SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2018-05-25, 00:46
Zakup Opla Ampery
Autor Wiadomość
Marcel01 
Marcel01

Wysłany: 2019-06-06, 05:58   

Według moich ustaleń ta Ampera ze Strzelina jest wyprodukowana 28.02.2012 roku. Dziesiąty znak VIN-u jednoznacznie określa rok modelowy C znaczy 2012 , D - 2013 , E - 2014 itd. Sprzedający w tym ogłoszeniu pisze "Rok modelowy 2014. Produkcja 28 GRUDZIEŃ 2013 "- te dane chyba pobrał z kosmosu.

G3258

Wysłany: 2019-06-06, 07:07   

Dziękuję za informację, sprawdzałem vin poprzez internet w auto dna w raporcie wyszło ze data 1 rejestracji to właśnie grudzień 2013 .wiec myślałem ze produkcja może byc faktycznie 2012 Twoje informacje mi bardzo pomogły ,generalnie jest punkt zaczepienia co do ceny ,sprawdzę jeszcze ten przebieg ale to juz w ASO.

G3258

Wysłany: 2019-06-14, 23:05   

zrezygnowałem z zakupu tej ampery ,sprzedawca się nie odezwał a szkoda ...po przeglądnięciu forum widzę ,że ktoś zajmuje sie sprowadzaniem amper do Pl ...więc cały czas szukam rocznik 2014 .cena do 70kln jak coś to info na priv

EVOLT 

Wysłany: 2019-07-16, 15:37   

Trochę lipa z tym Komisem, gdzie nie otrzymujemy prawdziwych informacji. Chciałem tam kupić, ale chyba gościa odpuszczę, bo nie lubię cwaniaczków. Zacznę szukać w NL, mam tam znajomego może coś pomoże lub doradzi, gdzie podjechać by nie tracić czasu na szukanie w ciemno.
Pzdr.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2019-07-16, 19:12   

https://www.gaspedaal.nl/...YxoCxEwQAvD_BwE

Szukajcie sami.

EVOLT 

Wysłany: 2019-07-16, 19:35   

Dzięki za podpowiedzi, będę siedział przed kompem i wypatrywał , tej jedynej :mrgreen: .
Mając gotówkę, chyba się skusze na wyjazd do NL, lub gdzieś poza RP, bo u nas będzie ciężko coś kupić dobrego i w rozsądnej cenie.
Zostało mi jeszcze ustalić w moim regionie, jakiś konkretny serwis, lub ogarniętego mechanika, który sobie poradzi z ewentualnymi naprawami, i obym nie musiał szukać tych miejsc za często :-? .
Pozdrawiam

kasmarkos

Wysłany: 2019-08-12, 09:17   

Witam serdecznie. Chciałbym kupić ampere. Może ktoś oglądał te z ogłoszeń albo ma blisko i mógł by zobaczyć?? Oczywiście nie za darmo.
https://www.otomoto.pl/of...html#f9df049ee3

EVOLT 

Wysłany: 2019-08-12, 18:29   

Byłem zainteresowany tą z drugiego linku, ale lewy błotnik względem maski coś mi nie pasuje, może to złudzenie na zdjęciu, wygląda jakby to miejsce miało wyjątkowo złe spasowane części, lub auto jest po przygodzie.

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2019-08-13, 11:18   

To są auta, które mają 7-8 lat i prawie 200 tys km przebiegu. Znalezienie samochodu bez żadnej przygody może graniczyć z cudem ;) Grunt to sprawdzić czy ta przygoda nie była "na grubo". Poszycie błotnika, drzwi, klapę można kupić w kolorze lub polakierować na odpowiednią grubość lakieru, tak by miernik tego nie wychwycił, nie raz widziałem w Polsce u kombinatorów auta w pierwszym lakierze :roll: Dlatego Holandia mi się podoba, tam na dobrych placach nikt nie szykuje aut pod sprzedaż i nie opowiada bajek potencjalnym kupującym, tylko podaje cenę i daje kluczyki, aby sobie obejrzeć samochód.

kasmarkos

Wysłany: 2019-08-16, 20:24   

Oglądałem ampere z ogłoszenia
Auto w nieciekawym stanie zewnetrznym. Wyglada jak by ktos je specjalnie kamieniami obrzucił i przy okazji próbował się do niego włamać bo rama drzwi kierowcy odstawała od słupka jakieś 1,5 cm. Dodatkowo sprzedający z którym nikomu nie życzę robienia z nim interesów. Jak to powiedział "mam wywalone w to jak ona wygląda bo i tak reszta amper w polsce to śmiecie.... " i ogólnie bardzo nie przyjemny człowiek.

kasmarkos

Wysłany: 2019-08-16, 20:24   

A może ktoś zna ta ampere???
https://www.otomoto.pl/of...t-ID6C4u5x.html

Darek 

Wysłany: 2019-08-16, 21:28   

Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z FB forum Ampery i Volta zwróćcie uwagę czy przy ruszaniu i odpuszczaniu gazu nic nie klika cichutko z przodu...i czy tryby jazdy się ładnie przełączają ;-)

EVOLT 

Wysłany: 2019-08-18, 20:53   

granit napisał/a:
To są auta, które mają 7-8 lat i prawie 200 tys km przebiegu. Znalezienie samochodu bez żadnej przygody może graniczyć z cudem ;) Grunt to sprawdzić czy ta przygoda nie była "na grubo". Poszycie błotnika, drzwi, klapę można kupić w kolorze lub polakierować na odpowiednią grubość lakieru, tak by miernik tego nie wychwycił, nie raz widziałem w Polsce u kombinatorów auta w pierwszym lakierze :roll: Dlatego Holandia mi się podoba, tam na dobrych placach nikt nie szykuje aut pod sprzedaż i nie opowiada bajek potencjalnym kupującym, tylko podaje cenę i daje kluczyki, aby sobie obejrzeć samochód.

