SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
samochody elektryczne na allegro
Autor Wiadomość
zb1g

Wysłany: 2018-10-28, 21:46   

https://www.otomoto.pl/of...html#fddc969936

Polecam sprzedawcę. Kupiłem u nich amperę i pogadaliśmy też o Tesli bo wtedy pierwszy raz widzieli z bliska :) Widzę że się przełamali i mają pierwszą w ofercie. Handlują dobrymi autami, nie są komisem tylko kupują na siebie i odsprzedają.
Gdyby ktoś nie chciał białej, bez vatu od Michała to myślę że auto warte polecenia.

michals

Wysłany: 2018-10-28, 22:53   

ded napisał/a:
Rozglądam się za Leafem w cenie do 50 tyś (to już max max, co mogę wydać). Szukam tak do 200km od Ciechanowa, ale jak warto to pojadę i 500. Moim faworytem jest
https://www.otomoto.pl/of...PYhI#xtor=SEC-8
Po lifcie czyli pompa ciepła, przebiegu nie komentuję, bo wiadomo jak to w PL. Zimówki w cenie, więc kolejny atut.

Szkoda czasu na tego polifta. Oglądałem go. Auto bardzo zaniedbane, podsufitka jakaś odciśnięta, jakby pralka w nim jeździła albo lodówka, opony każda inna, kierownica przekrzywiona/krzywo założona. Co do naprawy to był uszkodzony lewy przedni błotnik - naprawa za pomocą szpachli - widać pory w lakierze w tym miejscu.

Ogólnie auto może być pewnie w porządku i wszystkie te elementy mogą dać Ci pole do manewru przy negocjacji ceny a później sobie sam porobisz, ale równie dobrze może być mina. Do tej pory chyba wszyscy oglądający odpuszczali, bo jest to jeden z dłużej wiszących na otomoto Leafów.

Pozdro

ded 

Wysłany: 2018-10-29, 00:40   

Dzięki, krzywa kierownica to raczej nie ustawiona zbieżność po tym dzwonie w błotnik. Drążek kierowniczy wymieniony, ale naprawa po najniższych kosztach, jak w przypadku kiepskiego malowania. Ewentualnie, coś jeszcze może być zgiete.

wodnik7

Wysłany: 2018-10-29, 05:16   

zb1g napisał/a:
https://www.otomoto.pl/oferta/tesla-model-s-fv23-europa-422ps-7osob-gwarancjaeuropejska-ID6BsavO.html#fddc969936

Polecam sprzedawcę. Kupiłem u nich amperę i pogadaliśmy też o Tesli bo wtedy pierwszy raz widzieli z bliska :) Widzę że się przełamali i mają pierwszą w ofercie. Handlują dobrymi autami, nie są komisem tylko kupują na siebie i odsprzedają.
Gdyby ktoś nie chciał białej, bez vatu od Michała to myślę że auto warte polecenia.

Dziekuje o wspomnieniu o mojej:) ta rowniez ladna, acz dziwi mnie rok produkcji: wedlug mojej wiedzy, signature byly w Stanach w 2012 i 500 sztuk w Europie - w 2013 roku. Hm:)

Niemniej jednak jezdzic bedzie, acz chyba ciut drogo. Fajnie, ze europejska!

Carlos 
EV Owner

Wysłany: 2018-10-29, 10:42   

Polecam przeczytać opis

https://www.otomoto.pl/of...g-ID6Brcg5.html

Paciotti 

Wysłany: 2018-10-31, 15:14   

Czy ktoś może był na miejscu i oglądał tego Smarta?
https://www.otomoto.pl/of...html#fc306d65f4
Po kolizji we Francji, wygląda na to, że ramę ma całą. Z tego, co wiem, po podpięciu ładowarki wyskakuje błąd. Pewnie zbyt długo auto nie było ładowane i trzeba przeprowadzić reanimację. Cena wydaje się ok, ale przy naprawach przekroczy pewnie mocno 30 tys. zł, a za tyle można już rozglądać się za sprowadzeniem czegoś z Zachodu w całości. Co sądzicie? Interesował się ktoś?

