Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Opel Ampera to hybryda czy pojazd elektryczny - wg ustaw
Autor Wiadomość
vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-10-03, 09:22   

Przecież do czegoś takiego musiałbym mieć drugie przyłącze. Z nową umową. No i później dwa osobne obwody w domu, część korzystająca z jednego licznika, a część z drugiego. Wymyślasz jakieś niestworzone historie a wystarczyłoby ciut dłużej pomyśleć nad warunkami dofinansowania i nie zrobić kolejnego gniota pod publiczkę, tylko coś, co faktycznie przyczyniłoby się do zwiększenia ilości prądu generowanego ze słońca. A tak to na razie wstrzymam się z rozbudową instalacji, bo mi znacznie spadła motywacja, gdy widzę takie kombinacje.

Barca

Wysłany: 2019-10-03, 09:50   

Też mnie wkurza taka kombinatoryka, pomijając że jest po prostu bez sensu. W sierpniu rozbudowałem instalację z 5 do 9kW i też rzecz jasna nie dostanę nic z Mojego Prądu i mam to szczerze w nosie. Drugi licznik? Przecież tam jest część opłat stałych, życzę powodzenia jak za kilkadziesiąt miesięcy dojdzie Wam opłata za rynek mocy. Story o zmianie jednego licznika dwukierunkowego na inny to opowieści z mchu i paproci. Znam tylko dwa występujące w praktyce przypadki gdy OSD zmienia licznik dwukierunkowy na inny dwukierunkowy: awaria lub gdy zamontowali klientowi licznik obsługujący bilansowanie międzyfazowe i zmieniają na licznik bez obsługi bilansowania.
Więc generalnie nie ma szans na te 5 tysi przy rozbudowie instalacji chyba, że ktoś chce robić machinacje dla sportu.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-10-03, 10:00   

No tam jest więcej takich 'kwiatków'. Na przykład, cytuję:
Cytat:
Czy można otrzymać dofinansowanie na instalację wykonaną samodzielnie?

By otrzymać dotację z programy “Mój Prąd”, montaż instalacji nie może być wykonany samodzielnie, nawet jeśli posiada się odpowiednie uprawnienia.

Czyli musisz mieć, znowu cytuję:
Cytat:
kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej opatrzona adnotacją „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”

Powtórzę: dostawę i montaż. Jeśli kupiłeś i zamontowałeś sam, to zapomnij. Nawet jeśli masz stosowne uprawnienia.

jas_pik

Wysłany: 2019-10-03, 10:09   

Na szybko podałem jedno z rozwiązań problemu :)
Ale mój prąd to raptem 5000 zł dotacji .
Nie lepiej poszukać innych dofinansowań ?
Które nie maja takich ograniczeń. Sprawdźcie czy Wasza gmina czegoś takiego nie robi :)
I wszyscy zapominają że odliczenie podatkowe obowiązuje także przy samodzielnej instalacji i zakupie :)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-10-03, 10:15   

U mnie w gminie nie ma niczego. Kompletnie niczego. Chodzi mi tylko i wyłącznie o równe traktowanie. Skoro celem programu jest cytuję:

Cytat:
Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

To te ograniczenia są zupełnie z kosmosu. Na szczęście ograniczenie możliwości samodzielnej instalacji zostanie za 2 tygodnie zniesione. Ale możliwość montażu instalacji dla kogoś kto już jedną ma - już nie.

Apolonia 

Wysłany: 2019-10-03, 10:32   

Przepraszam o której gminie jest ten temat?
W ogóle o czym ten temat?
Zaczynamy od robienia z hybrydy elektryka i powoli przechodzimy,
poprzez robienie z natury prądu, do robienia z wróbla kanarka.
Czytam dalej z fascynacją co można jeszcze z czego zrobić.

jas_pik

Wysłany: 2019-10-03, 10:47   

Proponuję ciągnąć ten temat w innym wątku: http://forum.samochodyele...p?p=46656#46656

adam83 

Wysłany: 2019-10-03, 11:45   

vwir napisał/a:
Oooo, ciekawe. To wymieniają jeden licznik dwukierunkowy EMU3 na inny licznik dwukierunkowy EMU3? Tak dla sportu?

