SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspólnoty Mieszkaniowe i problemy z ładowaniem.
Autor Wiadomość
olafmt 
OlafMT

Wysłany: 2019-01-22, 23:50   

Ja zrobiłem tak jak pisałem wyżej.
Po kilku nieudanych podejściach umówiłem się z konserwatorem pracującym dla Wspólnoty.
Majster pociągnął kabelek z mojego licznika do miejsca parkingowego.
Zamontował skrzyneczkę z gratami (różnicówka, licznik, bezpiecznik, 2 gniazda). Skasował tyśka bez fry.
Napisał papier z opisem instalacji i podbił pieczątką z uprawnieniami.
Wysłałem papier do Zarządcy i ładuję.

spairo 

Wysłany: 2019-01-24, 11:54   

- jestem mile zaskoczony, byłem na rozmowach z zarządem.
- zarząd przedstawił ofertę na stację ładowania Keba ogolnodostępną dla mieszkanców SM 22kW (dostęp z pomocą żetonów RFID) oraz wyraził wstępną zgodę na "budowę" mego przyłacza do sieci 3 f z miejsca parkingowego.
- kolejno mam przedstawić projekt budowlany.
- no to teraz nie wiem, czyżby Prezes miał zamiar zakupić auto elektryczne ?

zeeltom 

Wysłany: 2019-01-25, 07:04   

Prezesów może i stać na auto elektryczne, zwykłego Kowalskiego już nie bardzo :D

jas_pik

Wysłany: 2019-01-25, 09:04   

Oj tam, oj tam.
Mój pierwszy pojazd EV (fabryczny) który kupiłem z 7 lat temu kosztował z dostawą do Warszawy około 3 000 zł ( co prawda z niesprawnymi akumulatorami Pb ).
Czy to jest majątek na który nie może sobie pozwolić zwykły Kowalski?
Miesiąc pracy oraz zakup kilku na złomie a następnie ożywienie ich i naprawa kontrolera i można było jeździć.

gienek333 

Wysłany: 2019-01-25, 10:17   

Zeeltom, w dziale ogłoszenia masz aku od I8, 10 pakietów 7000 (możesz targować), 13 kWh bardzo dobrze pasujące do Saxo, P106 (od Pir-a kupisz za grosze). 100km przejedziesz na luzie. Ze stratami na ładowarkę jakieś 15 kWh w taryfie G12 ok 5zł ;) .

ekohorror 
ekohorror.pl

Wysłany: 2019-02-02, 01:20   

spairo napisał/a:
- czy coś jest nowego w tym temacie.
- mam podobny problem ze swoją wspolnotą mieszkaniową, na razie idę na rozmowy z zarządem.

Ministerstwo obiecuje zmiany w przepisach, ale muszą to skonsultować z Ministerstwem odpowiedzialnym za Ustawę o własności lokali.

Oprócz tego po tym jak cały miesiąc skrupulatnie dzień po dnu notowałem wskazania kupionego przeze mnie sublicznika 2 dni temu znowu wyłączono mi prąd w garażu.

Nadal nie poddano pod głosowanie mojej Uchwały, którą przygotowałem w listopadzie.

Zarząd Wspólnoty wraz z Zarządcą postanowili udowodnić swoją władzę i zademonstrować fakt, że żaden przepis nie obliguje ich do odpisywania w jakimkolwiek terminie na cokolwiek.

Nie bardzo wiem co dalej robić, ale jak tylko coś się ruszy w temacie dam znać.

Cała moja korespondencja z Ministerstwem Energii jest na facebooku fb.me/ekohorror

Pozdrawiam
Wiktor
ekohorror.pl

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-02-02, 06:40   

Jesteś z Krakowa , a to jedno z miast "medialnie" zaczadzonych ...i to plus w Twojej walce.
Macie kablówkę ? TV lokalną ? TVNu nie weźmiesz bo to Małopolska i grzech tam to oglądać :mrgreen
Gazeta ??
I uderz w nutę ekologiczno/polityczną : że posłuchałeś Premiera zaufaleś : A tu kłody Władzy i Obywatelowi stawia zacofany Zarząd Wspólnoty .
Miasto się dusi , a od czegoś trzeba zacząć. Każda najmniejsza inicjatywa , to jedno dziecko bez astmy . I takie tam gadanie, ale bez przesady..