jas_pik

Wysłany: 2018-10-31, 23:19   

Tak oglądałem - wywalone poduszki obie . Elementy budy odpowiedzialne za bezpieczeństwo wglądają na nienaruszone . Uderzenie było przy dość małej prędkości .
Uszkodzona jest także lewa przednia felga. Nastąpiło także uszkodzenie wahacza lewego ale sprzedawca wymienił na jakąś używkę ( nie wiem czy właściwą bo samochód nie stoi poprawnie )
Wg specyfikacji Mercedesa wywalenie poduszek uruchamia również zabezpieczenia ( mikroładunki wybuchowe odcinające zasilanie HV) .Co oznacza że trzeba będzie wymienić nie tylko moduł przeciążeniowy ale także przewody zasilające ( podobno są magicy co je naprawiają) .
Dodatkowo do wymiany szyba przednia - pęknięta, oczywiście także cały przód i lampę lewą .
Koszt nowych części ( bez robocizny) to ponad 20 000 zł .
Można ich szukać oczywiście taniej na szrotach.

Paciotti 

Wysłany: 2018-11-01, 10:35   

O ile blacharka byłaby jeszcze do ogarnięcia, o tyle wymiana przewodów i modułu to już chyba za dużo szczęścia jak dla mnie ;) Sprzedawca mówił, że ktoś podjechał ze swoją ładowarką i próbował auto uruchomić, ale wyskakiwał błąd i trzeba by z tym powalczyć podpinając komputer. Pewnie mogło chodzić nawet o Ciebie :) Ale skoro bez fizycznej naprawy elektryki żaden komputer nie da tu rady, to nie jest to aż taka okazja.
A propos: może ktoś orientuje się, gdzie w Europie najlepiej szukać elektrycznych Smartów do sprowadzenia? Importował ktoś?

jas_pik

Wysłany: 2018-11-01, 10:48   

Tak to ja byłem z EVSE .
Blacharka jest Ok. To tylko cały kompletny zderzak przedni do wymiany a to przecież plastik.
Smarty ED są produkowane w fabryce we Francji a gdzie je nabyć - albo Francja albo Niemcy albo Norwegia bo tam się ich najwięcej sprzedawało ( chociaż w USA też sporo)

Paciotti 

Wysłany: 2018-11-01, 14:55   

Faktycznie, w instrukcji jest mowa o odcięciu zasilania w razie kolizji:
Ciekawe tylko, czemu w ogłoszeniu jest napisane "pali i jeździ", skoro jak rozumiem, bez wymiany modułów jest to niemożliwe. I chyba wózek widłowy na jednym ze zdjęć też to trochę tłumaczy ;)

jas_pik

Wysłany: 2018-11-01, 15:50   

Wiesz jak to jest u handlarza :)
Instalujesz sprawny akumulator pokładowy 12V, wkładasz kluczyk kluczyk i przekręcasz i wszystko świeci na wyświetlaczu :) Nawet navi sie uruchamia :)
Co prawda nie możesz wejść w ustawienia bo wyświetla błędy krytyczne zderzeniowe i blokuje wejścia w ustawienia.
Możesz nawet przełączyć z pozycji P na N . Czyli możesz przetoczyć :)
Możesz podłączyć EVSE - wykryje jej podłączenie ale nie rozpocznie ładowania .
Jak postoi u handlarza jeszcze trochę to może zmądrzeje i obniży cenę bo niedługo akumulatory HV padną i wtedy wartość tego pojazdu będzie już niewielka.

