SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAKUP SAMOCHODU PRZEZ POŚREDNIKA
Autor Wiadomość
Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-07, 07:17   ZAKUP SAMOCHODU PRZEZ POŚREDNIKA

Chciałbym podzielić się i poprosić innych aby przedstawili swoje doświadczenia.
Moje na dzień dzisiejszy są takie jak opisałem w innym wątku dotyczącym Nissana Leafa62.
http://forum.samochodyele...p?p=47180#47180

Jestem w trakcie "walki" UK i tak właściwie, to nie mam pretensji do niego, ale pomału narastające zniesmaczeniem spowodowanym współpracą z Panem Pośrednikiem, bez epitetów i z Dużej Litery, bo sympatyczny komunikatywny ..

Fakty
1.28. 08.2019 po krótkich rozmowach telefonicznych ustaleniu prowizji itd, wpłaciłem zaliczkę 10000 zł na T3 AWD FSD LR
Oczekiwanie 8 tyg.
2. Dwa telefony kontrolne w trakcie oczekiwania, z których dowiedziałem się że może być lekkie opóźnienie. OK.
3. Koniec października jest Tesla VIN, to bez oglądania itd w pełnym zaufaniu, aby mieć to z głowy przelewam uzgodnioną kwotę. Nawet fajnie bo ok 5000 mniej w złotych gdyż kurs się zmienił.
4.Dostaje fakturę i proszę o autdetaling w Firmie z którą współpracuje Pośrednik. Dostaje kontakt i dogrywam pokrycie lakieru ceramiczne jak tylko Tesla trafi do Szczecina.
5. Przychodzą papiery do rejestracji. I gdy pytam o kartę pojazdu DOWIADUJE SIĘ ŻE MI MAJĄ JĄ WYSTAWIĆ w WK, ale mogą być problemy, bo w dwóch przypadkach tak ponoć było :!:
To mnie napawa obawą i tak z grubsza jestem już lekko skonfundowany.
(cały czas staram się jeszcze być grzeczny i kulturalny, ale mnie już "bierze" ).
:!: Nawet daję zarobić znajomemu Ubezpieczycielowi Pośrednika CZYLI KOMPLEKSOWEGO MA KLIENTA. :!:
Czyli z mojej strony zero problemów
6. Idziemy na umówioną wizytę w UK (6.11.2019).
Czas "załatwiania" to ponad godzina. Czterech urzędników ,a efekt, to ksero dokumentów i do analizy. Może jutro, może pojutrze?
Problem : Brak Karty Pojazdu, gdzie Ustawa mówi, iż to obowiązek Producenta lub Importera wprowadzającego pojazd na rynek. Zderzenie z Prawem, które nie złożyło iz ktoś kupuje nowe auto w ten sposób.
7. W trakcie deliberacji urzędniczej, dzwonię do Pośrednika, rozmawiam z nim ja i Urzędnik, bez efektu.
8.Pojawia się potem propozycja Pośrednika, aby szybko odesłać dokumenty, a on zarejestruje na siebie byśmy mogli jeździć.
9. Inny oczekujący na Teslę dostaje propozycje, że otrzyma zarejestrowany pojazd do odbioru za niewielką opłatą. Ja takiej nie otrzymałem. (to wiem z maila od niego).
Wg mnie po analizie, czarno to widzę ale jako że to Polska właśnie, Kraj Węgla i Stali Wódy i Konwalii, próbujemy ...
10. Uruchamiamy Naszego Świętego ..." :mrgreen:
11. Jest 7.11.2019 .... zobaczymy. :oops:
12. Weekend będzie zmarnowany, bilet kolejowy za cale 48 zł kupiony i chyba wyjdzie jakbym kupował przez konfigurator. Trochę grosza by zostało, a przede wszystkim nie czuł bym się wydymany :cry:

..................
Nie po to "przepłaca"czytaj: daje zarobić za wykonanie rzetelne pewnego zadania, aby mieć takie jaja.
To jakby chirurg , nagle odszedł od chorego i powiedział: " Panie obudź się Pan i dokończ zszycie , bo mi się już nie chce i mi za to za mało płacą " ;)