Narobią Ci na wycieraczkę pod drzwiami " milisasiedzi" , ale może gniazdko będzie działało . Samospalenie protestacyjne robi wrażenie ale to też smog w wytwarza , więc nie próbuj , bo zaprzeczysz sobie . 8-)

Wybacz za ten ton żartobliwy , ale "czas się było przywyknąć " do tego , że żyjemy gdzie żyjemy, a tu : " Homo Homini lupus est"..
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

ekohorror 
ekohorror.pl

Wysłany: 2019-02-03, 17:50   

Bronek napisał/a:

Macie kablówkę ? TV lokalną ? TVNu nie weźmiesz bo to Małopolska i grzech tam to oglądać :mrgreen:

Gazeta ??

Wybacz za ten ton żartobliwy , ale "czas się było przywyknąć " do tego , że żyjemy gdzie żyjemy, a tu : " Homo Homini lupus est"..

Akurat ten żartobliwy ton to jest to co lubię najbardziej :D zapraszam na facebooka - ekohorror.pl tam jest urywek z raportu Turbo (był wywiad ze mną w TVN Turbo na początku roku) i był też artykuł w Wyborczej w grudniu 2018.

Działa to na Zarząd Wspólnoty jak płachta na byka - uważają, że to próba nacisku, więc od listopada nie dali mojej uchwały pod głosowanie ;) Ministerstwo Energii pracuje nad problemem, jestem dobrej myśli :lol:

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-02-03, 18:47   

FB akurat wywaliłem ...nie fobia ale uwłaczające mej - podkreślam ( nie innych) inteligencji tolerancji ...A może braku u mnie takowej ? :mrgreen:

To co nas zabija to brak merytorycznego podejścia w istotnych kwestiach , lecz kierowanie się ambicjami , urażoną "dumą"

Dygresja: Teściowa PŚ nad Jej Du.... :mrgreen: . Wygrała dwuletni bój o zwrot opłat za niby drugie gniazdo TV którego nigdy nie miała , ale adwokat Wspólnoty nie dawał za wygraną . To jak US o tą sławetna wymienioną bez kwitu żarówkę .. Itd ...
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

gienek333 

Wysłany: 2019-02-03, 20:32   

Ja też mieszkam w Krakowie i czasem zdarza mi się oglądnąć TVN, tak samo żałosną TV jak Trwam. Kiedyś niejaki Kubuś W w swoim programie Kuba Wojewódzki Show powiedział, że "Lamborghini nie mógł kupić takiego samochodu jaki chciał, więc go sobie zrobił", dodał że wiemy na kogo powinniśmy głosować. Tak na pewno nie na PO, bo to oni zakazali rejestracji pojazdów SAM (ja nie mogę zarejestrować swojego Gienkowozu, bo jakiś k...s z PO za szajsowaty zegarek, albo inne gówno wykastrował Polaków). Nawet 10000 elektryków nie pomoże na "Unijne dotacje", to generuje najwięcej syfu. Aby nie być gołosłownym remont linii kolejowej Kraków- Katowice. Jedna transza dotacji remontują tory, zakładają trakcje, ubijają ziemię, tysiące koparek, ciężarówek ziemi kamieni itd. Koparki, ciężarówki, walce, lokomotywy spalinowe (bo trakcję już zdjęli i jest jeden tor, więc jest ruch wahadłowy i takie lokomotywy stoją po kilkadziesiąt minut i dymią). Przychodzi następna transza; zdejmują trakcję, zdejmują tory, wykopują kable itd. Jak nie wbijali Ci Larsenów 50 m od domu i walce wibrujące przez kilka miesięcy nie jeździły koło domu, to nie wiesz co to "inwestycje łunii".

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-02-03, 20:54   

:?: mrgreen Cholera . Fakt jakby nie było kasy , byłby święty spokój .
Konie by były , to pieczarki by się chodowało..

Ale racja Państwo starało się i stara nadmiernie nad wszystkim panować , teraz to szczególnie nawet nad sumieniami .

Jak byłbym młodszy ,to bym se bachorów narobił i za "dotacje 500+" auto kupił ( drugie) :mrgreen:

ekohorror 
ekohorror.pl

Wysłany: 2019-02-03, 21:53   

Fajna jest też historia dworca Kraków-Zabłocie - zbudowali piękny nowy dworzec i po roku go remontują bo nagle mają być 2 tory więcej :lol:

Odpowiedz do tematu