SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Energia ze słońca.
Autor Wiadomość
wodnik7

Wysłany: 2018-09-10, 16:31   

Taki powerwall nie jest zly, ale off gridu u nas sie faktycznie nie da zrobic. Przy cenach akumulatorow nie ma to tez naprawde zadnego sensu ekonomicznego, poza tym nikt nie wie, co kiedys bedzie. Wszystko sie moze zmieniac..:)

Ja mam solary od ponad roku, i jestem bardzo zadowolony, rodzina rowniez.

I nawet jesli 20% „daje w prezencie“, to zawsze te (marne bo marne), ale ok 800-1000kWh zielonej energii do kogos idzie (a moze to np. „bilansujac“ odbieram ladujac gdzies samochod elektryczny?;))

EVgarage 

Wysłany: 2018-09-10, 19:58   

A jeszcze mnie dziwi to, że jak są dofinansowania np z BOŚu, to nie są to dofinansowania do instalacji tylko do kredytu.
Oczywiście finalnie to i tak się jest na plus ale to takie zmuszanie do brania kredytu.
Przynajmniej ja nie znalazłem innej opcji zakładając, że sam ogarnę temat

gienek333 

Wysłany: 2018-09-10, 22:28   

A ile paneli i aku chcesz zainstalować ?

EVgarage 

Wysłany: 2018-09-11, 07:25   

640Wp w dwóch panelach i 4kWh akumulatorów. Ma to zasilić większość urządzeń w domu - lodówkę, kocioł, komputery, światło itp itd. Jestem bardzo ciekaw jak to w praktyce wyjdzie ;)

krawcu 

Wysłany: 2018-09-11, 07:32   

Jak to wyjdzie zależy od tego jak dużo energii te odbiorniki zużywają w ciągu doby.
Bazując na pracy moich dwóch paneli (520Wp) mogę przypuszczać że będziesz uzyskiwał dziennie od 0,1 do 2,7kWh.
Akumulatory raczej będą ciągle rozładowane.

Jakiś czas temu odzywał się tu gość który skonstruował sobie baterię i ładuje je panelami. Do tego ma algorytm który sprawdza pogodę na następny dzień i jak ma nie być słońca to w nocy na II taryfie doładowuje baterie. W ten sposób nie zużywa prądu w I taryfie.

EVgarage 

Wysłany: 2018-09-12, 07:08   

No zobaczymy, jestem nieco bardziej pozytywnie nastawiony. Pobór energii przez podstawowe urządzenia raczej nie jest za duży choć nie liczyłem szczegółowo. Bo nie wiem np jak często włącza się lodówka

Nie widzę sensu ładowania aku z sieci. Po prostu gdy akumulatory się rozładują przechodzi na zasilanie sieciowe i tyle. Gdy solary doładują to się znów przełączy. Ładowanie, rozładowywanie i przetwarzanie w jedną i drugą to straty za które trzeba zapłacić.
(Puki co nie myślę o zmianie taryfy)

krawcu 

Wysłany: 2018-09-12, 08:30   

Piki na wykresie poniżej pokazują pracę lodówki w ciągu prawie całej doby (Samsung ok 5-letni)

EVgarage 

Wysłany: 2018-09-12, 08:38   

Super! Dzięki, to bardzo interesujące. Na osi rzędnych jest moc? Bo moja lodówka ciągnie 120W podczas pracy

krawcu 

Wysłany: 2018-09-12, 08:42   

Tak, na rzędnych jest moc.
Polecam kupić watomierz do gniazdka to pokaże jakie masz zużycie.
Kiedyś przez miesiąc sprawdzałem to na mojej lodówce i wyszło że średnio na dobę zużywa 0,934 kWh.

jasam 

Wysłany: 2018-09-12, 13:11   

wodnik7 napisał/a:
jasam napisał/a:

Prosument jest bardzo dobrym rozwiązaniem, do tego uczciwym, bo dla wszystkich i nie powoduje dużych problemów ze stabilnością sieci tak jak duże farmy dla bogatych.
Jakby siła prosumentów wzrosła to można by spróbować walczyć o wyższe opusty i było by super

Moglibysmy bez demagogii?? Po co dzielic ludzi?? Ja dalbym pozwolenie na wrzucanir pradu do sieci kazdemu, oprrator po to bierze pieniadze (niemale!), aby siec stabilizowac. Mozna magazyny energii wrzucic, i tyle.

