SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zero Motocykles - Motocykl EV
Autor Wiadomość
kalex 

Wysłany: 2019-05-16, 22:08   Zero Motocykles - Motocykl EV

Zero

jas_pik

Wysłany: 2019-05-16, 22:28   

Jest świetny , poluje na niego od dłuższego czasu ale do tej pory mi się nie udało .
Może dlatego że ustawiłem sobie za niski budżet na zakup

jatko 
jatko

Wysłany: 2019-05-17, 08:18   

chyba ze 3-4 lata temu człowiek na zlocie czymś takim był, zacna maszyna.

Boże wybacz wszystkie bluźnierstwa jakie padają pod moim adresem z ust kierowców jadących za mną

https://www.facebook.com/iNasiTuByli/

ded 

Wysłany: 2019-05-19, 18:58   

Nie wiem jakie przebiegi robicie motocyklami, ale jak bym miał wydać 70 tyś na miejskiego nakeda o mocy 70 koni to bym się chyba zapłakał. Przy autach, to jeszcze jest inny temat, robię przebiegi, mam prąd z paneli, to oszczędzam. 15-to letnie auto to już ma "bliżej niż dalej". Motocykl w tym wieku potrafi być jak nowy, z symbolicznym przebiegiem. Sam latam przynajmniej 2 razy w tygodniu (na krótkich dystansach staram się rowerem) a sezon zamykam przebiegiem 2-4 tyś km. Koszty paliwa znikome. Jak już bym miał kupować motocykl elektryczny to wybrałbym coś tego producenta https://www.energicamotor.com/ 145 koni, 200 niutów i v-max 200. Szybkie ładowanie w 20 min, nie w 2,5h. Cena niestety słaba. Uważam, że motocykle są stworzone, żeby jeździć na prąd. Można fajnie obniżyć środek ciężkości, nie trzeba systemów ogrzewania i klimy. Zasięg typowego motocykla to w okolicy 200km na jednym tankowaniu. Tyle spokojnie da się zrobić na akumulatorach. Tylko, że ma być moc, a bo ja maszyny na a2 to nie potrzebuję. Za 20 tyś mogę kupić moto, które ma 7 sek do 200 i v-max 300, a pomimo wieku ma niski przebieg i jest w super stanie. O ile nie kumam zwolenników słuchania dźwięku silnika w autach (szczególnie mniejsze jednostki albo diesle), to w motocyklach są fajni v2 albo boxera r3 czy sportowego litra wkręcającego się na 17 tyś obr. Im trzeba dać coś więcej, żeby z tego zrezygnowali. Przy motocyklu oprócz awaryjności trzeba kalkulować glebę, a ceny części wysokie. AC jest w chorych cenach, właśnie z tego powodu. Kupno mało popularnego modelu, to czasem męka jeśli chodzi o serwis. Ale trzymam kciuki i chętnie kupię coś na prąd, obawiam się że nie prędko.

kalex 

Wysłany: 2019-05-19, 20:06   

ded napisał/a:
ale jak bym miał wydać 70 tyś na miejskiego nakeda o mocy 70 koni to bym się chyba zapłakał.

Ja tam widzę supermoto za 12 tyś eur :-D

gienek333 

Wysłany: 2019-05-19, 20:17   

O czym "marzysz" zapierdalając dwie paki na motorze. Komu oddasz organy, czy nie wyjedzie Ci traktor ,albo kombajn. Dla mnie takie prędkości tylko na torze, a jazda rekreacyjna do 100 ;) .

krawcu 

Wysłany: 2019-05-20, 08:26   

gienek333 napisał/a:
O czym "marzysz" zapierdalając dwie paki na motorze. Komu oddasz organy, czy nie wyjedzie Ci traktor ,albo kombajn. Dla mnie takie prędkości tylko na torze, a jazda rekreacyjna do 100 ;) .

Jakie organy? Po takiej prędkości organy się do niczego nie nadają! Niestety motocykliści są błędnie nazywani dawcami.

Moje przemyślenia co do elektrycznych motocykli są troszkę inne... Patrzą z perspektywy bezpieczeństwa, motocykl elektryczny jest pozbawiony najważniejszego elementu - głośnego silnika. W elektryku nie dość że nie będzie go można zobaczyć (bo szybko jedzie) to go też nie usłyszymy.

Niemniej do zeszłego roku chciałem kupić skuter elektryczny, ale odkąd przerobiłem rower na prąd to do kręcenia się wokół komina motocykl nie jest mi potrzebny. Roweru nie trzeba ubezpieczać, rejestrować itp.

ded 

Wysłany: 2019-05-23, 15:58   

Ale rower nie poleci "dwie paki" :P Co do głośności to ja mam na prawdę głośny wydech w swoim. To jest męczące na dłuższą metę, choć jak lecisz na trasie to szum wiatru i tak zagłusza tłumik. W autach mnie chyba nie słyszą, przechodnie to już zupełnie ignorują. Może jak bym przegazówkami straszył, to by na boki zjeżdżali na światłach, ale cichy motocykl za wiele nie zmieni.

Odpowiedz do tematu