Przyłącz na inna osobę (np. żona) bez instalacji PV.... Następnie żona zgłasa instalację w programie ....
Też rozbudowałem instalację bez programu ... totalny bezsens.
co do sportu jak kupowałem mieszkanie to nie pytali się i zmienili licznik może zbiegło się z jego legalizacją -->w co nie wieżę

wojtek9300 
wojtek9300

Wysłany: 2019-11-11, 17:53   

Witam.
Mój Volt to elektryk. :mrgreen: Bo w dowodzie rejestracyjnym ma wpisane wyłącznie EE jako paliwo. Dlaczego? Nie wiem. Widocznie tak załatwił gość który sprowadził go z USA.
Zdobyłem naklejkę EE. Kobieta w urzędzie miała wątpliwości i konsultowała to z wydziałem komunikacji. Odpisali, że w kwitach jest EE i właściciel nie zgłaszał zastrzeżeń.
Od stycznia mają być zielone blachy i też o nie wystąpię.
Może ktoś wie ile to będzie kosztować, jaki trzeba wniosek składać i czy będzie ten sam numer rejestracyjny czy musi być inny?

Ps. Pozdrawiam jas_pik, ja z Józefowa. ;)

jas_pik

Wysłany: 2019-11-11, 18:50   

wojtek9300 napisał/a:

Może ktoś wie ile to będzie kosztować, jaki trzeba wniosek składać i czy będzie ten sam numer rejestracyjny czy musi być inny?

Numer będzie ten sam , wnioski będą dostępne w WK w pierwszym dniu roboczym po Nowym Roku.
A koszt ?
Wszystko wskazuje na to że będzie taki jak za wydanie tablic ( bo na razie nikt nic nie wie)
czyli przy samochodzie : 80 zł za dwie tablice
54 zł za DR
18,50 zł za naklejke na szybę
Naklejka legalizacyjna 12,50 zł
I chyba po 0,50 zł opłat ewidencyjnych za tablice, naklejkę i DR

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2019-11-11, 19:23   

Ad. naklejki, to żona wywołała konkretne poruszenie - nasz iOn to pierwszy elektryk w gminie i nikt nie ma pojęcia jak się za temat naklejki zabrać, oprócz automatycznej próby zepchnięcia tematu na starostwo ;-)

Ad. zmiany tablic - nie czuję potrzeby zmiany dla koloru przy konieczności poniesienia opłaty.

bro

Wysłany: 2019-11-11, 21:44   

lookash_c napisał/a:

Ad. zmiany tablic - nie czuję potrzeby zmiany dla koloru przy konieczności poniesienia opłaty.

to pewnie zależy od tego czy jeździsz po buspasach i parkujesz w strefie płatnego parkowania..

wojtek9300 
wojtek9300

Wysłany: 2019-11-11, 22:35   

bro napisał/a:

to pewnie zależy od tego czy jeździsz po buspasach i parkujesz w strefie płatnego parkowania..

No właśnie, mi się czasem zdarza. Z „niebieskimi panami” jeszcze się nie spotkałem na drodze w temacie dyskusji czy Volt to hybryda czy elektryk. Zielone tablice mogą dać dodatkowy argument do ręki.
Rozumiem, że jak numer rejestracyjny się nie zmienia to dowodu rej. nie trzeba wymieniać, tylko blachy i naklejkę na szybę.

jas_pik

Wysłany: 2019-11-11, 22:47   

No własnie tego nikt na 100% nie wie .
Skoro numer zostaje ten sam to naklejka na szybę powinna być ta sama.DR tez powinien być ten sam bo w nim wpis EE już jest. Musimy poczekać na szkolenia urzedników albo smai ich będziemy szkolić w walce :)
Zmienia się tylko tło na tablicy.
A dla urzędników to może być poważny problem bo przecież te tablice z konkretnym numerem będą musieli zamawiać

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2019-11-12, 23:17   

A skąd informacje, że numer ma być bez zmian i tylko tablice nowe? Jakieś konkretne rozporządzenie do ustawy o elektromobilności?

A buspasami jeżdżę (ostatnio codziennie) i póki co nie miałem potrzeby tłumaczenia się. Acz w Białymstoku elektryków mało.

Odpowiedz do tematu