SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Codzienny przegląd prasy.
Autor Wiadomość
mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2018-11-23, 13:06   

Zasłyszane podczas przeglądu : Staszek, i co my będziemy w tych elektrykach robić więcej za te dodatkowe 60zł ? .
Stasze: nie wiem, może zdjęcia ?

Podobno koszt przeglądu elektryków ma wzrosnąć o 60zł ?

jatko 
jatko

Wysłany: 2018-11-23, 13:12   

Znaczy się przegląd, ten na stacji diagnostycznej, ogólnie ma podrożeć dla wszystkich aut :cry:

Boże wybacz wszystkie bluźnierstwa jakie padają pod moim adresem z ust kierowców jadących za mną

https://www.facebook.com/iNasiTuByli/

zeeltom 

Wysłany: 2018-11-25, 07:00   

A słyszeliście, żeby coś ostatnio staniało? Prąd ma iść do góry, to i wszystko podrożeje.
Praktycznie na ma u nas dziedziny produkcji, czy usług, gdzie nie używa się prądu.
Sama produkcja prądu jest tania. Dystrybutorzy rżną nas na tzw. przesyle.
Niby idzie to na konserwację i unowocześnianie linii, ale, jak mieszkam w Żyrardowie ponad 30 lat, to elektrycy przyjeżdżają do linii, tylko w przypadku awarii. Nie widziałem jeszcze, by robili jakieś przeglądy konserwacyjne, poza wycinaniem gałęzi na drodze przewodów.
To gdzie są te pieniądze?

jas_pik

Wysłany: 2018-11-25, 22:30   

Zeltom - nie wiem kto u Ciebie jest operatorem sieci przesyłowej ale w Warszawie Innogy rżnie wszystkich na okrągło.
takich cen jakie są w Innogy nikt w Polsce nie ma (tak wysokich)
Do tego kao jedyni sa poza kontrolą URE ( ne musza zatwierdzać taryf) - chyba musiało sporo popłynąć do kieszeni tych którzy prywatyzowali STOEN bo inaczej tego się nie daa wytłumaczyć .
A o słynnym braku oddania do ruchu wybudowanej kilka miesięcy temu nowej trasy wanej ulicy o kilkukilometrowej długości obsługującej dość dużą dzielnicę ( tzw Czerniakwskiej BIS) to już było w niejednym programie - a Innogy dalej sobie sprawę olewają, nie przestawią słupa bo im się nie chce - no może za rok . A żaden urzędnik nie dopuści do użytkowania drogi w której słup SN stoi na środku jezdni a żadne latarnia nie ma zasilania .
To są kwiatki.
Chyba też tylko Innogy jest jedyną firmą w Polsce gdzie zgłoszenie gotowości do odbiory świeżo zrobionej instalacji PV masz zrobić na 30 dni wcześniej oczywiście z kompletem dokumentów i badań powykonawczych . Inaczej mówiąc nie przyłączą Cię do do sieci.

krawcu 

Wysłany: 2018-11-26, 08:42   

jas_pik napisał/a:
takich cen jakie są w Innogy nikt w Polsce nie ma (tak wysokich)

Niestety ale nie mogę się z Tobą w pełni zgodzić. Jakiś miesiąc temu robiłem zestawienie cen energii elektrycznej w całej Polsce i okazuje się że w G11 prąd najtańszy jest w Enea (0,5149 zł). W innogy jest droższy niewiele (0,5210). Najdroższy w Polsce prąd ma w tej taryfie Energa 0,5941.
W taryfach G12 i G12w w szczycie najtańszy prąd ma właśnie Innogy ale poza szczytem ma już przedrogo (najdrożej w całej Polsce).

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2018-11-26, 08:45   

Też analizowałem w związku jw G12as ... I Energa jest najdroższa i ona jest moim dostawcą niestety.

"Goły" prąd kosztuje G 11 :0,2979* [zł/kWh]
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR /FSD

kazikczerniecki
Fireman

Wysłany: 2018-11-26, 09:32   

Co do odbioru instalacji PV przez Innogy od zgłoszenia do wymiany licznika na dwu kierunkowy czekałem 18 dni. Odbiór nastąpił bez problemu, wypełnione zgłoszenie pobrane ze strony Innogy, w dwa tygodnie decyzja i od razu telefon od technika w celu realizacji zlecenia wymiany licznika. Myślałem, że będzie więcej zamieszania, a poszło bezboleśnie.

kalex 

Wysłany: 2018-12-03, 13:09   

" Audi bije Teslę na głowę" - taki oto tytuł widzę dzisiaj na WP.

Prawdziwy hit - jeszcze go nie produkują a już wygrał :lol:

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2018-12-03, 13:48   

Wszyscy mają lepsze, od Tesli, od Nissana, od Renaulta i BMW ale..., tylko o BMW cisza..

No trudno, by nie były potencjalnie lepsze, powinny być, bo są nowsze.
I powinien być widoczny postęp

Są? Nie są! Bo ich nie ma :mrgreen: Już mnie nudzą te zapowiedzi... Co chwila jakiś kwiatek, ktoś coś widział? I jak to Kiepski powiedział :"Gadać to każdy może, tulko robić to nie ma komu"
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR /FSD

tomusy
O-PHEV, BMW i3 94Ah

Wysłany: 2018-12-03, 14:43   

... ja bym dodał, że prym w zapowiadaniu najnowszych modeli EV wiedzie VW.
Co chwilę wypuszcza nowego Tesla killera. Podobno super i za pół ceny. Po czym okazuje się, że VW miał na myśli nowego e-Upa. Aż się popłakałem ze śmiechu.
na linię I.D zostanie jeszcze trochę zaczekać.