Wniosek : Na razie taki, że im jesteś bardziej normalny, spolegliwy i bezproblemowy, tym bardziej mają cię w dupie i przerzucają swoje obowiązki na Ciebie . To nauczka, że "u nas" trzeba od razu być "Januszem"i być upierdliwym marudnym i niezadowolonym na wstępie ..
Nazywam przemiłego Pana Pośrednikiem...Umowa była jasna WSZYSTKIE PAPIERY POTRZEBNE DO ZAREJESTROWANIA

Pretensje mam o to, że na wstępie nie zostałem poinformowany o możliwości wystąpienia problemu, wtedy bym zrezygnował albo poszukalibyśmy rozwiązania. Wybór Pośrednika, miał mi zagwarantować minimum roboty.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR /FSD
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2019-11-07, 17:46, w całości zmieniany 3 razy  

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-07, 09:09   

Znamy go, ale patrz jego oczami chciał Ci zdać dziewicę, bez wpisów o poprzedniej rejestracji.
A fakt jest taki że zazwyczaj robi pośrednictwo aut już zarejestrowanych.
Przeciera szlak z nowymi Tesłami pod zamówienie i co urząd to inna postawa.
Jeżeli on był pośrednikiem, a Ty importerem, to Tobie urząd wydaje książkę.
Jest to kwestia papierów i tego co w nich jest napisane.
Jeżeli on był właścicielem na terenie RP, to on załatwia książkę.
Kwestia kiedy i jak przekazano auto, również na czyje zlecenie wjechał do kraju.
Miałem już kiedyś taka kontrola z autami w drugą stronę.
Urząd sprawdzał czy ja zawiozłem auto, czy odebrał Niemiec, od tego zależał zwrot VAT.
W naszym kraju analiza dokumentów jest s kierunku negatywnym czyli znaleźć błąd
aby negatywnie obsuzyc petenta, bo wówczas jest sukces i zero odpowiedzialności urzędnika.
Nadal, oni nie są dla nas, ale my dla nich, aby leczyć ich kompleksy za nasze pieniądze.
Kiedyś pewien Niemiecki urzednik powiedział mi, że urzędnik, to nie zawód, to stan.
Wtedy zrozumiałem stan naszych urzędników (jak wyzej).

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-07, 09:20   

Wiesz , jestem laikiem w tym temacie ale zdolność czytania ze zrozumieniem jako taka mam . :-?
Po pierwsze , Wszystkie papiery , a potem zastrzeżenie ,że jednak mogą być nie wszystkie .
Intencji jako ufny człek nie podważam :!: I wiem ,że ludzie są różni a klienci upierdliwi i im się wydaje ,że jak maja kasę , to od razu tytuł szlachecki .
Dlatego rozumiem też Pana ....

Jest Firma pośrednicząca , jak pisałeś wyżej .
.
Cytat:
Kwestia kiedy i jak przekazano auto, również na czyje zlecenie wjechał do kraju.

I wg mnie na "chłopski rozum" a poczytałem interpretację " IMPORTER" , to nie my. Bo My nie wprowadzamy samochodu na rynek , nic nie wiedziałem o procedurze . Mam fakturę od Firmy Pośrednika a ta jest w Polsce....
Kartę zaś wydaje , Producent albo importer lub ten co wprowadza ...

Czyli ja liczę tylko na " nagięcie" " falandyzację" Prawa, czyli przyjęcie że zlecenie zkupu a tym samym importu czyni z mojej żony IMPORTERA. :mrgreen:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR /FSD

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-07, 09:45   

No i tu tytuł szlachecki się nie przyda, ale ten operacyjny "importer"
już może ułatwić myślenie lub stan urzędnika.

Rację masz, że wszystkie papiery do rejestracj mają być, a nie ma.
Daj mu upoważnienia do rejestracji i 17 zł, niech wraca z blachami.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-07, 09:57   

Apolonia napisał/a:
No i tu tytuł szlachecki się nie przyda, ale ten operacyjny "importer"
już może ułatwić myślenie lub stan urzędnika.

