SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Taryfa G12as dla ładowania samochodu w nocy
Autor Wiadomość
wojtek9300 

Wysłany: 2018-11-30, 10:20   

Witam.
Nadszedł wreszcie ten magiczny moment i dostałem faktury wg taryfy G12as.
Dostałem od razu od kwietnia do listopada :-P Zgodnie z wyliczeniami 1 kWh brutto w nocy kosztuje 0,19zł, w Dzień 0,57. Poniżej skan faktury za październik.

Poczytajcie. PGE zajęło jedynie 10 miesięcy ogranięcie się i przystosowanie do ogłoszonej akcji antysmogowej.

krawcu 

Wysłany: 2018-11-30, 10:54   

Do mnie też kilka dni temu przyszedł rachunek... tylko z prognozą przesadzili bo w zeszłym roku miałem na tym liczniku zużycie poniżej 100 kWh a teraz na 5 miesięcy zrobili prognozę na 1600 kWh.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-11-30, 10:56   

U Ciebie nocną liczyli w stosunku do Zera z ub okresu?
Czyli co zużyłeś w nocy to miałeś 1/2?
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

jas_pik

Wysłany: 2018-11-30, 10:57   

Ja odebrałem wczoraj z Innogy ., ale jako prognoza bez żadnych wyliczeń. Kwota identyczna jak prognoza wg G11 .

krawcu 

Wysłany: 2018-11-30, 11:12   

Bronek napisał/a:
U Ciebie nocną liczyli w stosunku do Zera z ub okresu?

W dolnej części tego rozliczenia jest napisane jakie było zużycie energii w analogicznym okresie zeszłego roku. W tym wypadku 0.

Na moim rachunku wykazali jakieś nieduże zużycie w zeszłym roku ale jeszcze nie sprawdzałem czy to zgodne z prawdą było.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-11-30, 11:21   

U mnie tak miło i prosto nie będzie.
Energa nawet mnie nie powiadomiła od kiedy mam licznik i czy już liczą po nowemu.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

wojtek9300 

Wysłany: 2018-11-30, 16:14   

Co do prognoz to miałem złe doświadczenia i teraz zarzyczyłem sobie sprawdzania co miesiąc. Jeszcze muszę powalczyć z BOK by widzieć te zużycia na portalu, ale i tak jest lepiej niż z prognozami.
Podsumowując jestem zadowolony. Żeby jeszcze mieć magazyn energii i ładować go w nocy a spożywać w dzień.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-11-30, 16:34   

W Energy też można internetowo zmienić na odczyt rzeczywisty, ale chyba wtedy samemu trzeba im podawać?
Podobnie f. vat tylko w eboku. Mailem nie wysyłają.

Już na eboku mam ale bez podglądu, bo muszę aktywować w każdym razie... 2650 kwh i ponad 1486zł do zapłaty gdzie poprzednio ok 4x mniej. Zużywałem ok 600 kWh
Okres m/w dwumiesięczny

Mam prognozowaną (chba) zobaczę co będzie na papierze, coś mi tu nie psuje, bo poprzednia gdy już był samochód itp. 4x mniej?
Stan zdjętego licznika jest na nalepce, stan nowego niewyraźne też. ale daty zmiany nie ma.

Kody licznika gdyby kogoś interesowało, jak czytać http://www.jmtronik.pl/tl...Kody%20OBIS.pdf

krawcu 

Wysłany: 2018-12-03, 00:15   

Dzięki za te kody!

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2018-12-05, 09:20   

Również dostałem dwie pierwsze faktury. Niestety 3 kwestie mam do wyjśnienia:

1) faktura za pierwsze 2 miesiące przy czym przez 1 miesiąc licznik wszystko zaliczał do taryfy dziennej, zareklamowane od razu jak zauważyłem i poprawili licznik. Kolejna faktura pokazuje, że w nocy mam większe zużycie niż w dzień więc powinni to zużycie z pierwszej taryfy
podzielić conajmniej 50/50 (zareklamowałem).

2) nigdzie na fakturze nie liczą mi energii czynnej antysmogowej za 12 groszy netto, a zużycie w analogicznym okresie było mniejsze więc nadwyżka w nocy powinna być po 12 groszy.

3) czy sposób wyliczenia ilości energii w analogicznym okresie bazowym roku poprzedniego jest poprawnie wyliczona, przed podpisaniem umowy informowano mnie, że będzie 0. (przechodząc z G11)

Wczoraj złożyłem reklamację. Kazali mi nie płacić tylko czekać na korektę faktury. odpowiedź powinna być do 12.12. Dam znać. W załączeniu moja faktura. Dziękuję grupowiczom za umieszczenie swoich faktur, przynajmniej mogłem porównać.

FVAT_G12as.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 391,03 KB

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-12-05, 11:23   

Złożyłem tez reklamacje via ebok , bo 4x wzrost zużycia wydaje mi się niemożliwy , tym bardziej ,że poprzedni odczyt niby był telemetryczny czyli nie wirtualny jak to kiedyś bywał .
Łepek na oko wpisywał a potem przychodziło wyrównanie in plus , lub in minus .

IMG_20181205_140203.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 408,17 KB

wojtek9300 

Wysłany: 2018-12-08, 13:57   

^^ Mnie tak "przerobiono" w okresie przejściowym. Poprzedni dystrybutor wpisał ostatni pomiar na pałkę i okazało się, że przez 14 dni zużyłem niby 1100kWh a teraz jak pomiary są co miesiąc to okazuje się, że jest w sumie po ok 800kWh miesięcznie po ok 400kWh w dzień i w nocy. Umowę podpisałem od dnia 1.04, a oni twierdzą, że od 14.04 (moment przeprogramowania licznika). Trudno trzeba o tym zapomnieć i tyle. Szkoda nerwów.
Po ponad pół roku odezwał się gość z programu https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/ i jest szansa na pozyskanie podstawowych elementów domu inteligentnego (miernik zużycia energii który mierzy zużycie co godzinę) i dzięki temu mam nadzieję dokładnie wiedzieć ile i kiedy zużywam energii.

wojtek9300 

Wysłany: 2018-12-09, 14:34   

Wyklikałem na EBOK chyba wszystkie informacje jakie mają. Mają jeszcze skopane wykresy, ale te zrobiłem sobie w excelu. Wnioski są następujące:
Średnie zużycie dobowe w taryfie dziennej (droższej):11-16kWh
Średnie zużycie dobowe w taryfie nocnej (tańszej):13-16kWh

Odpowiedz do tematu