SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Opel Ampera to hybryda czy pojazd elektryczny - wg ustaw
Autor Wiadomość
vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-10-03, 10:22   

Przecież do czegoś takiego musiałbym mieć drugie przyłącze. Z nową umową. No i później dwa osobne obwody w domu, część korzystająca z jednego licznika, a część z drugiego. Wymyślasz jakieś niestworzone historie a wystarczyłoby ciut dłużej pomyśleć nad warunkami dofinansowania i nie zrobić kolejnego gniota pod publiczkę, tylko coś, co faktycznie przyczyniłoby się do zwiększenia ilości prądu generowanego ze słońca. A tak to na razie wstrzymam się z rozbudową instalacji, bo mi znacznie spadła motywacja, gdy widzę takie kombinacje.

Barca

Wysłany: 2019-10-03, 10:50   

Też mnie wkurza taka kombinatoryka, pomijając że jest po prostu bez sensu. W sierpniu rozbudowałem instalację z 5 do 9kW i też rzecz jasna nie dostanę nic z Mojego Prądu i mam to szczerze w nosie. Drugi licznik? Przecież tam jest część opłat stałych, życzę powodzenia jak za kilkadziesiąt miesięcy dojdzie Wam opłata za rynek mocy. Story o zmianie jednego licznika dwukierunkowego na inny to opowieści z mchu i paproci. Znam tylko dwa występujące w praktyce przypadki gdy OSD zmienia licznik dwukierunkowy na inny dwukierunkowy: awaria lub gdy zamontowali klientowi licznik obsługujący bilansowanie międzyfazowe i zmieniają na licznik bez obsługi bilansowania.
Więc generalnie nie ma szans na te 5 tysi przy rozbudowie instalacji chyba, że ktoś chce robić machinacje dla sportu.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-10-03, 11:00   

No tam jest więcej takich 'kwiatków'. Na przykład, cytuję:
Cytat:
Czy można otrzymać dofinansowanie na instalację wykonaną samodzielnie?

By otrzymać dotację z programy “Mój Prąd”, montaż instalacji nie może być wykonany samodzielnie, nawet jeśli posiada się odpowiednie uprawnienia.

Czyli musisz mieć, znowu cytuję:
Cytat:
kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej opatrzona adnotacją „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”

Powtórzę: dostawę i montaż. Jeśli kupiłeś i zamontowałeś sam, to zapomnij. Nawet jeśli masz stosowne uprawnienia.

jas_pik

Wysłany: 2019-10-03, 11:09   

Na szybko podałem jedno z rozwiązań problemu :)
Ale mój prąd to raptem 5000 zł dotacji .
Nie lepiej poszukać innych dofinansowań ?
Które nie maja takich ograniczeń. Sprawdźcie czy Wasza gmina czegoś takiego nie robi :)
I wszyscy zapominają że odliczenie podatkowe obowiązuje także przy samodzielnej instalacji i zakupie :)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-10-03, 11:15   

U mnie w gminie nie ma niczego. Kompletnie niczego. Chodzi mi tylko i wyłącznie o równe traktowanie. Skoro celem programu jest cytuję:

Cytat:
Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

To te ograniczenia są zupełnie z kosmosu. Na szczęście ograniczenie możliwości samodzielnej instalacji zostanie za 2 tygodnie zniesione. Ale możliwość montażu instalacji dla kogoś kto już jedną ma - już nie.

Apolonia 

Wysłany: 2019-10-03, 11:32   

Przepraszam o której gminie jest ten temat?
W ogóle o czym ten temat?
Zaczynamy od robienia z hybrydy elektryka i powoli przechodzimy,
poprzez robienie z natury prądu, do robienia z wróbla kanarka.
Czytam dalej z fascynacją co można jeszcze z czego zrobić.

jas_pik

Wysłany: 2019-10-03, 11:47   

Proponuję ciągnąć ten temat w innym wątku: http://forum.samochodyele...p?p=46656#46656

adam83 

Wysłany: 2019-10-03, 12:45   

vwir napisał/a:
Oooo, ciekawe. To wymieniają jeden licznik dwukierunkowy EMU3 na inny licznik dwukierunkowy EMU3? Tak dla sportu?

Przyłącz na inna osobę (np. żona) bez instalacji PV.... Następnie żona zgłasa instalację w programie ....
Też rozbudowałem instalację bez programu ... totalny bezsens.
co do sportu jak kupowałem mieszkanie to nie pytali się i zmienili licznik może zbiegło się z jego legalizacją -->w co nie wieżę

Odpowiedz do tematu