Rację masz, że wszystkie papiery do rejestracji mają być, a nie ma.
Daj mu upoważnienia do rejestracji i 17 zł, niech wraca z blachami.

Ja bym Mu dal nawet córkę jakbym miał. :!:
Chcieliśmy sobie zrobić dobrze i mamy do kitu samopoczucie .

Żona w Urzędzie czuła sie bardzo nieswojo ,to nie jest przyjemne zajmować okienko ponad godzinę i odchodzić z kwitkiem .
Jest to frustrujące , gdy z twojej strony dopełniasz wszystkich warunków umowy .

ERRATA , Edit czy jak kto woli :mrgreen: .... :mrgreen:
Lubiłem Falandysza , kolegów z klasy , i wszystkie dziwki które dzieliłem z Politykami ... Żartowałem . z radości powiedzmy .
Demokracja działa jak za dawnych lat ( nie tęsknię )i Musze tylko dostarczyć kwit ze zwolniony z AKCYZY . Idziemy z godzinę po odbiór tablic .
Chyba otworze Firmę załatwiajacą ... cokolwiek :mrgreen: ...

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-07, 10:44   

Tak tak, to jest to sławne zwolnienie z akcyzy, pod warunkiem, że udowodnisz,
że: nie jesteś koniem, nie jesteś oszustem, auto jest jakie jest.
Teraz otrzymasz rejestrację warunkową, ale uwaga!!!
Tekst który znajdziesz na deklaracji akcyzowej mowi, że:
- zgłoszenia powinieneś dokonać w ciągu 14 dni od wprowadzenia pojazdu,
- ale nie później niż przed jego rejestracją
Ja napisałem im czynny żal, że popełniłem taki fatalny błąd.
Aby mieli podstawę do ułaskawienia mnie.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-07, 11:02   

Wydział Komunikacji dal nam 30 dni.
Kwity będą za ok 2 tyg. z Urzędu Celnego

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-07, 18:28   

Bronek jak pojezdzisz i znajdziesz chwilę, to proszę ocen sytuacje
z nieco chlodniejszym spojrzeniem i z posiadanym już dystansem.
Ocen: pośrednika, wydział komunikacji, auto (ale jak ochloniesz).
Może masz jakieś cenne wskazówki. O Jessice i Brajanku już nie pisz.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-07, 19:26   

Dziesika i Brajanek itd nie dotyczył Nikogo z aktorow tego przedstawienia :!:

To tylko metafora, jaki to ma wpływ na nasze postrzeganie rzeczywistości. Czyli Urzędnicy traktują klienta jako zło, i potencjalnego krętacza i "ojca w/w" .
Pośrednik stara się myśleć jak gdyby za mnie jako takim... i w DOBREJ WIERZE może też dlatego robi, wszystko po taniości. Może uważa to za podstawowe kryterium swojej oferty. Skoro teraz następnemu zaproponował rejestrację. Powinien starać sie omijać te "miny", bo to nie jest dobra reklama.
To jest ten wpływ "Januszy". Konkluzja, jaka mogła by się nasunąć, że u nas może być byle jak, ale tanio?
............
Pośrednik, lakoniczny nie opowiadający bajek -cenna zaleta :!: , ale jw niedoinformujący tym samym klienta. Nie wiem jak w kontakcie face to face, znam tylko z jednego filmiku, który mnie do niego przekonał. Ale nie czujesz się nie za bardzo "zaopiekowany", trzeba się samemu dowiadywać. Mnie to nie przeszkadzało , ale żona się dopytywała, gdy termin sie zbliżał i musiałem dzwonić...

Urzędnicy: mili, ale my doktory we wsi, to znamy się z lekka. Niemniej ja wiesz potrzebny był impuls. Czy miał kardynalne znaczenie, czy tylko z lekka pchnął na właściwe tory?. Nie wiem.
Ale coś było na rzeczy, gdyż z lekka się tłumaczyli, iż to dziewiczy temat, nietypowy. A my przez grzeczność zachowywaliśmy sie jak bardzo wdzięczni petenci. Co zresztą jest prawdą. :idea:
Szczerze, to dawałem szanse na pozytywne rozpatrzenie na góra 70% i byłem przygotowany na inny wariant.

