SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 500e California
Autor Wiadomość
electriCARs.pl 
Igoras

Wysłany: 2018-06-25, 18:06   

Tak jak napisałem chodzi o to aby było jak najtaniej.
Właśnie poszedł taki w czwartek...nawet nie wiem za ile...był zmiażdżony z obydwu stron górą,przetarty,wszystkie poduchy wystrzelone ale dół nietknięty.

Karwoś 

Wysłany: 2018-07-15, 22:59   

Pytanie do znawców:

Akumulator 12V - Czy jest ładowany podczas ładowania Baterii??

Pytam gdyż:

Wyjechałem na urlop - 7 dni bez użytkowania Fiaciora - 7 dni stał w garażu, ok 61% AKU. Wyjeżdzając z garażu zapaliła się kontrolka Aku i zgasła po 4 sek.

Dzisiaj już nie odpalił - stał na parkinku w całonocnym deszczu. Komunikat- service 12V battery final warning :) - wiadomo o co chodzi.
Wyjąłem z samochodu - 9,84V. Ładowałem dzisiaj ok 6h - 12,45V.

To dość częsta przypadłość 500e nawet jak aku jest ok - wystarczy reset.

W związku z tym pytam czy jest możliwość by samochód ładował akumulator jak ładuje się bateria? To dość logiczne że w przypadku kiedy Napięcie Aku spadło np poniżej np 11.8 powinno uruchomić się dodatkowo ładowanie akumulatora - przecież rozwiązanie techniczne jest proste - w zasadzie już istnieje - system wykrywając spadek napięcia na aku uruchamia szynę by część prądu kierować do podładowania aku.

Tego typu problemy występują też w lexusach ale podjrzewam że i innych hybrydach/elektrycznych.
Czemu producenci tego nie załatwią? Mało tego - 500e zapewnia wymianę akumulatora na nowy w okresie 36 miesięcy - niektórzy wymieniąją go kilkadziesiąt razy w tym okresie.
W c-max hybrid 2013 też niektórzy potrafią wymieniać aku kilkadziesiąt razy w okresie gwarancyjnym - toż to masakra marketingowa producenta.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-07-16, 00:03   

Karwoś napisał/a:
W związku z tym pytam czy jest możliwość by samochód ładował akumulator jak ładuje się bateria?
W Amperze tak jest - ładowarka (przetwornica AC 230V / DC 360V) ma również wyjście 12V, dzięki czemu nie trzeba włączać przetwornicy DC 360V / DC 12V w czasie ładowania (jest ona używana tylko w czasie jazdy). Widać to fajnie w czasie zabawy z programowaniem pory ładowania - lampka w podsufitce świeci jaśniej w czasie ładowania :-)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-07-16, 07:11   

Leaf cierpi na tą samą przypadłość. Akumulator 12V nie jest ładowany w czasie ładowania auta (jest jedynie doładowywany w razie potrzeby). Tak samo w czasie jazdy - ładowany jest tylko na początku jazdy, przez kilka minut. Doładowywany jest również przy wyłączonym aucie, ale tylko w określonych warunkach (między innymi w określonym czasie od wyłączenia auta). Wszystko to za mało, żeby utrzymać dla akumulatora 12V odpowiednie warunki i mimo iż siedzimy na 24kWh energii to zdarza się, że nie odpalimy auta, bo akumulator 12V się rozładował. W leafie nie trzeba go wyciągać ani odłączać od auta - wystarczy jedynie naładować. Można również odpalać auto na kablach podłączonych do innego auta (tak jak spaliniaki). Ale to i tak żenujące - gdyby akumulator 12V ładował się przez cały czas w czasie jazdy (jak w spaliniaku) to problemu by pewnie nie było.

electriCARs.pl 
Igoras

Wysłany: 2018-07-21, 19:46   

Nie mogę napisać prywatnej wiadomości do michal.mat i maniek...czy możecie odezwać się do mnie?Mam jedno pytanie.

Karwoś 

Wysłany: 2018-07-22, 23:43   

A podpowiedzcie jak to jest z ładowanie AC/DC ? Fiata 500 ładuje się z AC. Z DC nie można. Ale jak ładuje się bateria z hamowania? Czy to nie jest przypadkiem ładowanie DC ? Co za problem w takim wypadku byłoby umożliwienie ładowania DC z gniazdka?

Podczas hamowania bez problemu osiąga się - 30kW. a nawet lepiej. Czy jest to tylko przystosowane na chwilowe obciążenie?

jas_pik

Wysłany: 2018-07-23, 00:59   

Właśnie tak ale do tego trzba trochę elektroniki do zarządzania .
Właśnie podałeś w jaki spsób w Renault ZOE a dokładnie producent układu ładowania i napędu ( Continental - oddział w Polsce) opracował i dostarczał szybką ładowarkę o nazwie Kameleon która ładowała ZOE nawet prądem 44 kW .
Pamiętaj silnik w trybie regeneracji wytwarza prąd trójfazowy .
Ale oczywicie jest on prostowany ( może niezbyt wydajnie) na IGBT kontrolera jazdy .
Ale szybkie ładowanie DC wymaga jeszcze trochę eltroniki do regulacji ładowania.

electriCARs.pl 
Igoras

Wysłany: 2018-07-30, 12:19   

Cześć,czy ktoś z Was ma do sprzedania klapkę "wlewu paliwa" ?

Domin 

Wysłany: 2018-08-23, 23:45   

Chciałbym przywitać się w gronie posiadaczy Fiata 500e. Jestem pod dużym wrażeniem tego auta...

Karwoś 

Wysłany: 2018-09-15, 16:01   

Witam i od razu zaznaczę że i jak nadal jestem pod jego wrażeniem. :)

wilczek1

Wysłany: 2018-10-09, 20:05   

Witam i mam pytanie czy ktoś tutaj na forum ma może kontakt z kolegą "seboo" poniewaz mam ten sam problem z modułem PBCM w 500e a on podobno rozwiązał ten problem. Potrzebowałbym się dowiedzieć gdzie mu fiacika naprawili.

electriCARs.pl 
Igoras

Wysłany: 2018-10-12, 07:57   

z tego co mi wiadomo seboo odpuścił i rozebrał swoje auto na części...nikt tego w Polsce nie naprawia.

Odpowiedz do tematu