SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mitsubishi Outlander PHEV
Autor Wiadomość
Claymore

Wysłany: 2019-03-25, 19:12   

Insrukcja serwisowa dla Outlander model 2013
Nie znalazłem dla PHAV, ale buda ta sama więc może się komuś przyda.
A jakby ktoś chciał sprawdzić akcje serwisowe dla swojego modelu, to wpisuje w wyszukiwarkę na stronie model auta np: "outlander phev (gg2w)"
Akcje serwisowe na stronie UOKiK
Aby nie pobierać; na pasku pod "Wyniki wyszukiwania" nacisnąć "rozwiń" a przy opisie "więcej".

jas_pik

Wysłany: 2019-03-25, 19:48   

Przecież masz bardzo dobre serwisowki PHEV-a na dedykowanej stronie ( też RU) ale wszystkie dokumenty sa po angielsku ( zaróznwo wersja online jak i pdf do ściągnięcia)
http://mmc-manuals.ru/Mit...Service_Manuals

Ja z tej strony korzystam dla servicemnuali dla trojaczków
Jest jeszcze strona ukraińska z wersja 2014
http://mmc-autoelectric.o...14/index_M1.htm

Claymore

Wysłany: 2019-03-26, 08:39   

Czytał ktoś ustawę o elektromobilnośći?
Jak to się ma do PHEV?
Jakie mamy przywileje oprócz zwolnienia z akcyzy?

jatko 
jatko

Wysłany: 2019-03-26, 09:31   

Z tego co czytałem to żadnych, wszelakie udogodnienia(parkowanie i bus pasy) się należą tylko elektrykom, ale i z tym są problemy, ustawa sobie -policja sobie

Boże wybacz wszystkie bluźnierstwa jakie padają pod moim adresem z ust kierowców jadących za mną

https://www.facebook.com/iNasiTuByli/

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-03-26, 09:31   

Nie macie.

quake_cos

Wysłany: 2019-03-28, 11:24   

Witam,
planuje zakup takiego pojazdu, czy jest ktoś chętny poopowiadać - zachęcić - zniechęcić do tego. Jeżeli ktoś był by tak miły to poproszę wiadomość na priv.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-03-29, 09:22   

quake_cos napisał/a:
Witam,
planuje zakup takiego pojazdu, czy jest ktoś chętny poopowiadać - zachęcić - zniechęcić do tego. Jeżeli ktoś był by tak miły to poproszę wiadomość na priv.

Sporo informacji jest w tym wątku. Przeczytaj od początku do końca to sobie wyrobisz zdanie.

Blazer 

Wysłany: 2019-03-29, 10:08   

Taki test pojawił się z wczoraj, chociaż jak wiadomo nie wszystkie informacje (np. te o dwóch identycznych silnikach elektrycznych) są prawdziwe.
https://www.youtube.com/watch?v=2LOROko9ddc

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2019-04-14, 18:02   

Czy u was też wskaźnik paliwa pokazuje bzdury jak jeździcie większość czasu na EV ?
Ja dziś miałem dziwna sytuacje, bo wyruszyłem na trasę z połowa paliwa w zbiorniku , pokazywało mi ponad polowe paliwka, a już po 100km wyskoczyło refuel 🤷 . Większość robię na EV , czasem włączy się generator i wyjdzie mi 0,2. - 0,9l/100km. Ale żeby aż tak mnie w konia robić ?
Zatankowałem 39,8l paliwa, wskaźnik pokazał prawie 500km i w drogę. Swoją droga, jazda na tempomacie 130km/h licznikowe i spalanie 7,6 👏 powyżej 150 wir w baku. Po wjechaniu do Krakowa spalanie spadło do 6,3 👏 . W antarze byłoby : 11l i 15l ON :) :)

Swoją droga minąłem dziś na A4 Volta na RDE i tesle model s na zagrabanicznych blachach.

Blazer 

Wysłany: 2019-04-14, 21:18   

Nie wiem jak u mnie, pół baku według wyliczeń mniej więcej się zgadza.
Przy 150km/h (Wrocław-Warszawa) spalanie 11l w trybie Charge, całość trasy (ostatnie 23km na EV) 10,5l.
Dla mnie wszystko poniżej 10l w trasie będzie super. Jak jeździłem ML'em 350CDI 270KM, to spalanie 10-12l po trasie (do 120-130km/h) to była norma.