Koniec wieńczy dzieło, czyli w sobotę wracamy Teslą. I jako ze mam Leafa to kontakt z elektrykiem moze już nie być tak spektakularny. Sam jestem ciekaw :?:

Nic właściwie nie można radzić innym, jak tylko że ten brak karty pojazdu jest problemem i lepiej jest ją mieć.
Nie będę wynikał dlaczego mi się udało.
Powoływanie się, ze gdzie indziej zarejestrowali wkurza tylko urzędnika i tej metody perswazji swoich racji nie polecam.

Sprzedawca/Pośrednik może zakładać, że kasa to najważniejsze, a reszta to drobne kłopoty. Jak nie dzisiaj to jutro, tu się odeśle tam się przyśle, dośle. Pójdzie się raz, drugi, trzeci , poczeka z 30 dni i muszą zarejestrować.
Tylko akurat tak nie zawsze jest. Wielu w tym my, po to zlecamy takie pośrednictwo , by do minimum zmniejszyć uciążliwość procedur i przyśpieszyć zakup. Pomimo odpowiedzi "TAK bez problemu" na konkretne pytanie : Czy zarejestrujemy bez problemu po, otrzymaniu dokumentów , to akurat w tym przypadku było inaczej. A to że to samochód elektryczny nie ma znaczenia, tylko że nowy nierejestrowany.
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2019-11-08, 07:34, w całości zmieniany 1 raz  

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-07, 19:51   

Suma sumarum, to i tak jakiś urząd komunikacji tą kartę wydaje.
Czy w Wawa, czy u pośrednika, czy u nabywcy. Wg mnie, to nie powinno
wzbudzać żadnych wątpliwości urzędnika, a już na pewno myślenia,
zepchne to na inny urzad komunikacji.

Powiem Ci, że jak dawno temu rejestrowałem Quada, to wezwano
naczelnika drogówki, a za nim patrol Policji, aby rozpoznać temat
i przekazać go do wiadomości na odprawie dnia następnego.
Wówczas chodziło też o konieczność uzywania kasku, a właściwie jej brak.
Obawiałem się, że będę zwierzyną główna dla patroli. Po długich analizach
w gabinecie naczelnika podjęto decyzję zgodna z moimi oczekiwaniami.
Wydano dokumenty i zarejestrowano jako pojazd samochodowy inny.
Sklasyfikowano dla Policji jako pojazd 4-kolowy z otwartym nadwoziem
budowa przypominający motocykl lub maszyny rolnicze, cos jak stary
Ursus bez budy dla kierowcy, taki cabrio, bez pasów, bez kasku.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-08, 07:48   

Wszystko powinno być roztrzygane na korzyść obywatela, gdy prawo ma lukę lub jest nieprecyzyjne i nie powstaje żadna szkoda.
A jest czesto odwrotnie i to dlatego, że Urzędnik będzie ukarany, gdy zrobi coś źle a obywatel skorzysta.
Ale gdy skrzywdzi Obywatela przez błędną decyzję, nic mu nie zrobią.
Dlatego prościej i bezpieczniej jest odmówić lub przeciągać sprawę.

Tak często jest w US, tam nie można przestraszyć pracownika, bo to kasa dla Państwa a per saldo kilka niesłusznych bankructw firm i tak się opłaca.

rafmat

Wysłany: 2019-11-08, 07:52   

@Bronek współczuję i nie rozumiem dlaczego Ty nie wszedłeś na stronę Tesli i nie zamówiłeś auta pod drzwi... :) , dosyć przepłaciłeś to jeszcze masz takie problemy...

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-08, 08:09   

Auto jest zarejestrowane, czytaj dokładnie. Jeden dzień zwłoki.