A niby kopalnie to dla „biednych“ sa? Zamiast Ostroleke C stawiac, przeznaczyc na magazyny energii i pozwolic wreszcie ludziom stawiac (takze male) PV.

Demagogia (gr. demos lud, agogos wiodący, prowadzący) – wpływanie na opinię publiczną poprzez działanie obliczone na łatwy efekt, poklask. Czy naprawdę o to mnie posądzasz?
Pochwaliłem tylko rozwiązanie o które długo walczono. Na uwolnienie rynku wytwarzania energii nie ma nadziei w najbliższym czasie (nad czym boleję) biorąc pod uwagę układ sił w Polsce ale i na świecie . Pamiętaj że energia to jeszcze w wielu miejscach dobro o które ludzie się zabijają
Ostatnio zmieniony przez jasam 2018-09-12, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  

jasam 

Wysłany: 2018-09-12, 13:19   

mylisz się! chodziło o to że sieć wytrzyma obciążenia na jakie ją projektowano i nie zdarzy się że "prosument" dostanie figę gdy obok postawi się farmy. Prosument to chyba znana definicja? A i na farmy też kilku przedsiębiorców dostało pozwolenie, więc nie wiem o co Ci chodzi
Ostatnio zmieniony przez jasam 2018-09-12, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  

wodnik7

Wysłany: 2018-09-12, 13:25   

Znowu o cwaniakach? Zlym jest stawianie np. wlasnie jetej Ostroleki C.

Operator musi zadbac o stabilnosc sieci, juz to raz napisalem. Jestem i za prosumentami, i za wielkimi farmami. A Ty tylko za pierwszym, i wszystko, co nie pasuje do Teojego zdania, niestety oczerniasz.

Przykre:((

jasam 

Wysłany: 2018-09-12, 14:05   

wodnik7 napisał/a:
Znowu o cwaniakach? Zlym jest stawianie np. wlasnie jetej Ostroleki C.

Operator musi zadbac o stabilnosc sieci, juz to raz napisalem. Jestem i za prosumentami, i za wielkimi farmami. A Ty tylko za pierwszym, i wszystko, co nie pasuje do Teojego zdania, niestety oczerniasz.

Przykre:((

to już ostatnia odpowiedź na twoje zaczepki.
Sposób w jaki zwracasz się do mnie jest obraźliwy. Uczepiłeś się pojedynczych słów. Atakujesz choć nie znasz moich poglądów np na Ostrołękę, bo trudno je przedstawić w całości gdy chce się wyrazić konkretną opinię na konkretny temat.
Powodzenia w życiu anonimowy zdobywco postów.

wodnik7

Wysłany: 2018-09-12, 14:16   

Jasam, dobrze, ze konczysz, bo nie ja zaczepiam, a Ty mnie jednak znow nieladnie nazywasz. No coz.

piero 

Wysłany: 2018-09-14, 22:06   

krawcu napisał/a:
Tak, na rzędnych jest moc.
Polecam kupić watomierz do gniazdka to pokaże jakie masz zużycie.
Kiedyś przez miesiąc sprawdzałem to na mojej lodówce i wyszło że średnio na dobę zużywa 0,934 kWh.

Dobry wynik. 14-letni Electrolux zużywa mi średnio 1.3 kWh dziennie w lecie i 1.1 kWh w zimie.

BTW, nie wiem, jak u innych OSD, ale w Tauronie dosyć wygodnie zużycie energii można śledzić poprzez elicznik.tauron-dystrybucja.pl.

Odpowiedz do tematu