Paciotti 

Wysłany: 2018-11-01, 17:02   

Będę szukał jednak czegoś jeżdżącego i w całości :D Swoją drogą ciekawe, ile auto jest realnie warte. Skoro niezłe jeżdżące egzemplarze można już wyłapać za, powiedzmy, 35 tys. zł, to tu - a w naprawę jak piszesz trzeba wsadzić ok. 20 tys. zł - można mówić o realnej wartości 10-15 tys. zł. Ten Smart pochodzi od ubezpieczalni Macif, zapewne z jakiejś aukcji.

jas_pik

Wysłany: 2018-11-01, 20:08   

Wg mnie dobrze oceniłeś aktualną wartość tego pojazdu .
U tego sprzedawcy chyba wszystkie samochodu pochodzą z ubezpieczalni - i wszystkie wg norm francuskich ubezpieczycieli nie mogą być dopuszczone do ruchu bez naprawy której koszt wg kosztorysu ubezpieczalni ( wstępnego ) już przekracza aktualną wartość pojazdu.

Paciotti 

Wysłany: 2018-11-02, 19:16   

Cóż, znam przypadek Smarta elektrycznego, który stoi w Polsce u mechanika od 4 miesięcy - padły akumulatory HV i zabawa przestała się opłacać.

olafmt 
OlafMT

Wysłany: 2018-11-07, 17:46   

A jakby ktoś Smarcika szukał to taki się pokazał
https://allegro.pl/ogloszenie/smart-fortwo-iii-electric-drive-2013r-7657198516
cena okazyjna :)

jatko 

Wysłany: 2018-11-15, 13:31   

Gdzie jest haczyk ?

https://www.autoscout24.p...a0172?cldtidx=1

ded 

Wysłany: 2018-11-15, 14:31   

Ogłoszenie już usunięte.

jatko 

Wysłany: 2018-11-16, 10:17   

ogłoszenie znikło, ale jak jeszcze wisiało to pisałem do gościa czy cena z podatkiem czy bez

dziś otrzymałem odp:
Cytat:
Thank you for your interest! I have for sale a 2013 Tesla Model S 85 with 107.000 km.

The car is in perfect working condition, never involved in an accident, no scratches or any kind of damage, no engine problems. It's also smoke-free.

I have moved back home to Sweden after working last year in Belgium. Sadly I left the car back there forced by the very high import duties.

You have to pay 26,000 EUR in order to buy the car!

For the financial part of this deal I have chosen a third party, so both of us can be protected. They will keep the payment until you receive and inspect the car. So please email me as soon as you can if you are interested to buy it.

Thank you, Jan Ericson

Dalej ni cholery nie wiem co z podatkiem

Carlos 
EV Owner

Wysłany: 2018-11-16, 10:23   

Typowy wałek na zaliczkę.
Albo chłop już wyjechał a ty płacisz w ciemno pośrednikowi,
Albo jak w tym przypadku ciapaty już w Szwecji a auto zostało w Belgii.
Aukcję usunęli pracownicy portalu.

Co chwilę zgłaszam takie kwiatki na mobile i AutoScout24.
Czasem po samych fotkach można poznać że to wałek. Poza tym ci anslfabeci korzystają z translatora google.
Ostatnio zmieniony przez Carlos 2018-11-16, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  

jatko 

Wysłany: 2018-11-16, 10:25   

wiedziałem że za tanio żeby była to prawda

bro

Wysłany: 2018-11-16, 18:14   

jatko napisał/a:

Cytat:
Thank you for your interest! I have for sale a 2013 Tesla Model S 85 with 107.000 km.

The car is in perfect working condition, never involved in an accident, no scratches or any kind of damage, no engine problems. It's also smoke-free.

jego angielski słaby być bardzo jak na skanynawa pracującego za granicą..

jatko napisał/a:

Cytat:
I have moved back home to Sweden after working last year in Belgium. Sadly I left the car back there forced by the very high import duties.

serio, musi płacić coś importowe za wewnątrzwspólnotowe mienie przesiedleńcze?

jatko napisał/a:

Cytat:

You have to pay 26,000 EUR in order to buy the car!

For the financial part of this deal I have chosen a third party, so both of us can be protected. They will keep the payment until you receive and inspect the car. So please email me as soon as you can if you are interested to buy it.

tego nawet nie warto komentować. mógł napisać że ma horom curke..

jatko napisał/a:

Cytat:

Thank you, Jan Ericson

gdyby był Szwedem to raczej byłby Janem Eriksson'em

Odpowiedz do tematu