SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Kangoo Z.E. "12 uszkodzony falownik
Autor Wiadomość
vaiker 

Wysłany: 2018-09-23, 08:03   Renault Kangoo Z.E. "12 uszkodzony falownik

Renault Kangoo Z.E. , ładowany z evse, przy 70 procentach cos zaczeło buczeć i odłączono od łądowania, odpalono pojazd, przejechał 20 metrow i wywalilo bezpiecznik 255amper od baterii trakcyjnej, po wymianie bezpiecznika pojazd wywala uszkodzenie silnika na desce rozdzielczej, bateria naladowana w 70%, CANZE pokazuje temperatury i napiecia na celach. Wywalalo po podpieciu interfejsu 10 bledow modulu PEB (czyli falownika) po wymianie na falownik z innego sprawnego pojazdu wywala 2 bledy : DTC1001 Internal component failure oraz DTCD003 CAN communication invalid signal. Ma ktoś pomysł co jeszcze sprawdzić ?

MOTORASTA

Wysłany: 2018-09-23, 15:14   

Została przeprowadzona adaptacja falownika ?

vaiker 

Wysłany: 2018-09-23, 16:27   

zrobią mi to jakims dedykowanym urządzeniem w serwisie renault czy jest jakis inny automagiczny sposób na to ?

gienek333 

Wysłany: 2018-09-23, 19:07   

Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale często takie "większe" falowniki mają "płytę mocy" i sterowania (czasem i więcej). Jak jest uszkodzony moduł mocy, to można dać sterowanie od starego falownika, wtedy mamy całą komunikację i ustawienia.

vaiker 

Wysłany: 2018-10-06, 15:40   

po otwarciu falownika ukazał się węgiel (swoją drogą świety pomysł francuzów na śruby zrywalne...) więc przełożenie płytki z "id" odpada ;] , wie ktoś gdzie w małopolsce albo jakim sposobem wczytac inny falownik do auta ? magicy i serwis renault odmawiają tłumacząc że nie maą akredytacji do elektryków i nawet nie chcą się podłączyc komputerem

MOTORASTA

Wysłany: 2018-10-06, 18:43   

Falownik mysi być "czysty" więc przed wymontowaniem trzeba go wykodować w aucie z którego pochodzi, chyba że masz nową sztukę to nie ma takich problemów. Używany a nie wykodowany jest nic nie warty. Wiem to od osoby wykodowującej sterowniki niestety innej marki; chyba że w Renault jest inaczej w co wątpię. Trzeba by było popróbować bo i tak teraz to cegła nic nie warta

gienek333 

Wysłany: 2018-10-06, 20:11   

Węgiel też się przyda ;) . Gdybyś przejeżdżał przez Krk, to możesz zabrać ten "węgiel", rzucim okiem. Mnie takie rzeczy nie przerażają. Już trochę falowników i innych gadżetów udało mi się naprawić.

Odpowiedz do tematu