsku, więc trochę o tym i o tym mogę powiedzieć. Sprężyną zwykle będziemy z którejś strony szorować po samochodzie - jakoś mi to nie podchodzi. Zwykły będzie leżał jakąś częścią na ziemi - w deszczu zwijanie go nie jest przyjemnością. Dorobiłem sobie bęben i swój rozwijam na taką długość, żeby nie leżał na ziemi, i to mi się sprawdza.

jkret napisał/a:
Nie ma tak długiego kabla, ktory kiedyś nie okaże się za krótki :-) Im dłuższy tym łatwiej sięgnąć do stacji z dalszego wolnego miejsca, kiedy to właściwe jest zastawione. 5m przeważnie wystarcza z zapasem, i to najbardziej popularna długość, ja bym celował w 7-8, bo 10 to już ciężkie i mało wygodne się robi. Żonie co prawda niedawno zmajstrowałem 14m - bo tyle potrzeba było na działce od ładowarki do jej ulubionego miejsca parkingowego :-)

wodnik7

Wysłany: 2018-09-09, 17:24   

Ja mam 7, ale auto dlugie, wiec sie przydaje. Choc gdy mialem 5m, tez dawalem rade..

Ferdek 

Wysłany: 2018-09-11, 08:32   Re: Przedłużacz z kablem zwykłym czy zwijanym i jaka długość

jkret napisał/a:

Czy lepiej kupić przedłużkę z kablem zwykłym czy zwijanym (typu sprężyna) ?

Najdłuższy jaki niedawno widziałem to 10-cio metrowy prosty Schneider Electrica.

Gdzieś czytałem, że przedłużki nie są zalecane. Miałem okazję kilka dni pojeździć elektrykiem to tak jak Koledzy piszą - 5m spokojnie wystarczy - chyba, że ładowarka stoi dalej i wstawisz np; Leafa nosem odwrotnie. Jak masz klapkę z boku to jakbyś nie wstawił - da radę.

Ja osobiście bym wolał sprężynę, nie trzeba go czyścić tak często, ale też niestety nigdzie nie ma informacji na ile można go rozciągać - niektórzy podają długość roboczą, a niektórzy długość fizycznie kabla.

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2018-09-11, 09:16   

Zwijany warto rozwinąć nawet jeśli nie potrzeba pełnej długości, bo przy ładowaniu wielogodzinnym nie zdoła odprowadzić ciepła i się usmaży.

jas_pik

Wysłany: 2018-09-11, 20:37   Re: Przedłużacz z kablem zwykłym czy zwijanym i jaka długość

Ferdek napisał/a:
Ja osobiście bym wolał sprężynę

Pewnie dlatego że jej nie używałeś nigdy.
Ja używałem i nie polecam. ładnie się prezentuje tylko w folderach reklamowych a jest totalnie niewygodna w codziennym użyciu i wbrew pozorom zajmuje znacznie więcej miejsca niż standardowy.
A dla mnie długość 4- 5 metrów dla samochodu miejskiego to świat i ludzie

Ferdek 

Wysłany: 2018-09-14, 09:20   Re: Przedłużacz z kablem zwykłym czy zwijanym i jaka długość

jas_pik napisał/a:
Ferdek napisał/a:
Ja osobiście bym wolał sprężynę

Pewnie dlatego że jej nie używałeś nigdy.
Ja używałem i nie polecam. ładnie się prezentuje tylko w folderach reklamowych a jest totalnie niewygodna w codziennym użyciu i wbrew pozorom zajmuje znacznie więcej miejsca niż standardowy.
A dla mnie długość 4- 5 metrów dla samochodu miejskiego to świat i ludzie

Pewnie...nie :)
Używałem zarówno prostych jak i sprężyn, i to nie tylko tych 2,5mm2, ale 6mm2 przekroju wewnętrznych przewodów. Trochę pancerna ale i tak wygodniejsza dla mnie i nie leży na gruncie.

Zajmuje może nieco więcej miejsca, ale jak masz pokrowiec to do ogarnięcia i zajmie tyle samo co prosty. Miałem okazję używać prostego 5m 32A i szczerze mówiąc zwijanie zabłoconego sztywnego kabla, jak pada deszcz nie należy do przyjemności. Ktoś potem bagażnik też musi posprzątać... :roll:

jkret 

Wysłany: 2018-10-09, 17:10   

Ja pozwolę sobie dodać jedynie jeszcze pierwsze doświadczenie przy outlanderze, że 5m nie raz już się okazało za mało :-(

Prawdopodobnie powinno być conajmniej 7m

jas_pik

Wysłany: 2018-10-09, 17:25   

jkret napisał/a:
przy outlanderze, że 5m nie raz już się okazało za mało :-(
Prawdopodobnie powinno być conajmniej 7m

Zapewne wynika to z długości pojazdu, bo Outlander to aż 4,8 m
moje trojaczki mają tylko 3,5 m i dla mnie 5 m jest OK
A po to żeby się nie nurzał w błocie jeśli jest za długi wystarczy zastosować pasek z rzepem.
Mój nigdy nie leży na ziemi :mrgreen:

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2018-10-09, 18:58   

A ja szukam takiego 2m, najlepiej w formie sprężyny :) Oryginalny albo bez sensu długi jak stoję przodem, albo i tak braknie jak zaparkuje tyłem (pod ładowarką domową), a jeszcze nigdy w trasie nie stałem nie-nosem przy słupku.

Odpowiedz do tematu