SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Fluence_brać?
Autor Wiadomość
iwonajen

Wysłany: 2019-09-21, 14:14   Renault Fluence_brać?

Hej,
jestem świeżak w samochodach elektrycznych, ale kierowca od 10 lat. Zeby się trochę zorienotwać, t forum czytałam wczoraj przez kilka godzin, znalazłam też stary wątek o Renault :)
Muszę teraz kupić nowe auto, mieszkam w Krakowie, mam dom z garażem, 3 dzieci ;) Jeździmy po mieście, codziennie ok. 20 km, czasem mniej, czasem wcale. Na wyjazdy w trasy mamy auto spore, rodzinne. I pomyślałam żeby jako drugi samochdód, miejski, kupić ten:
https://www.otomoto.pl/of...html#144737d559

Rozmawiałam ze sprzedającym, auto na baterii robi ok 100 km, łąduje się 6-7 godzin do pełna (z tej skrzynki co ją można mieć w domu, fachowej nazwy jeszcze nie pamiętam ;) ). Bateria na własność, zresztą wszystko jest w opisie.

Co sądzicie o tej ofercie? Na co zwrócić uwagę podczas jazdy próbnej? O co zapytać?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc
:)

Pozdrawiam serdecznie!

Apolonia 

Wysłany: 2019-09-21, 14:50   

Uwagę należy zwrócić na to, że auto nie jest zarejestrowane, co nie gwarantuje nam statusu baterii.
Pozostaje poprosić o dokumenty potwierdzające czy rzeczywiście jest ona własna lub dowiadywać
się samemu, co może nie być łatwe, gdyż to prawo ma głównie właściciel auta.
Co do baterii można tu na forum przeczytać, był to napęd bliźniaczy z Kangoo pierwszej generacji.
Tu na forum nigdy nie czytałem aby ktoś polecał ten model, czyli coś w tym jest.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-21, 16:14   

Przecież za tyle kupisz trojaczka w ładnym stanie. Na pewno będzie się bardziej nadawał na miejskie auto.

Elektryczne fluence jest bardzo długie (dłuższe niż spalinowe) co powoduje, że średnio nadaje się na miejskie auto. Do tego rzadko spotykane i nietypowe, więc w razie problemów może być kłopot z częściami i serwisowaniem. Bateria fatalnie usytuowana, praktycznie brak chłodzenia, co wiąże się z jej szybkim degradowaniem.

iwonajen

Wysłany: 2019-09-21, 16:26   

Dzieki za Wasze głosy.

Co to jest te trojaczki?? n:) :) :)
coś mi się kojarzy, że to jest auto mitsubishi, ale 4-osobowe...

Może jakieś konkretne propozycje tego modelu w podobnej kwocie (około 30 tysiecy)?

jas_pik

Wysłany: 2019-09-21, 18:41   

Mitsubishi iMiEV + Peugeot ION+ Citroen C-zero . To ten sam samochód rózniący się kogiem z przodu i z tyłu i na kierownicy .
Stąd nazwa trojaczki :)
Mam na zbycu Peugot ION , 2012 , 16kWh, przebieg 94,5 kkm
Zasięg lato 160 km , zima 120 km ( zazwyczaj takie przejazdy robię )
Wywoławczo 35 tyś zł :)

iwonajen

Wysłany: 2019-09-21, 20:32   

Dzięki za wyjaśnienie, faaaajny ten Twój pojazd :)
Czy to jest na 5 osób? Tak jak pisałam troje dzieci (+ mąż, tradycyjna rodzina ;) )

pozdrawiam :)

jas_pik napisał/a:
Mitsubishi iMiEV + Peugeot ION+ Citroen C-zero . To ten sam samochód rózniący się kogiem z przodu i z tyłu i na kierownicy .
Stąd nazwa trojaczki :)
Mam na zbycu Peugot ION , 2012 , 16kWh, przebieg 94,5 kkm
Zasięg lato 160 km , zima 120 km ( zazwyczaj takie przejazdy robię )
Wywoławczo 35 tyś zł :)

Obrazek

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-21, 21:42   

Niestety, czteroosobowe. Mąż do tramwaju.

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2019-09-21, 21:50   

A dzieci masz fotelikowe czy już "dorosłe"? Bo trzy foteliki na tył to i do Leafa mogą mieć problem wejść.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-21, 22:14   

To prawda. Poddupniki się zmieszczą, ale trzy pełne foteliki niebardzo. Tylko sensownego leafa ciężko znaleźć za 30 tys. Trzeba mieć jednak ponad 40 tys. Ale fakt jest faktem - jako auto miejskie sprawdza się idealnie.

iwonajen

Wysłany: 2019-09-22, 00:03   

Dwójka dzieci w fotelikach, jedno już bez, także da się ;)
w tej chwili nie chcę wydawać 40k na samochód.

Zatem wracam z prośbą o oceny Renault Fluence: dlaczego tak? dlaczego nie?
każda ocena mile widziana!
:)

Paren1 

Wysłany: 2019-09-22, 10:26   

vwir napisał/a:
Elektryczne fluence jest bardzo długie (dłuższe niż spalinowe) co powoduje, że średnio nadaje się na miejskie auto. Do tego rzadko spotykane i nietypowe, więc w razie problemów może być kłopot z częściami i serwisowaniem. Bateria fatalnie usytuowana, praktycznie brak chłodzenia, co wiąże się z jej szybkim degradowaniem.

Ponadto Fluence nie ma złącza szybkiego ładowania prądem stałym - więc zero dalszych podróży. Ma tylko wolne gniazdo ładowania - 3.5kW.
Fluence nie ma pompy ciepła, gdy zrobi się zimno zasięg spada prawie o połowę, bo ogrzewanie auta jest oporowym elementem grzejnym (tak jak w wielu Leafach bez pompy ciepła). Więc sprawdź realny zasięg zimowy.
W Turcji ktoś ma zasięg latem 120 km, zasięg zimowy spada o połowę do 60 km:
https://www.speakev.com/t...4/#post-2489978

Sprawdź stan SoH, na pewno nastąpiła już degradacja baterii, więc nawet zasięg letni już nie jest taki jak w nowym aucie. Jest darmowa aplikacja Fluence ZE Spy na smartfona.

Sprawdź czy faktycznie są dokumenty na własność baterii. Renault co prawda niedawno oferował niektórym właścicielom wykup akumulatorów za 2000-3000 Euro, ale musisz widzieć te papiery, nic na słowo. Potem sprawdź ponownie bezpośrednio w Renault Polska lub Renault Niemcy :)
https://www.goingelectric...=36977&start=50

Odpowiedz do tematu