SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie auto na krótkie dystanse?
Autor Wiadomość
Piotrek11

Wysłany: 2019-09-16, 11:19   Re: Jakie auto na krótkie dystanse?

Blest napisał/a:
Cześć, szukam auta na krótkie dystanse dojazdy do pracy (miasto 60 tysięcy ludności) ok. 3 kilometrów plus wypad raz w tygodniu poza miasto 30 km w jedną stronę do rodzinki. Głównie autem jeżdżę w okresie jesień, zima wczesna wiosna, później rower jeżeli chodzi o dojazdy do pracy. Zastanawiałem się nad hybrydą, ale zanim auto się nagrzeje to wyjdzie podobne spalanie do diesla 2.0 w Insigni którą aktualnie się poruszam, dlatego myślę nad elektrykiem z zasięgiem 100-150 km. Fajnie jakby miało bagażnik który pozwoli zmieścić wózek dla dziecka. Budżet tak ok 50 tysięcy złotych.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Mercedes B klasa .Doskonały.Z zewnątrz zwykła B klasa.Jedyna róznica to silnik Tesli i baterie Tesli.Z tego co mówił mi wlasciciel tego auta to baterie bodajze panasonica składane przez tesle.Ale nie jestem tego pewien.Ni i zegary w elektryku inne niz w tradycyjnej B klasie.Komfort jazdy bajeczny.Siedzi sie wysoko.Sam sie zatakimrozgladam bo jestem pod duzym wrazeniem.Przyspieszenie chyba takie samo jak w moim Lifcie.Szczerze polecam

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-16, 11:29   

Czyli nie masz, nie jeździłeś, ale polecasz? Ja nie mam nic przeciwko B-klasie, ale mimo wszystko to trochę dziwne co mówisz. No i raczej zapomnij o kupnie takiego auta w kwocie do 50tys. Gdy się interesowałem tematem to żeby to miało jakikolwiek sens to na B-klasę trzeba przygotować tak z 80tys. A silnik z Tesli to raczej nienajlepszy argument. Szczególnie biorąc pod uwagę to, jak się sypały (szczególnie w pierwszych latach produkcji).

Piotrek11

Wysłany: 2019-09-16, 12:09   

vwir napisał/a:
Czyli nie masz, nie jeździłeś, ale polecasz? Ja nie mam nic przeciwko B-klasie, ale mimo wszystko to trochę dziwne co mówisz. No i raczej zapomnij o kupnie takiego auta w kwocie do 50tys. Gdy się interesowałem tematem to żeby to miało jakikolwiek sens to na B-klasę trzeba przygotować tak z 80tys. A silnik z Tesli to raczej nienajlepszy argument. Szczególnie biorąc pod uwagę to, jak się sypały (szczególnie w pierwszych latach produkcji).

Osobiscie mamjuz drugiego Lefa.Miałem kiedys rocznik 2013.Rok temu sprzedałem i kupiłem Lefa z 2016 r..Mercedesem sie przejechałem jakis miesiac temu.Kolega kupił zonie .Sprowadził sam z Belgii.Przerysowana prawa strona.Nie pomalował nawet tego.Powiedział ze zrobi to dopiero po tej zimie.Jego żona to nie as kierownicy :-) Osobiscie z ciekawosci podjechałem gdyz interesują mnie elektryki Takiej okazji nie mogłem przepuscic.Kolega bardzo zadowolony z zakupu.Chciałem sam sie przekonac.Ktos tu napisał ze szuka czegos godnego polecenia.Podzieliłem sie wiec ze swoimi wrazeniami.Mercedesz 2015 r. 130 000 przebiegu.Poki co na nic nie narzeka.Zwracał uwage na komfort W zupełnosci podzielam jego opinie.SIedziałem w tym aucie,bawiłem się,oglądałem,macałem.Wszystko trwało z pół godziny.Przyspieszenie jak w moim aucie.Tyle i az tyle.Nic wiecej.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-16, 12:29   

Super. Ale nie za 50tys i z niezawodnością to też nie wiesz czy nie jest tak jak z teslą. Po jednej jeździe i miesiącu użytkowania przez kolegę to ciężko coś polecać. Jest sporo różnych elektryków: B-klasa, focus, golf, etc. Ale nie spełniają kryterium ceny.

Piotrek11

Wysłany: 2019-09-16, 12:44   

vwir napisał/a:
Super. Ale nie za 50tys i z niezawodnością to też nie wiesz czy nie jest tak jak z teslą. Po jednej jeździe i miesiącu użytkowania przez kolegę to ciężko coś polecać. Jest sporo różnych elektryków: B-klasa, focus, golf, etc. Ale nie spełniają kryterium ceny.

To prawda.Na gotowo powiedział ze samochód wyjdzie go 80 000 zł uwzgledniając wizyte u lakiernika i malowanie 4 elementów .Poki co to dopiero na wiosne. Cena rzeczywiscie wyzsza niz zakładane 50 000 zł Jednak po swych wczesniejszych doswiadczeniach uważam , ze 50 000 zł to jest minimum kwoty jesli sie chce myslec o elektryku i jego sensownym uzytkowaniu i przede wszystkim bezproblemowym. Sam widze róznice w swym nowszym Leafie w porównaniu do tego z 2013 r. Dołozyłem troche grosza i nie załuje Mam wiekszy spokój i moge siecieszyc z frajdy jaka daje jazda elektrykiem za darmoszke :-) No cóz.Coś za coś.:-)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-16, 15:05   

Zgadza się. Gdy rozglądałem się za B-klasą to też mi wychodziło minimum 80tys za egzemplarz, przy którym coś trzeba pomalować. Albo wymienić (był jeden, w którym do wymiana była klapa i zderzak, bez malowania). Egzemplarze w 100% bezwypadkowe przekraczały 100tys.

Odpowiedz do tematu