SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf 2011 USA
Autor Wiadomość
karolkus 

Wysłany: 2018-10-05, 10:47   

Witajcie,
Wczoraj wymieniłem podgrzewacz i ogrzewanie smiga. Popmimo wpisów na stronach amerykanskich ze padniecie podgrzewacza powodouje przepalenie bezpiecznika w rozdzielnicy DC/DC u mnie sam podgrzewacz działa wiec bezpiecznik jest tez ok :)
dostep jest faktycznie od lewego kola dosc dobry wedlug serwisowki kaza zdemontowac podstawe akumulatora 12V co tez zrobilem ale nie mam pojecia po co.
niestety jakos nie mogę dodać załączników jak to ogarne to wrzuce zdjecie podgrzewacza rozebranego i gdzie jest w samochodzie

Autko ma juz 8tys za sobą (u mnie) stan bateri waha sie od 95 do 97% :D

karolkus 

Wysłany: 2018-11-30, 18:02   

Cześć. Juz prawie 14tkm za moim leafem :) auto nie przestanie mnie zadziwiac :) ostatnio sprawdzalem leafspyem baterie i ma juz ponad 99,5% życia :) jak bylo cieplo to widzialem juz 95 :) wiec chłodek jej służy. Auto z włączonym ogrzewaniem na max :) ma zasieg okolo 100km w miescie.
2 dni temu przetestowałem opcje zółwik :) oraz opcje brak prądu :) (jakies 200m od domu :D
po tym jak zabrakło mi pradu zjechalem na wjazd na budowe :) tam zapytalem i pracownicy z UA rozwineli mi przedłużacz i podłączyłem moja druga ładowarke (8A) ładował sie do jakis niecałych 9% i niestety panowie skonczyli robote i odłączyli mnie wiec zostało tylko podpiac linke i do domu.
Rozczarowało mnie to ze nawet w opcji żółwik nie mozna było pojechac (padł zupełnie jak aplikacja pokazywala 3%. Fajne jest to ze nie zablokował sie na P czy innym "biegu" tylko na N wiec bez problemu mozna bylo go holowac.
A holowanie tego auta wiązało sie z komunikatem zebym zatrzymał pojazd i palącym sie znakiem akumulatora na wyswietlaczu graficznym. po jakis 20min na ładowarce 16A moglem juz jechac po nocy normalnie sie naładował.

karolkus 

Wysłany: 2019-04-11, 07:55   

Witajcie,
Dobijam leafem do 100kkm (mam go od 70kkm) i muszę przyznać ze auto z serwisowego pkt bardzo nudne. Ostatnio wymieniłem znów filtr kabinowy. Leaf spy mówi ze bateria 95%. Ostatnio nawet zdjąłem koła żeby zobaczyć jak się maja hamulce - no i tu tez nic do roboty. Jedyne co jest w nim denerwującego to skrzypienie / piski w zawieszeniu przednim ale tylko jak jest odpowiednia temperatura i wilgotność przeważnie jak dojeżdżam na kanał żeby to namierzyć to problem ustaje :D Tak się dzieje w zasadzie od kiedy go mam. Żona nawet się śmieje ze to przecież w nissanie normalne bo jak mieliśmy dawno temu nissana primere p10 to tam tez skrzypiało przy odpowiedniej temperaturze :> Najbardziej to słychać (ale jak pisałem nie zawsze) jak się przejeżdża przez próg zwalniający.
Wiec jak ktoś nie lubi wizyt w warsztacie to można śmiało polecić mu takiego nissana :)
W przypadku mojego jest tylko jedna wada zasięg 130-160km to do miasta ok ale już poza jest upierdliwe. Najdalej byłem w Bydgoszczy z Łodzi ale sporo razy tez Łodź-Toruń, Łódź- Warszawa (ta jest najmniej stresującą bo sporo ładowarek po drodze :> Chociaż do Torunia tez jest coraz lepiej. Ale np z Łodzi do Radomia (mogliby na lotnisku postawić ładowarkę to by z niego jakiś pożytek był :) ) na dzień dzisiejszy się nie wybiorę bo nie ma gdzie się podładować (mówię o szybkim ładowaniu :)

Odpowiedz do tematu