Nie wiem czy tak wiele przepłacilem?
Polecam mimo wszystko tego Pośrednika ma dobre opinie i jest życzliwy. Konkretny, tylko tu coś lekko się nam pośliznęło z braku pełnej informacji. Najważniejsze ze uczciwy :idea:

Drożej? Moze ciut ciut ? A skąd wiesz, że pod drzwi ?
I nie wiadomo kiedy .
Do tego dwa vaty jak gdyby. Bo kaucja Tesli 15 tyś euro, potem nasz vat i potem zwrot ale kiedy? .
Do tego transport, odbiór niewiadomo skąd ?
i masa ganiania za papierami.
Rozważałem i byłem jedno kliknięcie od zamówienia.

Chyba, ze z upływen czasu Tesla wyjaśni i dopracuje temat, a tak będzie. Tylko mi się nie chciało czekać

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-08, 12:07   

rafmat napisał/a:
@Bronek współczuję i nie rozumiem dlaczego Ty nie wszedłeś na stronę Tesli i nie zamówiłeś auta pod drzwi... :) , dosyć przepłaciłeś to jeszcze masz takie problemy...

Rafał, Rafał, to raczej nie Twoja sprawa i nie Twojej ocenie podlega ta sytuacja.
Ja tez na zabawy z VAT, netto, brutto, NIP-EU ochoty nie mam i wole dostać gotowe za opłatą,
bo firma leasingowa tego nie załatwi w systemie sprzedaż Tesli. Teraz rozumiesz? Wiem, napiszesz,
że lepiej kupić Model S 2015-6 tak jak Ty to zrobiłeś. Widziałem ja i kolega tu z forum Twoje S-auto,
do dziś stoi w internecie, jako bohater drugiego planu w ogłoszeniu innego auta i powiem Ci,
że masz odwagę i tupet, no ale każdy ma inne standardy, a CCC
Sprawa jest prosta, jeżeli uważasz, że zrobisz pośrednictwo lepiej, to się może tym zajmij, zamiast
robić afery z autami jak oferowany Nissan Leaf. Nadal nie dowiedzieliśmy sie co się stało z Twoimi
postami od września. Opowiesz coś o tym?

I bez urazy, ale drugi raz kręcisz ten sam obłudny numer i mam ochotę powiedzieć, co myślę
Jeżeli się obraziłeś, to przepraszam, jeżeli przepraszam nie wystarczy, to się gniewaj i rewanżuj, jak masz taką potrzebę.
Po akcji Nissan, raczej powinieneś zacząć od wyjaśnienia sytuacji znikających postów, a nie oceniania
decyzji innych fanów EV, bo samo usunięcie nie powoduję, że jesteś czysty i wiarygodny.

Bronek dla Rafał jak ktoś kupi auto w sklepie to przepłacił.
Jak ktoś weźmie leasing to też przepłacił, bo ktoś zarobi nie Rafał.
Jak zarobi Rafał to jest bardzo OK.

KubaPHV

Wysłany: 2019-11-08, 18:29   

Co ja patrzę... kolega rafmat się obudził...
Zamiast odpowiedzieć na pytania pokasował posty...
Teraz dalej sie wybiela i krytykuje innych handlarzy...
Bronek jak mogłeś kupić i dać zarobić innemu handlarzowi/pośrednikowi...
Powinieneś poczekać, aż kolega ...Nie wiem nie rozbierałem poduszek bo autem, który choćby miał raz wypiętą wtyczkę od airbag bał bym się jeździć no ale... każdy woli to co lubi...
będzie zmieniał swoją S na ...coś większego...
I pamiętaj ...Ciekawe kiedy ludzie się w końcu nauczą, że nie ma "okazji" dobre auto musi kosztować, jak cena odstaje w jakiś sposób od ceny rynkowej to już potencjalnemu klientowi powinna się włączyć czerwona lampka, że coś jest nie tak... Niestety ludzie tego nie rozumieją albo rozumieją już po fakcie jak już jest za późno...
Wystawiając Leafa sam zapomniał... Panie toż to lekko odrapany bok nuffeczka prawie, można wracać na kołach... handlarz zapomniał wspomnieć, że jeszcze poza Polską granicą auto w ogóle nie miało koła...