P.S. mmazi, czy Ty również masz takie wrażenie, że w PHEV nie czuć prędkości? Dla mnie 120km/h to jak 80km/h, a jadąc 60km/h mam wrażenie 40-stki. Dochodzi do tego, że zastanawiam się czy liczniki mnie nie oszukuje :shock: i po trasie sprawdzam toi za ciężarówką- co ciekawe wszystko się zgadza- ~90km.
Cały czas nie mogę się do tego efektu przyzwyczaić, tak samo jak do przyspieszania- brak efektu wciskania w fotel (choć auto przyspiesza całkiem żwawo).

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2019-04-15, 07:19   

Tak, też mam takie wrażenie. Jadąc w okolicy 100km/h wydaje mi się że jadę max 50km/h.
Mam też wrażenie że mocy nie ma np. pod górkę, ale to tylko takie dziwne odczucie bo okazuje się, że autko przyspiesza ładnie.

Slavko 

Wysłany: 2019-05-13, 12:40   

Cześć Elektromaniacy!!! :-]
Od ponad 2 lat jeżdżę hybrydą Niro. Od ponad roku szukałem swojej drugiej hybrydy tym razem w wersji plug-in i też od tego czasu zaglądam tutaj na forum. Od dawna już wiedziałem, że będzie to Outlander PHEV. Trochę zeszło na znalezienie odpowiedniej sztuki (i to wbrew pozorom, stan baterii nie był czynnikiem kluczowym), ale wreszcie mam. Mam swoje białe Outko i postanowiłem dzielić się trochę swoimi doświadczeniami z używania mojego PHEV.
Dlatego też założyłem kanał na YT, gdzie będę umieszczał zapewne mniej lub bardziej ciekawe materiały. Pierwszy z serii DIY już tam jest. Ale jednym z głównych powodów i celów tego kanału będzie przedstawienie problemu "degradacji" baterii w PHEV i udokumentowanie moich starań ze współpracy (lub braku) z dealerm Mitsubishi.
Zachęcam więc, do odwiedzania i kometowania...

A tak poza tym to... EVfun! Czyli życzę Wam również radości z używania Waszych elektryków. :-D
Youtube: https://www.youtube.com/c...KVfty7oDPgH3Bow
Facebook: @evfunpolska

Blazer 

Wysłany: 2019-05-13, 19:49   

Jaki masz stan baterii w tym Outlanderze?

Slavko 

Wysłany: 2019-05-13, 21:49   

Blazer napisał/a:
Jaki masz stan baterii w tym Outlanderze?

75,3% (28,6Ah) - deklarowany przez BMU.

Blazer 

Wysłany: 2019-05-14, 21:11   

Jeżeli chcesz mogę podzielić się swoimi przemyśleniami i sposobami na akumulatory jezdne- choć testy nadal trwają (auto-również białe mam od stycznia).

Slavko 

Wysłany: 2019-05-14, 22:33   

Blazer napisał/a:
Jeżeli chcesz mogę podzielić się swoimi przemyśleniami i sposobami na akumulatory jezdne- choć testy nadal trwają (auto-również białe mam od stycznia).

Bardzo chętnie, mogę nawet udokumentować te testy i procedury, jak przyniosą pozytywny efekt to więcej ludzi z nich skorzysta.
Napisz tutaj albo na PW!

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-05-15, 08:42   

Slavko napisał/a:

Ale jednym z głównych powodów i celów tego kanału będzie przedstawienie problemu "degradacji" baterii w PHEV i udokumentowanie moich starań ze współpracy (lub braku) z dealerm Mitsubishi.

Myślałem, że to nowe, ewentualnie młode auto, a z filmów widzę, że to wersja przed-liftowa, czyli przed 2015 rokiem. No to współpraca z Mitsubishi skazana jest na porażkę - brak gwarancji, chyba, że Cię stać na płatne procedury i akcje wymiany AKU.

Ale kanał już subskrybuje i filmy obejrzane!

Slavko 

Wysłany: 2019-05-16, 15:06   

tomusy napisał/a:
Slavko napisał/a:

Ale jednym z głównych powodów i celów tego kanału będzie przedstawienie problemu "degradacji" baterii w PHEV i udokumentowanie moich starań ze współpracy (lub braku) z dealerm Mitsubishi.

Myślałem, że to nowe, ewentualnie młode auto, a z filmów widzę, że to wersja przed-liftowa, czyli przed 2015 rokiem. No to współpraca z Mitsubishi skazana jest na porażkę - brak gwarancji, chyba, że Cię stać na płatne procedury i akcje wymiany AKU.

