SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na motocykl hybrydowy
Autor Wiadomość
vanhris

Wysłany: 2018-10-22, 07:43   Pomysł na motocykl hybrydowy

Witam,
Ostatnio urodził się w mojej głowie taki pomysł, aby do motocykla 125cc dodać silnik elektryczny. Zadanie ułatwia fakt, że mam zestaw do konwersji roweru na elektryczny i składa się on z: silnika 1,5 kw, baterie li-Ion mam 25Ah 48V, plus sterownik. Mam jednak kilka problemów, które wydaje mi się, że mogą cały misterny plan rozwalić. Po pierwsze, czy silnik a dokładnie piasta silnika wytrzyma obciążenie znacznie wyższe od roweru. Po drugie myślałem o zamontowaniu tego silnika pod przednie koło, ze względu na łatwiejszy montaż, nie wiem czy to dobry pomysł. Po trzecie jaki motocykl wybrać pod tą przeróbkę, żeby nie podnosić kosztów myślałem o motocyklu z kołami szprychowymi, tak aby tylko wyjąć piastę, szprychy, poszukać gdzieś w internecie szprych o parametrach zgodnych z silnikiem. Czwarty problem czy silniki da rade a dokładniej ma on maksymalną liczbę obrotów 600 na minutę, jeżeli koło rowerowe ma 29 cali a koło motocyklowe ma 18 cali może to oznaczać, że silnik osiągnie bardzo szybko maksymalną liczbę obrotów. Oczywiście taka przeróbka prawdopodobnie nie będzie spełniała wymogów technicznych ale na razie na to nie patrzymy. Czy ktoś widział może podobny pomysł gdzieś w internecie bo ja niestety nie. Jak myślicie czy taka przeróbka ma sens? Dzięki z góry za odpowiedzi.

Silnik który jest zbliżony parametrami do mojego

Silnik znaleziony na alliexpress który chyba bardziej pasowałby do konwersji

jas_pik

Wysłany: 2018-10-22, 08:01   

A może kup u mnie gotową ramę z silnikiem ( cały kompletny napęd) fabrycznego skutera elektrycznego Peugeot Scootelec.
Silnik nominalnie paruje na 18V i ma wtedy 1,5 kW . Przy zasilaniu 48V będzie miał moc rzędu 4 kW .
A cena do uzgodnienia ( moja propozycja to 700 zł )
Kontakt przez PM lub FB

gienek333 

Wysłany: 2018-10-22, 08:06   

Silnik BLDC z magnesami (taki jak chcesz użyć) działa jak prądnica i jeżeli jego prędkość przekroczy wartość napięcia aku, to zacznie je ładować i hamować motor, więc trzeba policzyć jakie napięcie zasilania było by potrzebne. Drugi problem który może wystąpić, to częstotliwość zmian prądu w cewkach silnika (zależy od rodzaju blach i głębokości magnesowania). Można to sprawdzić rozkręcając silnik innym (np. szczotkowym) i sprawdzić przy jakich obrotach wzrasta opór silnika (zaczynają grzać się blachy). Zapraszam na pojazdyelektryczne.org

Odpowiedz do tematu