KubaPHV

Wysłany: 2019-11-08, 18:40   

Co do problemów z rejestracją... sami wychowaliśmy urzędników na „panów”, a papier dziś jest ważniejszy od rzeczywistości... jak urzędas sie pomyli i wystawi Ci akt zgonu to bez procedury sądowej nie żyjesz i koniec bo papier jest na to że nie żyjesz i nie ważne, że stoisz w urzędzie.
Ja też płaciłem akcyzę od pickupa bo jest ciężarowy ale na potrzeby akcyzy jest osobowy...
Chciałem zmusić że skoro tak to mają mi w dowodzie wpisać osobowy to się nie zgodzili. W sądzie administracyjnym, sędzina stwierdziła że jest ciężarowy ale dla akcyzy osobowy...
Mam te papiery tak dla potomków, żeby zobaczyli jak było, bo wierzę, że ludzie sie obudzą i rozgonią to wszystko... w końcu co któryś wiek dochodzi do rewolucji... Wystarczyłoby żeby wszyscy przestali płacić podatki... od razu by się wyjaśniło kto pracuje a kto przejada...
A może ludziom wygodnie jest tak jak jest... 460 narzuca wolę 38 milionom...

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-08, 18:53   

Cytat:
może ludziom wygodnie jest tak jak jest... 460 narzuca wolę 38 milionom..

Ale jeden ze 100 mi pomógł :-D
A właściwie pomógł pozbyć się strachu urzędnikowi

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-08, 19:18   

On raczej wyłączył urzędnikow z ich stanu, stanu strachu.
.
Może trzeba było dac Rafałowi potrenowac temat przywozu TM3.
Za Brokowe by się nauczył i było by tanio, ale dla niego (bo wiedza kosztuje)
a Tesla rabatów nie daje, ale podpowiem zawsze można VAT na słupa trzasnąć.
Czyli stylem na cwaniaka można i w Tesli rabaty załatwić do 20%.
.
Proponuje ankietę: kto by skorzystał z usług najtańszego tu posrednika.

KubaPHV

Wysłany: 2019-11-08, 21:39   

Super, że się udało i „jeden” Ci pomógł ale to potwierdza że ten system jest wadliwy...
Nie próbuj Vat’u na słupa przy samochodzie... możesz puścić przez milion osób i tak ustalą ostatniego właściciela, a auto wyląduje na parkingu policyjnym... mogą też dojść dodatkowe atrakcje w postaci pobudki o 4 rano i wyważonych drzwi... Co do odzyskania PLN to każdy musi odzyskiwać od poprzedniego właściciela... US będzie interesować tylko licytacja do kwoty zaległego VAT’u.

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-08, 21:44   

Ja to wiem, ale ludzi z powyżej opisana mentalnością, to nie intetesuje.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-08, 21:55   

Chore jest to zaświadczenie , że ten samochód , ten "elektryczny samochód" , jest elektrycznym samochodem, który to jako elektryczny samochód, jest zwolniony z akcyzy z mocy Ustawy.
Gdy i certyfikat, homologacja i badanie techniczne (kolejna głupota bo to akurat nowy samochód), wyraźnie określa, że to elektryczne auto.

Zgodnie z prawem , to mógłby zaświadczyć Urzędnik WK, na podstawie w/w dokumentów .

To tak jak żądaja czasem kopii oryginału dokumentu potwierdzonego notarialnie, gdy im się przedstawia orginał do wglądu.

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-09, 09:11   

Bronek przepisy mówią że podlega zwolnieniu na wniosek zainteresowanego i decyzja naczelnika.
To właśnie opisywałem w moim czynnym żalu, że zinterpretowalem przepisy jako automat,
a dopiero WK mnie oswiecilo, że jednak, jak w pierwsze lini wypowiedzi. Dodatkowo opisałem
że to WK popełnia błąd rejestrując warunkowo, bo gdyby od razu powiedzieli precz po zwolnienie,
to bym tego przestępstwa nie polelnil. Natomiast popełnił bym inne, pojechal bym bez rejestracji
80 km, bo pieszo jest ciężko i daleko (żart oczywiscie). To wszystko, po to, aby udowodnić fakty.
Czyli, że koń je owies, a auto jest na prad. Tu czas na modną ostatnio płętę: "kto pożycza gumowe ryby?"