Gdy ostatnio chciałem się umówić na jazdę testową e-Golfem to usłyszałem, że w Warszawie mają z tym problem i zapraszają mnie po nowym roku.

Carlos 
EV Owner

Wysłany: 2018-12-03, 14:47   

https://youtu.be/FZT0B98RRxU

Jeśli prawdą będzie to, że zasięg 400km, ładowanie 20 minut (opcja ładowania indukcyjnego - bezprzewodowego) i start produkcji 2021rok to wolę Audi :)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-12-03, 15:15   

Szkoda, że za jedyne 100k GBP.

Carlos 
EV Owner

Wysłany: 2018-12-03, 17:50   

Tyle co nowy model S .

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-12-03, 17:59   

No i to dość wysoka wersja modelu S.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2018-12-03, 22:00   

Ja sie juz nawet nie zaczytuje o tych nowosciach, tylko jezdze swoim i mam reszte gdzies;) niech sie inni martwia:)

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2018-12-04, 06:57   

A Zientarski swoje :-P :-P :-P

wwojciech 
pasjonat

Wysłany: 2018-12-04, 13:16   

Audi 3,5s do 100km/h wypada jak wózek inwalidzki przy Tesli

gienek333 

Wysłany: 2018-12-04, 16:33   

Duże przyśpieszenie, to b. duże momenty i prądy, a potem się wymienia napęd co 40 tyś kilometrów (patrz Wodnik) :evil: .

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2018-12-04, 18:46   

Gienek, nie pitol:)

1 primo: to tesla S85, pierwsze napedy wymieniali „sami z siebie“, auto jezdzilo, ale delikatny byl dzwiek.
2 primo: drugi silnik faktycznie wymiekl, ale mial pecha - podobno cos z uszczelnieniem.
3 primo: jezdze defensywnie raczej (tak, tez w tesli sie da), co widac po zuzyciu po 120.000km - niska srednia. Wiec nie od mojej ciezkiej nogi silnik byl do wymiany.

Apropos przyspieszenia: na codzien 5s wystarcza, 4sek sa przyjemniejsze, 3 za to nieprzyjemne:)

Pozdrawiam!

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2018-12-04, 19:48   

A u mnie, to kicha z tym momentem i przyśpieszeniem.. Bez dobrych opon i 4x4 to lipa... zrywa.

Myślę, że dla przeważającej grupy kierowców, to tak jak z odłączaniem ESP całkowitym, taki to chwyt reklamowy dla....oglądaczy seriali,imTavN Turbo z niejaki Mikiciukiem :mrgreen:
Nikt ESP nie wyłącza, 300 km/h nie jedzie i nie pali gumy...

Podstawa to komfort, bezpieczeństwo rozsądne parametry jazdy i zasięg i rozsądna cena.

Innowacyjności jak w Tesli po europejskich autach, raczej nie należy się spodziewać. Niemniej jak Merc czy Audi zrobią to ludzie kupią dla samej marki.
Nie będzie tanich elektryków, nie będzie w Polsce wielu takich aut.

Wymiana silnika w elektrykach to chyba nic wielkiego?

gienek333 

Wysłany: 2018-12-04, 22:09   

W pierwszych modelach (z tego co mi wiadomo), wirnik silnika w wyniku temperatury się rozszerzał i potrafił zahaczyć o stojan, tarcie powodowało jeszcze większą temperaturę i w efekcie zablokowanie napędu. Czym to groziło nie muszę mówić. Zawsze duży moment powoduje zwiększone zużycie przekładni (to fizyka), tak jak duża prędkość skraca zasięg. PS. Wodnik, mam Poloneza z przebiegiem blisko 120 tyś km i nie był ani razu wymieniany silnik :-P .

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2018-12-04, 23:33   

Tesla dahe na silnik 8lat gwarancji niezaleznie od przebiegu. Jak silniki produkuje np. VW mozna pogooglowac (afera TFSI), i na te silniki gwarancji zadnej nie bylo. Jak w wiekszosci aut. A jesli juz jakas gwarancja jest, to oczywiscie zmuszaja do „przegladow“ za wielka kase - a tesl dziwnym trafem nie.

Ale niech kazdy jezdzi, czym lubi.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-12-05, 07:39   

"A u Was Murzynów biją!"

belgijski

Wysłany: 2018-12-30, 18:58   

zarejestrowałem się w końcu na forum bo znalazłem dzisiaj taki artykuł i komentarze pod nim mnie rozwalają
10 mitów na temat samochodów elektrycznych
https://www.francuskie.pl...-elektrycznych/
najlepsze są od tych, co to twierdzą, że elektryk to zło
jakie to społeczeństwo jest jednak .............. :evil: :evil: :evil:

kalex 

Wysłany: 2019-01-13, 08:53   

Tesla wkracza do Polski

Tesla Polska

Odpowiedz do tematu