Żeby to zrobić co piszesz to trzeba po auto jechać z mechanikiem, najlepiej dwoma, jednym od blacharki, a drugim od reszty gratów. Nikt nie będzie robił takiego przedstawienia, a sprzedający nie zawsze zgadza się na takie cuda, więc kółko się zamyka. W naszym pięknym Kraju, gdzie nikt za nic nie odpowiada, a sprzedający zawsze Ci może powiedzieć "widziały gały co brały" to jedyne wyjście jest pojechać samemu na przykład do Holandii i poszukać czegoś, co nie jest poskładane z kilku. Oczywiście kosztuje to nieco pieniędzy i czasu, ale szybko się może okazać, że dużo mniej jak naprawy na miejscu w Polsce złomu przywiezionego do Kraju i "ulepionego" na handel. Handlarz nie naprawi auta uczciwie, bo mu się to nie opłaca, jego mechanik "ulepi" do kupy i to wszystko co mogą nam kupującym tu w Kraju zaoferować, a cena często dużo mówi sama za siebie. Cuda to tylko w Era, a okazji po prostu nie ma :-?

marcin.elektro 

Wysłany: 2019-08-18, 21:41   

Evolt . Chyba że swoimi przekonaniami i wywodami które nie mają nic wspólnego z aktualną rzeczywistością , zatrzymałes się 15 lat temu.Ale po to jest forum żeby każdy wyraził swoje zdanie.

EVOLT 

Wysłany: 2019-08-19, 20:46   

marcin.elektro napisał/a:
Evolt . Chyba że swoimi przekonaniami i wywodami które nie mają nic wspólnego z aktualną rzeczywistością , zatrzymałes się 15 lat temu.Ale po to jest forum żeby każdy wyraził swoje zdanie.

To bądż tak łaskawy i wyprowadz mnie z tej zapaści, pisałeś że od tego jest forum, więc pomóż zrozumieć nowy mechanizm robienia ludzi w balona.
Bo moim skromnym zdaniem niewiele sie zmieniło od tych 15 lat, a złodzieje i oszuści tylko zmienili metody, a dresy na garnitur.

marcin.elektro 

Wysłany: 2019-08-19, 21:20   

Może pragniesz być zrobiony w balona Ale to twój problem.
Rynek aut używanych zmienił się diametralnie .
Ile aut ampera się rozbija .
Ile aut ampera ci wspaniali handlowcy z Polski zdołają kupić, żeby móc oszukać Janusza Polaka lowce okazji ,przed handlowcami że wschodu A najbardziej Litwy.
A ilu handlowców z Polski kupi jeżeli zdarzy kupić rozbita ampere widząc że nie ma możliwości kupić części,

Wnioski wyciągnij sam .

Pozdrawiam

marcin.elektro 

Wysłany: 2019-08-19, 21:25   

Masz rację zamienili dresy na garnitur Ale oni są w PiS i nie tylko i na pewno nie oszukują na autach bo to w Polsce nie interes .Janusz łowca okazji chce kupić coś co kosztuje za granicą 15 000 za 14 000 nowy 15 letni z przebiegiem 2 A najlepiej 3 x mniejszym niż na zachodzie ,i oczywiście bez śladów użytkowania, przecież on kupuję nowe auto.

marcin.elektro 

Wysłany: 2019-08-19, 21:41   

Żeby uścislic, to rynek Januszy kupców zmienił się również. Kiedyś Janusz kupował co było płacił więcej niż w fabryce .A teraz przyjeżdża po ogórka 15 letniego i marudzi że zderzak zadrapany ,obstukany od kabla lub bagaży, A jak pomalowany to że bity .

EVOLT 

Wysłany: 2019-08-20, 19:01   

Moim zdaniem uogólniasz za bardzo. Rynek się zmienił, ale nie aż tak kontrastowo. Mój zakup Ampery, to nie mój pierwszy zakup auta, kupiłem już ich kilkadziesiąt i mam porównanie z czasów poprzednich do dzisiejszych. Niewiele się zmieniło, no może tylko to że już dziś handlarzyna (nie mylić z handlarzem samochodami) nie ulepi jednego z 3 szt, ale tylko dlatego że to już nawet jemu się nie opłaca. Podaż Amper w Polsce jest tak znikomy, że wybór praktycznie żaden, a to co jest, jest w kiepskim stanie. W większości z przekłamanymi danymi, od przebiegów, po roczniki. Nie bronię nikomu kupić tego auta w Polsce, ale moim i nie tylko zdaniem wyjazd po Amperę do np. Holandii ma większy sens, jak zjeździć nasz Kraj w poszukiwaniu godnej zakupu. Uważam, że taki wyjazd za granicę wyjdzie taniej, a zakup i wybór będzie bardziej udany.
Ale to tylko moje subiektywne zdanie, więc się nie spinaj, to jest forum i każdy ma prawo do własnych przemyśleń, może nie do końca trafnych, ale odważnych i własnych.

marcin.elektro 

Wysłany: 2019-08-20, 20:21   

Nie spinam się to jest właśnie moje zdanie.Kazdy może mieć inne jak i doświadczenia. 👍

EVOLT 

Wysłany: 2019-08-22, 16:53   

marcin.elektro napisał/a:
Nie spinam się to jest właśnie moje zdanie.Kazdy może mieć inne jak i doświadczenia. 👍

:kufel

Odpowiedz do tematu