Ja wiem: rząd - bierze więcej oddaje mniej i to konkretne sumy.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-09, 21:11   

Cdn... Jedziemy pociągiem 6,32, przyjazd 9,07. Pan Kamil nie ma czasu, mam namiary na wspólnika, ma wydać auto.
No, trudno, nie poznam... Pana Kamila.
Dojezdżając, piszę smsa, że będziemy około godz 9,30. I weryfikuję adres, to Południowa 33?
Odp :Tak Zapraszamy.

Za kilka minut sms, aby przyjechać parę minut po 10tej, bo wtedy, otwierają.

Lekko nie jest od samego początku tej transakcji ,to: "trza było przywyknąć" :cry:

Kawka na Dworcu, taryfa i jedziemy...
Ale?
Nie ma takiego numeru? Taryfiasz krąży i szuka. Ale w końcu Google kieruje nas do jakiejś Firmy na końcu ulicy, gdzie wysiadamy.
Wygląda to nawet pożądnie. Łazimy koło budynku kilka minut . Pusto.
No to żona patrzy i się dziwnie uśmiecha. Wydymali? Czy nie?

Wychodzi młody, chyba ukraiński stróż i mowi :
"Teslu ja tuda nie widział," a to nie nr 33 a 27. :shock:

Robi się ciekawie :mrgreen:

Dzwonimy do tego, co ma wydać... A ten :"To nie Południowa a ma być Santocka... Co :roll: o Pan Kamil nie powiedział?" A ja Pana SMSa jakoś nie doczytałem (z cztery słowa?) :shock:
Jeszcze ciekawiej...
"Przyjadę po, państwa pod McDonalda, poczekajcie..."

No to czekamy. Po kilkunastu minutach jest Merc z lekka wypoasiony z młodym sympatycznym... Przeprasza i jedziemy.
Najpierw po fakturkę za detailing, potem do jakiś hal i magazynów gdzie w końcu jest... Tesla.
Fakt jest i jest śliczna :mrgreen:

Wszystko miło,, lecz to nie koniec ! . Gdzieś zapodziała się evse, (wyszło to już w domu) :-D ale doślą.
No i klapa tylna lekko ocierała o lampę ,tu celne uderzenie, gumiakiem i lekki szlif plastiku kątówką naprawiło brykę za niemal 3 stówy. :mrgreen:

Teraz może być tylko lepiej :-D

W domu zaktualizowałem do ver 10. Ale nie wiem jak np przywrócić auto z gotowości do jazdy, do stanbayu bez wysiadania..
Na możliwość korzystania z aplikacji musimy poczekać

Zarąbisty samochód, Leaf przy nim to taki uczeń w okularach i podkolanówkach, poprawny, dobry, ale nudny i tradycyjny. Tesla wymiata póki co i ten hejt to kant tyłka rozbić.
Kurcze szukam kasy na Pickupa :roll:

Ale ten zakup wyglądał jakbyśmy kontener kałachów brali lub ze 100 kg białego proszku.
Tak handlowano kożuchami gdy w Szczecinie studiowałem w latach 80tych. Ja pierdziu, odmłodniałem.
Na to wszystko składały sie różne fakty i okoliczności , które ewidentnie pokazują jakim jesteśmy zadupiem Europy.

https://youtu.be/bEU3AOtZu9g

20191109_150942-1280x720.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 259,15 KB

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2019-11-10, 11:25   

No ciekawe przygody, rzeczywiście rodem z minionej epoki, ale sam wybrałeś taki sposób, co prawda nie do końca świadomie :-) Fajny samochód, teraz już nie będziesz wkoło komina jeździł, kiedy do Trójmiasta zawitasz? :-)

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-11-10, 17:43   

Szybciej bym chyba nie załatwił, chyba że ze zwrotów?
Tak to jest , gdy towar deficytowy trzeba kombinować.
Warto było

Odpowiedz do tematu