Dzięki za słowa otuchy :-) . Doraźnie zastosowanie opisanych procedur serwisowych, które wykasują błędną pamięć kontrolera baterii a tym samym uwolnią pełną dostępną pojemność na moje potrzeby wystarczy. Zakładam jedynie dobrą wolę dealera.
Natomiast jeśli coś przełomowego się wydarzy w temacie rzekomej degradacji baterii PHEV na świecie - a tematy są zaawansowane w kilku krajach - to tym bardziej będzie na plus. Trzymam rękę na pulsie i będę informował o postępach.
tomusy napisał/a:

Ale kanał już subskrybuje i filmy obejrzane!

A za to szczególny szacun i podziękowania! :-)

koder

Wysłany: 2019-05-24, 07:55   

Dzisiaj zauważyłem, że na stronie mitsubishi.pl pojawiło się oficjalne stanowisko dystrybutora w sprawie sprzedaży Outlandera PHEV w Polsce.
TL;DR napisał/a:
Firma MMC Car Poland informuje, że nowe Mitsubishi Outlander PHEV rok modelowy 2019 ostatecznie nie zostanie wprowadzone do oferty na polskim rynku, nad czym głęboko ubolewamy. [...] Auta hybrydowe plug-in o pojemności większej niż 2 000 cm3 nie tylko nie skorzystają ze zwolnienia, ale są też objęte podwyższoną akcyzą wynoszącą 18,6%, co sprawia, że ich finalne ceny zakupu muszą być bardzo wysokie i w końcowym rozrachunku nieopłacalne.

Prawdę powiedziawszy, to nie do końca rozumiem decyzję dystrybutora. Zwolnienie z akcyzy i tak zostało przewidziane tylko jako ulga czasowa i za 2 lata by też znikła. A teraz klient chce kupić, a nie sprzedamy, bo się obraziliśmy na rząd.

krawcu 

Wysłany: 2019-05-24, 09:06   

Podejrzewam że porównując do cen elektryków elektryk jest bardziej atrakcyjny cenowo.
Wprowadzając do sprzedaży w Polsce by musieli kupić coś do salonów i jak by tego nie sprzedali to by byli w plecy.

koder

Wysłany: 2019-05-24, 09:16   

krawcu napisał/a:
Podejrzewam że porównując do cen elektryków elektryk jest bardziej atrakcyjny cenowo.

Trochę trudno porównać do elektryków, bo nie bardzo jest jakiś w konkurencyjnym segmencie teraz. Może Tesla X, ale ona jest raczej droższa. A może o jakimś nie wiem?

krawcu 

Wysłany: 2019-05-24, 09:30   

Nie koniecznie bym porównywał taką samą klasę/segment samochodów...
Nawet tu na forum widać że jak szukamy samochodu to ma on spełniać pewne wymagania użytkowe a nie segmentowe.

koder

Wysłany: 2019-05-24, 09:55   

krawcu napisał/a:
Nawet tu na forum widać że jak szukamy samochodu to ma on spełniać pewne wymagania użytkowe a nie segmentowe.

Pokuszę się o hipotezę, że to głównie z tego powodu, że modeli elektrycznych jest obecnie bardzo mało i nie ma możliwości przebierać, trzeba decydować się na takie, jakie na rynku są.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-05-24, 11:25   

koder napisał/a:

Prawdę powiedziawszy, to nie do końca rozumiem decyzję dystrybutora. Zwolnienie z akcyzy i tak zostało przewidziane tylko jako ulga czasowa i za 2 lata by też znikła. A teraz klient chce kupić, a nie sprzedamy, bo się obraziliśmy na rząd.

Zwolnienie z akcyzy nie obejmuje Plug-inów powyżej 2L, więc nowy PHEV 2019 z silnikiem 2,4L nie ma zwolnienia z akcyzy i tak jak napisał dystrybutor wpada pod akcyzę 18%.

Wielka szkoda bo rocznik 2019 z większą baterią to ciekawa propozycja. A tym bardziej, że na 2020 zapowiadają w końcu PHEVa z baterią (chyba coś około 22 kWh) na 100km (WLTP). Może pójdą po rozum do głowy i obniżą pojemność silnika do 2.0L.

koder

Wysłany: 2019-05-24, 11:29   

tomusy napisał/a:
A tym bardziej, że na 2020 zapowiadają w końcu PHEVa z baterią (chyba coś około 22 kWh) na 100km (WLTP). Może pójdą po rozum do głowy i obniżą pojemność silnika do 2.0L

Bez znaczenia, bo zwolnienie jest czasowe - właśnie do 2020. Chyba poczekam ten rok. Trochę szkoda, bo w tej wersji (2019) już by mi spełniał wszystkie oczekiwania.

Odpowiedz do tematu